SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Original postavio Petorka Pogledaj poruku
Draga moja arka je bila otvorena za svakoga ko je zeleo da udje. Zar bi ti cekala zapovest da se spasis? Sam Isus govori o tome, kao sto je citirano, da ljudi nisu obracali paznju na bitne stvari-na spasenje! Bili su zaokupljeni samim sobom i sopstvenim zadovoljstvima umesto da su poklonili paznju onome sto je Noje govorio. Tako ce biti i danas za vreme prisutnosti Sina covecjegMatej 24:37-39. Prisutnost Isusova traje od 1914. tako da je vrlo malo vremena ostalo.

Evo najnovije tvrdndje da je Isus 1914 došao na zemlju.Ali onako ingognito i ''nevidljiv''.
A kako je te godine i Sotona zbačen na zemlju ispada da je Isus došao da vidi kako je Sotona, nakon tog zbacivanja.

Mora da su se negde našli i malo pročaskali u vezi plana na koju će foru da i dalje obmanjuju one koji veruju kako da je sotona te godidne zbačen tako i da je Isus došao onako nevidljivo da ga neko slučajno ne bi prepoznao.
felix.gif
 
flpflp
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

Vise mi je muka od koje kakvog tumacenaj biblije po pitanju tako jasnih stvari kao sto je onaj gore navedeni citat, a sve sa ciljem da se opravdaju sva bozija zlodela opisana u bibliji i da se taj isti bog prikaze kao bog ljubavi i mira. i muka mi je od pravdanja protivrecnosti koje postoje u bibliji, ko ne slusa boga bice kaznjen i ko slusa boga bice kaznjen, jer eto cudni su putevi gospodnji.
A da bog kakvim ga hriscani opisuju postoji danas se ne bi nasao jedan covek na 100.000.km2

Da znaš da je i meni.Bog je ljubav pa ljubav pa je po njegovom zakonu onako iz ljubavi bilo sasvim normalno i...grupno silovanje do smrti.Jeste jezivo ali prosto moram da postavim ovo...Sudije 19:24.29...

Evo kći moja djevojka i inoča njegova, njih ću vam izvesti, pa njih osramotite i činite s njima što vam je volja, samo čovjeku ovomu ne činite toga bezumlja. Ali ga ne htješe poslušati oni ljudi; tada onaj čovjek uze inoču svoju i izvede je napolje k njima, i oni je poznaše, i zlostaviše je cijelu noć do zore, i pustiše je kad zora zabijelje. I došavši žena u zoru pade kod vrata od kuće onoga čovjeka gdje bješe gospodar njezin, i leža dokle se ne rasvanu. A gospodar njezin usta ujutru, i kad otvori vrata i izađe da ide svojim putem, a to žena inoča njegova ležaše na vratima kućnijem, i ruke joj na praguI reče joj: ustani da idemo. Ali ne bi odgovora; tada je metnu na magarca, i ustavši čovjek pođe u mjesto svojeI došav kući svojoj uze mač, i uze inoču svoju i isiječe je s kostima na dvanaest komada i razasla u sve krajeve Izrailjeve.


A biblija je prepuna sličnih jezivo zastrašujućih stvari.Čudna je ljubav gospodnja...
felix.gif
 
Napomena:Ovo je ozbiljan post!
Primećujem od nekih ljudi ovde da reč spasenje koriste malo ovako malo onako.
Da su ušli u Nojevu barku kako bi se to spasili?Ne bi se podavili.A šta bi bilo za 100 god? Da li bi i onda bili spašeni ili mrtvi zbog starosti ?Ko kaže da nisu spašeni? Zar nije Isus umro i za njih na krstu? Da li je prošao strašni sud pa mi sa sigurnošću možemo reći da je neko spašen,a neko nije? Da li ti uopšte razlikuješ duhovno i fizičko spasenje? Da li to što je Noje FIZIČKI spasio svoju porodicu znači da se spašeni i u večnosti DUHOVNO?
Hajde malo se presaberi šta si hteo da izjaviš pa ponovi izjavu.z:hm:
Bozje instrukcije su jasne ...
Noje je propovedao i prenosio duhovnu pouku ljudima i gradio arku...
Bozji nacin spasenja tada je bio da ljudi udju u arku i da se spasu...
Naravno za to je bila potrebna i vera i poslusnost ...
tako da tada je to znacilo spasenje za ljude...
Uvek je bitno slusati Bozje instrukcije i slediti ih radi spasenja
To sto je Noje spasen spasen je i duhovno naravno, pa on je tolike god verno sluzio Bogu.. to je duhovno...
To sto ga je tada Bog i fizicki spasao je tako bilo ... ne znaci da ga nije i duhovno spasio ..

Bog je Noja spasio, znaci spasio ga je u svakom pogledu... Spasenje se uvek misli na duhovno aili u njegovom slucaju je to bilo i tada fizicki..

I tada je Bog kaznio neposlusan svet i unistio ih je...
Kad je neko unisten to je konacan Bozji SUD...
Hrist sigurno nije umro za te koji su vec osudjeni od Boga i unisteni...

Isto tako i danas Bog daje jasna upustva ljudima i to ce biti temelj za SUD...
Svi zahtevi su u Bibliji

:cao:
 
Poslednja izmena:
Original postavio Petorka
Draga moja arka je bila otvorena za svakoga ko je zeleo da udje. Zar bi ti cekala zapovest da se spasis? Sam Isus govori o tome, kao sto je citirano, da ljudi nisu obracali paznju na bitne stvari-na spasenje! Bili su zaokupljeni samim sobom i sopstvenim zadovoljstvima umesto da su poklonili paznju onome sto je Noje govorio. Tako ce biti i danas za vreme prisutnosti Sina covecjegMatej 24:37-39. Prisutnost Isusova traje od 1914. tako da je vrlo malo vremena ostalo.


Evo najnovije tvrdndje da je Isus 1914 došao na zemlju.Ali onako ingognito i ''nevidljiv''.
A kako je te godine i Sotona zbačen na zemlju ispada da je Isus došao da vidi kako je Sotona, nakon tog zbacivanja.

Mora da su se negde našli i malo pročaskali u vezi plana na koju će foru da i dalje obmanjuju one koji veruju kako da je sotona te godidne zbačen tako i da je Isus došao onako nevidljivo da ga neko slučajno ne bi prepoznao.

Ахахаха... какве небулозе смишљају секташи, па то је невероватно. Бар да је прича мало интелигентна. Данас свака врачара или гатара може да смисли нешто инвентивније а овима изгледа од 1914. стижу факсови непрекидно...

Циркус и кловнерај...
icon_clown.gif
icon_clown.gif
icon_clown.gif
icon_clown.gif
icon_clown.gif
icon_clown.gif
 
Prisutnost Isusova traje od 1914. tako da je vrlo malo vremena ostalo.


Aman, Petorka, kako Isusova prisutnost traje od 1914. godine? Pa, pogledaj samo koliko se ratova desilo od 1914. Uostalom, zar ne piše da će Ga ugledati svako oko?
Nije ni čudo što ovoliko ateista ima, kad Hrišćanstvo predstavljaju ili fanatični pravoslavci (ne svi), ili Jehovini svedoci.
Čoveče, veruj u šta hoćeš, ali ne brukaj Hrišćanstvo ovako javno.
 
Aman, Petorka, kako Isusova prisutnost traje od 1914. godine? Pa, pogledaj samo koliko se ratova desilo od 1914. Uostalom, zar ne piše da će Ga ugledati svako oko?
Nije ni čudo što ovoliko ateista ima, kad Hrišćanstvo predstavljaju ili fanatični pravoslavci (ne svi), ili Jehovini svedoci.
Čoveče, veruj u šta hoćeš, ali ne brukaj Hrišćanstvo ovako javno.
Pa kad ne razumes pa hulis...
Proreceno je da ce Isus vladati usred neprijatelja... Bozje Kraljevtvo je uspotavljeno na nebu 1914, sto ne znaci da je zemlja ociscena od zla ... Isusova prisutnost ili povratak je nevidljiv, al njegovi podanici osecaju nejgovo prisustvo... jer je on poglavar hriscanske skupstine danas ...

Pa bas zato je i toliko ratova od 1914 jer je tada Isus zbacio Sotonu na zemlju i njegovo dejstvo je jace nego ikada nad ljudima... na podrucju zemlje...
A nebo je ocisceno od Sotone i demona...
Tek u Armagedonu Isus ce unistiti zlo sa zemlje i nakon toga bice uspostavljeno Bozje Kraljevstvo i na zemlji... i tada ce Hris vladati 1000 godina nakon cega ce unistiti Sotonu i demone i ljudi ce moci vecno da zive na zemlji

:cao:...
 
Pa kad ne razumes pa hulis...
Proreceno je da ce Isus vladati usred neprijatelja... Bozje Kraljevtvo je uspotavljeno na nebu 1914, sto ne znaci da je zemlja ociscena od zla ... Isusova prisutnost ili povratak je nevidljiv, al njegovi podanici osecaju nejgovo prisustvo... jer je on poglavar hriscanske skupstine danas ...


Majko moja, kako blatite čistu jevanđeosku nauku...
 
Aman, Petorka, kako Isusova prisutnost traje od 1914. godine? Pa, pogledaj samo koliko se ratova desilo od 1914. Uostalom, zar ne piše da će Ga ugledati svako oko?
Nije ni čudo što ovoliko ateista ima, kad Hrišćanstvo predstavljaju ili fanatični pravoslavci (ne svi), ili Jehovini svedoci.
Čoveče, veruj u šta hoćeš, ali ne brukaj Hrišćanstvo ovako javno.

Ј.сведоци у свом учењу тако рећи и немају било какве везе са Хришћанством него више са јудаизмом и комунизмом - а реч ХРИШЋАНСТВО просто (зло)употребљавају у пропагандне сврхе да би што више хришћана привукли и обрлатили... и тако разарали Цркву што и јесте циљ свих тих нових америчких секти. Њихова суштина је у ствари БОРБА против Хришћанства , нарочито православног последњих деценија а у служби НСП и Њу Ејџа. Па замисли када чак добијају и одећу, обућу а и новац из иностранства да би што лепше изгледали када спопадају људе.
 
aj ne lupaj molim te :mrgreen: dobijamo odecu da bi lepse izgledali :hahaha:

smesno al neka ti bude...

nego sta mozemo sto se vasa crkva odaljila od hriscanstva odavno

naucavajuci paganske dokrine i slaveci paganske praznike..

pa mi moramo da propovedamo hriscanstvo jer to vi ne radite :lol:

:cao:
 
Њихова суштина је у ствари БОРБА против Хришћанства , нарочито православног последњих деценија ...
Njihov cilj je da konverzijom šire svoju "religiju" da bi povećali svoju moć i svoje bankovne račune, što ih ne razlikuje mnogo od 99% drugih religija, uključujući i pravoslavce.

i tada ce Hris vladati 1000 godina nakon cega ce unistiti Sotonu i demone i ljudi ce moci vecno da zive na zemlji
Kladim se u 10 dinara da ne razumeš koncept beskonačnosti, a da ti matematika nije bila omiljeni predmet... z:mrgreen:
 
Pa kad ne razumes pa hulis...
Proreceno je da ce Isus vladati usred neprijatelja... Bozje Kraljevtvo je uspotavljeno na nebu 1914, sto ne znaci da je zemlja ociscena od zla ... Isusova prisutnost ili povratak je nevidljiv, al njegovi podanici osecaju nejgovo prisustvo... jer je on poglavar hriscanske skupstine danas ...

Pa bas zato je i toliko ratova od 1914 jer je tada Isus zbacio Sotonu na zemlju i njegovo dejstvo je jace nego ikada nad ljudima... na podrucju zemlje...
A nebo je ocisceno od Sotone i demona...
Tek u Armagedonu Isus ce unistiti zlo sa zemlje i nakon toga bice uspostavljeno Bozje Kraljevstvo i na zemlji... i tada ce Hris vladati 1000 godina nakon cega ce unistiti Sotonu i demone i ljudi ce moci vecno da zive na zemlji


:cao:...

Шта је ово, људи моји??? Па какве су ово измишљотине, не могу да схватим да има људи који у овакву небулозу могу и пијани поверовати???

Qq..qq..qq.........Сачувај ме Боже и саклони...
2mw5iio.gif
ето како Сотона може да потпуно залуди људе.......
200.gif


А знаш ли да има изрека да: "Сви пророци после Христа једу г****!"
 
Njihov cilj je da konverzijom šire svoju "religiju" da bi povećali svoju moć i svoje bankovne račune, što ih ne razlikuje mnogo od 99% drugih religija, uključujući i pravoslavce.

..

А што православце гураш у ту причу - они су вазда и увек били најсиромашнији. Покушај да размислиш и упореди их сам са другима па ће ти све бити јасно.
 
Kladim se u 10 dinara da ne razumeš koncept beskonačnosti, a da ti matematika nije bila omiljeni predmet... z:mrgreen:

Eh sto ne ulozi vise novca ja sam bivsi matematicar :mrgreen: inace zavrsila sam informatiku...

Sizife pa gde si ti nama :)

Pozdravljam te znamo se mi pre 4 god kad je postojao pdf Religija secas se?
samo sam imala drugi nick z:)

pozdravljam te uvek si bio dobar moderator tada :cao:
 
Mogu da se kladim da neki misle da sam ja vec opsednuta i da mi nema spasa z:cry: z:D

z:)

Pozdrav tebi!

Mislis li da jedno od najinteligentnijih duhovnih stvorenja deluje onako kako ljudi misle? Satana je uspeo da prevari prve ljude Adama i Evu-savrsena ljudska bica zatim savrsena duhovna bica-Andjele! Mislis li da je tesko obmanuti i varati nesavrsena ljudska bica?
Nije!

Ne zaboravi da je Satanina najveca prevara to sto je uspeo da ubedi covecanstvo da on sam ne postoji. Zamisli kako je mocan "nevidljivi i nepostojeci neprijatelj"! Ali nije uspeo da ubedi bas sve na zemlji da on ne postoji. Biblija, Rec Bozja ga razotkriva kao "krvnika ljudskog roda". Seti se kakva je istorija stampanja i prevodjenja Biblije, seti se koliko je ljudi ubijeno, spaljeno, osudjeno i unisteno zbog prevodjenja i citanja Biblije! Pa zar je to zlocin zbog cega bi trebalo oduzeti zivot coveku? Ni slucajno, ali to bi trebalo da nam jasno stavi do znanja ko je iza takvih monstruoznih zlocina-Satana Djavo jer jedino njemu ne odgovara istina!

Rezultate obmane i slepila vidimo: Strahovita mrznja medju ljudima, krvprolice na sve strane, ratovi besne u citavom svetu, jad i beda, zlo, porodice se raspadaju, kriminal u porastu, sistematsko unistavanje planete zemlje-covecanstvu preti istrebljenje! I lista je predugacka. Zasto civilizovano i intelektualno najmocnije zivo bice na zemlji to cini? Koji je razuman razlog da se uzme zivot drugom coveku? Kakva je to mracna sila koja nagoni razumno bice na ovakvu mrznju i monstruozna dela? Imas li ti razuman odgovor na ovo jednostavno pitanje?

Razmisli!
Satana nece pred tebe staviti casu punu otrova i reci ti:"Popij ovu casu otrova i umri!" ali ce zato na perfidan i lukav nacin odvratiti tvoju paznju od onoga sto je najvaznije u zivotu coveka: Cisto obozavanje jedinog i istinitog Boga, odvratice te od tacnog spoznanja koje je potrebno da bi se otkrila istina. Jedini koji ima koristi od ovakvog stanja u kome covecanstvo zivi, jeste Satana Djavo koji ne zeli da ljudi vide svetlo istine. Jer kad jednom saznas sta je istina, razumes u potpunosti svrhu zivota, razumes da je ovaj zivot koji ljudi zive plagijat da ovo nije pravi zivot. Shvatis da je pravi zivot vecni zivot savrsenih ljudi u raju na zemlji-prvobitna namera za covecanstvo koja ce se uskoro ispuniti jer Bog se ne menja i nikada nije odustao od te prvobitne namere!

Opet te podsticem i sve na ovom forumu: Razmislite ljudi, dobro razmislite sta se desava na zemlji! Jer hteli mi to ili ne, sa nama ili bez nas (ja licno mislim da je daleko bolje sa nama jer svi imamo podjednaku sansu) uskoro ce na zemlji nastupiti Novo Uredjenje na celu sa vladom Bozijeg Kraljevstva (tema citave Biblije) na celu sa Kraljem Isusom Hristom koje vec vlada (Novo nebo). Ako zelimo da budemo podanici (Nova zemlja) Bozjeg Kraljevstva, podrazumeva se da je potrebno da imamo zakon Novog Uredjenja (Biblija) u nasim srcima i ne samo to, vec je potrebno da jasno i vidljivo "zivimo" zakon Novog uredjenja i primenjujemo ga u nasem zivotu vec sada jer je vec sada formirano "veliko stado" ( i stado je vece svake godine jer ljudi iskrena srca proucavajuci Bibliju dolaze do tacnog spoznanja i uskladjuju svoje zivote sa zahtevima Biblije) koje ce preziveti "veliku nevolju"-Armagedon!z:lol:z:)

Svako dobro!
 
Poslednja izmena:
Eh sto ne ulozi vise novca ja sam bivsi matematicar :mrgreen: inace zavrsila sam informatiku...
Pfif, zavelo me ono o "beskonačnom životu"... rekoh sebi, čim neko priča o beskonačnom životu, znači da nije ni pokušao da razmisli kakav bi to pakao bio za naš ljudski um, sa beskonačnim ponavljanjima kojekakvih radnji do zaglupljivanja. Sam život nikako nije kompatibilan sa pojmom beskonačnosti, jer sve što predstavlja život ima početak i kraj, a u tome i leži njegova lepota, vrednost i jedinstvenost.

Kako da ti dostavim pare? :-P
 
antoniusss:
Vidiš li ti šta taj sotona radi konjima?
Sotona, ma daj ovo je covek, a pouzdano znam da je to Bozino naredjenje. z:)

Pozdrav tebi!

Mislis li da jedno od najinteligentnijih duhovnih stvorenja deluje onako kako ljudi misle? Satana je uspeo da prevari prve ljude Adama i Evu-savrsena ljudska bica zatim savrsena duhovna bica-Andjele! Mislis li da je tesko obmanuti i varati nesavrsena ljudska bica?
Nije!

Ne zaboravi da je Satanina najveca prevara to sto je uspeo da ubedi covecanstvo da on sam ne postoji. Zamisli kako je mocan "nevidljivi i nepostojeci neprijatelj"! Ali nije uspeo da ubedi bas sve na zemlji da on ne postoji. Biblija, Rec Bozja ga razotkriva kao "krvnika ljudskog roda". Seti se kakva je istorija stampanja i prevodjenja Biblije, seti se koliko je ljudi ubijeno, spaljeno, osudjeno i unisteno zbog prevodjenja i citanja Biblije! Pa zar je to zlocin zbog cega bi trebalo oduzeti zivot coveku? Ni slucajno, ali to bi trebalo da nam jasno stavi do znanja ko je iza takvih monstruoznih zlocina-Satana Djavo jer jedino njemu ne odgovara istina!

Qq nama nevernicim, sto podstakosmo vernike da osmisle ono boldovano, jer da nije nas ne bi bilo ni te tzv. mudrosti.

Petorka:
Rezultate obmane i slepila vidimo: Strahovita mrznja medju ljudima, krvprolice na sve strane, ratovi besne u citavom svetu, jad i beda, zlo, porodice se raspadaju, kriminal u porastu, sistematsko unistavanje planete zemlje-covecanstvu preti istrebljenje! I lista je predugacka. Zasto civilizovano i intelektualno najmocnije zivo bice na zemlji to cini? Koji je razuman razlog da se uzme zivot drugom coveku? Kakva je to mracna sila koja nagoni razumno bice na ovakvu mrznju i monstruozna dela? Imas li ti razuman odgovor na ovo jednostavno pitanje?

Cenim da je Boza zapovedio, "kao nekada u dobra, stara vremena", jerbo nije nasao bolju zabavu do sada. z:hm:

Petorka:
Razmisli!
Satana nece pred tebe staviti casu punu otrova i reci ti:"Popij ovu casu otrova i umri!" ali ce zato na perfidan i lukav nacin odvratiti tvoju paznju od onoga sto je najvaznije u zivotu coveka: Cisto obozavanje jedinog i istinitog Boga, odvratice te od tacnog spoznanja koje je potrebno da bi se otkrila istina. Jedini koji ima koristi od ovakvog stanja u kome covecanstvo zivi, jeste Satana Djavo koji ne zeli da ljudi vide svetlo istine. Jer kad jednom saznas sta je istina, razumes u potpunosti svrhu zivota, razumes da je ovaj zivot koji ljudi zive plagijat da ovo nije pravi zivot. Shvatis da je pravi zivot vecni zivot savrsenih ljudi u raju na zemlji-prvobitna namera za covecanstvo koja ce se uskoro ispuniti jer Bog se ne menja i nikada nije odustao od te prvobitne namere!

A ti znas istinu o necemu tako apstraktnom kao sto je bog?
To su ubedjenja i pretpostavke, zasnovane na tvojoj veri u ono sto pise u sportskom almanahu, u kome Boza ubedljivo vodi po broju ubistava sa predumisljajem z:shock:

Petorka:
Opet te podsticem i sve na ovom forumu: Razmislite ljudi, dobro razmislite sta se desava na zemlji! Jer hteli mi to ili ne, sa nama ili bez nas (ja licno mislim da je daleko bolje sa nama jer svi imamo podjednaku sansu) uskoro ce na zemlji nastupiti Novo Uredjenje na celu sa vladom Bozijeg Kraljevstva (tema citave Biblije) na celu sa Kraljem Isusom Hristom koje vec vlada (Novo nebo). Ako zelimo da budemo podanici (Nova zemlja) Bozjeg Kraljevstva, podrazumeva se da je potrebno da imamo zakon Novog Uredjenja (Biblija) u nasim srcima i ne samo to, vec je potrebno da jasno i vidljivo "zivimo" zakon Novog uredjenja i primenjujemo ga u nasem zivotu vec sada jer je vec sada formirano "veliko stado" ( i stado je vece svake godine jer ljudi iskrena srca proucavajuci Bibliju dolaze do tacnog spoznanja i uskladjuju svoje zivote sa zahtevima Biblije) koje ce preziveti "veliku nevolju"-Armagedon!

A kad taj armagedon treba da pocne- otprilike, da znam da se naoruzam do zuba, da nije mozda 2012? z:)
 
Pfif, zavelo me ono o "beskonačnom životu"... rekoh sebi, čim neko priča o beskonačnom životu, znači da nije ni pokušao da razmisli kakav bi to pakao bio za naš ljudski um, sa beskonačnim ponavljanjima kojekakvih radnji do zaglupljivanja. Sam život nikako nije kompatibilan sa pojmom beskonačnosti, jer sve što predstavlja život ima početak i kraj, a u tome i leži njegova lepota, vrednost i jedinstvenost.

Kako da ti dostavim pare? :-P

Sta ima novo prijatelju?

Jedno malecko, jednostavno pitanjce: Kad bi mogao da biras, kad bi zeleo da umres?

P.S. Naravno, bilo bi fer kad bi iskreno odgovorio na ovo pitanje!

Svako dobro!
 
Sotona, ma daj ovo je covek, a pouzdano znam da je to Bozino naredjenje. z:)



Qq nama nevernicim, sto podstakosmo vernike da osmisle ono boldovano, jer da nije nas ne bi bilo ni te tzv. mudrosti.



Cenim da je Boza zapovedio, "kao nekada u dobra, stara vremena", jerbo nije nasao bolju zabavu do sada. z:hm:



A ti znas istinu o necemu tako apstraktnom kao sto je bog?
To su ubedjenja i pretpostavke, zasnovane na tvojoj veri u ono sto pise u sportskom almanahu, u kome Boza ubedljivo vodi po broju ubistava sa predumisljajem z:shock:



A kad taj armagedon treba da pocne- otprilike, da znam da se naoruzam do zuba, da nije mozda 2012? z:)

Opet pozdrav!z:lol:

Blago tebi, obzirom da sve znas, nemam sta da dodam.

Svako dobro!z:poz:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top