SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude - Strana 151
Strana 151 od 191 PrvaPrva ... 51101141147148149150151152153154155161 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 3.751 do 3.775 od 4765

Tema: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

Legenda stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    228

Podrazumevano Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

Citat Original postavio Vlada80-Nis Pogledaj poruku
    Neka bude Ako emitujes pozitivnu, dobru energiju, punu dobrih misli, emocija, saosecanja, dobrocinstva....takva energija ce ti se i vratiti. To bi bila karma i njeno dejstvo...i to je jasno. A sada hriscanstvo....Sam kazes da je Bog kaznjavalac i nagradjivac. Ako cinis dobra dela sa puno pozitivnih emocija, saosecanja, dobrocinstva....tebe ce onda Bog nagraditi. Znaci, opet ce ti se vratiti dobro dobrim a lose losim.

Postoji razlika u konceptualnim definicijama ali je sustina jasna: "Kako sejes, tako ces i znjet"
    Čini mi se da nisi ovde bio precizan. Po tebi, može da se shvati, da ako emituješ dobru energiju dobro še ti se vratiti u istom životu a:
    Karma: "To je sudbina čovekove duše u novom zemnom životu-nagrada ili kazna koju duša zaslužuje nakon utelovljenja kao rezultat onoga šta je učinila u prethodnom životu".
    Citat iz "Vaskrsenje i reinkarnacija".
    Voljeni nikada ne umiru.

Domaćin Vlada80-Nis (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio macedon_kid Pogledaj poruku
    Gde sam rekao za Boga da je kazhnjavac i i nagradjivac?Moze sam rekao kako ljudi gledaju na njega,a ne ja.Ok
    ...pa na neki nacin Karma i Bog je isto,al ne bash.U Budizmu nema Boga i covek je sam kriv za svoje postupke i sam se kazhnjava preko karme,a kod hriscanstvo i ostale Bog kaznjava covjeka za njegove postupke...i nagradjiva...
    Cinjenica je da se ucenja razlikuju u formalnom smislu ali i jedno i drugo ucenje upucuje na posledicu.....posledica nasih dela postoji. Da li ces to nazvati karmom, da li ces to nazvati kaznom ili nagradom od Boga, ili nekim rajem i paklom (gde god da je, zavisi od shvatanja).....nebitno je. Sve je to forma. Sustina je da ce posledica nastupiti i da treba da obratimo paznju na ponasanje Znas kako kaze Radovan 3: "...obrati paznju na ponasanje..."
    ....DON'T KNOW......

Legenda stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    228

Bog mozhe samo da se spozna.Al eto ne mogu svi da spoznaju Boga.Za da se spozna Bog treba Svest da bude da visoko nivo od ovo koje je prosecan covek.Isus kaze da preko njega cemo stici do carstvo bozjo.Shto znaci,da preko njegovo ucenje cemo izdignuti svest na vishe nivo od ovo i tako cemo spoznati Boga,tako cemo stici do to carstvo bozjo koje nije nigde drugde nego u nama samima,a i svuda oko nas.Na svetu cemo gledati sa drugim ocima,bicemo prosvetleni.Kad izdignemo Svest tada nema da nas bude briga ko koja je religija i nema ljudi da se ubijaju u ime nekih bogova...
    E sada smo ušli u bajku "Carevo novo odelo". Jesi li je čitao? Ako nisi, obavezno pročitaj, a ako jesi, pročitaj ponovo jer nisi shvatio poentu bajke.
    Voljeni nikada ne umiru.

Domaćin faraonn (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    300
    Reputaciona moć
    244

...aura i njeno ' vidjeti' postojanje je u mogućnosti samo za obučene lame ili druge vrste upućenih 'Upućenika'...npr. u "Trece oko" od L. Rampe, opisuje se mogućnost vidjenja aure i koje boje odgovaraju kakvom karakteru...
    Budizam nije religija, on je način zivljenje ili filosofija zivljenja sa okretom duhovnim na njega a , zašto ne bi jedan hrišćanin mogao biti upućen u te duhovne prodore a time ostati i neoštecenih dogmi ...mislim da ni -jedan japanac hrišćanin nije se odrekao zen_a ili šintoizma...ljudska priroda dozvoljava sve ali neljudska samo ,- neljudskost...

Početnik macedon_kid (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio stnco Pogledaj poruku
    E sada smo ušli u bajku "Carevo novo odelo". Jesi li je čitao? Ako nisi, obavezno pročitaj, a ako jesi, pročitaj ponovo jer nisi shvatio poentu bajke.
    Neznam koja je ta bajka,a i nema pojma o cemu pricash.

Domaćin Vlada80-Nis (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio stnco Pogledaj poruku
    Čini mi se da nisi ovde bio precizan. Po tebi, može da se shvati, da ako emituješ dobru energiju dobro še ti se vratiti u istom životu a:
    Karma: "To je sudbina čovekove duše u novom zemnom životu-nagrada ili kazna koju duša zaslužuje nakon utelovljenja kao rezultat onoga šta je učinila u prethodnom životu".
    Citat iz "Vaskrsenje i reinkarnacija".
    Odgovor koji sam uputio sagovorniku malopre je bio odgovor izmedju mene i njega...prilagodjen opisu karme sa njegove strane. Ja ne bih upotrebio termin energija ali je tako mnogo lakse bilo razjasniti se u razgovoru sa makedonskim decakom.

Bukvalni prevod reci karma je "akcija". Sire posmatrano, karma predstavlja zakon uzroka i posledice. Ako zasejes kukuruz, kukuruz se moze i roditi. Nece se roditi sargarepa sigurno....zar ne? Ali, moze se desiti da se ne rodi ni kukuruz. Kako? Pa potrebni su mu uslovi. Odredjena kolicina kise, sunca, temperatura itd. Znaci, nasa akcija ce imati posledicu pod uslovom da se i ostali uslovi do posledice poklope...sto opet znaci da nece bas ni svaka nasa akcija da ima posledicu To je karma.
    Da se vratimo na tvoje pitanje. Ja nisam rekao sta je karma po meni, vec sta stvarno jeste karma Kao sto sam rekao besmrtnoj, vazi i za tebe. Posledicu svojih dela mozes uociti odmah. Ako recimo nikada nisi jeo pasulj....i neko ga skuva ali igrom slucaja ta osoba ne kuva lep pasulj, ne stavlja meso unutra i bla bla....ti ga probas i on ti se ne dopadne. Istog momenta, tvoj mozak formira preko impulsa koje dobija od culo ukusa jedno misljenje o tome da je to lose. Mozak pravi obrazac "Pasulj je neukusan". Onda drugi deo u mozgu pamti tu informaciju. Sledeci put kada vidis pasulj, neces ga jesti jer ti znas da je los. Mozak ce istog momenta kada cujes za pasulj izbaciti informaciju o tome da je pasulj neukusan i izazvace hemijske reakcije gadjenja u tvom telu i umu. To ti je karma nastala mislima (odbojnost iz neznanja) a koja se manifestuje u ovom zivotu. Ovo je samo jedan stur primer koji mi je sada pao na pamet...ima i boljih.
    Da li karma utice na sledeci zivot.....???? Ne znam. Ucenje kaze da utice i da ce sledeci zivot biti zapocet tim uslovljenostima iz proslog zivota i da ce se karmicki odigravati u skladu sa proslim zivotom ali ko meni garantuje sledeci zivot?! Ja licno ne garantujem nikom da ima neceg nakon smrti. U to se moramo uveriti tek
    Karma nije sudbina. Sudbina je nesto sto je "zabelezeno" da ce se dogoditi. Karma nije to. Ako si stvorio negativnu karmu prema pasulju, ti je mozes promeniti time sto ces postati svestan cinjenice da samo mozda prethodna osoba kuva los pasulj...a da ova druga osoba mozda kuva bolji. Tako ces probati pasulj i otklonices negativnu karmu od proslog puta. Znaci, nema sudbine. Karma se kroji iz momenta u momenat i promenjiva je
    ....DON'T KNOW......

Domaćin faraonn (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    300
    Reputaciona moć
    244

Neznam koja je ta bajka,a i nema pojma o cemu pricash.
    ...najbolji krojači su rizikovali i caru odglumjeli odijelo pokretima a, nije bilo ničega i car je iz sujete ičao nag a, svi su hvalili odijelo...

Naravoučenije,- kako ko, uzme ...!?

besmrtna nije na forumu
    I still remember the sun always warm on my back somehow it seems colder now ✿✿✿
    Starosedelac besmrtna (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    330

Citat Original postavio Vlada80-Nis Pogledaj poruku
    Svaka akcija (bilo delima, bilo recima, bilo mislima) koju izvrsimo jeste jedan uzrok. Uzrok daje posledicu (ne bas uvek, zavisi od ostalih elemenata). Taj zakon uzroka i posledice je karma. Hriscani veruju da ce se njihova dobra dela vratiti dobrim jer ce im Bog to vratiti. Ti si JS i verujes u vecni zivot. Ta bi dosla do njega, ti moras nesto da cinis sada za zivotom i to nesto jesu dobra dela. Znaci, ocekujes da ti Bog vrati ta dobra dela......Eto ga zakon uzroka i posledice.
    Dobro al termin karma nije hriscnaski
    ✿ forever and ever ✿

Starosedelac goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3164

Pa danas realno ne postoji mnogo toga na šta nisu stavili šapu
    There is another world, There is a better world, Well, there must be, Well, there must be

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    330

Mislila sam na Biblijsko hriscantvo a ne instituciju
    ✿ forever and ever ✿

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3164

A ja sam mislio na Život...
    There is another world, There is a better world, Well, there must be, Well, there must be

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    330

ko?...
    ✿ forever and ever ✿

Domaćin
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    524
    Reputaciona moć
    131

Citat Original postavio besmrtna Pogledaj poruku
    Dobro al termin karma nije hriscnaski
    ...to neznači da nepostoji jedinstvo uzročno - posledičnih odnosa u društvu/prirodi ....
    jedan događaj može da ima bezbroj posledica , kao što jedna posledica može da izazove bezbroj uzroka ..... uzročno - posledičnu vezu možeš da visiš kao grozd / lančani grozd /
    nuklearna eksplozija / religijska ljubav ....... sveprisutna je , stoga je i prirodna zakonitost ..
    ... zahvaljujući njoj i postojimo ... čak je ona i prouzrokovala da hrišćanstvo tvrdi da postojimo zbog njega ...... ili ja ovo pišem uzalud druže sudija ?

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    330

nista nije uzalud

da postoje razlicite posledice, ali ih ima...

Bozanska ljubav ima za posledicu stvarenje
    ✿ forever and ever ✿

Domaćin
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    524
    Reputaciona moć
    131

nista nije uzalud

svaka ljubav je stvaranje ...... zbog uzročno posledičnih odnosa ....
    uzročno posledični odnosi ugrađeni su između materije i energije
    ( kao ljubav i stvaranje ) ... pra elektron je spopadao deutermijum ...
    kad je deutermijum u tom spopadanju video ljubav , dozvolio mu da uđe
    u njegomu matrijalnu sveru ... tad je stvoren izuzetno važan atom - vodonik ...
    ... posle je bilo već lakše ..... u ljubavi i stvaranju - zar ne !

Obećava
    Učlanjen
    18.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nista nije uzalud

Ima za posledicu starenje?

Zaslužan član CrniĐavo (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    474

Citat Original postavio complex_exorcist Pogledaj poruku
    Ima za posledicu starenje?
    Jedan od osnovnih zakona, koji važe za materiju, jeste da materija stari.
    Stari i crep na kući, i cigla u zidu i kosa na glavi i orah u baklavi.
    P.S. Zato treba jesti baklavu dok nije ostarila.

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    330

Citat Original postavio diamonddragon Pogledaj poruku
    hvala kuco
    ✿ forever and ever ✿

Obećava
    Učlanjen
    18.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jesam li te pitao nešto....nisam...e,onda ćuti...

Domaćin
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    524
    Reputaciona moć
    131

Eh puste baklave !

Politički zatvorenik na golom otoku , prevaspitan i političko partijski socijalizovan ( kao Ilija Čvorović ) , sanja da pojede baklavu . Samo taj isti san ima danima - da pojede baklavu . Kad su ga zatvorskim čamcem dovezli na rivu i pustili na slobodu , on trk u prvu slastičarnu . Onako svrata viknu : dečko daj pet baklava ! Momak arnautin , mrtav ladan stoji kod vitrine i pita ga : Jel , jal oćeš grčku il tursku bakljavu ? Na radiju spiker govori , kako je nastala ratna kriza između turske i grčke ! U slastičari tajac - bivši robijaš zbunjen !
    Momak pita : jel si se opredelio , štaćeš ? Robijaš skoči na noge : ma pusti snove , neću ništa -- odoh kući !

Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    474

Citat Original postavio 123loncar Pogledaj poruku
    Eh puste baklave !

Politički zatvorenik na golom otoku , prevaspitan i političko partijski socijalizovan ( kao Ilija Čvorović ) , sanja da pojede baklavu . Samo taj isti san ima danima - da pojede baklavu . Kad su ga zatvorskim čamcem dovezli na rivu i pustili na slobodu , on trk u prvu slastičarnu . Onako svrata viknu : dečko daj pet baklava ! Momak arnautin , mrtav ladan stoji kod vitrine i pita ga : Jel , jal oćeš grčku il tursku bakljavu ?
    Očigledno je da Arnaut ne može da izgovori slovo L, pa mu je lakše da kaže LJ. Kao što mnogi ne mogu da izgovore slovo R, pa umesto R kažu nešto drugo.
    Dakle, u čemu je, po Tebi, problem što ga je pitao da li hoće grčku ili tursku bakljavu?

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3164

nista nije uzalud

Mislim da je Stvaranje vrednosno neutralno.Ljubav je potrebna nama ljudima ali tom procesu nije.Ili dešavaju se razne stvari koje mi ''smrtnici'' karakterišemo iz našeg ugla kao ''ljubav'' i ''mržnju'' a one iz ugla toga što nema početak i kraj predstavlja samo stepenik prema nastavljanju.Samo je Promena ono što je večno

Domaćin
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    524
    Reputaciona moć
    131

Očigledno je da Arnaut ne može da izgovori slovo L, pa mu je lakše da kaže LJ. Kao što mnogi ne mogu da izgovore slovo R, pa umesto R kažu nešto drugo.
    Dakle, u čemu je, po Tebi, problem što ga je pitao da li hoće grčku ili tursku bakljavu?
    Poenta :

Vic je iz doba infonbiroa -- odnosno čistke komunističke u ondašnjoj jugi ; naime došlo je do raskola naših komunista sa ruskim ; da bi sačuvali vlast u državi, iz bezbedonosnih razloga tita sa vernim drugovima , pohapsio je rusofile ; na golom otoku bez presuda , bile su hiljade zatočenika koji su se opredelile za pogrešnu stranu ; momak iz vica u kazamatu ukapirao je da nezna da se srećno opredeljuje , a kakav je baksuz sve se u životu odnosi na političko opredeljivanje ; smatrao je da kolači ( slast ) ne mogu doneti nesreću ;kad je izašao opredelio se za baklave , ali arnaut insistira između dve ta se opredeli ; turska i grčka stvarno su bile u predratnoj zavadi , i on pošto nije znao državni stav ,izbegao je opredeljenje iz straha da ga ponovo ne ćorkiraju , jer OZNA sve dozna pa ćorkira ( zidovi imaju uši )

Ne opredeljuj se politički , nikad ; uzdržavaj se !

Poslednji put ažurirao/la 123loncar : 19.09.2010. u 18:30

Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    474

Citat Original postavio 123loncar Pogledaj poruku
    Poenta :

Vic je iz doba infonbiroa -- odnosno čistke komunističke u ondašnjoj jugi ; naime došlo je do raskola naših komunista sa ruskim ; da bi sačuvali vlast u državi, iz bezbedonosnih razloga tita sa vernim drugovima , pohapsio je rusofile ; na golom otoku bez presuda , bile su hiljade zatočenika koji su se opredelile za pogrešnu stranu ; momak iz vica u kazamatu ukapirao je da nezna da se srećno opredeljuje , a kakav je baksuz sve se u životu odnosi na političko opredeljivanje ; smatrao je da kolači ( slast ) ne mogu doneti nesreću ;kad je izašao opredelio se za baklave , ali arnaut insistira između dve ta se opredeli ; turska i grčka stvarno su bile u predratnoj zavadi , i on pošto nije znao državni stav ,izbegao je opredeljenje iz straha da ga ponovo ne ćorkiraju , jer OZNA sve dozna pa ćorkira ( zidovi imaju uši )

Ne opredeljuj se politički , nikad ; uzdržavaj se !

Ako Ti misliš da je izbor između turske i grčke baklave isto što i političko opredeljenje, onda mislim da Ti nosiš veoma teško breme na svojim leđima. Meni takvo breme ne treba, niti želim da ga nosim.

A to da OZNA sve dozna, pa šta? I Bog sve vidi još i pre nego OZNA dozna, pa se niko zbog toga ne uzbuđuje niti diže paniku.
    A ako treba da me ćorkiraju što jedem tursku baklavu umesto grčke, pa da se zbog toga brinem i strepim, neka mi uzme odmah život, jer mi takav bljutav život ne treba.

A to kako je tumačeno u filmu, to je onako kako je scenarista tumačio. Sad, neko će da jede hleb koji je umesio scenarista, neko neće. Svako sebi odmerava.

Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    474

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    Mislim da je Stvaranje vrednosno neutralno.Ljubav je potrebna nama ljudima ali tom procesu nije.Ili dešavaju se razne stvari koje mi ''smrtnici'' karakterišemo iz našeg ugla kao ''ljubav'' i ''mržnju'' a one iz ugla toga što nema početak i kraj predstavlja samo stepenik prema nastavljanju.Samo je Promena ono što je večno
    Kažeš mi smrtnici samo karakterišemo nešto kao Ljubav ili mržnju.
    Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko živ ili je mrtav?
    Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko ženskog ili je muškog roda?
    Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko tužan ili nije tužan?
    Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko pošten ili je lopov?
    Da li mi smrtnici, isto tako, samo karakterišemo da li je neko iskren ili je lažov?

Čemu, dakle, ovaj Tvoj pokušaj da se stvari mistifikuju?

Slične teme

1. ANDJELI i pali andjeli - Sotona i demoni...
    Autor besmrtna u forumu Religija
    Odgovora: 255
    Poslednja poruka: 11.01.2009., 01:24
  2. Kako otkaciti dosadne ljude?
    Autor Mackic u forumu Arhiva
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 25.11.2008., 16:52
  3. Kako neke zene (ne)zavode
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 17.11.2008., 11:39

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •