SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Okej ako tako tumachish to,al vecinom od vernika ne moze to da razume i misli da je Bog na neko tamo nebo,sedi na tronu i posmatra nas 24/7.
Gde je Bog rekao da je Sotona lep?U Bibliji?Nekako ne mogu da verujem u te price u Bibliji gde Bog govori sa ljudima i prikazuje im se u covecjem obliku,preko neki vatreni grm ili u vizijama.Bog postoji,al sa Njega se nemoze pricati i Njega se nemoze videti ni cuti.Njega se samo mozhe spoznati.On samo Postoji,On je Energija,Pokretacka Sila,Sveprisutan Duh u Kosmosu.A to bice u Edenu sa koje su Adam i Eva razgovarali i shto im je pleo gace,ne znam,to za mene nije Bog,ja ga tako ne percepiram...

Rece u Bibliji u Isaiji:"Zasto pade sa neba Zvijezdo Danice"?
Ako se sa bogom ne moze pricati onda nam i ne treba bog?!
 
Andjeli su na nebu...
Nadam se da shvataš da je pojam "na nebu" imao smilsa pre ere čovekovog saznanja o fizičkom ustrojstvu Univerzuma... vreme kada je čovek svet gledao dvodimenzionalno - jedna ploča je bila Zemlja, po kojoj hode živa bića, a iznad druga ploča - nebo, po kojoj se kreću Sunce, zvezde i planete, i bogovi naravno.

Danas taj pojam "na nebu" zvuči jako smešno, jer se vidi da ga govoriš po automatizmu, bez pravog razmišljanja o tome šta je zapravo to nebo i gde se ono nalazi.
 
Zanimljivo je da ne bi bilo Sotone i demona da bog to nije dozvolio. Zbog čega je dozvolio?
Izvinjavam se ako se o ovome već pisalo, al tema je stvarno preobimna.

Da shvatam preobimna je... ali na primer da procitas post koji cu naci da ne bi pisala ponovo...

Ukratko faktor slobodne volje koji je dat kako ljudima tako i andjelima koji su oni zloupotrebili....

Bog je morao, tj nije nista morao ali nije bilo moguce drugacije da stvori savrsena stvorenja kao sto su andjeli, bez slobodne volje...
Jer jedino tako mogu odrazavati Bzanska svojstva... Isto tako i ljudi...

Slobodna volja ih cini savrsenima... kao i ljude...

Znaci Bog je znao da mogu da se pobune protiv njega... i da ce biti toga...

evo procitaj ovaj post nije dugacko http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7631568&postcount=1

i ima i ovde malo.. http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=8257428&postcount=1
 
Poslednja izmena:
Ukratko faktor slobodne volje koji je dat kako ljudima tako i andjelima koji su oni zloupotrebili....

Bog je morao, tj nije nista morao ali nije bilo moguce drugacije da stvori savrsena stvorenja kao sto su andjeli, bez slobodne volje...
Jer jedino tako mogu odrazavati Bzanska svojstva... Isto tako i ljudi...

Slobodna volja ih cini savrsenima... kao i ljude...

Znaci Bog je znao da mogu da se pobune protiv njega... i da ce biti toga...

evo procitaj ovaj post nije dugacko http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7631568&postcount=1

i ima i ovde malo.. http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=8257428&postcount=1
zar nije samo bog savrsen? mislim da ovde malkice hulis. sledi ti, naravno, pakao.
 
ja recimo ne verujem u slobodnu volju...Verujem da su zli ljudi predodređeni da budu zli i da tu nisu mogli puno da urade. Slično i za ostale ljude, svako ima svoju Sudbinu...al cenim i tuđa mišljenja :)

Uvek kada doneses bilo koju odluku ti koristis slobodnu volju... :)

znaci postoji...
jer nisi robot koji radi sto ti drugi narede... ili kako te programiraju..

Ljudi su stvreni da budu dobri, ali su se sami iskvarili ... kako ko...

Mogu da budu dobri ako to zele:)

ne postoji sudbina...
 
Dobro ja i onako ne priznajem ikone i freske...

Kaze se za njega u Bibliji da je bio lep... tj da se poneo zbog lepote...

a ne kako ga filmovi prikazuju... Drugo andjele ne mozemo ni videti..

Pali andjeo u smislu da je pao u greh...
Andjeli su na nebu...

Sotona i demoni su na podrucju zemlje otkako su zbaceni sa neba...
Inace su duhovna bica a ne samo energija, al i tako mozemo osecati njihov uticaj jer imaju energiju...

Moze, Bog je duhovno bice i andjeli su duhovn bica i Sotona...
Bog kaze da je on lep...

Mi to ne mozemo razumeti jer on i imaju duhovna tela...
ali sigurno ej bio lep i u duhovnom smislu...

Boj je iznad svega ....
Tako se kaze na nebu... su andjeli...

Ne možemo videti, ne možemo razumeti, pa štaće mi onda?
 
ja sam mislio da u stvari bog ne zeli da znamo sta je dobro, a sta zlo. zarn i nije izbila cela frka oko zabranjenog voca. ljudi naucili sta je dobro, a sta zlo. i dobili movu rec. moda.
I tako je.Bog u Postanku ne zeli da ljudi budu mudri,da raspoznaju dobro i zlo.Zashto je to tako???A eto Sotona je htela da opameti ljude.Chudno...
Hajmo ovako...

1 Zmija je bila lukavija od svih zivotinja zemaljskih, shto ih je bio ucinio Gospod Bog. Ona rece zheni: "Je li doista rekao Bog: 'Ne smete jesti ni s kojeg drveta u vrtu'?"
2 Zhena odgovori zmiji: "Od plodova drveca u vrtu smemo jesti.
3 Samo od plodova drveta, shto stoji usred vrta, zapovedio je Bog: 'Od toga ne smete jesti, pa ni dotaknuti ga, inache morate umreti.' "
4 Zmija rece zheni: "Nikako necete umreti,
5 Dapace zna Bog, da ce vam se otvoriti oci, cim budete jeli s njega, i da cete postati kao Bog, kad spoznate, shto je dobro i zlo."
6 Sada istom vidje zhena, kako je plod drveta dobar za jelo i ugodan za pogled, i kako je plod drveta pozheljan, jer daje spoznanje. I ona uze od njegova ploda i jede; i muzhu svojemu, koji je bio uz nju, dade od njega, i on isto jede.
7 Tada se obadvima otvoriše oci, i oni opazishe, da su bili goli. Zato spletoshe lishce smokvino i nacinishe sebi od njega pregache.
8 A kad zacushe sushanj koraka Gospoda Boga, koji je hodao po vrtu za dnevnog vjetrica, skriju se oni, Adam i zhena njegova, pred Gospodom Bogom megju grmenjem u vrtu.
9 A Gospod Bog viknu Adama i upita ga: "Gde si?"
10 On odgovori: "Kad zachuh sushanj koraka tvojih u vrtu, uplashih se, jer sam gol, pa sam se skrio."
11 Tada upita on: "Ko ti je rekao, da si gol? Da nesi mozhda jeo s drveta, s kojega ti zabranih jesti?"
Ko je ovde pozitivan, ovaj shto je drzao ljude gole i glupe i tretirao ih kao stoku ili ovaj što ih uchi spoznaji dobra i zla i koji ih moli da otvore oci???Hmmm...
Pazi,ja ne velicam Sotonu,jer i ne verujem u onakvu Sotonu kako je prikazana u Postanku.Negde sam pisao po forumu da judaizam vuce korene iz starije od njega Sumerske mitologije.I u sumersku mitologiju ima ovu pricu,al tamo nema nikakvog Djavola.Onaj koji tera Adama i Evi da jedu iz zabranjenog drveta je bog Enki.On je bio dobri bog,bog mudrosti,on je bio kreator covecanstva.A onaj koji je branio da jedu je bio negov brat,bog Enlil.Njemu je bilo dovoljno da je covek ko zivotinja,go i glup i da mu obradjuje zemlju... ''Uze dakle Gospod Bog čovjeka i stavi ga u vrt edenski, da ga obrađuje i goji.''(Postanak 2:15)
 
Nadam se da shvataš da je pojam "na nebu" imao smilsa pre ere čovekovog saznanja o fizičkom ustrojstvu Univerzuma... vreme kada je čovek svet gledao dvodimenzionalno - jedna ploča je bila Zemlja, po kojoj hode živa bića, a iznad druga ploča - nebo, po kojoj se kreću Sunce, zvezde i planete, i bogovi naravno.

Danas taj pojam "na nebu" zvuči jako smešno, jer se vidi da ga govoriš po automatizmu, bez pravog razmišljanja o tome šta je zapravo to nebo i gde se ono nalazi.

Pa da su pre nekoliko milenijuma polupismeni pustinjski kozari znali ono što mi danas znamo , Boga bi sigurno smestili u centar Zemlje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top