Šta je govor mržnje???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Mislim da bi trebalo da se objasni šta je govor mržnje i to baš ovde na pdf politika...
Kada se pljuje po Srbiji i srpskom narodu to nije govor mržnje a kada se citiraju veliki umovi svetske književnosti i srpske književnosti to je govor mržnje...
Javno sam upozoren da sam antisemita što nije tačno,jer biti antisemita to znači biti protiv srpskog naroda,francuskog,ruskog,nemačkog.....itd....
Možda ću biti banovan,ali baš me briga,smatram da moram da ukažem na uske poglede(da ne kažem na neobrazovanost modova i ostale administracije),koji kažnjavaju sve što je srpsko a dopuštaju antisrbizam na ovom sajtu koji se reklamira kao prvi srpski sajt...
Gospodo pronađite meru i dozvolite barem da branimo srpstvo i Srbiju....mi ne mrzimo nikoga ali želimo da istina ugleda svetlost dana....
 
Mislim da bi trebalo da se objasni šta je govor mržnje i to baš ovde na pdf politika...
Kada se pljuje po Srbiji i srpskom narodu to nije govor mržnje a kada se citiraju veliki umovi svetske književnosti i srpske književnosti to je govor mržnje...
Javno sam upozoren da sam antisemita što nije tačno,jer biti antisemita to znači biti protiv srpskog naroda,francuskog,ruskog,nemačkog.....itd....
Možda ću biti banovan,ali baš me briga,smatram da moram da ukažem na uske poglede(da ne kažem na neobrazovanost modova i ostale administracije),koji kažnjavaju sve što je srpsko a dopuštaju antisrbizam na ovom sajtu koji se reklamira kao prvi srpski sajt...
Gospodo pronađite meru i dozvolite barem da branimo srpstvo i Srbiju....mi ne mrzimo nikoga ali želimo da istina ugleda svetlost dana....

Govor mržnje je govor upravljen protiv osobe ili osoba po rasnoj, verskoj, etničkoj pripadnosti ili seksualnoj orijentaciji. Koncept se pojavio u SAD kasnih 70-ih godina XX veka i od tada su u mnogim drugim zemljama, uvedeni zakoni kojima se određuju dodatne kazne za govore motivisane predrasudama ili netrpeljivošću uperenim protiv određenih grupa koje za posledicu imaju podsticanje i podstrekivanje rasne mržnje, agresiju ili zločin, uključujući širenje nacističke propagande.

P.S. Ovde niko nije vredjao Srbe i Srbiju.
 
Говор мржње је једна од омиљених флоскула, пре свега "женског" дела НВО сектора, која не значи ништа,
а може да значи свашта и јако ју је згодно "прилепити" политичким противницима и неистомишљеницима, по
систему "опљуни", а ови после нек' се "бришу", односно нек' доказују своју невиност.
Ово веома подсећа на доба Инквизиције, када је било довољно уперити прстом у некога и рећи да је вештица...
 
Govor mržnje je govor upravljen protiv osobe ili osoba po rasnoj, verskoj, etničkoj pripadnosti ili seksualnoj orijentaciji. Koncept se pojavio u SAD kasnih 70-ih godina XX veka i od tada su u mnogim drugim zemljama, uvedeni zakoni kojima se određuju dodatne kazne za govore motivisane predrasudama ili netrpeljivošću uperenim protiv određenih grupa koje za posledicu imaju podsticanje i podstrekivanje rasne mržnje, agresiju ili zločin, uključujući širenje nacističke propagande.

P.S. Ovde niko nije vredjao Srbe i Srbiju.
..ok..a sirenje..komunisticke...a vjerske..propagande...sektaske..bilo..tko ...kad favorizira..svoju ideju...ili sebe mora..se usporedjivati..s nekim..kako bi dao znacaj..sebi..
..da te pitam..ne moras da odgovtis..ZASTO:::NAS::NASI::RODITELJI:::KRSTE::JOS::DOK::MI::I::NEZNAMO::NI::TKO::SMO::NI::STA::SMO::
..samim..tim..svaka..vjera..sebi obezbjedjuje.."potomstvo"..da li si me razumio...kuziš...kad bi nam sada dali(recimo da sa 25g) da odlucimo..koju vjeru..da prihvatimo...sta mislis...sta bi se desilo...napomnjem da sam katolik..i to tradicionalni...ne bogomolja..da visim..u crkvi svako malo..slavim..bozić..i ..uskrs..kao..tradiciju..i to je to..da li bi okruzenje..u kojem nema vjere..tj.ateisti..donijelo poboljsanje..ili ne...mislim na mir...
 
Mislim da bi trebalo da se objasni šta je govor mržnje i to baš ovde na pdf politika...
Kada se pljuje po Srbiji i srpskom narodu to nije govor mržnje a kada se citiraju veliki umovi svetske književnosti i srpske književnosti to je govor mržnje...
Javno sam upozoren da sam antisemita što nije tačno,jer biti antisemita to znači biti protiv srpskog naroda,francuskog,ruskog,nemačkog.....itd....
Možda ću biti banovan,ali baš me briga,smatram da moram da ukažem na uske poglede(da ne kažem na neobrazovanost modova i ostale administracije),koji kažnjavaju sve što je srpsko a dopuštaju antisrbizam na ovom sajtu koji se reklamira kao prvi srpski sajt...
Gospodo pronađite meru i dozvolite barem da branimo srpstvo i Srbiju....mi ne mrzimo nikoga ali želimo da istina ugleda svetlost dana....

....reci mi koja to istina do sada nije iziska na videlo dana...koja..
 
meni je `dve srbije` eklatantan primer

sjajno sluzi za pokrice, da moze da se uradi skoro sve najgore sto se hoce,

nesto kao ameri i `losi momci`, ko je los momak sam je zasluzio sve najgore sto mu ameri urade

americka javnost je u tom slucaju(nasem slucaju) indiferentna na muke, patnje i zrtve losih momaka

licno smatram da je taj metod `jezik mrznje` u izvodjenju amera, a kod nas njihovih zagovornika, nehriscanski
 
Говор мржње је једна од омиљених флоскула, пре свега "женског" дела НВО сектора, која не значи ништа,
а може да значи свашта и јако ју је згодно "прилепити" политичким противницима и неистомишљеницима, по
систему "опљуни", а ови после нек' се "бришу", односно нек' доказују своју невиност.
Ово веома подсећа на доба Инквизиције, када је било довољно уперити прстом у некога и рећи да је вештица...

kratko i jasno
 
pa...vrlo je diskutabilno sta je govor mrznje...ne moramo da idemo uopste van granica Srbije...za sve govore mrznje pa i kod nas postojeo dva arsina i to sve zavisi iz koje Srbije je posmatrano...posto je vec podeljena na dve..onu nazadnjacku i onu progresivnu..btw..samo da mi je znati koji eksperti su je tako podelili..dakle...za Canka koji je iz jedne Srbije sve iz druge Srbije su govori mrznji...za ove druge Canak kako progovori je govor mrznje..u ovom slucaju ako se secate gazenja i psovanja table RTS..covek koji se stalno busao kako prepoznaje ljude koji izbacuju parole mrznje na tom testu je upravo pao...jer njegov nastup nije nista drugo do ogoljena mrznja
Pljuvanje politickih protivnika..nazivanjem nekih lidera MLOHAVIM G O V NE T OM..ja takodje ne dozivljam kao blagonaklono...pa mislim iz samog nadimka se prepoznaje mrznja ili sto bi neki forumasi rekli prezir...isto tako neki lideri opravdano ili neopravdano su nazivani mafijashima...pa da je lepo i kulturno nije...nazivanjem kolega koje ovde postuju stokom se moze isto podvesti pod postove mrznje...demonstracija antipatija i ne fer odnosa uz mnostvo pogrdnih napisanih reci na ovom forumu takodje moze da podpadne pod govore mrznje...cini mi se da su oni sastavni deo nas...ovde tendenciozno i nedendenciozno nepristojnih ima koliko hocesh...i ne samo ovde vec i u RL
Veoma retko ne dozivim obracanje nekog politicara svom politickom protivniku kao obracanje svom politickom neprijatelju gde je tenzija komunikacije na nivou mrznje
dakle govor mrznje je za mene ne samo negativno prozivanje svih u prvom postu navedenih stvari vec nekultura u komunikaciji i nepostovanje osnovnih pravila ponasanja
 
govor mrznje
-izuzetno agresivno obracanje svim neistomisljenicima, pri cemu se sve sto je razlicito od sopstvenog misljenja proglasava za glupost i idiotizam, moralno posrnuce i sl.
-nesposobnost razgovora i prihvatanja argumenata - uvek se sve svodi na to ko je rekao, a ne sta je rekao
-potcenjivanje, omalovazavanje, obezvredjivanje drugih ljudi i njihovih stavova-jednoumlje kao nacin funkcionisanja

kroz istoriju su sva jednoumlja koristila govor mrznje da bi dosla do nekog cilja, (obicno materijalnog i vrlo konkretnog) pravdajuci nekim stavovima, koji su naravno bogomdani i jedini ispravni
ps. isus je bio jedan
ps2. koja je to istina koja nije izasla na videlo?
 
govor mrznje
-izuzetno agresivno obracanje svim neistomisljenicima, pri cemu se sve sto je razlicito od sopstvenog misljenja proglasava za glupost i idiotizam, moralno posrnuce i sl.
-nesposobnost razgovora i prihvatanja argumenata - uvek se sve svodi na to ko je rekao, a ne sta je rekao
-potcenjivanje, omalovazavanje, obezvredjivanje drugih ljudi i njihovih stavova-jednoumlje kao nacin funkcionisanja

adem_ks i njegovi bolidi...?
 
govor mrznje
-izuzetno agresivno obracanje svim neistomisljenicima, pri cemu se sve sto je razlicito od sopstvenog misljenja proglasava za glupost i idiotizam, moralno posrnuce i sl.
-nesposobnost razgovora i prihvatanja argumenata - uvek se sve svodi na to ko je rekao, a ne sta je rekao
-potcenjivanje, omalovazavanje, obezvredjivanje drugih ljudi i njihovih stavova-jednoumlje kao nacin funkcionisanja

znam odgovor! vesna pesic! ne, ne.....biljana smrdljanovic!
 
Govor mrznje je kad vladajuce stranke za sve svoje neuspehe zadnjih 8 godina,osudjuju radikale,kao opozicionu stranku,i pri tome jos i ubede svoje simpatizere u to,da je Srbija jedina drzava na svetu u kojoj vlada opozicija ,a ne oni.................I kad im se sav program svodi na unistavanje te stranke,sto i mnogi forumasi ovde potvrdjuju i podrzavaju ,recima,unistili su radikale,i to je najveci uspeh,i nista vise i ne moraju da urade.Mrznja je utoliko veca,sto po recima demokrata,radikali su svedeni na totalni minimum,i beznacajni su u politickom zivotu Srbije,a s druge strane,kontra tim izjavama,ne propustaju priliku da i dalje vrse propagandu,za njeno potpuno nestajanje
 
Mislim da bi trebalo da se objasni šta je govor mržnje i to baš ovde na pdf politika...
Kada se pljuje po Srbiji i srpskom narodu to nije govor mržnje a kada se citiraju veliki umovi svetske književnosti i srpske književnosti to je govor mržnje...
Javno sam upozoren da sam antisemita što nije tačno,jer biti antisemita to znači biti protiv srpskog naroda,francuskog,ruskog,nemačkog.....itd....
Možda ću biti banovan,ali baš me briga,smatram da moram da ukažem na uske poglede(da ne kažem na neobrazovanost modova i ostale administracije),koji kažnjavaju sve što je srpsko a dopuštaju antisrbizam na ovom sajtu koji se reklamira kao prvi srpski sajt...
Gospodo pronađite meru i dozvolite barem da branimo srpstvo i Srbiju....mi ne mrzimo nikoga ali želimo da istina ugleda svetlost dana....

Nema goreg antisrbizma nego kada neki kreten širi mržnju prema Jevrejima, ponosi se time a onda se buni kada ceo svet kaže da su Srbi djubrad i fašisti.
Naime, Treba imati mozga malo....

Lično, uvek iskorištavam Hrvatske i Muslimanske antisemitske ispade. Kopiram i linkujem šta oni pišu pa objavljujem na Američkim i Izraelskim forumima.

E, to isto rade i Hrvati i Muslimnani - Srbima.

Najveća imbecilnost je kada daješ neprijatelju municiju da te ubija!
 
"Govor mrznje" su izmislili oni koji su jaci da bi slabije mogli kaznjavati za "taj" govor,jer ti slabiji nista drugo ne mogu osim da pricaju a to jakima ide na zivce !!!

-Srbiju vec jednom treba baciti na kolena(Klaus Kinel)
-Vatikan je legitiman cilj(Vojislav Seselj)
Zasto je Seseljev govor,govor mrznje a od Kinkela,"diplomatski" ?
 
Говор мржње је једна од омиљених флоскула, пре свега "женског" дела НВО сектора, која не значи ништа,
а може да значи свашта и јако ју је згодно "прилепити" политичким противницима и неистомишљеницима, по
систему "опљуни", а ови после нек' се "бришу", односно нек' доказују своју невиност.
Ово веома подсећа на доба Инквизиције, када је било довољно уперити прстом у некога и рећи да је вештица...

:ok::ok::ok::ok::ok:
 
Govor mrznje ne postoji ni u jednom pravu a ko ga upotrebljava on ga u stvari zloupotrebljava u cilju opradavanja svojih licnih postupaka tj. mrznje prema pojednincu ovde na forumu. Najjednostavnije receno krije se iza nekakve tvorevine "govor mrznje" koja nigde ne postoji osim u glavama isfrustriranih pojedinaca, moralnih nakaza i losih karaktera kojima je jedini i osnovni zadatak da sve svoje neistomisljenike svrstavaju prosto i jednostavno u jedan bunar sa izmisljenim prekrsajima jer nemaju ni jedan jednini drugi argument kojim bi takvoj osobi izbio sasvim validne i adekvatne argumente iz ruku.

Znaci ko god uzima "govor mrznje" za svoju licnu zastitu, prvi zasluzuje ban jer pokusava sa nepostojecom formulom da se nametne vecini putem sile.
 
Nema goreg antisrbizma nego kada neki kreten širi mržnju prema Jevrejima, ponosi se time a onda se buni kada ceo svet kaže da su Srbi djubrad i fašisti.
Naime, Treba imati mozga malo....

Lično, uvek iskorištavam Hrvatske i Muslimanske antisemitske ispade. Kopiram i linkujem šta oni pišu pa objavljujem na Američkim i Izraelskim forumima.

E, to isto rade i Hrvati i Muslimnani - Srbima.

Najveća imbecilnost je kada daješ neprijatelju municiju da te ubija!
E pa tako gledano onda ima i forumasa koji iskoristavaju nasu,tj.vasu mrznju i postove o muslimanima,i isto ih tako objavljiju po muslimanskim forumima.a posto vas je ovde vecina protiv njih,pa kad se opet zakacimo sa balijama i sipcima,eto ti picvajza.I onda cete se opet cuditi zasto dolaze mudzahedini placenici...........prvu propagandu su napravili Ameri,a sad vi.Zar ne vidis da je to jedna igra bez granica,u kojoj organizatori rade po principu,da zavede sve zivo,i to im dobro polazi za rukom
 
Govor mrznje je kad se nekome kome su pobili familiju,spalili kucu ili proterali sa njegove zemlje kaze da je za to kriva njegova vlast a ne onaj ko mu je to uradio
Pa kad on ili nekome sa strane tom shto tako govori dodje da spali...lokaciju....ili mu ga malo da po nasilju onda verbalna artikulacija te namere je-govor mrznje
 
govor mrznje
-izuzetno agresivno obracanje svim neistomisljenicima, pri cemu se sve sto je razlicito od sopstvenog misljenja proglasava za glupost i idiotizam, moralno posrnuce i sl.
-nesposobnost razgovora i prihvatanja argumenata - uvek se sve svodi na to ko je rekao, a ne sta je rekao
-potcenjivanje, omalovazavanje, obezvredjivanje drugih ljudi i njihovih stavova-jednoumlje kao nacin funkcionisanja

Kapiram, ko god se ne slaze sa tobom taj je posegnuo za govorom mrznje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top