VB6 otisao u penziju

  • Začetnik teme †d®Doom™
  • Datum pokretanja
Mada bre fale im layouti i VB-u i borlandu :)) Mislim da danasnji moderni GUI tolkitovi morju pod obavezno da rade sa layoutima. Primera radi ako korisnik promeni font, ili prilikom internacinalizacije ne mozes da garantujes da ce neka rec imati fixnu duzinu u pixelima a i broju znakova pa se to mora raditi rastegljivo :) i da sada programer ne mora da vodi racuna o tim stvarima jednostavno toolkit to mora na sebe da preuzme :)
 
marko87:
Ma ste se bre palite, ja radim u VB-u vec 2 god. i super je za Baze podataka (a i za viruse). Ne otkriva ih antivirus ni nista...

Verovatno zato što nikome u industriji antivirus softvera nije palo na pamet da bi neko bio dovoljan kreten da pravi viruse u VBu... Ali mi smo im pokazali... i Nortonu i onom njegovom sinu... mwuahahaha...
 
Ma ko bre otisao u penziju! :evil: Ko je od vas probao VB i radio u njemu dugo? Kako uopste mozete tako nesto da kazete kada apsolutno niste kompetentni da o njemu pricate! Pre svega, klinci pocetnici (kao sto sam ja) ga najlakse "svare", a i sam jezik nije za pocenjivanje. Ja ne kazem da je bolji od C++-a ili Delphija, naprotiv, ali je veoma lak za korishcjenje, dobar je za baze podataka... Nemojte da mi pljujete VB, stecicete mnogo neprijatelja :twisted: :twisted: :twisted:
 
Lord British:
Eee... "baze podataka"... Stvarno mi se chini da 99.01% programera u Srbiji nishta drugo ili ne zna, ili ne pokushava da radi... jadno :(
To sam se i ja uvek pitao, toliko programera koji rade "baze podataka", pa gde su ti silni podaci??? Šta smo mi, špijunska velesila?
I kako to da ima toliko vrsnih programera baza podataka (za Windows i ostale platforme) a kako sam prekjuče video kompjuteri u zdravstvu još rade u programima za DOS? I ne govorite mi o zastarelom hardveru; jer za koju bedu od para može da se kupi polovan P1-133?
 
To si definitivno pogodio, ma kakvi programeri pisu kataloge za diskove, da znaju sta sve imaju u kuci :lol: :lol: :lol: :lol: . Grubo od mene ali istinito. Normalno je da ima ljudi koji valjaju programe sa bazama za pare, to je lepa para a i verujem da je svako iskusan radio to minimum jedanput. Ali ostatak verujem da se zanosi samo da zna da programira i te baze podataka, a kamoli da napise nesto drugo.
 
Anonymous:
Ali ostatak verujem da se zanosi samo da zna da programira i te baze podataka, a kamoli da napise nesto drugo.
Evo ja pravim igre, je l' se to kvalifikuje za "pravog" programera? :lol: Sećam se jednog ortaka iz srednje koji je proveo pola sata kukajući kako njega kolje to što ne zna matematiku pa ne može da pravi ni najosnovnije igre jer zahtevaju dekartov koordinatni sistem i elemente trigonometrije... a onda mi je onako usput pomenuo da je za ujaka napravio program za kasu u samoposluzi i da je za tri dana posla dobio 300 eura koristeći samo Line Input i Line Write komande u VBu. Strašno... hoću ja takvog ujaka...
 
VB je dobar programski jezik. Ali, problem je u tome sto ga potiskuju mnogi drugi, jaci, mocniji programski jezici (C,C++,C#,Java). E, sad, za nekog ko je krenuo stopama Windows 95,98 -> Office aplikacije -> Cackanje po nekim programcicima, nimalo nije lose da pocne VB6 kao nesto sto ce mu uneti bar malu promenu u njegovo dotadasnje, monotono kliktanje po Windowsu.
Elem, koriscenje VB6-ice ne bi trebalo da bude predugo, kao sto neko rece ovde, koristan je za pravljenje nekih GUI-a i nista vise...nije bas tako...koristan je on za mnogo sto sta (Konkretno, poslednja verzija VB6-ice, Enterprise Edition sadrzi razne mogucnosti, od Standardnih exe fajlova pa sve do kreiranja DLL-ova, ActiveX kontrola i dinamickih (DHTML) strana. Tako da, ovo softversko-programersko okruzenje nije nimalo za potcenjivanje. Sasvim dobra osnova za dalji rad i usavrsavanje.

Predlazem iskusnijim znalcima VB6 i poznavaocima Access-a da svoje znanje o koriscenju VBa i rada sa bazom podataka usmere vise ka novoj tehnologiji .NET i da se vise okrenu radu sa SQL Serverom , pre nego sa Accessom.

I jedna sitnica, VB6 je otisao u penziju isto kao sto je i prethodna verzija nekog drugog programa otisla u penziju (recimo ICQ-a)

Za one koji su krenuli sa XP sistemom predlazem da se odmah orijentisu na .NET Framework

Pozdrav i sve najbolje
Ivan
 
C++.Hmm.
Kad pomislim na API funcije zgorci mi se zivot.
------------------------------------------------
Pa kad se uzme u obzir brzina Basic je odlicna alatka.
Koristis sve unutrasnje kontrole
--------------------------------------------------
JAVA ZAKON
:lol: ---------------------------------------------------
 
Lord British:
Eee... "baze podataka"... Stvarno mi se chini da 99.01% programera u Srbiji nishta drugo ili ne zna, ili ne pokushava da radi... jadno :(

nema od koga da vide i nauce ... nazalost imas studente na zavrsnim godinama "prestiznih" tehnickih fakulteta koji nikada nisu seli za *nix workstation. tragedija. programiranje = slaganje formi u VB i konektovanje na DB.

pozdrav
 

Back
Top