SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
П.С. Али ипак, твоје тумачење Светог писма да није комично било би жалосно.
P. - bez s :
Moraš priznati da ta knjiga potrebuje podosta znanja i razuma ;
a ponajmanje branilaca ( Kao i svaka istina - njoj nisu potrebni
branioci , već oni što je proveravaju i osporavaju : to je progres .
Jedna znanja odlaze , na njihova mesta dolaze nova saznanja ,
njih premudri ospore i uvedu nova znanja -- tako se saznaje i ide
napred ) .
Dežurni branioci bilo čega , pa i religije , obično neznaju mnogo
o onome što brane ; stoga i ne brane sa pozicije saznanja , već sa
pozicije pretpostavljene sitne koristi . Uvek je tako bilo i biće ; to stanje pokojni
akademik ( nuklearni fizičar ) Pavle Savić , nazvao je :OSVETA
ŽIVOTNIH PONAVLJAČA
.
Dakle , dežurna srbendo , nije lepo da odustaješ od svog posle ?
Samo napred !
:rtfm::rtfm::dash::dash::dash:
 
P. - bez s :
Moraš priznati da ta knjiga potrebuje podosta znanja i razuma ;
a ponajmanje branilaca ( Kao i svaka istina - njoj nisu potrebni
branioci , već oni što je proveravaju i osporavaju : to je progres .
Jedna znanja odlaze , na njihova mesta dolaze nova saznanja ,
njih premudri ospore i uvedu nova znanja -- tako se saznaje i ide
napred ) .
Dežurni branioci bilo čega , pa i religije , obično neznaju mnogo
o onome što brane ; stoga i ne brane sa pozicije saznanja , već sa
pozicije pretpostavljene sitne koristi . Uvek je tako bilo i biće ; to stanje pokojni
akademik ( nuklearni fizičar ) Pavle Savić , nazvao je :OSVETA
ŽIVOTNIH PONAVLJAČA
.
Dakle , dežurna srbendo , nije lepo da odustaješ od svog posle ?
Samo napred !
:rtfm::rtfm::dash::dash::dash:

Па рекох ја, нема потребе да коментаришем :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Ја све што радим, радим из позицији ПРАВОСЛАВНОГ СРБИНА, и нема никаквих погрда према теби, сасвим опуштено износим своја гледишта али ти си острашћен, зашто, само ти знаш. И моја гледишта црпим од учења мог духовника у манастиру, књига Св.Владике Николаја Велимировића, и других светитеља као што су Св.Јован Златоусти, Св.Јован Кронштански, Јустин Поповић, итд. А ти твоја схватања можеш само износити нпр. са Чедом или Чанком када нападате СПЦ :rtfm: А уз то мислиш да си јако паметан, што му дође као гордост, а то је грех. :eek:
 
Па рекох ја, нема потребе да коментаришем :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Ја све што радим, радим из позицији ПРАВОСЛАВНОГ СРБИНА, и нема никаквих погрда према теби, сасвим опуштено износим своја гледишта али ти си острашћен, зашто, само ти знаш. И моја гледишта црпим од учења мог духовника у манастиру, књига Св.Владике Николаја Велимировића, и других светитеља као што су Св.Јован Златоусти, Св.Јован Кронштански, Јустин Поповић, итд. А ти твоја схватања можеш само износити нпр. са Чедом или Чанком када нападате СПЦ :rtfm: А уз то мислиш да си јако паметан, што му дође као гордост, а то је грех. :eek:

Izmešao si mnoge svetitelje po principu bosanskog lonca , a to u duhovnom smislu
često je nespojivo ( recimo ,teško je pitko vaseljensko pravoslavlje i srpsko pravoslavlje ) ?
Pa ako se vratim na temu , i ono kako ja vidim tu stvar -- destruktivno uređen um je leglo
demonizma . Osnovno pravilo kako učiniti jedan um destruktivnim je izmešati u njegovoj
svesti saznanja ( moralne vrednosti ), preko mirenja nepomirljivog . Pučki rečeno , skuvati
u njegovoj glavi bosanski lonac , sa nekopatibilnim polu saznanjima i moralnim lažnim vrednostima . Tako izgrađen um može se upotrebiti za bilo što ( uglavnom neljudsko -
-- demonsko / sotonsko ) .
Pročitao si nešto ( predpostavljam ) , o novim svetskim poredcima preko destrukcije
ljudskih umova . Hitler i musolini bili su tvorci takvog ekstremnog projekta ; ameri su
korisnici ublažene varijante takvog projekta ( bin laden je njihov destruktivni / demonski
proizvod , koji usavršivši se do satanističkog majstora - odcepio se od tvorca ) ; sloba ,
alija , tule imali su svoje demonske projekte + milo + momo i svi opzicioni lideri na
tim teritorijama -- u to dodajem radovana i ratka ) .
Dakle , satanističko demonsko seme je u čoveku ; danas na duhovnom planu to
može i da se imenuje kao bosanski lonac ( spravom , samo ako se razumno i
čovekoljubivo sagledaju događaji od ' 88 do danas ) .

Razmisli malo pa se javi ! :bye:
 
Izmešao si mnoge svetitelje po principu bosanskog lonca , a to u duhovnom smislu
često je nespojivo ( recimo ,teško je pitko vaseljensko pravoslavlje i srpsko pravoslavlje ) ?
Pa ako se vratim na temu , i ono kako ja vidim tu stvar -- destruktivno uređen um je leglo
demonizma . Osnovno pravilo kako učiniti jedan um destruktivnim je izmešati u njegovoj
svesti saznanja ( moralne vrednosti ), preko mirenja nepomirljivog . Pučki rečeno , skuvati
u njegovoj glavi bosanski lonac , sa nekopatibilnim polu saznanjima i moralnim lažnim vrednostima . Tako izgrađen um može se upotrebiti za bilo što ( uglavnom neljudsko -
-- demonsko / sotonsko ) .
Pročitao si nešto ( predpostavljam ) , o novim svetskim poredcima preko destrukcije
ljudskih umova . Hitler i musolini bili su tvorci takvog ekstremnog projekta ; ameri su
korisnici ublažene varijante takvog projekta ( bin laden je njihov destruktivni / demonski
proizvod , koji usavršivši se do satanističkog majstora - odcepio se od tvorca ) ; sloba ,
alija , tule imali su svoje demonske projekte + milo + momo i svi opzicioni lideri na
tim teritorijama -- u to dodajem radovana i ratka ) .
Dakle , satanističko demonsko seme je u čoveku ; danas na duhovnom planu to
može i da se imenuje kao bosanski lonac ( spravom , samo ako se razumno i
čovekoljubivo sagledaju događaji od ' 88 do danas ) .

Razmisli malo pa se javi ! :bye:

Коме ти припадаш? Бесмислено је одговарати некоме ко је у сваком погледу на супротној страни. Подела на Васељенско и Српско, такву глупост први пут чујем од тебе. А још већа глупост рећи да Стари завет има националистичку конотацију а Нови завет интернационалистичку. Мени то личи на доктрину неке секте. Ти сигурно ниси у СПЦ или си неки јеретик, па тако причаш, да сам ја измешао светитеље. Десет литургија које је написао Василије Велики служе се у СПЦ током године. И поред њега оно што су написали Григорије Богослов и Јован Златоусти. Они су заслужни што је скраћена служба коју је написао још Апостол Јаков (брат Господњи), и која се служи у цркви. Начин певања које је поставио Григорије Богослов, и дан данас у црквама се примењује. То што су неки српски светитељи мало закорачили у политику, околности су их приморале на то, и све је то рађено за добробит Срба. Ти ако си нешто друго, не смета ми, али онда не можеш објективно да посматраш СПЦ и уопште Православље. И не видим разлог што си толико напаљен. Ово је само једна нормална полемика или размена схватања.
:neutral:
 
Коме ти припадаш? Бесмислено је одговарати некоме ко је у сваком погледу на супротној страни. Подела на Васељенско и Српско, такву глупост први пут чујем од тебе. А још већа глупост рећи да Стари завет има националистичку конотацију а Нови завет интернационалистичку. Мени то личи на доктрину неке секте. Ти сигурно ниси у СПЦ или си неки јеретик, па тако причаш, да сам ја измешао светитеље. Десет литургија које је написао Василије Велики служе се у СПЦ током године. И поред њега оно што су написали Григорије Богослов и Јован Златоусти. Они су заслужни што је скраћена служба коју је написао још Апостол Јаков (брат Господњи), и која се служи у цркви. Начин певања које је поставио Григорије Богослов, и дан данас у црквама се примењује. То што су неки српски светитељи мало закорачили у политику, околности су их приморале на то, и све је то рађено за добробит Срба. Ти ако си нешто друго, не смета ми, али онда не можеш објективно да посматраш СПЦ и уопште Православље. И не видим разлог што си толико напаљен. Ово је само једна нормална полемика или размена схватања.
:neutral:

Dobro de , i ja iznosim polemične stavove , i ja sam za dobrobit srpstva mnogo više nego moji neki sugrađani ( recimo ne ljubim ikone kadkamere snimaju , ne molim glasno i
javno , ne kradem , ne otimam , nisam u dugu , popu popovo caru carevo , i sve po redi ) ,
nije mi važna liturgijska tačnost od svešteničke ljudskosti - čovečnosti - miroljubivosti ,
i tako to ) - ne mislim da pripadam i jednoj sekti , nit mislim da sam član tamo nekog
religijskog kruga ( prepunog dojučerašnjih časnih ateista ) , i tako to .
Znam da sam stvoren kao svak drugi čovek .

A tema je demoni ; i ako me pamćenje služi , ja iznesoh neka gledišta o tim pojmovima,
al ti preskoči to . Još Sv. Jovan lestvičanin dao je upute kako izbeći demone i
doći do neba ( za njega nemože sereći da je sektaš ) .
Dakle , šta kažeš o tim pojmovima ( zaboravi Besmrtnu za trenutak ) ?
:bye::bye:
 
Dobro de , i ja iznosim polemične stavove , i ja sam za dobrobit srpstva mnogo više nego moji neki sugrađani ( recimo ne ljubim ikone kadkamere snimaju , ne molim glasno i
javno , ne kradem , ne otimam , nisam u dugu , popu popovo caru carevo , i sve po redi ) ,
nije mi važna liturgijska tačnost od svešteničke ljudskosti - čovečnosti - miroljubivosti ,
i tako to ) - ne mislim da pripadam i jednoj sekti , nit mislim da sam član tamo nekog
religijskog kruga ( prepunog dojučerašnjih časnih ateista ) , i tako to .
Znam da sam stvoren kao svak drugi čovek .

A tema je demoni ; i ako me pamćenje služi , ja iznesoh neka gledišta o tim pojmovima,
al ti preskoči to . Još Sv. Jovan lestvičanin dao je upute kako izbeći demone i
doći do neba ( za njega nemože sereći da je sektaš ) .
Dakle , šta kažeš o tim pojmovima ( zaboravi Besmrtnu za trenutak ) ?
:bye::bye:

Хахахаха...е баш си вицкаст, тако је већ нормалније (али какве везе бесмртна има, она је ЈС, ја сам ПРАВОСЛАВАЦ -може се рећи екстреман-, девојка има право на своје веровање, мада бих ја све секте забранио).
Нема шта да причам о демонима. Док сам био неколико дана у једном нашем манастиру зимус, у склопу јутарњих служби, читала се Лествица Св.Јована Лествичника, све ја то поштујем. Али не видим шта више о томе говорити, нарочито што ја сам имам проблема, и кроз молитве покушавама да се одупрем искушењима и црним мислима, која могу само потицати од демона, који најпре нападају оне који падну у малодушност.
 
Хахахаха...е баш си вицкаст, тако је већ нормалније (али какве везе бесмртна има, она је ЈС, ја сам ПРАВОСЛАВАЦ -може се рећи екстреман-, девојка има право на своје веровање, мада бих ја све секте забранио).
Нема шта да причам о демонима. Док сам био неколико дана у једном нашем манастиру зимус, у склопу јутарњих служби, читала се Лествица Св.Јована Лествичника, све ја то поштујем. Али не видим шта више о томе говорити, нарочито што ја сам имам проблема, и кроз молитве покушавама да се одупрем искушењима и црним мислима, која могу само потицати од демона, који најпре нападају оне који падну у малодушност.

Evo da te pohvalim za ove misli tako je, demoni tako mogu napadati coveka na taj nacin...

a ono u vezi sekti naucices ima vremena :lol:
 
Najveca obmana Sotone Djavola je sto je ubedio ljude da ON i njegovi demoni u stvari ne postoje...
Ako pod pojmom Sotona podrazumeva se neki rogati crveni bik sa kopitama ili neki zli jarac i slicno,onda stvarno mislim da takvo neshto ne postoji.Inace Sotona postoji,al taj Sotona je u nama samima hteli to il ne.Ego je Sotona i demoni,Savest su Bog i angjeli,a Ja smo mi.Ja ovako gledam na te stvari.
 
Ako pod pojmom Sotona podrazumeva se neki rogati crveni bik sa kopitama ili neki zli jarac i slicno,onda stvarno mislim da takvo neshto ne postoji.Inace Sotona postoji,al taj Sotona je u nama samima hteli to il ne.Ego je Sotona i demoni,Savest su Bog i angjeli,a Ja smo mi.Ja ovako gledam na te stvari.

Sotona nije kako ga u filmovima prikazuju sa rogovima itd..

Nego pali tj bivsi andjeo, duhovno bice kao i andjeli samo sto je postao Zao...

Sotona nije u nama al neko moze biti pod njegovim uticajem preko osobina kao sto su ponos sebicnost ljubomora itd...

To si dobro zapazio... za ego...

Savest je od Boga u nas ugradjena...
Sluzi nam da razlikujemo dobro od zla...
 
Evo da te pohvalim za ove misli tako je, demoni tako mogu napadati coveka na taj nacin...

a ono u vezi sekti naucices ima vremena :lol:


Мене је још од треће године баба научила да се крстим ''У ИМЕ ОЦА, И СИНА, И СВЕТОГ ДУХА, АМИН'' . И васпитан сам у духу Православља, и да је СПЦ за Србе више од цркве. А све секташе, и њихове изасланике што иду од врата до врата, терали смо, скоро мотком.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sotona nije kako ga u filmovima prikazuju sa rogovima itd..

Nego pali tj bivsi andjeo, duhovno bice kao i andjeli samo sto je postao Zao...

Sotona nije u nama al neko moze biti pod njegovim uticajem preko osobina kao sto su ponos sebicnost ljubomora itd...

To si dobro zapazio... za ego...

Savest je od Boga u nas ugradjena...
Sluzi nam da razlikujemo dobro od zla...
Pa nije samo u filmovima tako prikazan.I u Hriscanstvo je tako prikazan na ikonama i freskama i vernici su dobili takvu pogreshnu sliku.

Ne razmumem to ''pali angjeo''.Nije mi logicno da neko bice palo od neko nebo i radi zulume na Zemlji.Gde je to nebo?Cim je duhovno bice jel to znaci da je iz neka druga dimenzija?I to ''duhovno bice'' mozemo ga protumaciti ko neka negativna energija,vibracija...?
 
Pa nije samo u filmovima tako prikazan.I u Hriscanstvo je tako prikazan na ikonama i freskama i vernici su dobili takvu pogreshnu sliku.

Ne razmumem to ''pali angjeo''.Nije mi logicno da neko bice palo od neko nebo i radi zulume na Zemlji.Gde je to nebo?Cim je duhovno bice jel to znaci da je iz neka druga dimenzija?I to ''duhovno bice'' mozemo ga protumaciti ko neka negativna energija,vibracija...?

Dobro ja i onako ne priznajem ikone i freske...

Kaze se za njega u Bibliji da je bio lep... tj da se poneo zbog lepote...

a ne kako ga filmovi prikazuju... Drugo andjele ne mozemo ni videti..

Pali andjeo u smislu da je pao u greh...
Andjeli su na nebu...

Sotona i demoni su na podrucju zemlje otkako su zbaceni sa neba...
Inace su duhovna bica a ne samo energija, al i tako mozemo osecati njihov uticaj jer imaju energiju...
 
Dobro ja i onako ne priznajem ikone i freske...

Kaze se za njega u Bibliji da je bio lep... tj da se poneo zbog lepote...

a ne kako ga filmovi prikazuju... Drugo andjele ne mozemo ni videti..

Pali andjeo u smislu da je pao u greh...
Andjeli su na nebu...

Sotona i demoni su na podrucju zemlje otkako su zbaceni sa neba...
Inace su duhovna bica a ne samo energija, al i tako mozemo osecati njihov uticaj jer imaju energiju...
Hmm,opet ne bih se bash slozio stobom.
Biblija kaze da je bio lep.
Nije mi logicno kako Gjavo moze da ima lik?Bog,Gjavo,Angjeli...to su za meni apstraktna bica i nemoze se videti,niti pa snjim razgovarati.Ako je tako,onda je on materijalno bice od krv i mesa.A ako je neko duhovno bice,ni na kraj pameti mi nepada da je nesto slicno Kasperu. :)

Angjeli su na nebu.
Kako mislish na nebu?Ako mislish na ovo plavo nebo iznad nas,ne bih se slozio.Niti je Bog na nebu.On je u nas i svuda oko nas,u celom Kosmosu.
 
Hmm,opet ne bih se bash slozio stobom.
Biblija kaze da je bio lep.
Nije mi logicno kako Gjavo moze da ima lik?Bog,Gjavo,Angjeli...to su za meni apstraktna bica i nemoze se videti,niti pa snjim razgovarati.Ako je tako,onda je on materijalno bice od krv i mesa.A ako je neko duhovno bice,ni na kraj pameti mi nepada da je nesto slicno Kasperu. :)

Angjeli su na nebu.
Kako mislish na nebu?Ako mislish na ovo plavo nebo iznad nas,ne bih se slozio.Niti je Bog na nebu.On je u nas i svuda oko nas,u celom Kosmosu.

Moze, Bog je duhovno bice i andjeli su duhovn bica i Sotona...
Bog kaze da je on lep...

Mi to ne mozemo razumeti jer on i imaju duhovna tela...
ali sigurno ej bio lep i u duhovnom smislu...

Boj je iznad svega ....
Tako se kaze na nebu... su andjeli...
 
Moze, Bog je duhovno bice i andjeli su duhovn bica i Sotona...
Bog kaze da je on lep...

Mi to ne mozemo razumeti jer on i imaju duhovna tela...
ali sigurno ej bio lep i u duhovnom smislu...

Boj je iznad svega ....
Tako se kaze na nebu... su andjeli...
Okej ako tako tumachish to,al vecinom od vernika ne moze to da razume i misli da je Bog na neko tamo nebo,sedi na tronu i posmatra nas 24/7.
Gde je Bog rekao da je Sotona lep?U Bibliji?Nekako ne mogu da verujem u te price u Bibliji gde Bog govori sa ljudima i prikazuje im se u covecjem obliku,preko neki vatreni grm ili u vizijama.Bog postoji,al sa Njega se nemoze pricati i Njega se nemoze videti ni cuti.Njega se samo mozhe spoznati.On samo Postoji,On je Energija,Pokretacka Sila,Sveprisutan Duh u Kosmosu.A to bice u Edenu sa koje su Adam i Eva razgovarali i shto im je pleo gace,ne znam,to za mene nije Bog,ja ga tako ne percepiram...
 
demoni su svigde oko nas sada..
zbaceni su sa neba tj Bozjeg prestola odavno... i cekaju unistenje na podrucju zemlje...

Nisam se dobro izrazio. Bolje bi bilo da sam rekao da me je demonska nauka zvana Astronomija naučila da nebo kao objekt ne postoji, pa kao takvo nije moglo biti stvoreno (prva rečenica Biblije), na njemu niko nije bio i sa njega niko nije zbačen.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top