RESITE MISTERIJU (potrebna pomoc radi pisanja krimi romana)

vesna!

Početnik
Poruka
4
Kako biste vi resili ovu misteriju :?: :?: :?:

Situacija je sledeca :
Jedan ozenjen sredovecan tip non-stop vara zenu. On dobro izgleda i pun je para i zene se lepe za njega kao lude. Ima milion i jednu svalerku i gotovo nikada nije kod kuce vec je stalno sa njima. Svi njegovi prijatelji i poznanici znaju da on vara zenu. Mobilni mu je pun poruka od raznih zena, njihovih telefona itd. Zena (i sama petnaestak godina mladja od njega) verovatno zna da je on vara ali nista ne preduzima.
Inace, on je umesan u neke mutne poslove ali se pred svetom predstavlja kao posten covek. Radi u nekom preduzecu mada u stvari zivi od nekih svojih privatnih poslova. Direktor tog preduzeca gde `radi` mu je ortak i zato ga tu drzi mada on zapravo nista ni ne radi vec po ceo dan bleji. I naravno, posto nema sta da radi, stalno se vidja sa svojim svalerkama na poslu. Kroz kancelariju mu non-stop defiluju razne zene i devojke (od 16 do 65 godina). Ima ih svakakvih : lepih, ruznih, plavih, crnih itd. Se dodju najcesce jednom, dvaput i nikada vise ... A onda jedna riba pocne non-stop da dolazi.
On je svima predstavlja kao njegovu porodicnu prijateljicu, mada svi zivi znaju da nije tako, jer svaki put kad sedi sa njom i jos nekim, a zena ga zove on joj kaze da je sam. Ta zena koja kod njega dolazi stalno se zove Jelena, mladja je od njega dvadesetak godina, plavusa, prosecnog izgleda, sa tri tone sminke ... Ponekad se cak desi i da mu neka druga svalerka dodje dok je ta Jelena tu ali ona ne reaguje ...
Posle par meseci svakodnevnog dolazenja te Jelene, ispostavi se da se tip smuvao i sa koleginicom sa kojom tri sata dnevno deli kancelariju. (nekad je on ujutru, ona popodne, nekad obrnuto, ali su najcesce 3 sata dnevno zajedno tu). Ona je zena njegovih godina, prelepa ali nekulturna, nevaspitana i jos uz to i razbijacica. On se (od svih mladih i lepih riba koje mu dolaze) zaljubi bas u tu koleginicu, pocne da se dopisuje sa njom sms porukama, bukvalno odlepi za njom ... Raskine sa svim tim svalerkama .... osim sa Jelenom. Jelena i dalje nastavi da dolazi, on je pusta ali joj postavi ultimatum da dolazi iskljucivo kada koleginica nije tu. (govori joj da navodno nece da posle koleginica o njemu siri traceve po firmi). I Jelena pristane ... Koleginica sva srecna, misli da Jelena vise ne dolazi.
A onda jedan dan tip ode na pauzu za rucak, dodje Jelena sva u suzama i trazi njega. Kaze da je hitno, da ce umreti ako joj on ne pomogne, da joj hitno treba, da ima ogroman problem itd. Jedna zena sto tu radi ode do njegove kancelarije da ga pronadje i posto on nije tu kaze toj koleginici Nini da ga trazi neka Jelena. I ova dobije napad histerije, pozove tu Jelenu u svoju kancelariju i .... od tada Jelena nestaje zauvek. ne samo da prestaje da dolazi, vec prestaje i svaki njen kontakt sa gorepomenutim tipom. Njen broj nestaje iz njegovog telefona, nikada vise mu ne stize ni jedna poruka od nje itd ... A on porice i da je poznavao zenu pod imenom Jelena.
Sta mislite sta se tu zapravo desilo ??? Da li je koleginica Nina ubila Jelenu ? Da li ju je na neki nacin naterala da ode kuci (mada je ova imala problem u kome joj je samo onaj tip mogao pomoci). Da li su je zajedno sredili ???

STA VI MISLITE ?


Imate nedelju dana da napisete svoje misljenje (potrebno mi je zato sto pisem krimi pricu) a potom cu postaviti novu misteriju.

Hvala na saradnji ...
 
vesna!:
Kako biste vi resili ovu misteriju :?: :?: :?:

Situacija je sledeca :
Jedan ozenjen sredovecan tip non-stop vara zenu. On dobro izgleda i pun je para i zene se lepe za njega kao lude. Ima milion i jednu svalerku i gotovo nikada nije kod kuce vec je stalno sa njima. Svi njegovi prijatelji i poznanici znaju da on vara zenu. Mobilni mu je pun poruka od raznih zena, njihovih telefona itd. Zena (i sama petnaestak godina mladja od njega) verovatno zna da je on vara ali nista ne preduzima.
Inace, on je umesan u neke mutne poslove ali se pred svetom predstavlja kao posten covek. Radi u nekom preduzecu mada u stvari zivi od nekih svojih privatnih poslova. Direktor tog preduzeca gde `radi` mu je ortak i zato ga tu drzi mada on zapravo nista ni ne radi vec po ceo dan bleji. I naravno, posto nema sta da radi, stalno se vidja sa svojim svalerkama na poslu. Kroz kancelariju mu non-stop defiluju razne zene i devojke (od 16 do 65 godina). Ima ih svakakvih : lepih, ruznih, plavih, crnih itd. Se dodju najcesce jednom, dvaput i nikada vise ... A onda jedna riba pocne non-stop da dolazi.
On je svima predstavlja kao njegovu porodicnu prijateljicu, mada svi zivi znaju da nije tako, jer svaki put kad sedi sa njom i jos nekim, a zena ga zove on joj kaze da je sam. Ta zena koja kod njega dolazi stalno se zove Jelena, mladja je od njega dvadesetak godina, plavusa, prosecnog izgleda, sa tri tone sminke ... Ponekad se cak desi i da mu neka druga svalerka dodje dok je ta Jelena tu ali ona ne reaguje ...
Posle par meseci svakodnevnog dolazenja te Jelene, ispostavi se da se tip smuvao i sa koleginicom sa kojom tri sata dnevno deli kancelariju. (nekad je on ujutru, ona popodne, nekad obrnuto, ali su najcesce 3 sata dnevno zajedno tu). Ona je zena njegovih godina, prelepa ali nekulturna, nevaspitana i jos uz to i razbijacica. On se (od svih mladih i lepih riba koje mu dolaze) zaljubi bas u tu koleginicu, pocne da se dopisuje sa njom sms porukama, bukvalno odlepi za njom ... Raskine sa svim tim svalerkama .... osim sa Jelenom. Jelena i dalje nastavi da dolazi, on je pusta ali joj postavi ultimatum da dolazi iskljucivo kada koleginica nije tu. (govori joj da navodno nece da posle koleginica o njemu siri traceve po firmi). I Jelena pristane ... Koleginica sva srecna, misli da Jelena vise ne dolazi.
A onda jedan dan tip ode na pauzu za rucak, dodje Jelena sva u suzama i trazi njega. Kaze da je hitno, da ce umreti ako joj on ne pomogne, da joj hitno treba, da ima ogroman problem itd. Jedna zena sto tu radi ode do njegove kancelarije da ga pronadje i posto on nije tu kaze toj koleginici Nini da ga trazi neka Jelena. I ova dobije napad histerije, pozove tu Jelenu u svoju kancelariju i .... od tada Jelena nestaje zauvek. ne samo da prestaje da dolazi, vec prestaje i svaki njen kontakt sa gorepomenutim tipom. Njen broj nestaje iz njegovog telefona, nikada vise mu ne stize ni jedna poruka od nje itd ... A on porice i da je poznavao zenu pod imenom Jelena.
Sta mislite sta se tu zapravo desilo ??? Da li je koleginica Nina ubila Jelenu ? Da li ju je na neki nacin naterala da ode kuci (mada je ova imala problem u kome joj je samo onaj tip mogao pomoci). Da li su je zajedno sredili ???

STA VI MISLITE ?


Imate nedelju dana da napisete svoje misljenje (potrebno mi je zato sto pisem krimi pricu) a potom cu postaviti novu misteriju.

Hvala na saradnji ...

Kao prvo ne svidja mi se tema.Ima previse svalerisanja,mafije.Krimi prica ne mora t da sadrzi!A sad bas da mu dolase petsto zena na dan?! :? Stvarno morbidno i nelogicno!Ali dobro.Pa evo moje misljenje za misteriju posto i ja sama pisem neke:

-Kao prvo providno bih bilo da ju je ubila Nina,zasto bih ona to radila?Mozda je samo razgovarala sa njom o svemu i jednostavno su resile obe da ga ostave.Ili cak da ga obmanjeju neko vreme pa onda ostave!

-Kao drugo,moze na primer da njegova prava zena ubije sve te njegove ljubavnice!

-A moze i da ih ona ubija,on da shvata da jednostvano ih vise nevidja pa da mu to postaje sumnjivo.

-Kao trece mogu i njega da uhapse,ali da ne bude kriv!

-Kao cetvrto,Mogu da uhapse ubicu ko god da je i da u isto vreme uhapse i njega1Zbog poslova koji radi!Zasto bih on ispao nevinasce!

Ima jos puno ideja.Nadam se da sam ti pomogla.Poz
 
Pozdrav ... ja sam ona koja je postavila ovu temu, samo sto sam onda pisala sa nickom svoje prijateljice kod koje sam bila u trenutku kada sam kucala gornji post, a sada sam napravila svoj sopstveni nick. :D
Istina da u prici naizgled ima isuvise mafije itd. ali to se bukvalno nece ni pominjati, osim u uvodnom delu. Centralna tematika je fokusarana na ubistvo Jelene tj. na njen nestanak [ne mora da znaci da je mrtva]. U knjizi ima jos nekih likova (sutra cu ih detaljnije opisati) ...

Jos jedna varijanta je da Nina ubija zato sto je prikriveni islamski terorista (jedan lik mi je ovo ozbiljno predlozio).
Ili moze biti da mu je zena ubica, k'o sto vec mnogi predlazu.

DAJTE JOS IDEJA !
 
Jedan deo ove price me je potsetio na jednu od tema iz ovog foruma ali ne bitno...

Krimi prica bi trebala da ima nekakav neocekivani rasplet dogadjaja. Prvo sto mi je palo na pamet je da se kasnije ispostavi da je Jelena njegova cerka, iako niko to ne zna (sem njih dvoje) i svi misle da je ona njegova ljubavnica (hmmm... a bas ne gledam spanske serije). Jelena je verena za istaknutog politicara, ali ima sumnjivu proslost. Takodje, nalazi se u teskoj finansijskoj situaciji i dolazi stalno do caleta da trazi novac. Nina, izuzetno sposobna i inteligentna zena je uspela da dodje do svih tih informacija, saznala je da je Jelena njegova cerka i sve kompromitujuce stvari iz njenog zivota (prostituisanje, recimo) i pocela je Jelenu da ucenjuje ... uh ponestaje mi inspiracija... javljam se kad smislim jos nesto...
 
Jelena i taj tip su u stvari imali cisto poslovan odnos. On je u stvari tajni agent i to nezna cak ni njegova zena. Medjutim zavoleo je Ninu i njoj je rekao za tajni zadatak u kom je Jelena imala znacajnu ulogu. Naravno Jelena nije smela znati da Nina to zna pa joj je zato trazio da ne dolazi kad je ona tu. A Jelena ustvari pokusava da razotkrije mutne poslove svoga muza i uplasila se da muz to ne sazna. Zbog toga je dosla uplakana kog tajnog agenta. A nina je takodje tajni agent koja je na neki nacin sef ovom tipu (treba da mu smislis ime). A histerisala je jer su joj javili iz glavnog staba da je misija propala zbog Jelene. Naime Jelena je otkrila da je muz poslao nekog da je prati i da je ugradio kamere cak i u kupatilu. Jelena je bila neoprezna kad se raspitivala o njegovim poslovima (sto nikad do tad nije radila)... i tako dalje... Jelena je sumnjala da joj je zivot u opasnosti... i tu se Nina razotkriva, daje Jeleni novi identitet, salje je u drugu drzavu, objavljuje izvestaj o njenoj smrti i organizuje laznu sahranu. Ovog tipa suspenduje jer je otkrio nepoznatom licu poslovne tajne.
 
Jelena je u vezi sa nekim mafijasem koji posluje sa tim tipom. Trazi tog tipa na poslu zato sto njemu i njoj preti velika opasnost ako ne prekinu vezu. U suprotnom, oboje su gotovi. Nina, ljuta na nju, ne veruje u tu pricu(Jelena joj je sve objasnila u nadi da ce joj dozvoliti to da javi *** i da ce razumeti situaciju). Nina joj ipak dozvoljava da javi ovom kakva je situacija, ali joj preti da ce se nesto desiti njenom sinu(recimo da ga Jelena ima), ako ne prekine svoju vezu sa ***(*** je taj tip).Jelena, zabrinuta za buducnost svog sina, sve objasnjava *** i oni navodno prekidaju vezu. Ipak, tajno se vidaju u stanu Jeleninog ujaka(ujak tu vise ne zivi). Bla, bla, bla... Nakon 7 meseci vidanja Jelenin ujak ih pronalazi mrtve. Jedino sto nedostaje je Jelenina tasna...
E sad recimo da su u tasni papiri koji kompromituju zenu ***-a koja je u stvari prava davolica.
Izvinjavam se ako je glupo. Ja bas i nisam prava osoba za pisanje ovakvih vrsta zapleta, ali eto...
 
Acka:
Pozdrav ... ja sam ona koja je postavila ovu temu, samo sto sam onda pisala sa nickom svoje prijateljice kod koje sam bila u trenutku kada sam kucala gornji post, a sada sam napravila svoj sopstveni nick. :D
Istina da u prici naizgled ima isuvise mafije itd. ali to se bukvalno nece ni pominjati, osim u uvodnom delu. Centralna tematika je fokusarana na ubistvo Jelene tj. na njen nestanak [ne mora da znaci da je mrtva]. U knjizi ima jos nekih likova (sutra cu ih detaljnije opisati) ...

Jos jedna varijanta je da Nina ubija zato sto je prikriveni islamski terorista (jedan lik mi je ovo ozbiljno predlozio).
Ili moze biti da mu je zena ubica, k'o sto vec mnogi predlazu.

DAJTE JOS IDEJA !

Kao sto si rekla Jelena ne mora da nestane.Gledala sam jedan film gde je jedan sa nekom devojkom i ona onda nestaje pa ga policija optuzuje itd. a na kraju ispada da je devojka jednostavno htela da ode na odmor u neku drzavu
 

Back
Top