A šta Rusi misle o političkim i ekonomskim odnosima sa Srbima?

Poruka
5.643
Evo samo naslova sa sajta Glas Rusije:

12.09.2008 Росијскаја газета сматра да ратификација споразума са Русијом и ЕУ у српском парламенту означава коначну победу здравог разума над сумњивом политичком користи

26.09.2008 Како се прави независност? – над тим питањем размишља издање „Власт“, упоређујући признање Косова са једне стране и Јужне Осетије и Абхазије са друге

03.10.2008 Албанство уместо ислама

14.11.2008 Криза ће пробудити нови рат на Балкану?

05.12.2008 Vlasti Srbije pokušavaju da sabotiraju prodaju NIS-a

12.12.2008 Може се констатовати да је вест о одстрањењу од контаката са Гаспромом координатора посла, потпредседника Млађана Динкића ставило све тачке на и

12.01.2009 Председник Србије Борис Тадић не искључује могућност судских парница против Украјине која је једнострано обуставила транзит руског гаса

Амбасадор Србије у Руској Федерацији Јелица Курјак: "Србија без Русије не може"

http://www.ruvr.ru/main.php?lng=scr&q=9899&cid=219&p=26.12.2008

http://www.ruvr.ru/main.php?lng=scr&w=274

http://www.ruvr.ru/index.php?lng=scr
 
Velika je razlika sta oni misle o Srbima u odnosu sta misle o Srbiji.
Ipak ste dobro odradili posao da Srbija ne bude Srpska drzava, vec svih njenih naroda i narodnosti.
Tito se ponosi s'vama.
z;)
Pa kad su svi na vlasti ili okolo komunjare ili bivše komunjare.Plus ateisti bez imalo poznavanja i poštovanja istorije i tradicije Srbije.I šta da očekuješ od takvih.Naprimer,Vuk Drašković.Bio i ostao ********* koja malo glumi Srbina a malo više poturica.I takav se nađe u svakoj vlasti da ruinira Srbiju.Batić,Čanak,Čeda,Tadija bez identiteta,Toma takođe.Nema ni jedan političar koji je dosledan od početka do kraja.
 
Pa kad su svi na vlasti ili okolo komunjare ili bivše komunjare.Plus ateisti bez imalo poznavanja i poštovanja istorije i tradicije Srbije.I šta da očekuješ od takvih.Naprimer,Vuk Drašković.Bio i ostao ********* koja malo glumi Srbina a malo više poturica.I takav se nađe u svakoj vlasti da ruinira Srbiju.Batić,Čanak,Čeda,Tadija bez identiteta,Toma takođe.Nema ni jedan političar koji je dosledan od početka do kraja.
Zaboravio si Koštunjavog, a o Grobaru, Šešeljugi, Zlobodanu (plus ostala "pleva"), da se i ne govori. z:dm3:
 
obican Rus u vecini slucajeva nema pojma gde je tacno Srbija , a kada ga pitas o tome obicno prvo kaze Tito i Jugoslavija , pa posle par minuta objasnjavanja verovatno skonta otprilike,mada mu jos uvek nije jasno zasto vise nismo Jugoslavija i zasto je Tito krepao tako rano sa nepunih 9 banki

Vidi se da su vam Ameri reformirali skolstvo :hahaha:
Pa momcino, nije Rus Amerikanac da ne zna dalje od Kentakija (u mnogim slucajevima ni toliko) ;)
Nemoj vise ni da se salis sa takvim glupostima, vredjas Ruski intelekt dok se drugi pitaju da li si uopste normalan :mrgreen:
 

Vidi se da su vam Ameri reformirali skolstvo :hahaha:
Pa momcino, nije Rus Amerikanac da ne zna dalje od Kentakija (u mnogim slucajevima ni toliko) ;)
Nemoj vise ni da se salis sa takvim glupostima, vredjas Ruski intelekt dok se drugi pitaju da li si uopste normalan :mrgreen:
Pa polovina Amerikanaca misli da je McDonalds bio prvi američki predsednik.
 

Vidi se da su vam Ameri reformirali skolstvo :hahaha:
Pa momcino, nije Rus Amerikanac da ne zna dalje od Kentakija (u mnogim slucajevima ni toliko) ;)
Nemoj vise ni da se salis sa takvim glupostima, vredjas Ruski intelekt dok se drugi pitaju da li si uopste normalan :mrgreen:
ne seri bosancicu ja sam isao u patriotske Slobine skole z:mrgreen:
znam ja da nije Amerikanac al ne zna sve jedno ,kao sto ne zna ni Amerikanac ,jedina je razlika sto Rus zna uglavnom za Jugoslaviju , Tita i eventualno Slobu ,a retko koji zna bas sve o Srbiji kao sto neki zamisljaju
i ne postoji ruski i americki intelelekt kao ni srpski ,ni kambodzanski ,jerbo intelekt nije etnicka kategorija , mislim znam da si usled menjanja sredine malo ostao mentalno uskracen al ovu su ipak neke osnovne stvari
 
ne seri bosancicu ja sam isao u patriotske Slobine skole z:mrgreen:
znam ja da nije Amerikanac al ne zna sve jedno ,kao sto ne zna ni Amerikanac ,jedina je razlika sto Rus zna uglavnom za Jugoslaviju , Tita i eventualno Slobu ,a retko koji zna bas sve o Srbiji kao sto neki zamisljaju
i ne postoji ruski i americki intelelekt kao ni srpski ,ni kambodzanski ,jerbo intelekt nije etnicka kategorija , mislim znam da si usled menjanja sredine malo ostao mentalno uskracen al ovu su ipak neke osnovne stvari

Ne . Ali postoji mentalitet . a to je po nekada ipak etnicka kategorija .
 
pa mentalitet isto i nije toliko etnicka koliko je regionalna kategorija , pa tako recimo narodi Balkana uglavnom imaju slican mentalitet od Turske do Slovenije ,kao i recimo Spanci i Zabari, narodi srednje Evrope drugi ,Britanci neki treci , Nemaci i Skandinavci opet imaju neki skoro isti i tako dalje ...
ima tu raznih faktora po kome se formira mentalitet , od zivota u nekom obliku civilizacije (recimo Balkan pod Turcima ), do zivota u nekom politickom uredjenju (recimo komunizam koji je jako uticao na mentalitet svih naroda koji su ziveli u njemu ),pa do vere ,cak i klime i prirodnih bogatstava nekog naroda ili podrucija
 

Back
Top