SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste, i evo ti dokaz. Polupismeni pustinjski kozari su stvarno mislili da je Bog svemoguć. No, vremenom ljudi postaju sve obrazovaniji i počeli su da postavljaju pitanja kako je moguće da postoji toliko jada i bede, kriminala i silnog ostalog greha, pored tog svemoćnog Boga. Jedino rešenje je bilo izmišljanje slobodne volje. Dakle ljudi, zbog podarene slobodne volje mogu da rade šta hoće, ali da bi Bog i dalje "ostao" svemoguć, izmišljen je Strašni sud, koji hiljadama godina, samo što nije došao.
 
Poslednja izmena:
Jeste, i evo ti dokaz. Polupismeni pustinjski kozari su stvarno mislili da je Bog svemoguć. No, vremenom ljudi postaju sve obrazovaniji i počeli su da postavljaju pitanja kako je moguće da postoji toliko jada i bede, kriminala i silnog ostalog greha, pored tog svemoćnog Boga. Jedino rešenje je bilo izmišljanje slobodne volje. Dakle ljudi, zbog podarene slobodne volje mogu da rade šta hoće, ali da bi Bog i dalje ostao svemoguć, izmišljen je Strašni sud, koji hiljadama godina, samo što nije došao.
Mozda sami smo krivi shto postoji jad i beda u svetu.Ljudi sami to navuce preko karmu,sami su za to krivi,ili nivni preci su greshili pa sada potomci pate.A Bog u tome se ne mesha,on ne rakovodi sa sudbinom coveka,jer Bog samo Postoji...i nishto drugo.Vakav koncept Boga je bilo kod Starih Slovena.
 
Svuda oko nas i u nas samima.
To da je Bog u tebi, meni je savršeno jasno, ali i da je oko tebe tu silno grešiš, jer bi svi ljudi, vernici i nevernici, videli/osetili istog Boga. A šta umesto toga imamo: ateisti negiraju postojanje Boga, a vernici "vide" Boga onakvog kako su ih naučili u pripadajućem religijskom okruženju. Eto, ni svi hrišćani ne tumače Boga na isti način.
 
Kakvu energiju emitiras iz sebi,takvu i ti se vraca nazad.Karma je iz Budizma,a Budizam je religija bez Bog.

Neka bude ;) Ako emitujes pozitivnu, dobru energiju, punu dobrih misli, emocija, saosecanja, dobrocinstva....takva energija ce ti se i vratiti. To bi bila karma i njeno dejstvo...i to je jasno. A sada hriscanstvo....Sam kazes da je Bog kaznjavalac i nagradjivac. Ako cinis dobra dela sa puno pozitivnih emocija, saosecanja, dobrocinstva....tebe ce onda Bog nagraditi. Znaci, opet ce ti se vratiti dobro dobrim a lose losim.

Postoji razlika u konceptualnim definicijama ali je sustina jasna: "Kako sejes, tako ces i znjet" ;)
 
To da je Bog u tebi, meni je savršeno jasno, ali i da je oko tebe tu silno grešiš, jer bi svi ljudi, vernici i nevernici, videli/osetili istog Boga. A šta umesto toga imamo: ateisti negiraju postojanje Boga, a vernici "vide" Boga onakvog kako su ih naučili u pripadajućem religijskom okruženju. Eto, ni svi hrišćani ne tumače Boga na isti način.
Bog mozhe samo da se spozna.Al eto ne mogu svi da spoznaju Boga.Za da se spozna Bog treba Svest da bude da visoko nivo od ovo koje je prosecan covek.Isus kaze da preko njega cemo stici do carstvo bozjo.Shto znaci,da preko njegovo ucenje cemo izdignuti svest na vishe nivo od ovo i tako cemo spoznati Boga,tako cemo stici do to carstvo bozjo koje nije nigde drugde nego u nama samima,a i svuda oko nas.Na svetu cemo gledati sa drugim ocima,bicemo prosvetleni.Kad izdignemo Svest tada nema da nas bude briga ko koja je religija i nema ljudi da se ubijaju u ime nekih bogova...
 
Mozda sami smo krivi shto postoji jad i beda u svetu.Ljudi sami to navuce preko karmu,sami su za to krivi,ili nivni preci su greshili pa sada potomci pate.A Bog u tome se ne mesha,on ne rakovodi sa sudbinom coveka,jer Bog samo Postoji...i nishto drugo.Vakav koncept Boga je bilo kod Starih Slovena.

Kakvu energiju emitiras iz sebi,takvu i ti se vraca nazad.Karma je iz Budizma,a Budizam je religija bez Bog.
Pa šta je sada ovo? Ljudi navuku zlo preko karme, Bog se ne meša u to, a karma je iz budizma gde nema Boga, a Bog je u tebi, i po tebi, svuda oko tebe.
 
ta terminologija karma...

postoji zakon uzroka i posledice :D

Svaka akcija (bilo delima, bilo recima, bilo mislima) koju izvrsimo jeste jedan uzrok. Uzrok daje posledicu (ne bas uvek, zavisi od ostalih elemenata). Taj zakon uzroka i posledice je karma. Hriscani veruju da ce se njihova dobra dela vratiti dobrim jer ce im Bog to vratiti. Ti si JS i verujes u vecni zivot. Ta bi dosla do njega, ti moras nesto da cinis sada za zivotom i to nesto jesu dobra dela. Znaci, ocekujes da ti Bog vrati ta dobra dela......Eto ga zakon uzroka i posledice.
 
Neka bude ;) Ako emitujes pozitivnu, dobru energiju, punu dobrih misli, emocija, saosecanja, dobrocinstva....takva energija ce ti se i vratiti. To bi bila karma i njeno dejstvo...i to je jasno. A sada hriscanstvo....Sam kazes da je Bog kaznjavalac i nagradjivac. Ako cinis dobra dela sa puno pozitivnih emocija, saosecanja, dobrocinstva....tebe ce onda Bog nagraditi. Znaci, opet ce ti se vratiti dobro dobrim a lose losim.

Postoji razlika u konceptualnim definicijama ali je sustina jasna: "Kako sejes, tako ces i znjet" ;)
Gde sam rekao za Boga da je kazhnjavac i i nagradjivac?Moze sam rekao kako ljudi gledaju na njega,a ne ja.Ok ;)
...pa na neki nacin Karma i Bog je isto,al ne bash.U Budizmu nema Boga i covek je sam kriv za svoje postupke i sam se kazhnjava preko karme,a kod hriscanstvo i ostale Bog kaznjava covjeka za njegove postupke...i nagradjiva...
 
Neka bude ;) Ako emitujes pozitivnu, dobru energiju, punu dobrih misli, emocija, saosecanja, dobrocinstva....takva energija ce ti se i vratiti. To bi bila karma i njeno dejstvo...i to je jasno. A sada hriscanstvo....Sam kazes da je Bog kaznjavalac i nagradjivac. Ako cinis dobra dela sa puno pozitivnih emocija, saosecanja, dobrocinstva....tebe ce onda Bog nagraditi. Znaci, opet ce ti se vratiti dobro dobrim a lose losim.

Postoji razlika u konceptualnim definicijama ali je sustina jasna: "Kako sejes, tako ces i znjet" ;)

Čini mi se da nisi ovde bio precizan. Po tebi, može da se shvati, da ako emituješ dobru energiju dobro še ti se vratiti u istom životu a:
Karma: "To je sudbina čovekove duše u novom zemnom životu-nagrada ili kazna koju duša zaslužuje nakon utelovljenja kao rezultat onoga šta je učinila u prethodnom životu".
Citat iz "Vaskrsenje i reinkarnacija".
 
Gde sam rekao za Boga da je kazhnjavac i i nagradjivac?Moze sam rekao kako ljudi gledaju na njega,a ne ja.Ok ;)
...pa na neki nacin Karma i Bog je isto,al ne bash.U Budizmu nema Boga i covek je sam kriv za svoje postupke i sam se kazhnjava preko karme,a kod hriscanstvo i ostale Bog kaznjava covjeka za njegove postupke...i nagradjiva...

Cinjenica je da se ucenja razlikuju u formalnom smislu ali i jedno i drugo ucenje upucuje na posledicu.....posledica nasih dela postoji. Da li ces to nazvati karmom, da li ces to nazvati kaznom ili nagradom od Boga, ili nekim rajem i paklom (gde god da je, zavisi od shvatanja).....nebitno je. Sve je to forma. Sustina je da ce posledica nastupiti i da treba da obratimo paznju na ponasanje :D Znas kako kaze Radovan 3: "...obrati paznju na ponasanje..." :D
 
Bog mozhe samo da se spozna.Al eto ne mogu svi da spoznaju Boga.Za da se spozna Bog treba Svest da bude da visoko nivo od ovo koje je prosecan covek.Isus kaze da preko njega cemo stici do carstvo bozjo.Shto znaci,da preko njegovo ucenje cemo izdignuti svest na vishe nivo od ovo i tako cemo spoznati Boga,tako cemo stici do to carstvo bozjo koje nije nigde drugde nego u nama samima,a i svuda oko nas.Na svetu cemo gledati sa drugim ocima,bicemo prosvetleni.Kad izdignemo Svest tada nema da nas bude briga ko koja je religija i nema ljudi da se ubijaju u ime nekih bogova...
E sada smo ušli u bajku "Carevo novo odelo". Jesi li je čitao? Ako nisi, obavezno pročitaj, a ako jesi, pročitaj ponovo jer nisi shvatio poentu bajke.
 
...aura i njeno ' vidjeti' postojanje je u mogućnosti samo za obučene lame ili druge vrste upućenih 'Upućenika'...npr. u "Trece oko" od L. Rampe, opisuje se mogućnost vidjenja aure i koje boje odgovaraju kakvom karakteru...
Budizam nije religija, on je način zivljenje ili filosofija zivljenja sa okretom duhovnim na njega a , zašto ne bi jedan hrišćanin mogao biti upućen u te duhovne prodore a time ostati i neoštecenih dogmi ...mislim da ni -jedan japanac hrišćanin nije se odrekao zen_a ili šintoizma...ljudska priroda dozvoljava sve ali neljudska samo ,- neljudskost...
 
Čini mi se da nisi ovde bio precizan. Po tebi, može da se shvati, da ako emituješ dobru energiju dobro še ti se vratiti u istom životu a:
Karma: "To je sudbina čovekove duše u novom zemnom životu-nagrada ili kazna koju duša zaslužuje nakon utelovljenja kao rezultat onoga šta je učinila u prethodnom životu".
Citat iz "Vaskrsenje i reinkarnacija".

Odgovor koji sam uputio sagovorniku malopre je bio odgovor izmedju mene i njega...prilagodjen opisu karme sa njegove strane. Ja ne bih upotrebio termin energija ali je tako mnogo lakse bilo razjasniti se u razgovoru sa makedonskim decakom.

Bukvalni prevod reci karma je "akcija". Sire posmatrano, karma predstavlja zakon uzroka i posledice. Ako zasejes kukuruz, kukuruz se moze i roditi. Nece se roditi sargarepa sigurno....zar ne? :D;) Ali, moze se desiti da se ne rodi ni kukuruz. Kako? Pa potrebni su mu uslovi. Odredjena kolicina kise, sunca, temperatura itd. Znaci, nasa akcija ce imati posledicu pod uslovom da se i ostali uslovi do posledice poklope...sto opet znaci da nece bas ni svaka nasa akcija da ima posledicu :D To je karma.
Da se vratimo na tvoje pitanje. Ja nisam rekao sta je karma po meni, vec sta stvarno jeste karma ;) Kao sto sam rekao besmrtnoj, vazi i za tebe. Posledicu svojih dela mozes uociti odmah. Ako recimo nikada nisi jeo pasulj....i neko ga skuva ali igrom slucaja ta osoba ne kuva lep pasulj, ne stavlja meso unutra i bla bla....ti ga probas i on ti se ne dopadne. Istog momenta, tvoj mozak formira preko impulsa koje dobija od culo ukusa jedno misljenje o tome da je to lose. Mozak pravi obrazac "Pasulj je neukusan". Onda drugi deo u mozgu pamti tu informaciju. Sledeci put kada vidis pasulj, neces ga jesti jer ti znas da je los. Mozak ce istog momenta kada cujes za pasulj izbaciti informaciju o tome da je pasulj neukusan i izazvace hemijske reakcije gadjenja u tvom telu i umu. To ti je karma nastala mislima (odbojnost iz neznanja) a koja se manifestuje u ovom zivotu. Ovo je samo jedan stur primer koji mi je sada pao na pamet...ima i boljih.
Da li karma utice na sledeci zivot.....???? Ne znam. Ucenje kaze da utice i da ce sledeci zivot biti zapocet tim uslovljenostima iz proslog zivota i da ce se karmicki odigravati u skladu sa proslim zivotom ali ko meni garantuje sledeci zivot?! :D Ja licno ne garantujem nikom da ima neceg nakon smrti. U to se moramo uveriti tek :D
Karma nije sudbina. Sudbina je nesto sto je "zabelezeno" da ce se dogoditi. Karma nije to. Ako si stvorio negativnu karmu prema pasulju, ti je mozes promeniti time sto ces postati svestan cinjenice da samo mozda prethodna osoba kuva los pasulj...a da ova druga osoba mozda kuva bolji. Tako ces probati pasulj i otklonices negativnu karmu od proslog puta. Znaci, nema sudbine. Karma se kroji iz momenta u momenat i promenjiva je ;)
 
Svaka akcija (bilo delima, bilo recima, bilo mislima) koju izvrsimo jeste jedan uzrok. Uzrok daje posledicu (ne bas uvek, zavisi od ostalih elemenata). Taj zakon uzroka i posledice je karma. Hriscani veruju da ce se njihova dobra dela vratiti dobrim jer ce im Bog to vratiti. Ti si JS i verujes u vecni zivot. Ta bi dosla do njega, ti moras nesto da cinis sada za zivotom i to nesto jesu dobra dela. Znaci, ocekujes da ti Bog vrati ta dobra dela......Eto ga zakon uzroka i posledice.

Dobro al termin karma nije hriscnaski:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top