СРС и ДС 2009. године потписују декларацију о помирењу и улазе у коалицију!

Djuka_SNS

Aktivan član
Poruka
1.763
С обзиром да су лепо трговали око буџета може се очекивати да 2009. године СРС и ДС потпишу "Декларацију о помирењу" и да Тадић са "војводом" направи коалицију око састављања нове Владе. Ево и Тодоровић у Новостима лепо потврђује како они разговарају када је трговина у питању :)))))


Na samom početku intervjua sa Draganom Todorovićem razgovor prekida zvonjava telefona u kancelariji predsednika poslaničkog kluba radikala. “Zove šef iz Haga”, kaže nam Todorović, dok čeka da mu sekretarica prebaci vezu. Razgovor traje nekoliko minuta.
* I šta kaže Vojislav Šešelj? Kakve instrukcije vam je dao - da blokirate rad Skupštine ili ne?
- Predsednik se samo interesuje šta se događa u parlamentu. Redovno se čujemo i konsultujemo oko najvažnijih pitanja.
* Možete li konačno da razrešite misteriju oko “trgovine oko budžeta” - s kim je Šešelj pregovarao i šta je tačno dogovoreno?
- Nema tu nikakve misterije. Mi stalno razgovaramo sa svima, uključujući i demokrate, imamo redovne konsultacije u Skupštini. Ja sam razgovarao sa mnogima, najviše sa Nadom Kolundžijom i Nenadom Konstantinovićem. Ali, DS je spremna za konstruktivne razgovore samo kad dođe u škripac.
 
Радикали - најјача режимска батина

Српска напредна странка оцењује да је Српска радикална странка постала најјача режимска батина и представници српских радикала данас имају само један задатак добијен од Ивице Дачића, а то је да нападају Српску напредну странку, као једину алтернативу Тадићевом режиму.




Српска радикална странка, данас, нема ниједан разлог за своју политичку егзистенцију, сем да обавља најпрљавије послове у корист Тадићевог и Дачићевог режима и глупих, бесмислених и поврх свега лажних напада на српске напредњаке.



Српска напредна странка бавиће се борбом против режима, борбом за промене у Србији, а избегаваће сукобе са режимским слугама, те ће срж напада усмерити ка челним људима власти и онима који су најодговорнији за тешко стање у којем се Србија данас налази.
 
Ко зна, можда и Тадић добије чин војводе када се "војвода" врне из Хага.

Super postulat a pro po Mir,mir,mir,niko nije kriv-kupus i pecenje(ima jos ponesto da se pojede od ove Srbije) slatko pomirenje(zajedno niko nije odgovoran).Ava ,ava,ava niko nije krava.Vauuuuu,bas "lepo"osmisljeno.
 
Dobro bre Đuko, pusti ljude da se vole. Nismo mi krivi što malog Acu i čika Tomu niko neće pa više simpatišu neke tamo vračare i manijake.

EJ BRE ŠTA RADITE? VEĆU NEBULOZU NISAM ČULA OD OVE. NEZNAM SAMO ZAŠTO ŠIRITE TE DEZINFORMACIJE. ZNAŠ KAD BI TO TADIĆ URADIO? I VI TO ZNATE A OPET PRIČATE BEZ VEZE.z:((z:((z:((z:((z:((z:((
 
EJ BRE ŠTA RADITE? VEĆU NEBULOZU NISAM ČULA OD OVE. NEZNAM SAMO ZAŠTO ŠIRITE TE DEZINFORMACIJE. ZNAŠ KAD BI TO TADIĆ URADIO? I VI TO ZNATE A OPET PRIČATE BEZ VEZE.z:((z:((z:((z:((z:((z:((


Zašto vičeš?
To što glasam za DS ne znači da sam slepa i luda. Tadić bi to uradio kao i sa SPS-om, kad oseti da mu je potrebno i da od toga ima koristi. I to je sasvim legitimno i tako i treba, politika se i svodi na takve poteze. U DS-u se o ovoj koaliciji uveliko priča (mada reč deklaracija niko ne spominje da ja znam).
 


Zašto vičeš?
To što glasam za DS ne znači da sam slepa i luda. Tadić bi to uradio kao i sa SPS-om, kad oseti da mu je potrebno i da od toga ima koristi. I to je sasvim legitimno i tako i treba, politika se i svodi na takve poteze. U DS-u se o ovoj koaliciji uveliko priča (mada reč deklaracija niko ne spominje da ja znam).

Ma ne vičem. Nego se stvarno nerviram kada se priča nešto što nema blage veze sa istinom. Ma nije samo u vezi ove teme nego svuda ima dosta neistine. Ajde volim i ja da čujem neki abar (jel se tako kaže) ali baš ne volim nameštaljke. Ali ovo sa Radikalima stvarno nema blage veze. Nit je bilo, niti biti može.z:((z:((
 
Ma ne vičem. Nego se stvarno nerviram kada se priča nešto što nema blage veze sa istinom. Ma nije samo u vezi ove teme nego svuda ima dosta neistine. Ajde volim i ja da čujem neki abar (jel se tako kaže) ali baš ne volim nameštaljke. Ali ovo sa Radikalima stvarno nema blage veze. Nit je bilo, niti biti može.z:((z:((

Smeš da se kladiš?
Nažalost danas u politici sve može. Vidi SPS kako su se reformisali preko noći, tako će i ovi wadikawi s tim što se oni zadovoljavaju sa mnogo manje. Ako zatreba prikačiće se uz DS posle narednih izbora samo da Pop Lazićka dobije Zemun a Nataša ono mesto u Skupštini gde trenutno sedi Slavica Đukić (za koju mi se javlja da će u sledećem sastavu Vlade zameniti večnog ministra Milosavljevića). z:hm:
 
Smeš da se kladiš?
Nažalost danas u politici sve može. Vidi SPS kako su se reformisali preko noći, tako će i ovi wadikawi s tim što se oni zadovoljavaju sa mnogo manje. Ako zatreba prikačiće se uz DS posle narednih izbora samo da Pop Lazićka dobije Zemun a Nataša ono mesto u Skupštini gde trenutno sedi Slavica Đukić (za koju mi se javlja da će u sledećem sastavu Vlade zameniti večnog ministra Milosavljevića). z:hm:

To misliš da će Slavica biti ministarka u sledećoj Vladi koju naprave SPS i SRS. Ma nema pojma radikali ovakvi kakvi su ostali teško da predju cenzus (a tek kad im se vrati šef). Nema to pojma.Ako se neko od njih bude nešto pitao uoko formiranja sledeće Vlade to će ipak biti Toma. Uzeće bar 80% glasova radikala.Ali opet neverujem da će imati toliko da formira vlast. Demokrate će uzeti bar još jedan mandat.:bob:
 
To misliš da će Slavica biti ministarka u sledećoj Vladi koju naprave SPS i SRS. Ma nema pojma radikali ovakvi kakvi su ostali teško da predju cenzus (a tek kad im se vrati šef). Nema to pojma.Ako se neko od njih bude nešto pitao uoko formiranja sledeće Vlade to će ipak biti Toma. Uzeće bar 80% glasova radikala.Ali opet neverujem da će imati toliko da formira vlast. Demokrate će uzeti bar još jedan mandat.:bob:

Tomini i Šešeljevi su otprilike tu negde po popularnosti trenutno. Toma je u startu odveo ogroman broj glasača ali puno njih se već pokajalo i vratilo. Kada im se vrati šef (a nažalost hoće) ima da ga razbiju skroz.
Jasno je da će DS formirati i sledeću vladu sa sve SPS-om ali trebaće im neko da popuni Dinkićevo mesto. Moraće da biraju između Čede i wadikawa a ja sam uverena da Čeda više nema cenzus.
 

Back
Top