Ubacivanje slova W u nase pismo..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DM Krofnica

Obećava
Poruka
84
Zasto je svaki dan sve vise i vise osoba koje ubaciju slovo W u nase pismo? Pogotovo tinejdzeri.. Bilo to na Krstarici ili na Facebook ili na MSN ili jednostavno preko SMS poruka..Naprimer umesto slatko pise se swatko,umesto ovo pise se owo,ustvari umesto naseg slova V stavlja se u zamenu W....odvratno mi izgleda,a i jednog dana ce to postati normala i nase pismo ce jednostavno da nestane..:(
Sta vi mislite o ubacivanju slova W? Da li vam je to cool,da li vas nervira ili vam je svejedno? Da li ga mozda i sami koristite i zasto?
Ovu temu sam postavila u podforum tinejdzeri iz cistog razloga sto su to vecinom tinejdzeri koji ovo koriste..
 
Zasto je svaki dan sve vise i vise osoba koje ubaciju slovo W u nase pismo? Pogotovo tinejdzeri.. Bilo to na Krstarici ili na Facebook ili na MSN ili jednostavno preko SMS poruka..Naprimer umesto slatko pise se swatko,umesto ovo pise se owo,ustvari umesto naseg slova V stavlja se u zamenu W....odvratno mi izgleda,a i jednog dana ce to postati normala i nase pismo ce jednostavno da nestane..:(
Sta vi mislite o ubacivanju slova W? Da li vam je to cool,da li vas nervira ili vam je svejedno? Da li ga mozda i sami koristite i zasto?
Ovu temu sam postavila u podforum tinejdzeri iz cistog razloga sto su to vecinom tinejdzeri koji ovo koriste..

То је последица изузетно повећаног степена ретардираности последњих година међу младима. Ја стварно не могу да верујем шта је тим људима у главама, да ли су нормални!? Већином се ова одвратна појава јавља међу девојкама, али у последње време и мушкарци се све више служе дуплим в... Да ли ме нервира? Па рећи ћу ти само да ме толико нервира да сваки пут када ми стигне порука са дуплим в уместо в, пожелим да разбијем телефон и по могућности главу тога ко ми је послао то с.рање!
 
То је последица изузетно повећаног степена ретардираности последњих година међу младима. Ја стварно не могу да верујем шта је тим људима у главама, да ли су нормални!? Већином се ова одвратна појава јавља међу девојкама, али у последње време и мушкарци се све више служе дуплим в... Да ли ме нервира? Па рећи ћу ти само да ме толико нервира да сваки пут када ми стигне порука са дуплим в уместо в, пожелим да разбијем телефон и по могућности главу тога ко ми је послао то с.рање!

Slazem se
 
Zasto je svaki dan sve vise i vise osoba koje ubaciju slovo W u nase pismo? Pogotovo tinejdzeri.. Bilo to na Krstarici ili na Facebook ili na MSN ili jednostavno preko SMS poruka..Naprimer umesto slatko pise se swatko,umesto ovo pise se owo,ustvari umesto naseg slova V stavlja se u zamenu W....odvratno mi izgleda,a i jednog dana ce to postati normala i nase pismo ce jednostavno da nestane..:(
Sta vi mislite o ubacivanju slova W? Da li vam je to cool,da li vas nervira ili vam je svejedno? Da li ga mozda i sami koristite i zasto?
Ovu temu sam postavila u podforum tinejdzeri iz cistog razloga sto su to vecinom tinejdzeri koji ovo koriste..

i mene to nervira
koristim ga samo na telefonu,lakse mni je za kucanje
i 0 umesto o
i y umesto u

ali samo na fonu tj sms-u
 
Bila je tema, odavno. Ubogaljili smo je od spama i sprdnje.

Ne verujem da će w ući nekad u standarnu srpsku grafiju, baš zato što to slovo primenjuju samo neozbiljni (da ne kažem neobrazovani i nepismeni) ljudi tj. tinejđeri i deca.

Lično, nigde ga ne pišem (niti bilo šta slično), niti volim da ga vidim.
Izuzetno mi je ružno.

I iskreno kad uočim w ili slične znake, glat mogu da preskočim post/poruku jer retko kad sadrži nešto pametno.
Na stranu upotreba raznoraznih znaka kao surogat za slova, takođe mi na forumu smeta krečenje slova u kojekakve drečave boje.
Mislim, čemu to? Radi originalnosti?

Mišljenja sam da se originalnost postiže rečima a ne dručkijom grafijom i bojom.

Zar je teško biti pismen?
 
Verujem da je to njima zabavno i kul,jer secam se i ja kad sam imala 14/15 godina pa kad sam na msn stalno koristila razne smajlije,toliko sam ih koristila da sam i u skoli pocela da ih koristim i onda kad mi je profesorica napisala "you are not on msn" zapitala sam se Boze,da li sam ja normalna :D
 
Bila je tema, odavno. Ubogaljili smo je od spama i sprdnje.

Ne verujem da će w ući nekad u standarnu srpsku grafiju, baš zato što to slovo primenjuju samo neozbiljni (da ne kažem neobrazovani i nepismeni) ljudi tj. tinejđeri i deca.

Lično, nigde ga ne pišem (niti bilo šta slično), niti volim da ga vidim.
Izuzetno mi je ružno.

I iskreno kad uočim w ili slične znake, glat mogu da preskočim post/poruku jer retko kad sadrži nešto pametno.
Na stranu upotreba raznoraznih znaka kao surogat za slova, takođe mi na forumu smeta krečenje slova u kojekakve drečave boje.
Mislim, čemu to? Radi originalnosti?

Mišljenja sam da se originalnost postiže rečima a ne dručkijom grafijom i bojom.

Zar je teško biti pismen?

Bravo LUTKO! :)
 
Zasto je svaki dan sve vise i vise osoba koje ubaciju slovo W u nase pismo? Pogotovo tinejdzeri.. Bilo to na Krstarici ili na Facebook ili na MSN ili jednostavno preko SMS poruka..Naprimer umesto slatko pise se swatko,umesto ovo pise se owo,ustvari umesto naseg slova V stavlja se u zamenu W....odvratno mi izgleda,a i jednog dana ce to postati normala i nase pismo ce jednostavno da nestane..:(
Sta vi mislite o ubacivanju slova W? Da li vam je to cool,da li vas nervira ili vam je svejedno? Da li ga mozda i sami koristite i zasto?
Ovu temu sam postavila u podforum tinejdzeri iz cistog razloga sto su to vecinom tinejdzeri koji ovo koriste..

To mi je tako ružno da je to nešto neverovatno...i da u poslednje vreme uopšte može nešto da me iznervira to bi sigurno bilo W, CH, SH...itd...itd...
 
Stvar je u tome kako se dotični odnose prema pisanoj komunikaciji.
Ja jednostavno bukvalno pišem onako kako i pričam, odnosno koristim isti stil i izraze i nemam potrebu da bilo šta skraćujem. Meni je komunikacija (ako uzmemo samo suštinu onoga o čemu se priča) potpuno ista u realnom i "nerealnom" životu. I pošto hvala Bogu nisam retardiran, ne kažem c umesto č i ć, kao ni w umesto v (niti imam predstavu kako bih specijalno izgovorio to w :confused: ), pa stoga ni ne pišem tako. Isto tako apsolutno ne mogu da bilo šta napišem ni na Internetu ni ovako, a da ne koristim naša slova (što postoje situacije na nekim forumima od recimo 200 aktivnih članova gde jedino ja budala koristim naša slova :)).
Tim stilom pisanja pokazuju prvo da su nepismeni, drugo da su nemarni, treće da ne cene svog sagovornika i četvrto da ih u suštini nije ni briga o tome što pišu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top