SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Immortal_girl
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude
JEROHINAC GRESIS NIJE ZABRANJENO NISTA NAMA I NE NERVIRAJ SE
Ne shvatas Biblijska nacela novog zaveta...
Novi zavet nema pravila vec nacela...
Ne postoji nista sto je JS zabranjeno...
vec JS primenjuju Biblijska nacela i postupaju u skadu sa svojom verom..
nego cudi me da ti sve bolje znas o JS od nas
Nije sramota to sto mnogi neznaju nista o JS tako da nemoj se ni ti nervirati zato..
Bitno da mi znamo u sta verujemo.

Nisam govorio o pravilima-načelima iz novog zaveta.Govorio sam o onom što je izričito zabranjeno odlukama rukovodećeg tela.Da li je recimo NAREDBA da muški JS obavezno nose kravatu zapisana u nekom moralnom načelu u novom zavetu ili je to NAREDBA iz Bruklina...Da li u novom zavetu piše da je JS zabranjeno da izlaze na izbore ili u naredbi iz Bruklina...i tako redom i tako redom.Nemoj da te čudi da o vama znam više nego vi sami o sebi.To je jednostavno.Vi neke stvari NE SMETE da znate.
A u vezi tvog znanja o JS da li znaš kako se zove imenom i prezimenom ona ličnost koja u podcentrali u Frankfurtu biva nadležna za JS u balkanskim zemljama.I koliko znaš o njemu...Ne verujem da češ mi to moći odgovoriti.
felix.gif
 
Pa, pitao te je, zašto mu ne odgovoriš?
Ja sam odgovorila al ne mogu i da crtam ...

kad neko ne razume sta porazumeva pridrzavanje Biblijskih nacela, to znaci da sa svaku pojedinacnu stvar nema pravila vec na osnovu nacela se rasudjuje da li je nesto hriscanski ili ne...

tako da je netacno da nama nesto BRNE ili NAREDJUJU.

Mi sledimo Hrista i njegov zakon ..

a sto se tice oblacenja to je toliko nebitno da bi se o tome raspravljalo...
svaka organizacija bilo religiozna ili ne ima neki kodeks oblacenja...

:cao:
 
Immortal_girl
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude
daj Jerohinac aj prestani da TI TUMCIS JS nego lepo pitaj sta te zanima odgovoricu ti

Evo.Lepo ću i konkretno da pitam.Ako u prevodu Luja Bakotića u Matej 27:32 stoji...
Izlazeći nađoše jednog čoveka iz Kirine, po imenu Simona, i nateraše ga da ponese krst Isusov.
te uz činjenicu da je u svim prevodima naznačenim KRST pitam konkretno...
ZAŠTO SAMO U TVOJOJ BIBLIJI KAO JEDINOJ NA SVETU UMESTO KRSTA STOJI REČ STUB...

I ovo mi odgovori.Sa kojeg jezika i koje bilije je izvršen prevod u tvojoj bibliji pa da malo idemo u jezičke kategorije.
felix.gif
 
Petorka
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude
Citat:
Original postavio kojica Pogledaj poruku
Ма оће ли мени неко да објасни шта занчи то ''подложни властима''
а кажете да на Земљи тренутно ђаво влада...



Pazi molim te ovog licemerja.Rimljani 13:1...

Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene.

A kako to izgleda u svakodnevnom životu JS barem ovde u Srbiji.Da li JS u Srbiji dosledno poštuju državne vlasti...Jehovinim svedocima je strogo zabranjeno da učestvuju na izborima na kojima treba da se izabere vlast.Znači,drastično skršeno pokoravanje državnoj vlasti.Muškim JS se zabranjuje služenje vojnog roka.JS ne poštuju himnu države u kojoj žive i zabranjuje im se da stanu mirno.Toliko o strogom poštovanju JS državne vlasti.
felix.gif

Ti si beznadezan slucaj. Demantovati tebe je gubljenje vremena, opet lupas, po obicaju!

z:hi:
 
Immortal_girl
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

tako da je netacno da nama nesto BRNE ili NAREDJUJU.
Mi sledimo Hrista i njegov zakon ..
a sto se tice oblacenja to je toliko nebitno da bi se o tome raspravljalo...
svaka organizacija bilo religiozna ili ne ima neki kodeks oblacenja...

Sada kažeš da sledite Hristov zakon a malopre si mi pričala da to nije zakon i da su to načela.Hajde se sama sa sobom dogovori pa naznači da li je u pitanju zakon ili načela.No to i nije toliko bitno.Bitna je ona tvoja tvrdnja da je netaćno da vama nešto brane ili naredjuju.Ali ajde neka i to bude nebitno.

A ono u vezi sa oblačenjem JS je zanimljivo.Napisala si da svaka verska organizacija bila verska ili ne ima neki kodeks oblačenja.Zar to nisi napisala bez veze...Imaju li hriščani mislim oni ''lažni'' što idu u crkvu bilo čiju naredbu da u crkvu moraju ući samo sa kravatom...Nemaju.U crkvu se ulazi i bez kravate.A može li se u ''Dvoranu kraljevstva'' bez kravate i odela...NE MOŽE.Nije li to malo zanimljivo...
felix.gif
 
evo ovako kaze Biblija:


Otkrivenje 12:9 I aždaja velika bi zbačena, stara zmija, koja se zove DJavo i Sotona, koja obmanjuje celu zemlju. I bi bačen na zemlju, i anđeli njeni behu bačeni s njom.

Otkrivenje 12:10 I čuh silan glas na nebu koji reče: Sada nasta spasenje i moć i kraljevstvo Boga našega i vlast Hrista njegova, jer se zbaci opadač braće naše, koji ih tužaše pred Bogom našim dan i noć.

Otkrivenje 12:17 I aždaja se razgnev na ženu, i otide da se pobije s ostatkom potomstva njezina, koji drži zapovesti Božje i ima svedočanstvo Isusa Hrista.


1 Jovanova 5:19 Mi znamo da smo od Boga i da je sav svet pod vlašći ZLOGA.


1 Pet 5:8 Budite trezveni i bdite! Protivnik vaš, đavo, kao lav ričući hodi i traži koga da proždre.
1 Pet 5:9 Branite se od njega čvrstom verom, znajući da jednake patnje pogađaju i vašu braću u svetu.


:cao:
 
Petorka
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

Ti si beznadezan slucaj. Demantovati tebe je gubljenje vremena, opet lupas, po obicaju!

Nisam iznenadjen tvojim kazivanjem.Razumem te ja ali ...neću da te žalim.Ako je za tebe ''lupanje'' kjonkretno pitanje zašto samo biblija JS falsifikuje prevode reči KRST u reč STUB a da to ne čini niti jedan drugi prevod biblije na bilo kojem jeziku onda je to najbolji odgovor koji si mogao napisati.

Uporednim pregledom svih mogućih prevoda na svim mogućim jezcima lako se uočava da nijedan prevod nije falsifikovao reč KRST u reč STUB.I da završimo u vezi sa tim konstatacijiom da su JS falsifikovali bibliju na svim mestima gde je to njima i samo njima odgovaralo.I tu je tačka i kraj te priče.A ako si bio u uverenju da češ ovde da prospaš radosnu vest tvoje prave religije bio si u zabludi kao što si i u zabludi u mnogim učenjima tvoje prave religije.I razmisli malo o ovom.Ja nisam vernik ali sam SRBIN pa ću kao ''beznadežan'' slučaj ostati i dalje.A mogu da ti kažem da mi je drago kada ti kao sledbenik jedine prave religije sa visokim moralnim načelima možeš da me definišeš kao beznadežan slušaj.
felix.gif
 
z:D

Ne nije po pravilu, moras da navedes biblijske dokaze za ono sto tvrdis.

z;)

jok, nece biti da je tako :)

evo recimo
kad sam bio mali ja sam u jednu svesku zapisao da su zmajevi veliki i zeleni i da vole izvrnute torte :)

i ja sad odje kazem : ZMAJEVI SU VELIKI I ZELENI I VOLE TORTE !!!!

i onda ti meni kazes: aj ne budali, kasno je..

i ja onda kazem : mislis da ne postoje?!?!? aj dokazi mi to !!!! ja imam to zapisano!!!
 
Petorka
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude
A onako uzgred da naglasim ovo je tema o Satani i demonima i kako oni zavode ljude a ne inkvizicija.

A eto i ja onako uzgred da naglasim da ste sa teme o satani i demonima ''skrenuli'' upravo tvoja ''sestra'' i ti.Pogledaj malo unazad na ovoj temi pa uoči da sam ja par puta pitao da li je ovo tema o satani i demonima ili...nije.
felix.gif
 
kennedy_bakircioglu
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

jok, nece biti da je tako
evo recimo
kad sam bio mali ja sam u jednu svesku zapisao da su zmajevi veliki i zeleni i da vole izvrnute torte
i ja sad odje kazem : ZMAJEVI SU VELIKI I ZELENI I VOLE TORTE !!!!
i onda ti meni kazes: aj ne budali, kasno je..
i ja onda kazem : mislis da ne postoje?!?!? aj dokazi mi to !!!! ja imam to zapisano!!!

E ako to imaš zapisano ja ti verujem.A da li ti zmajevi izgledaju nekako ovako...
dragons_120.gif


felix.gif
 
kennedy_bakircioglu
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude



E ako to imaš zapisano ja ti verujem.A da li ti zmajevi izgledaju nekako ovako...
dragons_120.gif


felix.gif

eh
pitanje je
1. da li mi vjerujes da je to zapisano?

ili

2. da li mi vjerujes da oni postoje jer su zapisani?
:)

btw. ne izgledaju tako
veliki su i debeli i sminkaju se i pjevaju o slatkim malim izvrnutim tortama

:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top