SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.534
:snesko: z:girl:

Najveca obmana Sotone Djavola je sto je ubedio ljude da ON i njegovi demoni u stvari ne postoje... :mrgreen:

2.Korincanima 4:3,4 "Ako li je pak jos pokriveno i nase jevandjelje, pokriveno je za one koji propadaju,
4 za nevernike kojima je bog ovoga sveta oslepio razum, da ne vide sjaj svetlosti jevandjelja slave Hrista..."

1 Pet 5:8 Budite trezveni i bdite! Protivnik vaš, đavo, kao lav ričući hodi i traži koga da proždre.
1 Pet 5:9 Branite se od njega čvrstom verom, znajući da jednake patnje pogađaju i vašu braću u svetu.

prevod Biblija bakotic
evo link za online Bibliju Bakotic z:)

http://www.pcbible.net/html/default.htm

....................................................................................................................




SOTONA UVELIKO ZAVODI LJUDE PREKO SPIRITIZMA


SPIRITIZAM – kao nacin delovanja Sotone i demona

Spiritizam je po definiciji saobracanje sa demonima ili zlim duhovima, bilo direktno ili putem nekog ljudskog medija. Zli duhovi unapredjuju razne oblike spiritizma , da bi ljude doveli pod svoju kontrolu.Tu spadaju svi oblici proricanja i gatanja ( gledanje u solju ,pasulj i td..), magija (crna i bela ) , trazenje predskazanja , bacanje cini, vracanje – upotreba moci koja potice od zlih duhova, konsultovanje sa medijima, pitanje mrtvih, prizivanje duhova na bilo koji nacin ..i td..

Takodje i savremeniji oblici proricanja , u sta spada i astrologija , kao i hiromantija..
Gledanje u tarot karte, bionenergija, joga, transcendentalna meditacija, silva metod , hipnoza ..
Takodje u spiritizam spadaju i razni obredi i obicaji. Iako neki pojedine oblike spiritizma smatraju bezazlenim ili cak zabavnim, svi oni dovode pod uticaj , napad ili opsedanje od strane demona ili zlih duhova .

Biblija jasno osudjuje svaki oblik spiritizma, ne samo sto su opasni vec i dovode do neprijateljsta sa Bogom, sto je daleko opasnije.

U 5.Mojsijevoj citamo : “neka se ne nadje u tebe niko koji bi vodio sina svoga ili kcer svoju kroz oganj, ni vracar, ni koji gata po zvezdama ili po pticama, ni urocnik, ni bajac, ni koji zaziva duhove , ni opsenar, ni koji pita mrtve. Jer je gad pred Jehovom ko god tako cini , i za takve gadosti Jehova Bog tvoj tera te narode ispred tebe.”

Dela apostolska 16:16-19 spominju ” duh, demon pogadjacki” koji je omogucio devojci da praktikuje vracanje Ali njena sposobnost proricanja bila je izgubljena kada je taj demon bio isteran.

Dela apostolska 13: 6-12 6 ”…naidjose na jednog coveka, vracara, laznog proroka, Jevreja koji se zvao Varisus,…8 Ali Elima , vracar(tako se u stvari prevodi njegovo ime), poce da im se suprotstavlja, u nastojanju da prokonzula odvrati od vere. 9 A Savle koji se zove i Pavle, ispunivsi se svetim duhom, uperi pogled u njega 10 i rece : “O covece koji si pun svakojake prevare i svakojake pakosti, sine Djavolji, neprijatelju svake pravednosti, zar neces prestati da iskrivljujes prave Jehovine puteve?”

Ako neko ima problema sa spiritizmom (demonske napade), treba da se oslobodi svega sto se koristi u spiritisticke svrhe, svih predmeta ili poklona od onih koji se bave spiritizmom (najcesce su to pokloni od rodjaka ili “prijatelja”) – po uzoru na hriscane iz 1. veka -Dela apostolska 19:19 “A mnogi od onih koji su se bavili magijom skupise svoje knjige i spalise ih pred svima.”


bye
treptrep2-1.gif



connie_5-1.gif
 
Poslednja izmena:
hm, zbog čega ljudske osobine pripisuješ nerealnim formama? ili bježiš od istine / ljudske pokvarenosti, koju prevaljuješ nečem nepostojećem/, ili se samo zezaš, kontajući da je dugo vremena prošlo od Djavoljeg advokata i ljudi žele još jednu kvazimističnu sapunicu?
 
Na primer Sotona i Demoni navode ljude da cine razna zla dela ...

naravno svako ima razum i svest i moze im se oduprti...

Ako neko cini zlo pod uticajem demona, to ne umanjuje negov greh pred Bogom.

Covek je kriv za obmanu i samoobmanu...

Svako je odogovaran za ono sto cini pred Bogom...

Jer ima svest...

Lako je manipulisati nesvesnim ljudima...



itd nastavice se ...

:cao:
 
Poslednja izmena:
hm, zbog čega ljudske osobine pripisuješ nerealnim formama? ili bježiš od istine / ljudske pokvarenosti, koju prevaljuješ nečem nepostojećem/, ili se samo zezaš, kontajući da je dugo vremena prošlo od Djavoljeg advokata i ljudi žele još jednu kvazimističnu sapunicu?

Ne bezim od ISTINE, ne brini, jasna mi je ljudska pokvarenost i nju ne opravdavam postojanjem Sotone i demona, niti se moze icim ona opravdati

Izvini, a zasto mislis da su to nerealne forme.... Sotona i demoni su realna duhovna bica.

Mnogi veruju u Boga...

A prema Bibliji takodje postoje Sotona i Demoni - to su pali andjeli... i oni su uzrocnici zla ...

oni su kao i ljudi stvoreni sa slobodnom voljom, tako da nikoga ne opravdava ako je ZAO...

Ako neko POSTANE ZAO, to je ucinio svojom voljom...

I Bog nema nista sa time ...

A Sotona i demoni su stvoreni najpre kao andjeli koji su se svojevoljno odmetnuli od Boga... stvoreni su sa istim svojstvima kao i covek... sa Bozanskim svojstvima...

Ali su sgresivsi protiv Boga postali Bozji protivnici i prema Bibliji su osudjeni na unistenje...

Njihov cilj je da uniste sto vise ljudi i da ljude odvoje od IZVORA ZIVOTA, Boga


To je jos jedan nacin kako oni zavode ljude...


Navode ih na sve nacine da budu odvojeni od Boga i da grese protiv Boga, jer znaju da ih time odvode u unistenje...

A glavni nacin sam vec navela a to je da su Sotona i Demoni uspeli da ubede ljude da oni ne postoje...


:cao:
 
Poslednja izmena:
Ne bezim od ISTINe ne brini jasna mi je ljudska pokvarenost i nju ne opravdavam postojanjem Sotone i demona

Izvini a zasto mislis da su to nerealne forme.... Mnogi veruju u Boga...

A prema Bibliji takodje postoje Sotona i Demoni - to su pali andjeli... i oni su uzrocnici zla ...

oni su kao i ljudi stvoreni sa slobodnom voljom, tako da nikoga ne opravdava ako je ZAO...

Ako neko POSTANE ZAO, to je ucinio svojom voljom...

I Bog nema nista sa time ...

A Sotona i demoni su stvoreni najpre kao andjeli koji su se svojevoljno odmetnuli od Boga... stvoreni su sa istim svojstvima kao i covek... sa Bozanskim svojstvima...

Ali su sgresivsi protiv Boga postali Bozji protivnici i prema Bibliji su osudjeni na unistenje...

Njihov cilj je da uniste sto vise ljudi i da ljude odvoje od IZVORA ZIVOTA, Boga


To je jos jedan nacin kako oni zavode ljude...

Navode ih na sve nacine da budu odvojeni od Boga i da grese protiv Boga, jer znaju da ih time odvode u unistenje...

A glavni nacin sam vec navela a to je da su Sotona i DEmoni uspeli da ubede ljude da oni ne postoje...


:cao:

hm,da, šteta što vrijeme i intelekt bezveze žrtvuješ..
ima tu par problema: ako je taj tvoj bog stvorio sve, pa i đavola i mog komšiju, onda je on odgovoran za njih i njihove osobine- da nije bilo njega, je li, ne bi bilo niti njih..
ako postoji, đavo je anđeo i nije odgovoran. teorija ti pada u svakom slučaju.ukoliko pak ja posjedujem dio božanske promisli, onda, kao eminentan entitet, ukidam boga, i stvar je završena, jer je dio boga u meni i ja to mogu
 
hm,da, šteta što vrijeme i intelekt bezveze žrtvuješ..
ima tu par problema: ako je taj tvoj bog stvorio sve, pa i đavola i mog komšiju, onda je on odgovoran za njih i njihove osobine- da nije bilo njega, je li, ne bi bilo niti njih..
ako postoji, đavo je anđeo i nije odgovoran. teorija ti pada u svakom slučaju.ukoliko pak ja posjedujem dio božanske promisli, onda, kao eminentan entitet, ukidam boga, i stvar je završena, jer je dio boga u meni i ja to mogu

ne mozes ukinuti Boga ....

nije to moja teorija...

Bog ne moze stvoriti zlo jer je dobar ... i nije odgovoran za to sto neko POSTANE zao...

ZLO moze samo nastati...

Bio bi odgovoran da je stvorio coveka ili andjele kao zle , ali nije ...;
stvorio ih je sa Bozanskim svojstvima, a oni su se sami pokvarili tj postali zli...

FREE WILL

:cao:




......
 
e sad sam pomalo i uvrijeđenz:) znači, imam auonomiju volje, ali ne u dovoljnoj mjeri da uradim nešto sam, već mi je neophodna asistencija demona?

onda je sve što ima veze sa kreativnošću i inspiracijom- demonsko?
zanimljivo, kako god okreneš- opet ćemo da palimo biblioteke. Salut
 
Aj sad ja kapiram sve i celu tu pricu,ali se namece jedno pitanje! Zasto Satana muci ljude u paklu? Zar nije logicnije da pravi sebi armiju za napad na Boga? Zar on nebi voleo taj narod koji je otpao od Boga kao svoj? Zasto on uvek mora biti zao? Sta ako nije? Sta ako je pravedan kao i sam Bog pa ubice ubija,a protestante,ateiste,komunjare i sl zadrzava u svom stadu??
 
Aj sad ja kapiram sve i celu tu pricu,ali se namece jedno pitanje! Zasto Satana muci ljude u paklu? Zar nije logicnije da pravi sebi armiju za napad na Boga? Zar on nebi voleo taj narod koji je otpao od Boga kao svoj? Zasto on uvek mora biti zao? Sta ako nije? Sta ako je pravedan kao i sam Bog pa ubice ubija,a protestante,ateiste,komunjare i sl zadrzava u svom stadu??

pa to je i glavna Satanina obmana sto ljudima plasira neistine tj RELIGIOZNE LAZI u vezi vaznih zivotnih pitanja...

jedna od tih religioznih lazi je da ON muci ljude u paklu... Pakao ni ne postoj,i to lazno ucenje je CRKVA uvela pod uticajem zna se koga..... Satana je prvenstveno lazov i na taj nacin zavodi ljude...

Tako sto ih odvaja od pravog zivog Boga Jehove (JHVH) i okrece laznim Bogovima i laznim religioznim ucenjima i na taj nacin drzeci ih u neznanju, ih unistava...

I Cilj mu je da sto vise ljudi odvede u unistenje...

Samo njegovo ime Satana znaci Bozji protivnik a Bog je LJUBAV

A Sotona je sve sto nije ljubav ....

:cao:



.
 
takodje Sotona deluje na ljude tako sto koristi njihove lose osobine koje su dobra podloga za manipulaciju covekom ...

na primer PONOS...

Ponosna osoba nece reagovati mudro nikada i njeno ponasanje ce biti predvidivo...

Pa je time lak plen za Sotonu...

Reakcije na osnovu ponosa su predvidive...

Ponosna osoba nije ni svesna da je ponosna i nesvest daje prostora dejstvu ZLA , tj Satane...

Takodje iz ponosa proizilaze i ostale lose osobine kao sto su sebicnost ...itd ...

Sotona moze lako zaslepeti umove PONOSNIH ljudi da ne vide ISTINU...

2. Korincanima 4:3,4 “Ako li je pak jos pokriveno nase jevandjelje, pokriveno je za one koji propadaju; za nevernike kojima je BOG OVOGA SVETA OSLEPIO RAZUM da ne vide sjaj svetlosti jevandjelja slave Hrista, koji je lik Boga nevidljivoga. “

( za Sotonu se kaze u Bibliji i da je Bog ovoga sveta…..)


Znaci da Sotona moze da utice na umove ljudi i da ih zaslepi s obizrom na ISTINU


:cao:


.



.
 
Poslednja izmena:
recimo nesto ti se ne svidja

i sad normalnije je da razmislis dali je do tebe,jer ima ona o balvanu u oku

uporedis sta bog kaze,sa svojim mislima

kako razmishljas o nekom,zasto ti je los?

i vidis da li je do tebe jer si povredjen,ili je do njega

kao memorija losih iskustava,kroz koju gledamo stvarnosti

los odbrambeni mehanizamz:)

da, mozemo sagledati da li je neko zlo od nas i koliko dajemo prostora da zlo deluje na nas...

ako smo svesni...


z:girl:
 
Poslednja izmena:
hm, zbog čega ljudske osobine pripisuješ nerealnim formama? ili bježiš od istine / ljudske pokvarenosti, koju prevaljuješ nečem nepostojećem/, ili se samo zezaš, kontajući da je dugo vremena prošlo od Djavoljeg advokata i ljudi žele još jednu kvazimističnu sapunicu?

Pozdrav prijatelju!

Sotona i Demoni su sve drugo samo ne nerealne forme. Vrlo i snazno su realni a da je to tacno vidi se narocito od 1914. pa do sada. Nikada u istoriji nije bilo toliko zala i krvoprolica kao u ovom periodu. Zasto bi to razumni ljudi cinili? Zasto bi neko pozeleo da oduzme zivot ljudskom bicu? Kakva je to mracna sila koja nagoni na ubistvo i zverstva kakva su pocinili i jos uvek cine ljudi drugim ljudima? Zasto i koji je razlog tome? Postoji li "razumno" objasnjenje za nerazumna dela razumnih bica?

Svako dobro prijatelju!
 
Е људи умористе са тим ђаволом... па на овом форуму се о њему прича више него о богу...z:lol:

А прича почиње тако што је један анђео био непослушан богу.. па навео и двоје људи на непослушност..
Ђаво је лош и хоће да уништи све људе.
Бог је добар и хоће да уништи све људе сем оних који су му одани.
Они се то такмиче ко ће више људи побити?! z:shock:

И ко води за сада...:sanke:
 
- Древне Хришћане враг је искушавао мучењима,
А данашње искушава болестима и помислима
(преп.Амросије Оптински).

------------

Помисли, су велико оруђе демона против човека, ђаво мрзи човека, јер је пре свега човек справљен по лику Божијем, и Бог нас несебично воли, ђаво пошто ниште неможе Богу, покушава нама да напакости и одвоји нас од заједнице са Богом, вечног живота....јер сваки човек који је у паду, жалости Бога.....БОГУ ништа драже неби било, него када би се сви покајали!
Осим помисли, самољубље, је велики проблем човека!

-----------------
У сваком искушењуи у свакој борби са демонима и са злим људима држи се молитве као сигурного оружја - и победићеш благодаћу Христовом.

Св. Теодор Едески
 
Ђаво је лош и хоће да уништи све људе.
Бог је добар и хоће да уништи све људе сем оних који су му одани.
Они се то такмиче ко ће више људи побити?! z:shock:

И ко води за сада...:sanke:

mislim da je bog u nedostiznoj prednosti
cca 2.000.000 : cca 8
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top