Gari-nepokretan pas

mina21bg

Aktivan član
Poruka
1.778
pas gari,o kome smo pisali na dugoj temi sada ima svoju temu.on je sada dobro.ne oseca bolove sto je dobro.juce je bio na rengenu i pregledu kod vlade u rotu.operacija nije moguca:(
prsljen je polomljen i vise ga skoro ni nema.operacija bi dala sanse od 20 %.sto nista ne znaci tj ne bi ni tad hodao...
jedini spas su mu kolica i udomljenje u inostranstvu.
imamo ponudjenju pomoc za udomljenje u inostranstvu ali kolica bi dobio tek od novih vlasnika..:(
meni je zao da ceka jos nekih mesec dana i da s ei dalje vuce ako mozemo da mu napravimo kolica.ima predloga da s enaprave i sklepaju od dubka za decu..od nekih delova..ne znam ni sama.
ako imate volje da pomognete,raspitajte se da li neko prodaje polovan dubak i koliko kosta..kako se prave kolica ..i sl..sve informacije su bitne..

gari je jedno divno malo bice,sa andjeoskim ocima..pogledom kojiosvaja..
jedan vaspitani decko ,miran i dostojanstven..
ali izgleda ocajno i tuzno..



 
sad sam se chula sa Milanom.On vec ima iskustva u pravljenju kolica i kaze da to nije uopste jednostavno,pogotovo kada pas ima cele zadnje noge,zato sto vise i vuku se,pa zapinju kada pas vuche kolica....
takodje,za stan,tj. parket ili drugu ravnu povrshinu,treba staviti manje tochkove,a za spoljna kolica,tj. ona za travu,itd,treba staviti tochkove koji su veci i koji imaju gumu sa onim sharama,tj. urezima....

takodje kada se prave kolica treba da se podesavaju vise puta kako bi odgovarala psu....
decko mi je sve ispricao i nije ni malo jednostavno....a on je u takvoj jurnjavi i bice u frci narednih dana,nedelja....mozda i meseci,da nema vremena da pravi kolica....i ako bi ih pravio to bi potrajalo...
a kaze da s obzirom da pas ima noge,moze da se desi da se pare potrose uzalud i da svi shvatimo da kolica psu ne odgovaraju...pa onda sve iz pocetka.....
 
eeh samo da je meni zakon u ruke....sad bi onaj kreten njemu pravio kolica makar i pravio 10 godina a onda kad bi ih zavrsio onda bi ga ja licno bacio sanisavskog mosta pa nek si pravi sam kolica kreten od coveka!!mislim ove ljude treba kazniti a opet e covek izvbuce sa nekom minimalnom kazno novcanom..mislim stvarno gde ide zakon!!??
 
Je li to onaj pas sto ga je mali monstrum bacio sa mosta zbog izgrizenih patika?
Najbolje bi bilo udomljenje u inostranstvu, oni su humaniji od nas. Zgrazavam se zbog prijatelja koji se, nakon povratka sa Zapada, zgrazavaju na tamosnji ljudski odnos prema zivotinjama.
 
i ne bi njemu visile noge i udarale o kolica.joj kuku.
napravila bi se kao gumica za kosu i tu bi se protnule da stoje uz sipke od kolica.tako je rekao vlada veterinar.
jer noge ne trebaju da se amputiraju,daleko bilo.
samo je potreban nas trud volja.
 
Milan je potuno u pravu, proces pravljenja kolice je jako mukotrpan proces.

Generalno psi koji su u Garijevom stanju koriste kolice u 95% slucajeva samo napolju jer pas u kolicima ne moze da legne, da sedne, sto u glavnom rade u kuci (u kuci moze za neku seansu igranja ili slicno da se koriste kolice na pr.).
Dakle u kuci ih u glavnom gazde premestaju, ili se oni sami vuku (da zvuci grozno, ali kad su svi uslovi pruzeni psu, nije strasno;)), a kolica za napolje.
E sad, meni deluje kao da je Gari bas veliki, te umesto kolica za napolje (a to bi moglo donekle i za unutra), moze da mu se napravi neka vrsta ama/gaca za nosenje kao ove:
backharn1.jpg


A za noge nece biti problema kad bude imao prava kolica.
 
VELIKO HVALA dugujemo ljudima dabapas koji su bez pitanja i obrazlozenja vozili gde god je trebalo.
ljudi koji su bez dinara isli po psa dovezli ga,vosili kod vlade,vratili u pozarevac.bez uvrede ali od celog beograda niko se nije ponudio bar za prevoz od vlade do mice ili po bg-u,ljudi su vozali..
HVALA IM DO NEBA!
 
Gari je sto bi Novosadjani rekli.. pravi Gari (drugar) :)

Neverovatno je kad covek razmisli koliko poverenja je u tom psu, koji je covekovom krivicom ostao nepokretan. Njegova sposobnost da opet veruje ljudima, da im se prepusti i da ih voli. Moram da kazem da je bio poprilicno preplasen kad smo ga uneli u kola ali se vrlo brzo privikao i cak mu se i dopalo kad smo se vracali bio je sasvim smiren, cini mi se da je i uzivao u voznji.

Ako ima neko mogucnost da ga udomi, da ima plac, Gari bi mu se oduzio ljubavlju i prijateljstvom. Mi cemo resiti pitanje kolica samo da se nadje neko dobre volje i ljubitelj zivotinja da primi Garu.
 

Back
Top