Sulejman Tihić bi prihvatio federalizaciju BIH

Kiseli bombon

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
343
- Mora biti jasno naglašeno da eventualne federalne jedinice nemaju pravo na otcjepljenje i priključenje drugim zemljama. Nama je važno i da te jedinice budu multietničke. No, jasno je da će u svakoj od njih jedan od naroda imati većinu. Ja sam razgovarao sa Čovićem i prenio mu naš odlučan stav da u BiH moraju postojati najmanje četiri federalne jedinice, te da mora biti naznačeno da se te jedinice ne mogu otcijepiti. On se složio s tim - rekao je Tihić.
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/federalizacija-prihvatljiva-ali-ako-se-provede-i-u-rs

Hrvati traže tri kantona + Šamac, Odžak Orašje i Derventu, muslimani traže Srebrenicu i koridor do Bihaća, Srbi traže da RS ostane kakva je sad + Brčko DC.
Sve u svemu, po mom mišljenju, od federalizacije BIH nema ništa.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam ko je Tihiću zavrnuo ruku, ali je ona očigledno pred frakturom, pa Sulejman ovako otvoreno propagira ideje koje je pre par meseci sa gnušanjem odbijao.
Pre neki dan je rekao da je vreme da se u BiH prestane sa optuživanjima, a da Bošnjaci treba da prekinu sa svojom retorikom žrtve.

Čudnaaaa šumaaaa je to!:zurka:
On priznaje RS ne zato što je voli, nego zato što je smatra nužnim zlom.

Tihić je političar koji je spreman na kompromise. On je čovek multietničar, koji je odrastao i radio u srpsko-hrvatskoj većini, studirao je u multietničnom Sarajevu.
Što je malo čudno, ipak su ga paramilitarne srpske snage u Bosni uhapsile i odvele u logor u Srbiju.

Ja se divim tom čoveku i njegovoj stabilnoj ličnosti. Neko ko je preživeo torture u logoru da ostane miran i još poziva na mir i kompromis, ne mrzi Srbe. Žrtve obično mrze ceo narod, a ne samo pojedince koji su ih mučili.

Naši političari bi puno toga mogli da nauče od Tihića.
 
On priznaje RS ne zato što je voli, nego zato što je smatra nužnim zlom.

Tihić je političar koji je spreman na kompromise. On je čovek multietničar, koji je odrastao i radio u srpsko-hrvatskoj većini, studirao je u multietničnom Sarajevu.
Što je malo čudno, ipak su ga paramilitarne srpske snage u Bosni uhapsile i odvele u logor u Srbiju.

Ja se divim tom čoveku i njegovoj stabilnoj ličnosti. Neko ko je preživeo torture u logoru da ostane miran i još poziva na mir i kompromis, ne mrzi Srbe. Žrtve obično mrze ceo narod, a ne samo pojedince koji su ih mučili.

Naši političari bi puno toga mogli da nauče od Tihića.

Soldier%20pissing%20iran.jpg
 
Nemaš ti pojma.Hrvati mogu da traže od Boga mesto u Raju.

Opet sam te uhvatio da kad nemaš argumente ideš na vređanje.

Ja sam lepo rekao razlog zašto oni traže BŠ.

Zamisli situaciju da Rumuni proteraju Srbe iz Pančeva i formiraju nekakvu Republiku Rumunsku. I onda se javi neki Nikolau Mikolesku i kaže: vi Srbi nemate nikakva prava u Pančevu, tamo smo mi Rumuni većina.
Tako se desilo u BIH. Hrvati su proterani iz Bosanske Posavine, i sad traže da se legalizuje stanje pre rata. Kao što neki Srbi traže Knin i Obrovac, odakle su Srbi proterani.

bgzg91.jpg
 
Poslednja izmena:
On priznaje RS ne zato što je voli, nego zato što je smatra nužnim zlom.

Tihić je političar koji je spreman na kompromise. On je čovek multietničar, koji je odrastao i radio u srpsko-hrvatskoj većini, studirao je u multietničnom Sarajevu.
Što je malo čudno, ipak su ga paramilitarne srpske snage u Bosni uhapsile i odvele u logor u Srbiju.

Ja se divim tom čoveku i njegovoj stabilnoj ličnosti. Neko ko je preživeo torture u logoru da ostane miran i još poziva na mir i kompromis, ne mrzi Srbe. Žrtve obično mrze ceo narod, a ne samo pojedince koji su ih mučili.

Naši političari bi puno toga mogli da nauče od Tihića.

Sta li si tek ti ,ako je Tihic politicar?
 
Opet sam te uhvatio da kad nemaš argumente ideš na vređanje.

Ja sam lepo rekao razlog zašto oni traže BŠ.

Zamisli situaciju da Rumuni proteraju Srbe iz Pančeva i formiraju nekakvu Republiku Rumunsku. I onda se javi neki Nikolau Mikolesku i kaže: vi Srbi nemate nikakva prava u Pančevu, tamo smo mi Rumuni većina.
Tako se desilo u BIH. Hrvati su proterani iz Bosanske Posavine, i sad traže da se legalizuje stanje pre rata. Kao što neki Srbi traže Knin i Obrovac, odakle su Srbi proterani.

Svi nesto traze,ali je pitanje ko ce sta dobiti??
Za muslimane znam sta ce dobiti i od Srba i od Hrvata,a boga mi i od Vatikana z:mrgreen:
 
Opet sam te uhvatio da kad nemaš argumente ideš na vređanje.

Ja sam lepo rekao razlog zašto oni traže BŠ.

Zamisli situaciju da Rumuni proteraju Srbe iz Pančeva i formiraju nekakvu Republiku Rumunsku. I onda se javi neki Nikolau Mikolesku i kaže: vi Srbi nemate nikakva prava u Pančevu, tamo smo mi Rumuni većina.
Tako se desilo u BIH. Hrvati su proterani iz Bosanske Posavine, i sad traže da se legalizuje stanje pre rata. Kao što neki Srbi traže Knin i Obrovac, odakle su Srbi proterani.
Hrvati nisu proterani nego su na području Broda napravili koncentracioni logor za Srbe.Logično je bilo da dobiju to što su dobili.Idi malo prouči podatke o događajima u Posavini.
 
Hrvati nisu proterani nego su na području Broda napravili koncentracioni logor za Srbe.Logično je bilo da dobiju to što su dobili.Idi malo prouči podatke o događajima u Posavini.

Proučio sam, ti očito nisi.
Logora u Posavini je bilo, organizovali su ih "srpske" snage.
Iz posavinskih logora su prebacivali ljude u zatvor u Sremskoj Mitrovici, gde su ih tukli i ubijali pripadnici vojske jugoslavije. Pogledaj svedočenje Tihića u procesu protiv Šešelja. Čak ni Šešelj nije osporavao zločine nad Hrvatima i Bošnjacima u logorima u Šamcu, Derventi i Sremskoj Mitrovici.
 
Proučio sam, ti očito nisi.
Logora u Posavini je bilo, organizovali su ih "srpske" snage.
Iz posavinskih logora su prebacivali ljude u zatvor u Sremskoj Mitrovici, gde su ih tukli i ubijali pripadnici vojske jugoslavije. Pogledaj svedočenje Tihića u procesu protiv Šešelja. Čak ni Šešelj nije osporavao zločine nad Hrvatima i Bošnjacima u logorima u Šamcu, Derventi i Sremskoj Mitrovici.
Nemaš ti veze sa životom.Cela moja familija je iz Šamca i svi su bili pod oružjem od momenta kad su regularne snage republike Hrvatske prešle Savu i zauzele Derventu,Odžak i Brod.Tvoji zemljaci koljači i ubice su u ova tri mesta ubili nekoliko stotina srpskih civila.
 
Nemaš ti veze sa životom.Cela moja familija je iz Šamca i svi su bili pod oružjem od momenta kad su regularne snage republike Hrvatske prešle Savu i zauzele Derventu,Odžak i Brod.Tvoji zemljaci koljači i ubice su u ova tri mesta ubili nekoliko stotina srpskih civila.

To nisu moji zemljaci.
Znam za hrvatske zločine. Ali hrvatski zločini nisu razlog da VRS protera ili pobije nekoliko hiljada Hrvata i Bošnjaka iz Šamca.

Zločinom se ne može opravdati zločin.
 
Neće ti to Hrvat nikad priznati.z;)

Ма латиноси, који себе зову хрватима, имају проблем , националног опредељења, од када их је папап створио....ништа чудно, ево сада имаш неких Срба, који су полатињени у задњем рату!

Uglavnom ljudi iz mešanih brakova, muslimani i Srbi.

Ма какви мешани, они су увек знали, јер је један од родитеља доминантан...то у били моји блесави Срби....
 

Back
Top