Firenca,Verona,Venecija,Rimini-sta gledati,gde kupovati...

xexexe,znam to,ali sigurno u svakom od tih gradova postoji neko skriveno mesto gde se moze pazariti po ok cenama,samo sto smrtnici(turisti) ne znaju za to...Zanima me jel ima ovde neko ko zna takva mesta?

Imas one cigojnere (camuge-afrikance) z:) po ulicama kod njih mozes najjeftinije da kupis torbe :) najbolje ti je da odes kada su ti popusti u ita.onda je skoro svuda povoljno :o)
 
U veneciji je najjeftinija prva radnja na koju naletis posle izlaska sa vaporeta,ili u povratku poslednja pored koje ces proci,ima svega-tanjira,tasni,pepeljara.......sve za poklone ali i ma i na mostu Rialto jedna jeftina.Mala ali upadljiva,videces.
Za Veronu ne znam,to moras pogoditi snizenja.....
San Marino je divno mesto,ima dosta ljudi koji pricaju srpski i koji prodaju original parfeme ....prva ,druga radnja po ulasku u centar sa desne strane je dosta jeftina ali ne nasedaj!!
dalje je jos jeftinije i to u blizini muzeja-jeftina koza u svakom obliku.
Ugodan put!
 
Zanimaju me vasa iskustva sa Firencom,Veronom,Venecijom,San Marinom,Riminijem-sta nikako ne treba propustiti,gde je dobar sladoled,a gde pica,gde soppingovati najpovoljnije?
pisite...


Ako je u pitanju kafa, pica, sladoled itd itd najbolje je da to konzumiras na mestu koje ti se najvise svidja i koje ce ti ostati u secanju, jer ce jedino tako da ti se isplati...
A kada je u pitanju prava kupovina po buticima i slicnim objektima, zaboravi turisticka mesta i svrati u outlet palmanova :poklon: www.palmanovaoutlet.it/ (to ti je neposredno uz put Trst-Venecija) i kupuj upola cene u odnosu na majcicu Srbiju, pa ce imati love da pijes i klopas gde ti je volja.
Jedino predvidi najmanje cetiri sata za tu avanturuz;).
 
evo ti jos jedna korisna stvar, ako ides autom a hoces da ustedis na putarini prati na naplatnoj rampi gde se placa preko postarine(uslikaju ti reg.tablice i stize ti racun na kucnu adresu) sve se lepo vidi, posto za nase table to jos ne vazi onda ti se nece ni otvoriti rampa ALI lepo sacekaj neki kamion ili auto sve jedno i kada on stane kod rampe ti si naravno iza njega i kada krene ti odma za njim pici iza, tako da ti se rampa nece spustiti jel ce registrovati kao da je prikolica ili sta znam ja vec z:lol: uglavnom onda ti ostane vise loVe za sopingovanje z:lol: Provereno 100% samo pazi da u blizini ne budu garabinjeri hehe z:lol: jer ako budu onda nista od sopinga, ko reskira taj dobija z:lol:z:mrgreen: samo zavisi sta z:lol:
 
Ne mogu ti mnogo pomoći što se cena ulaznica tiče, ali pretraži malo, naćićeš ih po nekim forumima. Ja sam u Veneciji bila samo jednu noć u prolazu ka alpima. Svratili smo i prenoćili u hotelu Arlecchino. Rezervisala sam preko sajta Venere.com i zadovoljna sam smeštajem. Četvorokrevetna soba je 180 eura, noćenje sa doručkom. Nama je lokacija hotela odgovarala zbog blizine parkinga. Nisu pravili problem jer nas je bilo petoro -troje dece, ja i suprug.
Na planini se cene pica kreću od 5-12 eura. Kaproćoza je npr. 6 eura, Diavola 6,5 eura...
Ono što je meni smetalo je da čini mi se u svakoj pici stavljaju ribu. Zato naglasi ako ne voliš.
Vreme nas je baš poslužilo, 6 stepeni u plusu i sunce. Pogledaj kako je bilo na trgu S.Marka.
minkhh.jpg

Dok je muški deo porodice gledao ovakve izloge
jahsf8.jpg

ja i moja ćera smo se zabavljale birajući masku.
nvv42o.jpg

Suvenira prelepih. Maske od 10-500 eura. Gondole od 6 eura pa naviše, magneti oko 4-5 eura. Ima prelepog nakita, bižuterije i predmeta od stakla sa obližnjeg Murana.
Nismo koristili vaporeto, jer nismo imali vremena za obilazak okoline, a šetnja je baš prijatna i samo prati strelice, kartu nismo ni kupovali.
Možda ti ove informacije nisu od neke koristi, zato pročešljaj , ima jako korisnih stvari na forumu.z:poz:
 
Mirjana.gr da li bi mogla da napises nesto vise o Veneciji...cene pice, pica i kafe, ulaznice za kulturno-istorijske spomenike..?
Znam da je poprilicno skupo, pa da se na vreme pripremim. Ja putujem u februaru u Veneciju. Kakvo je vreme bilo?
Hvala unapred..
Pozdrav

Ja sam bio u novembru, ne secam se bas svega u cent ali da ti pomognem malo.
Cene smatraj za orijentacione jer tamo stvarno po ceo dan samo vadis lovu iz dzepa i sipas je za nesto , ni Tesla ne bi sve popamtio.....
Karte za Crkvu Svetog Marka 2 ili 3 E, Duzdeva palata mislim 12 E, kafa na Trgu SM 4-8 E u kaficima u malim uskim ulicicama 2-5 E.Pica parce 2-3 E, dnevni meni u kafanama 8-10E(preporucujem par bastica oko mosta Rialto na GK).Maske vece od 25 do 100 za rucni rad, manje od 10-50.Gumene cizme 25E(ako je poplavljen trg ako nije onda 15) ,kisobrani 5 ako ne pada kisa a 10 E kada pocne da pada (ipak su to potomci mletackih trgovaca).
Jos nesto da dodam...cuo sam od vodica da je u februaru za vreme karnevala sve skuplje nego obicno, ali ne znam da li je to istina, medjutim polazeci od toga da su lose vesti uglavnom tacne mislim da pojacas budzet za izletz:cry:.
PS Ipak se isplati....
 
ja sam bila u Veneciji u oktobru. posto smo putovali kolima, na prepruku kolege koji je ranije išao, odseli smo u predgrađu Venecije, mestašcu Mestre. To je odličan izbor jer je smeštaj jeftiniji nego u Veneciji, svaki hotelčić ima svoj besplatan parking, a gradski prevoz saobraća na svakih 15 minuta. Karta u oba pravca je 3 evra. U centru Mestrea ima tržni centar u kome može svašta da se nađe, a šoping u samoj veneciji nije toliko skup, jer su recimo radnje kao Bata i Beneton jeftinije nego u Srbiji. Naravno, dizajnerska odeća, kao svuda u svetu, je preskupa. Mi smo rezervisali hotel preko interneta, ne mogu sad da se setim sajta, ali lako se izgugla smeštaj u Veneciji. Prespavali smo u Mestreu, i sutradan ujutro gradskim autobusom otišli do Venecije. Bus vozi do Piazale Roma i stiye se ya dvadesetak minuta. Tu sedaš na brod (isto gradski prevoz) koji ide do trga Sv. Marka i povratna karta košta 13 evra. U svim restorančićima u centru oko trga sv. Marka hrana nije mnogo skupa, pica je u proseku 7, 8 evra. Za suvenire je najbolji most Rialto jer je prepun radnjica sa raznim sitnicama i neizbežnim maskamaz:)
 
e u svakom od gradova potrazi robnu kucu pimkie. ja sam bila tamo i u firenci i u veroni, znaci da ih ima svuda... cene su vise nego pristupacne, cak jeftinije nego kod nas, a stvari su stvarno kvalitetne i ima ih za sve uzraste i dosta razlicitih stilova.

Ja sam robne kuce pimkie posetila u Becu, Pragu i Bratislavi i mogu vam reci da su veoma povoljne, a garderoba je kvalitetna! Prezadovoljna sam!
 
ja sam bila u Veneciji u oktobru. posto smo putovali kolima, na prepruku kolege koji je ranije išao, odseli smo u predgrađu Venecije, mestašcu Mestre. To je odličan izbor jer je smeštaj jeftiniji nego u Veneciji, svaki hotelčić ima svoj besplatan parking, a gradski prevoz saobraća na svakih 15 minuta. Karta u oba pravca je 3 evra. U centru Mestrea ima tržni centar u kome može svašta da se nađe, a šoping u samoj veneciji nije toliko skup, jer su recimo radnje kao Bata i Beneton jeftinije nego u Srbiji. Naravno, dizajnerska odeća, kao svuda u svetu, je preskupa. Mi smo rezervisali hotel preko interneta, ne mogu sad da se setim sajta, ali lako se izgugla smeštaj u Veneciji. Prespavali smo u Mestreu, i sutradan ujutro gradskim autobusom otišli do Venecije. Bus vozi do Piazale Roma i stiye se ya dvadesetak minuta. Tu sedaš na brod (isto gradski prevoz) koji ide do trga Sv. Marka i povratna karta košta 13 evra. U svim restorančićima u centru oko trga sv. Marka hrana nije mnogo skupa, pica je u proseku 7, 8 evra. Za suvenire je najbolji most Rialto jer je prepun radnjica sa raznim sitnicama i neizbežnim maskamaz:)


Evo ovako treba u Veneciji....Mestre je ustvari dio Venecije na zemlji i tu, ukoliko zelite da ustedite, trebate da rezervisete hotel. Postoji jos jedan gradic Treviso koji je udaljen nekih 15 km od Ve,voz ima svakih sat vremena i cesce i tu je jos jeftinije.
Sto se tice hrane i pica sigurno sto su lokali zabaceniji to su cene manje,u svakom slucaju svuda moraju da imaju izlozene cene...udjes pogledas ako je skupo ;okrenes se i odes,to ovde nije sramota kao sto bi bilo kod nas....ima jedan bar relativno blizu zeljeznicke stanice u kojem pijem kafu za 90 centi,a tost za 1 euro itd....i cuvajte se sada,lupaju ogromne kazne ako jedete na trgu,hranite golubove,momci hodaju bez majice itd.....
 
U Veneciji, a pogotovo Firenci, nemoj trositi vreme na kupovinu! Toliko toga treba da se vidi, da je, po meni, totalno bezvezno obilaziti radnje kad za to vreme, ako nista drugo, mozes da sedis na nekom trgu i uzivas. Kao sto neko gore rece, popi kafu, rucaj, veceraj na mestima koje ti se svide i koja ce ti ostati u secanju jer nije rec samo u picu i jelu nego u kompletnom dozivljaju Italije.
E sad, kada je rec o Riminiju, situacija je drugacija i tu zaista nema nista posebno da se vidi, niti su plaze i more, po meni, nesto posebno, pa ti zato preporucujem da kupovinu tamo obavis. Na ulazu u Rimini imas veliki trzni centar (zaboravila sam mu naziv) sa raznim prodavnicama i brendovima za svaki dzep, sem, naravno, butika visoke mode.
 

Back
Top