Mišković i kompanija traže da se Srbija zaduži u inostranstvu

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.873
Привреда тражи стабилан динар и да се држава задужи
Од државе се тражи, како сазнаје „Политика”, да пронађе мере којима би подстицала потрошњу, јер тренутно има банака које би и одобравале кредите привреди, али фирме страхују од узимања банкарских зајмова, јер робу коју произведу немају коме да продају

ekonomska%20kriza.jpg


Власници и менаџери компанија траже од државе да најдаље до средине фебруара обезбеди паре за привреду тако што ће се задужити код Међународног монетарног фонда и да одмах осигура стабилан курс динара, као и да не дозволе даље велике осцилације националне валуте. Десетак пословних људи и директора банака затражило је на затвореном састанку са председником државе Борисом Тадићем, премијером Мирком Цветковићем, гувернером Радованом Јелашићем, потпредседницима владе Млађаном Динкићем и Божидаром Ђелићем и министарком финансија Дианом Драгутиновић да се успостави чврст и сигуран канал између банака и привреде и да држава ако треба узме зајам од Међународног монетарног фонда и тај новац „упумпа” у привреду како би производња могла несметано да ради. Од државе се тражи, како сазнаје „Политика”, да пронађе мере којима би подстицала потрошњу, јер тренутно има банака које би и одобравале кредите привреди, али фирме страхују да узимају банкарске зајмове, јер робу коју произведу немају коме да продају. Пословни људи траже од државе да не седи скрштених руку и гледа како фирме пропадају. Тражиће се и решење за то да се подстакне потрошња тако што ће становништво наставити да купује робу, али да се тиме не подстакне инфлација. Један од пословних људи изнео је предлог да би држава као стимулативне могла да одобрава привреди кредите по каматној стопи од еулибор плус три одсто.

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Privreda-trazi-stabilan-dinar-i-da-se-drzava-zaduzi.sr.html

-------------------------------------------------------

Privreda, citaj oligarhija uvoznika na vlasti preko svojih "tajkuna", trazi "stabilan dinar" citaj jak, kako bi mogla sto jeftinije da uvozi i napravi sto vecu razliku u ceni, kako bi nastavili nemilosrdnu pljacku ovog naroda. Sva mudrost se ogleda u vestackom odrzavanju kursa dinara. Kao da je skupi dinar resenje svih problema. A to je samo lazni efekat. Narod se isto pljacka kao i u vreme hiper inflacije samo sto je postupak obrnut. Zar slabiji dinar odnosno, ONOLIKI KOLIKO I VREDI, ne bi odgovarao nasoj privredi koja bi trebalo da bude orijentisana na IZVOZ ? Ili ce biti tacnije da je pljackaska elita svesna totalnog privrednog kolapsa pa sada ide da dokrajici one cuvene "srpske slamarice" i doznake koje nasi gastarbajteri, hteli ili ne, moraju da salju rodbini u Srbiji, kako bi preziveli. Jako je lepo zameniti 100 eura za dinare pa za te dinare kupiti robu koja vredi 50. eura. Sta mislite gde su isparili onih 50 eura ? Pitajte ove strucnjake sa gornje slike.

Lopovcine traze da posto drzava nema para da finansira njihov lazni i vestacki kurs da se zaduzi u inostranstvu pa da mi vracamo kredite koji su uzeti za njihovo dupe.
 
koji bre privrednici? to su bre klasicne lopovcine i prodavci magle.

gledao jedan moj drug kod miskovica jednu panasonic kameru u delta cityju i tamo cena 650E

pogledam na netu i u americi cena maloprodajna 460 dolara sto je 310 eura.

znaci miskovic prodaje taj proizvod koji se proizvodi u kini za duplo vece pare nego maloprodavac u americi

i zbog rasta kursa gubi profit pa zakukao da se mi gradjani zaduzimo da bi on sacuvao profite.

a prica pricu o proizvodnji nekoj , a svi znamo da ne proizvodi ni cackalice vec samo uvozi sve zivo i prodaje po duplo vecoj ceni.

uvoze proglogodisnje modele garderobe i prodaju nam po cenama ovogodisnjih. ista je stvar sto se tice i tehnicke robe.

i prodaju nam muda za bubrege .

bagra lopovska

i to im je malo , naviklo to da krade i otima nego hoce da zaduze nas gradjane za jos koju milijardu
 
Tihi@
Ford Mustang u SAD kosta 19 000-20 000$,u Evropi nov ne mozes naci ispod 30 000E
Porediti cene u Americi sa Evropskim je krajnje diletantsko.
Levis 501 oko 25$ u Evropi 75E
Ako ces da dajes primere onda to radi u ditektnom okruzenju, ili sa cenama u EU.

jesi ti cuo za globalizaciju?

sto bi ja placao nesto skuplje kad na drugo mesto ima jeftinije?

boli me patka dal je to iz amerike, kine, australije ili sa marsa

bitno je da kosta jeftinije i kraj price.

svaki pravi covek i domacin tako razmislja.

a samo budale i idioti rasipaju pare gde ne moraju....
 
jesi ti cuo za globalizaciju?

sto bi ja placao nesto skuplje kad na drugo mesto ima jeftinije?

boli me patka dal je to iz amerike, kine, australije ili sa marsa

bitno je da kosta jeftinije i kraj price.

svaki pravi covek i domacin tako razmislja.

a samo budale i idioti rasipaju pare gde ne moraju....

Stvarno si smesan
Evropa stiti svoje treziste od americka privrede visokim carinama.Ovde ljudi opusteno sednu na avion, i lete za New York u soping,isplati im se.
Samo ti kazem dajes bez veze primere poput te kamere.Uporedi cene kod nas sa cenama u Hrvatskoj,Bosni,Austriji,Nemackoj ako vec zelis da das neku sliku.
Milion proizvoda je skuplje u Srbiji nego u Nemackoj,ali ovde hara uvoznicki lobi koji je jedini pravi problem.Imaju svoje ljude u vladi i kraj price.Kakve crne kamere panasonic.
Jedini problem je sto vlada ne zeli dobro svojim gradjanima.Ni one pre ove,ni ova ,ni ona koja ce doci kao sledeca
 
Stvarno si smesan
Evropa stiti svoje treziste od americka privrede visokim carinama.Ovde ljudi opusteno sednu na avion, i lete za New York u soping,isplati im se.
Samo ti kazem dajes bez veze primere poput te kamere.Uporedi cene kod nas sa cenama u Hrvatskoj,Bosni,Austriji,Nemackoj ako vec zelis da das neku sliku.
Milion proizvoda je skuplje u Srbiji nego u Nemackoj,ali ovde hara uvoznicki lobi koji je jedini pravi problem.Imaju svoje ljude u vladi i kraj price.Kakve crne kamere panasonic.
Jedini problem je sto vlada ne zeli dobro svojim gradjanima.Ni one pre ove,ni ova ,ni ona koja ce doci kao sledeca



:klap:
 
Miskovic je Jugosloven ,.Ne oseca se Srbinom . Inace Delta banku je prodao Vatikanskoj banci .
Zamislite da SPC ima svoju banku , kakvo bi pljuvanje bilo po pravoslavlju od strane DSovaca i LDPovaca .

Па шта ти је ту чудно. Ватикан је субјект Међународног права, има своје дипломатске представнике, обавештајну службу. Ватикан је држава.
 
Tihi@
Ford Mustang u SAD kosta 19 000-20 000$,u Evropi nov ne mozes naci ispod 30 000E
Porediti cene u Americi sa Evropskim je krajnje diletantsko.
Levis 501 oko 25$ u Evropi 75E
Ako ces da dajes primere onda to radi u ditektnom okruzenju, ili sa cenama u EU.

...a znas li ti koliko kosta milka cokolada u americi ili nutela ... jedno je sigurno - kod nas je sve iz uvoza mnogo skuplje nego bilo gde na zapadu...a taj kredit pa nisu ludi da im daju imaju oni svojih problema...vec su ih odbili za neki kredit, kao ne mogu ni kamate da vracaju
 
Poslednja izmena:
Stvarno si smesan
Evropa stiti svoje treziste od americka privrede visokim carinama.Ovde ljudi opusteno sednu na avion, i lete za New York u soping,isplati im se.
Samo ti kazem dajes bez veze primere poput te kamere.Uporedi cene kod nas sa cenama u Hrvatskoj,Bosni,Austriji,Nemackoj ako vec zelis da das neku sliku.
Milion proizvoda je skuplje u Srbiji nego u Nemackoj,ali ovde hara uvoznicki lobi koji je jedini pravi problem.Imaju svoje ljude u vladi i kraj price.Kakve crne kamere panasonic.
Jedini problem je sto vlada ne zeli dobro svojim gradjanima.Ni one pre ove,ni ova ,ni ona koja ce doci kao sledeca

briga me za evropu a i ovo nije sto ti kazes istina .evropa prema americi ima izuzetno niske carinske stope i to imaju uravnotezene tj reciprocne . znam da je za uvoz automobila iz amerike u Evropu carina 10% . Eto kucaj recimo VW Tuareg na mobile.de sajtu i videces da su najjeftiniji oni kojima je lokacija Chicago.

Sve u svemu kako god, sto bi Srbija stitila EU trziste kad Srbija nije u EU ? I zasto jedan isti proizvod kosta duplo skuplje u Srbiji nego u EU? Pa jasno - zato sto srpski tajkuni uvoznici na celu sa miskovicem imaju monopole na uvoz preko kojih deru narod.

Ni to im nije dosta nego traze da mi odemo kao narod u jos vece dugove da bi njima bilo lepo.
 
...a znas li ti koliko kosta milka cokolada u americi ili nutela ... jedno je sigurno - kod nas je sve iz uvoza mnogo skuplje nego bilo gde na zapadu...a taj kredit pa nisu ludi da im daju imaju oni svojih problema...vec su ih odbili za neki kredit, kao ne mogu ni kamate da vracaju

ma vise agencija za procenu kreditnih sposobnosti drzava su Srbiji dali NEGATIVAN kreditni rejting. To znaci da smo od strane sveta proglaseni kao nesposobni za uzimanje novih kredita

Inace zuti su vec trazili kredit od MMF-a i odobreno im je smesnih 500 miliona dolara . Te pare su toliko smesne da ne mogu da pokriju ni srpski jednomesecni deficit. Madjarska reicmo je dobila 25 milijardi....
 
...a znas li ti koliko kosta milka cokolada u americi ili nutela ... jedno je sigurno - kod nas je sve iz uvoza mnogo skuplje nego bilo gde na zapadu...a taj kredit pa nisu ludi da im daju imaju oni svojih problema...vec su ih odbili za neki kredit, kao ne mogu ni kamate da vracaju

Pa zato je truba porediti cene iz SAD sa nama i EU.Ako ces da poredis cene poredi sa Hrvatima koji su nam susedi i nisu clanica EU
 
briga me za evropu a i ovo nije sto ti kazes istina .evropa prema americi ima izuzetno niske carinske stope i to imaju uravnotezene tj reciprocne . znam da je za uvoz automobila iz amerike u Evropu carina 10% . Eto kucaj recimo VW Tuareg na mobile.de sajtu i videces da su najjeftiniji oni kojima je lokacija Chicago.

Sve u svemu kako god, sto bi Srbija stitila EU trziste kad Srbija nije u EU ? I zasto jedan isti proizvod kosta duplo skuplje u Srbiji nego u EU? Pa jasno - zato sto srpski tajkuni uvoznici na celu sa miskovicem imaju monopole na uvoz preko kojih deru narod.

Ni to im nije dosta nego traze da mi odemo kao narod u jos vece dugove da bi njima bilo lepo.

Sta da kucam na mobile.de. da vidim da je VW jeftiniji u Cikagu nego u EU?Pa naravno da jeste to je izvezeno iz Evrope.Jeftiniji je bilo koji nemacki auto u Ceskoj,Poljskoj nego u Nemackoj?O,cemu ti.
Citav svet zna da uvoznicki lobi rastura Srbiju, i da su stoka koja prvenstveno u poslu gleda na marze.Kod Srba je logika visoka marza pa koliko se proda.Nasuprot vecem obimu po niskim marzama.
Ko uopste spominje da Srbija treba da stiti EU trziste?,zabrinjvas me.Kako Srbija moze da utice na neko sire trziste kad u Srbiji zivi 8mil.stanovnika,trziste do ja.a.
Jedini problem u Srbiji je uvoznicko lobi koji formira vlade Srbije.Covece Miskovic,Beko,Babovic,..pet,sest likova imaju kapitala u vrednosti preko 2 miliarde evra.Dinkic kaod dobije kredu od 300mil.E mase repom ko kuce u liftu.
Mislis da ce ova grupacija sa Miskom na celu dopustiti da im neko diktira pravila?Covece oni diktiraju pravila,kakva vlada kad je tamo sve gologuzija zeljna mita.
 

Back
Top