Poslovne prevare

antoniusss

Domaćin
Banovan
Poruka
3.886
NEMAC OSUĐEN ZBOG VIŠE PREVARA

Od oštećenih je tražio da mu plaćaju smeštaj u najskupljim beogradskim hotelima

Sudsko veće Okružnog suda u Beogradu, kojem je predsedavao sudija Velimir Lazović, osudilo je nemačkog državljanina Mihaela Švingesa na kaznu zatvora u trajanju od pet godina zbog sedam krivičnih dela prevare. Švingesu, inače majstoru za kopanje bunara, izrečena je i mera zabrane ulaska u Srbiju i Crnu Goru u narednih deset godina.
Prilikom vršenja prevara Nemac je bio izuzetno maštovit. Pod raznim izgovorima, od oštećenih je tražio da mu plaćaju smeštaj u najskupljim beogradskim hotelima, varao ih prilikom prodaje automobila. Jednu našu državljanku je naveo da mu plati „troškove" putovanja, smeštaja i poslovnih ručkova u vrednosti od 15.000 evra, predstavljajući se kao vlasnik firme za konsalting iz Darmštata.
Prevarant je doveo u zabludu i radnike hotela „Taš", u kojem je boravio 20 dana, predstavljajući se kao poslovni čovek koji prodaje opremu za eksploataciju vode. Iz hotela je otišao, „zaboravivši" da plati račun od 97.169 dinara. Švinges je prevario i Igora Mijanovića, tako što mu je žrtva plaćala hotelski smeštaj, avionski transport na liniji Podgorica - Beograd, telefonske račune i troškove života u iznosu od 10.000 evra.
Od marta do juna 2004. godine Nemac je varao i Milenu Slijepčević, koju je nagovorio da ga podučava srpskom jeziku, a zatim joj ponudio da bude prevodilac, predstavljajući se kao poslovni čovek iz Nemačke, kome je tumač potreban radi sklapanja poslova u SCG. Slijepčevićka je tri meseca prevodila razna dokumenta, pisma, literaturu, prisustvovala poslovnim sastancima, a kada ni posle ovog perioda nije dobila ni pare, prekinula je saradnju. Nemac je Slijepčevićevoj ostao dužan oko 3.000 evra.
Od Nenada Davidovića varalica je zatražio na pozajmicu „bolji lap-top", uz obećanje da će mu ga odmah sutradan vratiti, pravdajući se da mu je kompjuter potreban radi prikazivanja DVD prezentacija buduće fabrike vode u Crnoj Gori. I lap-top u vrednosti od 1.300 evra i nemački biznismen nestali su bez traga.
Predstavljajući se kao vlasnik preduzeća koje poseduje mašine za eksploataciju i flaširanje vode, Nemac je prevario i Milana Miloševića, vlasnika preduzeća „Riverta". Na račun Miloševića, Švinges je živeo od aprila do decembra 2003. godine i oštetio ga za 17.800 evra.

U današnje vreme sve više ljudi se bavi poslovnim prevarama.Šta je razlog tome?z:hm:
 
NEMAC OSUĐEN ZBOG VIŠE PREVARA

Od oštećenih je tražio da mu plaćaju smeštaj u najskupljim beogradskim hotelima

Sudsko veće Okružnog suda u Beogradu, kojem je predsedavao sudija Velimir Lazović, osudilo je nemačkog državljanina Mihaela Švingesa na kaznu zatvora u trajanju od pet godina zbog sedam krivičnih dela prevare. Švingesu, inače majstoru za kopanje bunara, izrečena je i mera zabrane ulaska u Srbiju i Crnu Goru u narednih deset godina.
Prilikom vršenja prevara Nemac je bio izuzetno maštovit. Pod raznim izgovorima, od oštećenih je tražio da mu plaćaju smeštaj u najskupljim beogradskim hotelima, varao ih prilikom prodaje automobila. Jednu našu državljanku je naveo da mu plati „troškove" putovanja, smeštaja i poslovnih ručkova u vrednosti od 15.000 evra, predstavljajući se kao vlasnik firme za konsalting iz Darmštata.
Prevarant je doveo u zabludu i radnike hotela „Taš", u kojem je boravio 20 dana, predstavljajući se kao poslovni čovek koji prodaje opremu za eksploataciju vode. Iz hotela je otišao, „zaboravivši" da plati račun od 97.169 dinara. Švinges je prevario i Igora Mijanovića, tako što mu je žrtva plaćala hotelski smeštaj, avionski transport na liniji Podgorica - Beograd, telefonske račune i troškove života u iznosu od 10.000 evra.
Od marta do juna 2004. godine Nemac je varao i Milenu Slijepčević, koju je nagovorio da ga podučava srpskom jeziku, a zatim joj ponudio da bude prevodilac, predstavljajući se kao poslovni čovek iz Nemačke, kome je tumač potreban radi sklapanja poslova u SCG. Slijepčevićka je tri meseca prevodila razna dokumenta, pisma, literaturu, prisustvovala poslovnim sastancima, a kada ni posle ovog perioda nije dobila ni pare, prekinula je saradnju. Nemac je Slijepčevićevoj ostao dužan oko 3.000 evra.
Od Nenada Davidovića varalica je zatražio na pozajmicu „bolji lap-top", uz obećanje da će mu ga odmah sutradan vratiti, pravdajući se da mu je kompjuter potreban radi prikazivanja DVD prezentacija buduće fabrike vode u Crnoj Gori. I lap-top u vrednosti od 1.300 evra i nemački biznismen nestali su bez traga.
Predstavljajući se kao vlasnik preduzeća koje poseduje mašine za eksploataciju i flaširanje vode, Nemac je prevario i Milana Miloševića, vlasnika preduzeća „Riverta". Na račun Miloševića, Švinges je živeo od aprila do decembra 2003. godine i oštetio ga za 17.800 evra.

U današnje vreme sve više ljudi se bavi poslovnim prevarama.Šta je razlog tome?z:hm:

Pa kad znaju da ce se izvuci.........dzabe danas i trgovinski sudovi i pravnosnazne i izvrsne presude, kad oni sve smisljeno odrade ........ i nemas od cega da se naplatis.
 
Pa lako je prevariti onog ko ima pare,,, ja nemam mene ne mogu prevariti
"Na račun Miloševića, Švinges je živeo od aprila do decembra 2003. godine i oštetio ga za 17.800 evra."
Za te pare kupim kucu i resim svoj zivotni problem
 
Novac nije osnov za prevaru uvek,u svakom slucaju.Na tudj racun zivi jedino onaj ko ne radi nista,a zivi ko bubreg u loju,ili mu je dovoljno malo.
Kuca da se sagradi-samo jedna,potrebno je mnogo ulozenog truda i rada,i zaradjenog novca.Ne pada sa neba
 
Druze da te neko prevari za 17 000 eura moras bbiti extremno glup ili bogat

Ma nije to tako,ovaj je verovatno potrošio na švabu 2000 evra a zaračunao 17 000. to je ono kad sa gazda kafane žali na lokalne alkoholičare kako su ga upropasili i popili mu 10 000,00 din ovog meseca a nisu platili. Onda ja izračunam da je to 10 000 podeli na 50 din (jedna čaša)=200 čaša po 0,5 = 10 litara rakije,pa pošto on tu rakiju kupuje od seljaka za 150 din po litri,oni su njega oštetili za samo 1 500,00 din,te nema razloga da se žali na njih.z:lol:z:poz:
 
Novac nije osnov za prevaru uvek,u svakom slucaju.Na tudj racun zivi jedino onaj ko ne radi nista,a zivi ko bubreg u loju,ili mu je dovoljno malo.
Kuca da se sagradi-samo jedna,potrebno je mnogo ulozenog truda i rada,i zaradjenog novca.Ne pada sa neba

Narodna poslovica kaze kako doslo tako otislo.Onaj sto stice teskim radom,ne stice samo novac nego i zivotno iskustvo, pa stekne sposobnost kako zaradjeno da sacuva i ulozi. Malo je ljudi koji znaju kako se radom dolazi do kuce, vecina je dobila stanove za pola plate, pa zato nam gradovi i ne lice na nista, ali neko ce se vec pobrinuti da se u to opet ulozi iz drzavne kase
 
Припадници криминалистичке полиције Полицијске управе у Сомбору лишили су слободе Александру Вученовић (1962) из Сомбора, због основане сумње да је извршила више кривичних дела злоупотреба службеног положаја, фалсификовање службене исправе, послуга и неовлашћено бављење одређеном делатношћу.

Александра Вученовић је као власник агенције „Џој“, током 2006, 2007. и 2008. године, оштетила 28 лица присвојивши износ од преко милион динара, тако што је од оштећених узимала новац да би у њихово име посредовала у запошљавању на бродовима страних компанија, иако за вршење такве делатности није имала одговарајуће одобрење. Новац није уплаћивала на рачун агенције.

Против Александре Вученовић поднета кривична пријава Општинском јавном тужилаштву у Сомбору мајa ове године, која је допуњена у августу. Обзиром да је именована наставила са вршењем кривичних дела, након предузетих додатних мера и радњи полицијских службеника лишена је слободе и уз кривичну пријаву приведена истражном судији Општинског суда у Сомбору.

sa sajta ministarstva unutrasnjih poslova

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=180.120
 
Ima jedna zena koja je otisla kao knjigovodja da radi i naucni institut-gde radi moja tetka,pa ojadila firmu za dobar iznos.Zove se ,mislim,Edita-Ita Terzic.Promenila zena ime,uvukla se u instituciju..........Mozda ima na netu,ne znam
 
Obzirom da ja tragam za normalnom i legalnom posrednickom agencijom za rad u inostranstvu najvise su mi paznju privukle price o radu na brodovima.Medjutim, malo sam skeptican u vezi sa tim jer sam na nekoliko foruma dobrooo obratio paznju na postove "dobronamernih" ljudi koji su trazili posao na brodu...pa pronasli...pa se javili sa broda da podele utiske.......i jednostavno ih UHVATIO U LAZI !!!
Ubrzo nestaju sa foruma jer se, zaboga nemaju kad javiti a i internet je skup sa broda 15 centi npr. (sa broda se i javljaju pa eto informacije nama naivcima iz prve ruke)" jedna ista prica o Filipincima na 50 razlicitih foruma. Puno je foruma gde deo jedne iste ekipe krenu kao laici... kako do posla...jave se ubrzo iskusni pomorci koji upucuju na nekoliko agencija...malo pricaju o teskom poslu..prilicno uverljivo....nije ih lako provaliti ...cak su i plate "ono bas realne" radi seee..Ma...maaaa.. nije li to neka mnogoljudna ekipa koja ima za zadatak da navlaci naivne na odredjenu adresu.Nesto poput piramidalnih prezentacija..gde za ulazak u posao morate da date 2000 eur..pa su ljudi kredite dizali..Deluje mi kao da ih ima 38 koji furaju pricu na svim mogucim forumima ...Podelili se na zainteresovane ...iskusne...tek pristigle na brod... i one koji su bili i ..opet ce da idu jer su se navukli na brod.Jedan rece: "Da mi nije dijeteta sad bih posa nazad" Daj boze da gresim. Sa nikovima je sve moguce...koriste ih umesto zenskih carapa preko face...a kasnije svi imaju deo kolaca sa jednog racuna.
Nije li tu cilj da se iskamci opet neka lova od naivnih pa da se lepo ispale jer "nisu polozili test" npr..."los im engleski"..ili.."zao nam je krstarenje je odlozeno"..."vasa ladja je otplovila" ili neki razlog ima ih 1000.
Mozda sam previse skeptican ali tako rade i sibicari. Nije prevarant samo onaj koji krije kuglicu ispod sibice vec i 10 oko njega koji "gube".."dobijaju"..TIM-brate...veliki tim gde deset lukavih prevaranata vara jednog...umornog putnika po mogucstvu !!!
Znam da delujem ko Molder ali neki postovi na koje sam naleteo su bas provaljeni sa moje strane.....Sad sam vas hteo uputiti na te forume ali ne mogu naci (nov sam na internetu pa se ne snalazim bas...) Treba malo izmedju redova citati ali stvarno sam neke provalio.Deluje mi kao da im par njih priprema scenario za forume...ako neko misli slicno i moze potvrditi moje sumnje neka kaze koju...a mozda me neko skroz razuveri.
 

Back
Top