Pandorina kutija

M-1980

Iskusan
Poruka
6.821
ili kako otvoriti temu na ovom pdf-u a da ne dodje do verbalnog krvoprolica i da se u isto vreme ode dalje od viklercica, cesljica pomadica, parfema?

Zao mi je sto se zatvorila tema o emancipaciji zena, a da se nije ozbiljno govorilo o tabuima naseg drustva....
 
Ako malo bolje pogledas, videces da "verbalno krvoprolice" izazove uvek slicna grupa ljudi, koja ne ume da razgovara sa nekim ko misli drugacije, a da ga pri tome ne uvredi. Neko na to reaguje povlacenjem, neko istom merom i eto.
 
otvoriti politicki korektnu temu koja ne sadrzi
-feminizam
-emancipaciju
-belu kugu
-beograd/ostatak srbije podele

a to sto si navela je netacno,ovde opstaju teme i o filmovima,knjigama,kuvanju,medjuljudskim odnosima samo sto ih ne primecujes,zasto?
 
Ako malo bolje pogledas, videces da "verbalno krvoprolice" izazove uvek slicna grupa ljudi, koja ne ume da razgovara sa nekim ko misli drugacije, a da ga pri tome ne uvredi. Neko na to reaguje povlacenjem, neko istom merom i eto.

..a ja se pitam dokle ce se toj grupi to tolerisati...
Licno povlacim se sa takvih tema,ne umem da razgovaram na taj nacin(sto moze i da mi se racuna kao minus u ovom vremenu) a inace mi je dosta nedoyebanih baba devojaka,upsesnih i sa sa svom pamecu ovoga sveta u svojim neuronima,vlasnica sveobuhvatne svetske istine i u RL pa ne moram da ih tretiram i ovde.Hvala.
 
zato sto neki ljudi ne znaju da komuniciraju i ne znaju da se povuku kada dodje trenutak za to,nego idu dalje i vise...meni je to bzvz mada nije ko da se nesto vredjam kada mi neko uputi uvredu,samo jednostavno necu da pricam sa nekim ko sa zidom,zato terapija ignorisanja uvek pali :)
 
zato sto neki ljudi ne znaju da komuniciraju i ne znaju da se povuku kada dodje trenutak za to,nego idu dalje i vise...meni je to bzvz mada nije ko da se nesto vredjam kada mi neko uputi uvredu,samo jednostavno necu da pricam sa nekim ko sa zidom,zato terapija ignorisanja uvek pali :)

Slažem se, i ja sam počeo u poslednje vreme češće da koristim opciju "IGNORE".
Neke teme dobiju vrlo pristojan izgled kad je trećina učesnika na "ignore".
Mene iznerviraju oni koji se zezaju na ozbiljnim temama, ali najviše mi idu na živce filozofi koji na temama postavljenim za zezanje počnu da pametuju i da se zgražavaju nad "glupošću" učesnika.
Ali sve je to forum, svi imaju pravo postojanja i pisanja na njemu (do izvesne granice). Takvima zabraniti da pišu značilo bi spustiti se na njihov nivo, a to, jelte, netjemo!
 
pa ako smem da primetim..ljudi imaju kratke zivce...i iskljucivi su...to nije samo problem na forumu..losha komunikacija..okruzeni smo losom komunikacijom i ma koliko se trudili da je izbegnemo..ipak smo mi ljudi sa svim vrlinama i manama...stvarno se trudim da ostanem korektna ovde..ako pricamo o forumu..ali mi nekad neko tako nezgodno nacepi da se prosto zacudim svojoj tako ekspolozivnoj reakciji
na podforumu LJ i S..vrlo brzo izgubim zivce..od toliko seksa koliko ga tamo upraznjavaju uopste mi nije jasno kako su josh zivi..a ne mrtvi i zadovoljeni
na politici..netolerancije koliko hoces..pa cak i na temama o biljkama..ne mogu da verujem ali se posvadjaju
hm
cudni smo mi ljudi...stvarno
 
otvoriti politicki korektnu temu koja ne sadrzi
-feminizam
-emancipaciju
-belu kugu
-beograd/ostatak srbije podele

a to sto si navela je netacno,ovde opstaju teme i o filmovima,knjigama,kuvanju,medjuljudskim odnosima samo sto ih ne primecujes,zasto?

ali pre ili kasnije sve "feministicke" bivaju pod katancem... i da primetim nije uvek ista grupa ljudi u pitanju...

nego sto modove mrzi da brisu i malo koriguju, najlakse zakljucati kad se dotera... :sanke:
 
Potpuno si u pravu, vise ne znamo da komuniciramo i stalno se nesto preganjamo. Mora da moja bude poslednja i najpametnija. I stvarno smo generalno kao narod svi nesto napeti, nervozni, niko nema zivce da saslusa drugog, a pogotovu nema sanse da saslusa i prihvati da neko ima i drugacije misljenje od njegovog. I da je to u redu. To je nemoguca misija da se to prihvati, nego se odmah za guse hvataju. Ja mislim da je ovo pre svega mesto da se malo opustimo i zezamo, a onda i da razmenimo neku i ozbiljnu ali bez bespotrebnih glagola za neistomisljenika i mascenja koca za istog.
 
čemu ova tema?
kako bi nam ukazala na naše defekte u komunikaciji a u isto vreme pokazala svoju ljubav prema "bitnim" temama i prezir prema češljićima?
a da
i ljubav prema čoli.
 
Ovo mu dođe kao kada se grupa modernijih i konzervativnijih pisaca okupi da raspravlja kako napisati savršenu pesmu... Ne postoji savršena pesma, to i vrapci znaju.... Kao što ne postoji ni savršena tema. Svako od nas ima svoje "dugme". Kad ga nešto ili neko pritisne on iskoči ko onaj klovn iz kutije. Neki ljudi se "pale i izgaraju" na iste pojave. Ma setite se samo kad penzosi zakrve oko politike ili tipovi oko fudbala. I posle svi idu na pivo. Tužno je kad se čovek toliko zaključa, podigne "ja sam uvek u pravu" odbrambene zidove da ne čuje druge. Kad bi samo znao koliko divnih, poučnih, sjajnih stvari možeš naučiti slušajući i čitajući druge. Ne možeš ići napred pričajući sam sa sobom i slušajući samo sebe. Ni biljka se sama ne zaliva....
 

Back
Top