SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro al termin karma nije hriscnaski:)

...to neznači da nepostoji jedinstvo uzročno - posledičnih odnosa u društvu/prirodi ....
jedan događaj može da ima bezbroj posledica , kao što jedna posledica može da izazove bezbroj uzroka ..... uzročno - posledičnu vezu možeš da visiš kao grozd / lančani grozd /
nuklearna eksplozija / religijska ljubav ....... sveprisutna je , stoga je i prirodna zakonitost ..
... zahvaljujući njoj i postojimo ... čak je ona i prouzrokovala da hrišćanstvo tvrdi da postojimo zbog njega ...... ili ja ovo pišem uzalud druže sudija ?
:think:
 
nista nije uzalud :think:

da postoje razlicite posledice, ali ih ima...

Bozanska ljubav ima za posledicu stvarenje :)

svaka ljubav je stvaranje ...... zbog uzročno posledičnih odnosa ....
uzročno posledični odnosi ugrađeni su između materije i energije
( kao ljubav i stvaranje ) ... pra elektron je spopadao deutermijum ...
kad je deutermijum u tom spopadanju video ljubav , dozvolio mu da uđe
u njegomu matrijalnu sveru ... tad je stvoren izuzetno važan atom - vodonik ...
... posle je bilo već lakše ..... u ljubavi i stvaranju - zar ne !
:think::whistling::think:
 
Ima za posledicu starenje? :hahaha:

Jedan od osnovnih zakona, koji važe za materiju, jeste da materija stari.
Stari i crep na kući, i cigla u zidu i kosa na glavi i orah u baklavi.
P.S. Zato treba jesti baklavu dok nije ostarila. ;)
baklavau.jpg
 
Jedan od osnovnih zakona, koji važe za materiju, jeste da materija stari.
Stari i crep na kući, i cigla u zidu i kosa na glavi i orah u baklavi.
P.S. Zato treba jesti baklavu dok nije ostarila. ;)
baklavau.jpg

Eh puste baklave !

Politički zatvorenik na golom otoku , prevaspitan i političko partijski socijalizovan ( kao Ilija Čvorović ) , sanja da pojede baklavu . Samo taj isti san ima danima - da pojede baklavu . Kad su ga zatvorskim čamcem dovezli na rivu i pustili na slobodu , on trk u prvu slastičarnu . Onako svrata viknu : dečko daj pet baklava ! Momak arnautin , mrtav ladan stoji kod vitrine i pita ga : Jel , jal oćeš grčku il tursku bakljavu ? Na radiju spiker govori , kako je nastala ratna kriza između turske i grčke ! U slastičari tajac - bivši robijaš zbunjen ! :think::think::think:
Momak pita : jel si se opredelio , štaćeš ? Robijaš skoči na noge : ma pusti snove , neću ništa -- odoh kući !

:think::think:
 
Eh puste baklave !

Politički zatvorenik na golom otoku , prevaspitan i političko partijski socijalizovan ( kao Ilija Čvorović ) , sanja da pojede baklavu . Samo taj isti san ima danima - da pojede baklavu . Kad su ga zatvorskim čamcem dovezli na rivu i pustili na slobodu , on trk u prvu slastičarnu . Onako svrata viknu : dečko daj pet baklava ! Momak arnautin , mrtav ladan stoji kod vitrine i pita ga : Jel , jal oćeš grčku il tursku bakljavu ?

Očigledno je da Arnaut ne može da izgovori slovo L, pa mu je lakše da kaže LJ. Kao što mnogi ne mogu da izgovore slovo R, pa umesto R kažu nešto drugo.
Dakle, u čemu je, po Tebi, problem što ga je pitao da li hoće grčku ili tursku bakljavu?
 
nista nije uzalud :think:

da postoje razlicite posledice, ali ih ima...

Bozanska ljubav ima za posledicu stvarenje :)
Mislim da je Stvaranje vrednosno neutralno.Ljubav je potrebna nama ljudima ali tom procesu nije.Ili dešavaju se razne stvari koje mi ''smrtnici'' karakterišemo iz našeg ugla kao ''ljubav'' i ''mržnju'' a one iz ugla toga što nema početak i kraj predstavlja samo stepenik prema nastavljanju.Samo je Promena ono što je večno:cool:
 
Očigledno je da Arnaut ne može da izgovori slovo L, pa mu je lakše da kaže LJ. Kao što mnogi ne mogu da izgovore slovo R, pa umesto R kažu nešto drugo.
Dakle, u čemu je, po Tebi, problem što ga je pitao da li hoće grčku ili tursku bakljavu?

Poenta :

Vic je iz doba infonbiroa -- odnosno čistke komunističke u ondašnjoj jugi ; naime došlo je do raskola naših komunista sa ruskim ; da bi sačuvali vlast u državi, iz bezbedonosnih razloga tita sa vernim drugovima , pohapsio je rusofile ; na golom otoku bez presuda , bile su hiljade zatočenika koji su se opredelile za pogrešnu stranu ; momak iz vica u kazamatu ukapirao je da nezna da se srećno opredeljuje , a kakav je baksuz sve se u životu odnosi na političko opredeljivanje ; smatrao je da kolači ( slast ) ne mogu doneti nesreću ;kad je izašao opredelio se za baklave , ali arnaut insistira između dve ta se opredeli ; turska i grčka stvarno su bile u predratnoj zavadi , i on pošto nije znao državni stav ,izbegao je opredeljenje iz straha da ga ponovo ne ćorkiraju , jer OZNA sve dozna pa ćorkira ( zidovi imaju uši )

Ne opredeljuj se politički , nikad ; uzdržavaj se !

:hvala:
 
Poslednja izmena:
Poenta :

Vic je iz doba infonbiroa -- odnosno čistke komunističke u ondašnjoj jugi ; naime došlo je do raskola naših komunista sa ruskim ; da bi sačuvali vlast u državi, iz bezbedonosnih razloga tita sa vernim drugovima , pohapsio je rusofile ; na golom otoku bez presuda , bile su hiljade zatočenika koji su se opredelile za pogrešnu stranu ; momak iz vica u kazamatu ukapirao je da nezna da se srećno opredeljuje , a kakav je baksuz sve se u životu odnosi na političko opredeljivanje ; smatrao je da kolači ( slast ) ne mogu doneti nesreću ;kad je izašao opredelio se za baklave , ali arnaut insistira između dve ta se opredeli ; turska i grčka stvarno su bile u predratnoj zavadi , i on pošto nije znao državni stav ,izbegao je opredeljenje iz straha da ga ponovo ne ćorkiraju , jer OZNA sve dozna pa ćorkira ( zidovi imaju uši )

Ne opredeljuj se politički , nikad ; uzdržavaj se !

:hvala:

Ako Ti misliš da je izbor između turske i grčke baklave isto što i političko opredeljenje, onda mislim da Ti nosiš veoma teško breme na svojim leđima. Meni takvo breme ne treba, niti želim da ga nosim.

A to da OZNA sve dozna, pa šta? I Bog sve vidi još i pre nego OZNA dozna, pa se niko zbog toga ne uzbuđuje niti diže paniku.
A ako treba da me ćorkiraju što jedem tursku baklavu umesto grčke, pa da se zbog toga brinem i strepim, neka mi uzme odmah život, jer mi takav bljutav život ne treba.

A to kako je tumačeno u filmu, to je onako kako je scenarista tumačio. Sad, neko će da jede hleb koji je umesio scenarista, neko neće. Svako sebi odmerava.
 
Mislim da je Stvaranje vrednosno neutralno.Ljubav je potrebna nama ljudima ali tom procesu nije.Ili dešavaju se razne stvari koje mi ''smrtnici'' karakterišemo iz našeg ugla kao ''ljubav'' i ''mržnju'' a one iz ugla toga što nema početak i kraj predstavlja samo stepenik prema nastavljanju.Samo je Promena ono što je večno:cool:

Kažeš mi smrtnici samo karakterišemo nešto kao Ljubav ili mržnju.
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko živ ili je mrtav?
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko ženskog ili je muškog roda?
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko tužan ili nije tužan?
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko pošten ili je lopov?
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko iskren ili je lažov?

Čemu, dakle, ovaj Tvoj pokušaj da se stvari mistifikuju?
 
Kažeš mi smrtnici samo karakterišemo nešto kao Ljubav ili mržnju.
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko živ ili je mrtav?
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko ženskog ili je muškog roda?
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko tužan ili nije tužan?
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko pošten ili je lopov?
Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko iskren ili je lažov?

Čemu, dakle, ovaj Tvoj pokušaj da se stvari mistifikuju?


:rotf::rotf::rotf:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top