SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemam vremena ni da prilegnem i malo odmorim, vec odmah moram da se spremam z:((
z:lol: z:lol:

Не могу сада да нађем ту вест - али прочитао сам да је мислим у Данској општа масовна хистерија и паника да ће крај света бити 2012 године и да се сви ужурбано припремају... не могу да верујем како су људи велике овце...
 
Не могу сада да нађем ту вест - али прочитао сам да је мислим у Данској општа масовна хистерија и паника да ће крај света бити 2012 године и да се сви ужурбано припремају... не могу да верујем како су људи велике овце...
Ko hoće malo da se nasmeje i edukuje, na ovoj strani imate 220 (na svu sreću netačnih) predviđanja kraja sveta:

http://www.bible.ca/pre-date-setters.htm
 
Не могу сада да нађем ту вест - али прочитао сам да је мислим у Данској општа масовна хистерија и паника да ће крај света бити 2012 године и да се сви ужурбано припремају... не могу да верујем како су људи велике овце...

A ja se secam samo godine, ali ne i razloga, zasto bas ta godina z:(
 
Ево једног размишљања о смаку света :

Ancient+Mayan+Ruins_+Chichen+Itza_+Mexico.jpg





Dosta se prica o ovome na netu u poslednje vreme, pa sam mislio da tome posvetim malo paznje...

Prema verovanju drevnih Maja, 21. decembra 2012. godine zavrsava se odbrojavanje velikog vremenskog ciklusa, tj. velikog kalendara i nastupa smak sveta.
Maje su protok vremena posmatrali u ciklusima, a ne pravolinijski pa su verovali da se upravo sada jedan ciklus od 26.000 godina primice kraju.

Prema njima, 2012. godine vreme ce se ponovo poceti odbrojavati od nule, sto ce ujedno biti i pocetak sestog doba. Datum kraja sveta prema majanskom kalendaru podudara se s retkom astronomskom pojavom, koja se dogadja jednom u 230 miliona godina.
Upravo ce se 21. decembra 2012. linija Suncevog sistema izjednaciti sa linijom Mlecnog puta, a prema nekim istrazivanjima, jos dve galaksije bice poravnane s nasom...takodje mnogo ljudi prica o Rimskom, Grckom prorocanstvu o smaku sveta pocetkom 21 veka....Asteski kalendar se isto kao i Mayanski zavrsava 21.12.2012 -te godine......Nostradamusovo prorocanstvo isto govori o cudnoj kosmickoj pojavi (asteoridu) koji ce dovesti do promene magnetnog polariteta zemlje i time ce se zameniti juzni sa severnim polom - to bi dovelo do erupcije svih vulkana na zemlji, cunamija, tornada, zemljotresa itd...promenom zemljinih polova, zemljina kugla bi stala i onda bi se pocela okretati na drugu stranu oko svoje ose sto bi dovelo da toga da sunce izlazi na zapadu a zalazi na istoku....takodje je o tome govorio cak i Ajnstajn koji je smatrao da je promena polova zemljine kugle sasvim moguca i moguci scenario kraja covecanstva..... u Islamskom Kuranu pise da ce definitivan kraj sveta nastupiti kada sunce izadje na zapadu umesto na istoku... slucajnost ?
 
Njihov cilj je da konverzijom šire svoju "religiju" da bi povećali svoju moć i svoje bankovne račune, što ih ne razlikuje mnogo od 99% drugih religija, uključujući i pravoslavce.

Bas sam se razocarao citajuci tvoj komentar! Mislio sam da si ti bar za stepenik vise od ustaljenog klisea na tipu: sire religiju i "vrbuju" sto je moguce vise ljudi da bi povecali svoje bankovne racune!z:cry:
 
Jedna od mnogih epizoda u ljudskom zivotu:
U podrucju Severne Amerike u jednoj od drzava na severu ima mnogo malih jezera. Svakog proleca veliki broj ljudi nestane pod ledom ovih jezera, udavi se! Led je usled dolaska proleca tanji i veoma je opasno hodati po njemu. Veliki broj znakova upozorenja jasno obelezava opasna podrucja i obavestava ljude da je veoma opasno pribliziti se a kamoli hodati po ovakvom ledu i voziti motorne sanke po ovim podrucjima!
Interesantno je da ljudi sveno i namerno ignorisu ova jasna upozorenja i zbog toga mnogi umiru.

Sta mislite, zasto smo takvi?
 
Jedna od mnogih epizoda u ljudskom zivotu:
U podrucju Severne Amerike u jednoj od drzava na severu ima mnogo malih jezera. Svakog proleca veliki broj ljudi nestane pod ledom ovih jezera, udavi se! Led je usled dolaska proleca tanji i veoma je opasno hodati po njemu. Veliki broj znakova upozorenja jasno obelezava opasna podrucja i obavestava ljude da je veoma opasno pribliziti se a kamoli hodati po ovakvom ledu i voziti motorne sanke po ovim podrucjima!
Interesantno je da ljudi sveno i namerno ignorisu ova jasna upozorenja i zbog toga mnogi umiru.

Sta mislite, zasto smo takvi?
Љути смо на Божу и нећемо више да му служимо.
Из ината њему оћемо да се поубијамо.. па нек цркне од муке после.. сам и несрећан за век и векова...
:amen:
 
Jedna od mnogih epizoda u ljudskom zivotu:
U podrucju Severne Amerike u jednoj od drzava na severu ima mnogo malih jezera. Svakog proleca veliki broj ljudi nestane pod ledom ovih jezera, udavi se! Led je usled dolaska proleca tanji i veoma je opasno hodati po njemu. Veliki broj znakova upozorenja jasno obelezava opasna podrucja i obavestava ljude da je veoma opasno pribliziti se a kamoli hodati po ovakvom ledu i voziti motorne sanke po ovim podrucjima!
Interesantno je da ljudi sveno i namerno ignorisu ova jasna upozorenja i zbog toga mnogi umiru.

Sta mislite, zasto smo takvi?

Na podrucju Srbije u jednom belom gradu ima jedna ada i jedno jezero. Svakog leta udavi se po neko. Postoje znakovi upozorenja, koji jasno obelezavaju dokle je dozvoljeno da se pliva, kao i upozorenje da nova plaza nije predvidjena za kupace.
Interesantno je da ljudi svesno i namerno ignorisu ova jasna upozorenja i zbog toga najvise srece ima cudoviste sa Ade Ciganlije.:confused:
 
Opet pozdrav svima!z:lol:z:lol:

Mislim da nije tesko odgovoriti na prethodno postavljeno pitanje :"Zasto smo takvi?" Ipak niko ne zeli da odgovori heheheeee z:lol:ali cinjenica je da smo ponosni i da ne zelimo da to priznamo, ignorisemo jasna upozorenja zato sto smatramo da smo dovoljno mudri i pametni da to sami prosudimo, ne zelimo da nam bilo ko "soli pamet". Biblija nas savetuje "Tesko coveku koji se oslanja na sopstvenu mudrost"!

Ima li koga da je protiv, ima li koga ko je za?z:D
 
Opet pozdrav svima!z:lol:z:lol:

Mislim da nije tesko odgovoriti na prethodno postavljeno pitanje :"Zasto smo takvi?" Ipak niko ne zeli da odgovori heheheeee z:lol:ali cinjenica je da smo ponosni i da ne zelimo da to priznamo, ignorisemo jasna upozorenja zato sto smatramo da smo dovoljno mudri i pametni da to sami prosudimo, ne zelimo da nam bilo ko "soli pamet". Biblija nas savetuje "Tesko coveku koji se oslanja na sopstvenu mudrost"!

Ima li koga da je protiv, ima li koga ko je za?z:D
Ево ја се једним делом слажем са овим што си рекао.
Само.. ко ти је рекао да је мудро не слушати савете?
Сматрати да си мудар и бити мудар су два тотално различита појма. z;)
 
Na podrucju Srbije u jednom belom gradu ima jedna ada i jedno jezero. Svakog leta udavi se po neko. Postoje znakovi upozorenja, koji jasno obelezavaju dokle je dozvoljeno da se pliva, kao i upozorenje da nova plaza nije predvidjena za kupace.
Interesantno je da ljudi svesno i namerno ignorisu ova jasna upozorenja i zbog toga najvise srece ima cudoviste sa Ade Ciganlije.:confused:

Čekaj bre ovde nešto nije u redu.Gde su ti anđeli čuvari koji brinu da neko ne nastrada i kojima svi hrišćani moraju OBAVEZNO da se mole.Čak u molitveniku ima i posebna molitva za njih.
1397_animado.gif
 
Čekaj bre ovde nešto nije u redu.Gde su ti anđeli čuvari koji brinu da neko ne nastrada i kojima svi hrišćani moraju OBAVEZNO da se mole.Čak u molitveniku ima i posebna molitva za njih.
1397_animado.gif

:aha: ljudi svesno krse zakone a treba jos i andjeli da ih cuvaju???

Andjeli cuvaju one koji se drze Bozjih zakona i ne treba im se specijalno moliti za to, takav je Bozji princip...

Ko krsi zakone svesno sam, ne moze ocekivati Bozju zastitu...

Aj se baci pod voz i moli andjele da te sacuvaju z:mrgreen:

tj bolje ne pokusavaj nastradaces sigurno z:(

Znaci naucite prvo nesto o Bogu... i andjelima ...iz Biblije...i oni nisu onakvi kakve vi imate tripove o njima... :neutral:

Citajte malo Bibliju pa ce vam se samo kazati...

:cao:
 
:aha: ljudi svesno krse zakone a treba jos i andjeli da ih cuvaju???

Andjeli cuvaju one koji se drze Bozjih zakona i ne treba im se specijalno moliti za to, takav je Bozji princip...

Ko krsi zakone svesno sam, ne moze ocekivati Bozju zastitu...

Aj se baci pod voz i moli andjele da te sacuvaju z:mrgreen:

tj bolje ne pokusavaj nastradaces sigurno z:(

Znaci naucite prvo nesto o Bogu... i andjelima ...iz Biblije...i oni nisu onakvi kakve vi imate tripove o njima... :neutral:

Citajte malo Bibliju pa ce vam se samo kazati...

:cao:

Ja znam da u pravoslavlju ima posebna molitva anđelu čuvaru.
1396_animado.gif



Anđele Hristov, čuvaru moj sveti i pokrovitelju duše i tela moga, oprosti mi sve što zgreših u današnji dan, i izbavi me od svakog lukavstva neprijateljskog mi protivnika, da ne bih nikakvim grehom razgnevio Boga mog, no moli se za mene grešnog i nedostojnog slugu, da me pokažeš dostojna dobrote i milosti Svesvete Trojice, i Matere Gospoda moga Isusa Hrista, i svih svetih. Amin.
 
Ja znam da u pravoslavlju ima posebna molitva anđelu čuvaru.
1396_animado.gif



Anđele Hristov, čuvaru moj sveti i pokrovitelju duše i tela moga, oprosti mi sve što zgreših u današnji dan, i izbavi me od svakog lukavstva neprijateljskog mi protivnika, da ne bih nikakvim grehom razgnevio Boga mog, no moli se za mene grešnog i nedostojnog slugu, da me pokažeš dostojna dobrote i milosti Svesvete Trojice, i Matere Gospoda moga Isusa Hrista, i svih svetih. Amin.

ko je rekao da je to ispravno i Biblijski...

ne postoji andjeo cuvar, to su ljudi izmislili :neutral:

sta ocekivati od njih kad mnoge stvari su kod njih naopake :manikir:


i atkodje je neispravno upucivati molitve andjelima, niti oni imaju ovlascenja za to..

Molitve se upucuju iskljucivo direktno Bogu preko Isusa Hrista...

a trojstvo je paganska doktrina i nema veze sa hriscanstvom, vise sa hinduizmom z:D al nema veze , ako su ga uveli to je njihov problem z:)
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top