Uloga Vatikana ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
23.131
Kolika je uloga Vatikana(Malteskih Vitezova,Templera,Jezuita) u prekrajanju istorije?
Molim bez iznosenja dokaza,da bi diskusija bila zanimljivija z:mrgreen:
Par primera:
-Malteski Vitezovii su dva puta palili Aleksandrijsku Biblijoteku,iz koje je odneto(ukradeno) 3 500 000 knjiga,koje se sada (najveci deo) nalazi u Vatikanu.
-Malteski Vitezovii su rekonstruisali kompletnu Bibliju (12-13 vek)
Samo su 4(cetiri) originalne Biblije ostale!!!
.................................................e,da cujem vas?
 
Kolika je uloga Vatikana(Malteskih Vitezova,Templera,Jezuita) u prekrajanju istorije?
Molim bez iznosenja dokaza,da bi diskusija bila zanimljivija z:mrgreen:
Par primera:
-Malteski Vitezovii su dva puta palili Aleksandrijsku Biblijoteku,iz koje je odneto(ukradeno) 3 500 000 knjiga,koje se sada (najveci deo) nalazi u Vatikanu.
-Malteski Vitezovii su rekonstruisali kompletnu Bibliju (12-13 vek)
Samo su 4(cetiri) originalne Biblije ostale!!!
.................................................e,da cujem vas?


ovo za bibiothekom mozda ali sam uvek mislio da su drugi palili tu bibioteku.


Gluposti odkud ti idea ko da se moze toliko lako menjati najbrojnija knjiga na svetu
 
NEPOBEDIVO SUNCE - Malteski Vitezovii su dva puta palili Aleksandrijsku Biblijoteku,iz koje je odneto(ukradeno) 3 500 000 knjiga,koje se sada (najveci deo) nalazi u Vatikanu.
Ko god da ti je ovo rekao - laže k'o pas.

Biblioteku koju je osnovao Ptolemej II Filadelf prvi je palio Julije Cezar (samo jedan dio).
Obnovio ju je Marko Antonije i to na račun druge velike biblioteke antike - biblioteke u Pergamu.

273. biblioteku će, gušeći pobunu kraljice Zenobije, zapaliti imperator Aurelijan.

Sledeća paljevina ide na dušu hrišćana 391. i patrijarha Teofila (ali i tu se tačno ne zna koliko je knjiga stradalo).

Najveću paljevinu naredio je kalif Omar 646.

Britanika kao najvećeg piromana okrivljuje Aurelijana, Gibons hrišćane, Plutarh Cezara, a sirijski episkop Gregorij Omara.

Tvojih Malteških vitezova nema tu ni od korjena.
Ne može ih ni biti zato što su krstaši, kada je riječ o Egiptu, uspjeli jedino u 5. krstaškom pohodu da osvoje Damijetu i zakratko opsjednu Kairo.
 
Ko god da ti je ovo rekao - laže k'o pas.

Biblioteku koju je osnovao Ptolemej II Filadelf prvi je palio Julije Cezar (samo jedan dio).
Obnovio ju je Marko Antonije i to na račun druge velike biblioteke antike - biblioteke u Pergamu.

273. biblioteku će, gušeći pobunu kraljice Zenobije, zapaliti imperator Aurelijan.

Sledeća paljevina ide na dušu hrišćana 391. i patrijarha Teofila (ali i tu se tačno ne zna koliko je knjiga stradalo).

Najveću paljevinu naredio je kalif Omar 646.

Britanika kao najvećeg piromana okrivljuje Aurelijana, Gibons hrišćane, Plutarh Cezara, a sirijski episkop Gregorij Omara.

Tvojih Malteških vitezova nema tu ni od korjena.
Ne može ih ni biti zato što su krstaši, kada je riječ o Egiptu, uspjeli jedino u 5. krstaškom pohodu da osvoje Damijetu i zakratko opsjednu Kairo.

Hajmo sada,korak po korak z:mrgreen:
Iz kojih dokumenata si sve to procitao?
 
Hajde decko da gledas crtane filmove z:poz:
Jel' ti citas sta sam ja napisao a sta si ti odgovorio?

Covece nemozes da mi objanis kako to da malteski vitezovi su uspeli svako knjigu svakog popa bio katolik, pravoslavac, metodista ili nestorijana (znam samo nemacke izraze) da promeni bez problema.

I jos da dodam kako je to ucinio na teretoriji gde nisu ni imali moci na primer Visantija, Srbsko Crastvo, bliski istog gde su vladale arabi, armeniju i.t.d.

Gledam crtane filmove pa sta, a ti previse gledas Sakrileg i slicnih gluposti.z:lol:

Kolko je crkava bilo samo u Srpskom Carstvu svaka crkva je imala makar po jednu bibliju. O manastirima i da ne govorim.
 
Covece nemozes da mi objanis kako to da malteski vitezovi su uspeli svako knjigu svakog popa bio katolik, pravoslavac, metodista ili nestorijana (znam samo nemacke izraze) da promeni bez problema.

I jos da dodam kako je to ucinio na teretoriji gde nisu ni imali moci na primer Visantija, Srbsko Crastvo, bliski istog gde su vladale arabi, armeniju i.t.d.

Gledam crtane filmove pa sta, a ti previse gledas Sakrileg i slicnih gluposti.z:lol:

Kolko je crkava bilo samo u Srpskom Carstvu svaka crkva je imala makar po jednu bibliju. O manastirima i da ne govorim.

A koliko je to Crkvi i Manastira bilo pre 1000 god.?
P.S
Gde zivis?
 
:hahaha:
Ti stvarno nisi normalan.

Ovo bi trebao znati svaki malo solidniji student nakon što završi II godinu.

p.s. a je 'l se to Deretić majke ti bavio i crkvenim redovima

Slusaj zemljak.
Ja mislim ozbiljno.z:((
Kazes student???
Rekao sam ti idemo od pocetka,ali si ti bukvalist pa nisi razumeo.
Da pojasnim:
-Ako je nesto "korigovano" pre 800-900 godina,to znaci da si ti (i svi ostali) ucili korigovanu istoriju.
Razumes?????
Hajmo iz pocetka?!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top