Шешељ продао СРС зарад преноса суђења!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Šešelj trguje sa Demokratama
Prenos suđenja pa deblokada Skupštine


Haški optuženik Vojislav Šešelj direktno je, iz svoje zatvorske ćelije učestvovao u pregovorima o usvajanju budžeta Srbije za 2009. godinu i time se javno pohvalio u sudnici pre dva dana. Kako je sam rekao, on je „aktivno učestvovao u pregovorima oko budžeta i postavio uslove za njegovo izglasavanje, ali su to bili uslovi političke, a ne novčane ili korupcionaške prirode“. I mada je njegov rival i predsednik SNS Tomislav Nikolić ponovio optužbe da su radikali za odustajanje od svojih amandmana i omogućavanje usvajanja budžeta dobili od vlasti dva miliona evra, sagovornik iz redova demokrata kaže za „Blic“ da su kao cenu ispostavili garancije da RTS neće prekinuti prenose Šešeljeve odbrane iz Haga.

Inače, SRS od trenutka kada se od njih odvojio Nikolić i sa sobom poveo i 21 poslanika, traži da im se vrate svi ovi mandati, da se Nikolićevi naprednjaci smene sa mesta predsednika četiri skupštinska odbora i da im se vrate odbornički mandati u opštini Zemun. Izvori „Blica“ iz DS kažu da je prvi zahtev nerealan i da se o njemu i ne razgovara, a što se tiče smene sa čela skupštinskih odbora, predsednica Skupštine je prekjuče najavila da će Nikolić biti smenjen sa mesta predsednika Administrativnog odbora.
- U Skupštini mora nešto da se promeni da bi ona počela efikasno da radi i donosi zakone. Građani to očekuju od nas i oni su na strani vladajuće većine koja želi da donošenjem novog poslovnika to omogući. Međutim, deblokada Skupštine zavisi od političkog dogovora, a radikali ga u Skupštini odbijaju. Na nivou rada parlamentarne grupe koja radi na izradi novog poslovnika ne postoji saradnja s njima. Mi ne znamo ni šta oni misle, ni da li će ubuduće prihvatiti saradnju, jer prosto ne dolaze na naše sastanke. Da li van Skupštine, na nivou vrhova političkih stranaka ima takvih konsultacija, to ne znam - kaže za „Blic“ Boško Ristić, poslanik DS i član radne grupe za izradu novog poslovnika.
On objašnjava da bi, ukoliko se ne postigne politički dogovor, poslanici SRS mogli da podnesu veliki broj amandmana i time blokiraju i opstruiraju rad Skupštine.
- Smatram da je najbolje usvojiti novi poslovnik koji bi raspravu o amandmanima prebacio na radna tela Skupštine, čime bi se rasteretila rasprava na plenarnoj sednici. To bi omogućilo da radna tela počnu kvalitetnije da rade, da Skupština ojača kontrolnu ulogu koju ima prema Vladi, a ministri bi jednom u tri meseca odgovarali na pitanja poslanika u radnim grupama. Nije nam cilj da sprečimo poslanike da postavljaju pitanja, već naprotiv, da se to radi zaista kvalitetno - objašnjava Ristić.
Koalicija „Za evropsku Srbiju“, kako „Blic“ saznaje, pri promeni poslovnika računa na saradnju sa LDP i SNS.
- Vladajuća većina koja stalno mora da moljaka LDP da joj da kvorum teško da može da efikasno nastavi da radi bez podrške drugih. LDP je uvek spreman da podrži ono što je u interesu toga da Skupština postane servis građana. Međutim, nećemo podržati ona rešenja koja bi omogućila vlasti da ne poštuje prava opozicije, pogotovo na postavljanje pitanja. Smatram da bi promena poslovnika bila kao krpljenje nečega što je staro i pohabano i da treba doneti novi, kvalitetniji - kaže Ranđelović za „Blic“.
Da li su razgovori Tadićevog savetnika i haškog optuženika bili uspešni znaće se već u ponedeljak kada Skupština na prvom ovogodišnjem zasedanju krene da raspravlja o pet zakona bez kojih budžet ne može da zaživi. Ako radikali krenu s podnošenjem ogromnog broja amandmana i javljanjem „po poslovniku“, vladajuća koalicija će morati da se osloni isključivo na LDP i SNS, a promena poslovnika će ići teško

http://www.blic.rs/politika.php?id=73536
 
он мисли да то неко гледа.чак ни пензионери не гледају а радо би али ко да издржи после поноћи? а можда је то трик да се замажу очи као они постављају неки услов за нешто што би и овако прихватили.само да не срозају углед,који текођер одавно немају.
 
To cime vi i ova vlast mislite da napadate Seselja,to je samo vasa sramota,a vi se time hvalite.Ova drzava je kao prvo duzna da pomaze sve nase gradjanje u svakom pogledu u takvoj situaciji.'Ako za to nije sposobna,osnovna i najminimalnija duznost bi joj bila da obezbedi prenose sudjenja.Ali,posto ova vlast nema morala,tako i krsi osnovna ljudska prava svom politickom protivniku.Seselju znaci ne preostaje nista drugo ,nego da se za ta prava sam izbori.Umesto da se pokrijete usima,vi dokazujete vasim bednim ponasanjem da je covek koji 6 godina fakticki ne moze da se brani,jos uvek jaci od vas svih i vasih prodanih vodja koji u njegovoj nemoci iskoristavaju prljavu kampanju da ga gurnu u provaliju.Bedno,nema sta.
 
Сасвим природно и нормално, то је само политички узвраћен ударац Николићу јер му је одвукао одређен број посланика из његове странке.

Било је заочекивати да се тако нешто деси. Николић је требао да поднесе оставку а не да растура странку. Није било потребе за тим.

Што је тражио, то је и добио. Нема ту корупције, то је чисто политички одиграна партија политичких потеза између "учитеља" и "ученика".
 
Atak na Tomu
Videćemo da li je Boris Tadić spreman da krši zakon i poništi odluku suda u vezi s mandatima odbornika u Zemunu, poručuje lider SNS Tomislav Nikolić


BEOGRAD - Predsednik SRS Vojislav Šešelj priznao je juče da je aktivno učestvovao u pregovorima radikala i vladajuće većine o izglasavanju budžeta u srpskom parlamentu. Uslova korupcionaške prirode nije bilo, istakao je Šešelj i dodao da su ipak postojali određeni politički uslovi za izglasavanje budžeta.
Međutim, lider SNS Tomislav Nikolić za Kurir kaže da je upravo ovo potvrda njegove teze da su radikali uzeli novac i da su se o svemu dogovorili Vojislav Šešelj i Ivica Dačić.

- O novcu su pričali svi u Skupštini, a ja sam za pregovore znao odmah, još pre izglasavanja budžeta. Pouzdano znam da su Dačić i Šešelj bili u kontaktu i da su pregovarali o budžetu! Šešelja je sramota da direktno zove Tadića, pa je išao preko Dačića. One večeri kad su radikali odustali od svojih amandmana, video sam u Skupštini predsednika SPS, koji je tada finalizovao dogovore, u kojima su učestvovali i Dušan Petrović, Dragan Todorović i Aleksandar Antić. Uskoro ćemo imati prilike da se uverimo šta je rezultat svega toga, evo već u ponedeljak, kada će pokušati da me smene s mesta predsednika Administrativnog odbora. Videćemo dokle je Tadić spreman da ide i da li je u stanju da krši zakon i odluku suda kad su u pitanju mandati odbornika u Zemunu - ističe Nikolić.

Predsednica Skupštine Slavica Đukić-Dejanović demantovala je juče navode predsednika SNS i istakla da ni ona ni Ivica Dačić nisu pregovarali s Vojislavom Šešeljem.

- Ja čak ne znam ni kako bi to tehnički bilo izvodljivo. Ubeđena sam da su radikali procenjivali svoju političku poziciju u odnosu na biračko telo i da su zbog toga omogućili donošenje Zakona o budžetu - tvrdi prva dama parlamenta. Prema njenim rečima, izjava Nikolića da je Dačić, u ime vladajuće koalicije, sve ugovorio predstavlja apsolutnu neistinu.

Ipak, predsednik poslaničke grupe SRS Dragan Todorović potvrđuje da je Vojislav Šešelj učestvovao u razgovorima o budžetu. Todorović ne želi da kaže s kim je tačno lider radikala pregovarao.

- Šešelj je u mogućnosti da razgovara s mnogima. E sad, s kim je konkretno razgovarao, to biste morali s njim da vidite. Ne mogu ni da potvrdim ni da demantujem da je razgovarao s Ivicom Dačićem - neubedljiv je Todorović. On je istakao da je SRS od "pokušaja puča u svojim redovima" insistirao na vraćanju onoga što mu sleduje i što je osvojio na majskim izborima.
- Mi tražimo da nam se vrate mandati, a zatim i mesta u određenim odborima i delegacijama. Postupak za kompletan povratak je takav da nešto može odmah, nešto kasnije. Problem je s 18 mandata, za šta smo mi podneli krivičnu prijavu - zaključuje Todorović.

I DALJE GA OBEZBEĐUJU
Lider naprednjaka Tomislav Nikolić smatra da su atentati na njega, koji su osujećeni u dva navrata, verovatno naterali one koji pokušavaju da ga ubiju da odustanu od te ideje.
- Uvideli su da unapred saznam šta smeraju, pa su verovatno shvatili da nema smisla da više pokušavaju. Ipak, i dalje imam obezbeđenje iz policije - priznaje Nikolić.
 
BEOGRAD, 11.01.2009

PRESS
INTERVJU... Dragan Todorović, potpredsednik SRS-a
ŠEŠELJ MI NIJE REKAO S KIM JE PREGOVARAO

Zašto bih ga pitao s kim pregovara?! Pa ne podnosi izveštaje on meni, nego ja njemu, kaže Dragan Todorović i prvi put javno priznaje da je pregovarao o budžetu s Nenadom Konstatinovićem, Oliverom Dulićem, Nadom Kolundžijom, Milanom Markovićem i Dušanom Petrovićem



Jel' pita Marko Đurišić Tadića s kim pregovara... Dragan Todorović, potpredsednik SRS-a



Srpska radikalna stranka omogućila je usvajanje budžeta za 2009. godinu tako što je povukla sve svoje amandmane samo sat i po vremena pre isteka zakonskog roka 29. decembra. Lider SRS-a Vojislav Šešelj je tek pre tri dana priznao da je iz Haga, gde mu se sudi za ratne zločine, vodio aktivne pregovore s predstavnicima vladajuće koalicije o usvajanju budžeta, iako je njegov zamenik Dragan Todorović danima tvrdio da „ni sa kim iz DS-a ništa nismo ugovorili".

U intervjuu za Press Todorović objašnjava ko ne govori istinu, Šešelj ili on.

- Nikad nisam izjavio da Vojislav Šešelj nije pregovarao s predstavnicima vladajuće koalicije o usvajanju budžeta. Nema dileme, Šešelj jeste pregovarao. Tomislav Nikolić je tvrdio da sam pregovore vodio ja. Samo sam odgovorio da to nije istina, da sam razgovarao, ali da nisam vodio pregovore.
 

Back
Top