SKLEKOVI

Nisam radio nista posebno. I koliko ja znam rast ne mozes povecati (osim hormonima za rast, sto nije dobro), jedino ga mozes smanjiti odredjenim vezbama sa tegovima...
 
...нјавећа глупост коју сам чуо је да се раст смањује дизањем тегова...

....истина је да се мишић скраћује, што опет не мора бити приметно ако се добро истегнете...
 
Pa nevredi ti da se nadas nesto da mozes uticati na svoju visinu , rast, to ti je nasledno od roditelja, (osim ako nisi doziveo naku cudesnu mutaciju gena koji ti definise rast , lucenje hormona ili sta vec)
ali zato mozes da utices na odraz to ti je mnogo bitnije znaci odraz, pokretjivost ...:D
 
Pa nevredi ti da se nadas nesto da mozes uticati na svoju visinu , rast, to ti je nasledno od roditelja, (osim ako nisi doziveo naku cudesnu mutaciju gena koji ti definise rast , lucenje hormona ili sta vec)
ali zato mozes da utices na odraz to ti je mnogo bitnije znaci odraz, pokretjivost ...:D

aha....hvala..:D
 
nema slam_dunkera, ali imam nekog iskustva s tim tegovima na nogama, ma to ti je fula, ne dobijes nista njima, samo zamor u nogama od kojeg ti se koljena i cevanice cijepaju....e sad ima jedino neka logika da ojacas malo noge s obzirom da trpe napor, ali za odraz tesko, skakao sam s njim jedno vrijeme ko sivonja i nish
 
Sve što radiš sa svojom težinom:
sklekovi,trbušnjaci,zgibovi,propadanja...NE UTIČE NEGATIVNO na rast.
Aj objasni mi ovo..
Ti kad radis propadanja, dizes svoju tezinu i to ti pogadja grudi i triceps..Dizes svoju tezinu tj dizes 70 kg na primjer..(aj to sad nije bas isto ali...) koja je razlika ako uzmes 40kg da dizes iz bendza, sad da se uzme da je to proporcionalno i da pogadja istu grupu misica..
znaci da ti opterecenje na misicu bude isto..
na primjer ovako odradis propadanje 5 serija po 10, a bendz 3 serije po 10...
oce li misic poslati neku informaciju hipotalamasu ( ili ne znam ni je dje se ono sintetise hormon rasta :DD ) i zaustaviti rast ili sta... ne razbiram :D
 
Poslednja izmena:
ja sam 94 godiste, imam 191, i zakucavam, a nikada nisam koristio ni tegove, ni air alert, niti neke druge vezbe....sto se tice sklekova ja mislim da oni nikaku ne mogu da ometu rast...ja sam radio sklekove dosta, jer sam trenirao u FMP-u, ali rastem bas dobro, hvala Bogu :)
 
nece noge nego koljena

A koljena su na rukama :confused:
hahahaha :D:D:D
Aj objasni mi ovo..
Ti kad radis propadanja, dizes svoju tezinu i to ti pogadja grudi i triceps..Dizes svoju tezinu tj dizes 70 kg na primjer..(aj to sad nije bas isto ali...) koja je razlika ako uzmes 40kg da dizes iz bendza, sad da se uzme da je to proporcionalno i da pogadja istu grupu misica..
znaci da ti opterecenje na misicu bude isto..
na primjer ovako odradis propadanje 5 serija po 10, a bendz 3 serije po 10...
oce li misic poslati neku informaciju hipotalamasu ( ili ne znam ni je dje se ono sintetise hormon rasta :DD ) i zaustaviti rast ili sta... ne razbiram :D

to sam i ja pitao drugara koji isto prica za teretanu i rast misica (bolje su vezbe bez tegova), i nikako da razjasnim :D


inace meni rekao covek da je za rast dobro da se seta po kisi ali ne vise od 2x nedeljno.. ja radio po tom programu i visok sam 195cm
 
ja ne vidim razliku kada neko od 70 kg radi zgibove i uzme lat masinu podhvatom na 70 kg,ali navodno ovo drugo lose utice na rast,ali to nema logike,jer je sistem isti
 
ja ne vidim razliku kada neko od 70 kg radi zgibove i uzme lat masinu podhvatom na 70 kg,ali navodno ovo drugo lose utice na rast,ali to nema logike,jer je sistem isti

Dodjosmo i do zakljuchka. U pitanju je napor, a ne teg ili "prirodno". U pitanju je da i jedno i drugo izaziva mikrotraumu. Mishicj i tijelo ne razluchuje kese krompira od briefcase deadlifta. Niti bench od skleka. U pitanju je potpuno ista aktivacija.
 

Back
Top