Icognito for you-tj.zatebe je Icognito

Z

ZeeN

Gost
Hi ovo pisem za Icognita.
Mozda ce ovo pitanje biti malo indiskretno i neuctivo nego evo sta me zanima.
U nekoj temi na forumu si rekao da ovde fakulteti su smesni (sto se tice kompjuterske tehnologije tj.programiranja).Pa te pitam dali si ti to svoje znanje dobio prelistavajuci knjige po resenju ZAGREJ STOLICU i DOK SE NE OTELIS UCIO ili ides na neki FAX.Zanima me zato sto sam ti postavljao toliko glupih i teskih pitanja pitanja(i ne samo ja)da ti na sve znas odgovor tj.da nam pomognes
Hvala unapred
 
Zvanicno, zavrsio sam 3 razreda srednje skole. Posle toga odustao, pa zavrsio cetvrti vanredno... To je moja 'skolska' edukacija... Trenutno sam na VETS-u, NRT smer - odlazem vojsku, nisam se pojavio ni 5 puta tamo...

Ali sam zato zagrejao stolicu i naoruzao se strpljenjem jos od 12-te godine...

Nema nista od ovih domacih fax-ova... I da ponovim, kad bih unajmljivao programere, pre bih unajmio nekog ko je zavrsio sumarski fakultet, nego nekog ko je zavrsio ETF, razlog - ovaj prvi je imao vremena da postane programer!
 
Incognito:
I da ponovim, kad bih unajmljivao programere, pre bih unajmio nekog ko je zavrsio sumarski fakultet, nego nekog ko je zavrsio ETF, razlog - ovaj prvi je imao vremena da postane programer!
kad lupash onda lupaj manje, sumarski nije nimalo naivan fax posebno smer za obradu drveta.....to sto nosi naziv debela ladovina i sl ne znachi da je ishta laksi od etf-a, jer je on kombinacija prirodnih i tehnickih fakulteta
 
milos12345:
Incognito:
I da ponovim, kad bih unajmljivao programere, pre bih unajmio nekog ko je zavrsio sumarski fakultet, nego nekog ko je zavrsio ETF, razlog - ovaj prvi je imao vremena da postane programer!
kad lupash onda lupaj manje, sumarski nije nimalo naivan fax posebno smer za obradu drveta.....to sto nosi naziv debela ladovina i sl ne znachi da je ishta laksi od etf-a, jer je on kombinacija prirodnih i tehnickih fakulteta

Tu si donekle u pravu, i svaki puta se iznerviram, ali i zabrinem, kada treba da unajmim programera za neke ad-hok poslove. Kod nas je prevelika nesrazmera izmedju naziva diplome i stvarnog znanja ljudi nakon zavrsetka nekog od fakulteta.
Dok sam radio u jednoj velikoj drustvenoj firmi, desavalo mi se da mi posalju momka/devojku sa na primer zvanjem "sistem inzenjer". Pa taj nije znao ni da cestito pokrene racunar, da ne govorim da nesto uradi! Bukvalno. Kada sam ih pitao, "pobogu, sta ste ucili tamo?" odgovor je da su nesto malo ovo, nesto malo ono, a svodi se na to da su sto se konkretnog rada tice - neupotrebljivi :( Intenzivno su ca gruvali i Cobol i prastari assembler! Jako je dobro znati i poznavati assembler, ali nacin na koji su oni dolazili u kontakt sa tim jezikom i nacin upotrebe je katastrofalan.

Naravno, ne kazem da to vazi za sve, daleko bilo, ali hocu da kazem da i toga ima. Vecina je debelo razradila programiranje, i svaka im cast, sa daljim usavrsavanjem ce moci da rade mnogo dobro. Zbog toga potpuno shvatam sta Incognito hoce da kaze, mada to kaze u malo predimenzioniranom smislu...

Treba podrzati napor svakog od novih snaga, bez njih nam se crno pise.
 

Back
Top