Zenski strah od generalizacije

Kisses.gif
 
Zasto zene imaju patoloski strah i averziju prema svemu iz cega se naslucuje generalizacija u iznosenju nekog stava o zenama. U stvari, zasto generalizaciju vide i tamo gde je nema.
'Nemoj da generalizujes' je verovatno jedna od najcesce upotrebljavanih fraza ovde na forumu.

Na pitanje ili opasku koja je generalizujuca,mozes ocekivati samo takav isti odgovor,al ajde da ne generalizujem.
Licno,ne volim to,jer je to smestanje u kalup i naj,najcesce netacno.To je jedini razlog.Ljudi su individue i svaka generalizacija vodi u nerazumevanje,nepostovanje licnosti osobe sa kojom komuniciras.Iz toga sledi i nemogucnost komunikacije.Eto,prosto.

Ili obrni,da li bi tebi prijalo da te neko gura u kalup koji nije tvoj?
 
Na pitanje ili opasku koja je generalizujuca,mozes ocekivati samo takav isti odgovor,al ajde da ne generalizujem.
Licno,ne volim to,jer je to smestanje u kalup i naj,najcesce netacno.To je jedini razlog.Ljudi su individue i svaka generalizacija vodi u nerazumevanje,nepostovanje licnosti osobe sa kojom komuniciras.Iz toga sledi i nemogucnost komunikacije.Eto,prosto.

Ili obrni,da li bi tebi prijalo da te neko gura u kalup koji nije tvoj?

Veruj uopste mi ne bi smetalo.Svako ima pravo na svoje misljenje. I smatram da su muskarci daleko manje osetljivi na generalizaciju nego zene.
 
Veruj uopste mi ne bi smetalo.Svako ima pravo na svoje misljenje. I smatram da su muskarci daleko manje osetljivi na generalizaciju nego zene.

Ok,ako ti ne bi smetalo.Ali vec je generalizacija,podela na musko-zenske stavove.Pa,evo da i ja dam jedno generalno misljenje.Mislim da su i zene i muskarci podjednako skloni generalizaciji i da to nema veze sa polom,vec sa licnoscu.

A,da na forumu ima generalizacija,ima.Ali to je tako u svakoj javnoj diskusiji.Meni to nesmata koliko cinjenica da su te generalizacije uglavnom vezane za teske predrasude od strane oba pola.
 
To nema veze sa stavom o zenama, ljudi ne vole generalizaciju.. a zasto? Zato sto ih neko strpa negde gde ne pripadaju, na primer. I ti bi verovatno pomislio da sam ja isfrustrirana ili ko zna sta kada bih rekla da su npr. svi muskarci na ovom forumu iskompleksirani i impotentni. (Lupila sam samo primer, radi ilustracije).
 
Hteli to da priznamo ili ne, ima nesto i u generalizacijama.
Koliko god postoje individualne razlike, neki obrasci ponasanja su vise svojstveni zenama, a drugi muskarcima.
Kako u bioloskom, tako i u socioloskom smislu
To svi znamo i vidimo oko sebe celog zivota.

Da generalizacije ne postoje, nauke kao psihologija ili psihijatrija ne bi mogle da postoje, jer bi svaka jedinka bila toliko specificna u reagovanju i mentalnom "metabolizmu" da se nikakav sablon prepoznavanja i lecenja ne bi mogao uspostaviti.
 
Hteli to da priznamo ili ne, ima nesto i u generalizacijama.
Koliko god postoje individualne razlike, neki obrasci ponasanja su vise svojstveni zenama, a drugi muskarcima. To svi znamo i vidimo oko sebe celog zivota.

Da generalizacije ne postoje, nauke kao psihologija ili psihijatrija ne bi mogle da postoje, jer bi svaka jedinka bila toliko specificna u reagovanju i mentalnom "metabolizmu" da se nikakav sablon prepoznavanja i lecenja ne bi mogao uspostaviti.
mashAllah...
:worth:
 
To nema veze sa stavom o zenama, ljudi ne vole generalizaciju.. a zasto? Zato sto ih neko strpa negde gde ne pripadaju, na primer. I ti bi verovatno pomislio da sam ja isfrustrirana ili ko zna sta kada bih rekla da su npr. svi muskarci na ovom forumu iskompleksirani i impotentni. (Lupila sam samo primer, radi ilustracije).

Ne bi ja nista pomislio.Kulturno bih te pozvao da ti pokazem albino zmiju u radnom stanju i dao ti mogucnost da biras pozu, hoces li pauzu u poluvremenu ili da delimo na cetvrtine.Moje je da ponudim da ti dokazem da nisi u pravu a ne da baljezgam.Tvoje je da prihvatis ili da odbijes.Ali nikako da me vredjas bez potrebe.
 
Ne bi ja nista pomislio.Kulturno bih te pozvao da ti pokazem albino zmiju u radnom stanju i dao ti mogucnost da biras pozu, hoces li pauzu u poluvremenu ili da delimo na cetvrtine.Moje je da ponudim da ti dokazem da nisi u pravu a ne da baljezgam.Tvoje je da prihvatis ili da odbijes.Ali nikako da me vredjas bez potrebe.

Kad izneses neki cinichan stav o zenama generalno, a to sto si rekao mozda i vazi za neke, a za neke ne, onda te zene koje ne spadaju u tu tvoju kategoriju uglavnom odreaguju, tj kazu da nisi u pravu, a neke se i uvrede lako, pa burno reaguju, pa ljudi smo, sta sad..ja licno ne volim generalizaciju posto ljudi cesto preteruju u tome bez osnove. Naravno da postoji nesto zajednicko za sve zene, i za ceo ljudski rod kad smo vec kod toga, ali svaka jedinka je jedinstvena kombinacija osobina, stavova, emocija i td....pa mozda i spada u neki kalup, ali defitinvno ne mora da spada u svaki kalup koji napravi neko na osnovu svojih iskustava sa zenama.

Da ne davim vise, ima mnogo predrasuda u generalizaciji, kao kad neko da celokupnom narodu neku etiketu ili osobinu-npr. svi crnogorci su lenji i svi bosanci glupi... kakva osoba moze da tvrdi tako nesto, osim ona koja ima ograniceno shvatanje (da se ne izrazim drugacije sad)
 
Zasto zene imaju patoloski strah i averziju prema svemu iz cega se naslucuje generalizacija u iznosenju nekog stava o zenama. U stvari, zasto generalizaciju vide i tamo gde je nema.
'Nemoj da generalizujes' je verovatno jedna od najcesce upotrebljavanih fraza ovde na forumu.
Prosto se radi o tome da vi ne generalizujete nego umišljate. Vidi ovako. Recimo tebi odgovara da veruješ da su žene sve primljene na keš jer (ovo onako, hipotetički rečeno :rumenko: ) si ružan ko morž, pa onda polako krećeš da konstruišeš priču na osnovu sopstvenih imaginacija, i činiš "negativnu generalizaciju". A to je generalizacija koja je daleko od objektivne.

Ja inače nemam ništa protiv pozitivne generalizacije, ali je ona pravi biser na ovim forumima, pogotovo kada se neko izdrkava što ga je šutnula riba.
 

Back
Top