Posedovanje partnera

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Partner poseduje partnera i to je normalna stvar.....
Narocito je normalna kod "u se na se i poda se" ljude, okrenute "obicnom" zivotu.

Danas se medjutim forsiraju bas naglaseno animalne veze (nista bez seksa, zadovoljenje nagona i hedona) a istovremeno se odbija , tj ogradjuje od posedovanja partnera....

A to ne moze tako.....jer onda je obavezna frustracija....


Digresija:
Osoba animalnog tipa prihvata da se svako mora boriti za svoje stvari u zivotu i za svoj prostor....Medju svojim stvarima u zivotu oni vide i ono sto oni osecaju...
Svoje odnose brane i poseduju....
Tako se javlja agresivno posedovanje sa muske strane i posesivno obsesivno posedovanje sa zenske strane (mada nisam siguran da je dobro razdvajati, osim kao naglaseno fizicko i psihicko pojavno polje)
I jedan od razloga zasto ljudi ne mesaju prste kad se neko opredeli za druzenje sa problematicnim osobama je upravo ova njihova prirodna spremnost da brane svoje....kad steknu misljenje da je njihovo tj kad osvoje i kad su osvojeni....
 
Neznam sta je 'tematika' teme.

Pod "poseduje" odnosno "ima" se ne misli na to u bukvalnom smislu.
Misli se na: "to je osoba koju mogu da imam (jer mi sama to dozvoljava) vise od ostalih/vise nego ostale".

Da se ne bi tako dugo opisivao nacin, kaze se prosto "moja je" ili "on je moj".
Drugi deo teme _____________________________________________________
Ljudi neskloni dubokoj analizi situacije misle da se danas forsira seks, zadovoljenje svih nagona, hedon... u stvari se forsira nestrpljivost, i danas "obican" covek 'tripuje' (da bi se uklopio) kako je nestrpljiviji no sto je. Sve ostalo je isto. Ne kazem bukvalno "isto", jer samo to nabijanje nestrpljivosti za zadovoljenjem znaci mnogo promena jos. Sa druge strane, inpotencija je danas bas nekako "normalan" pojam... sto uopste "nebi trebalo" da se slaze sa tim sto se forsira nestrpljivost... u stvari se ista forsira zbog sveopste inpotencije. Impotencija, naravno, moze biti i emotivna, a ne samo psiho-organska...
 
Nestrpljivost kao forsirani uzrok!?

Od toga nema para, a od forsiranja potreba i zelja ima....Ne bih ja rekao da si ti duboko to proanalizirao, ali poigracemo se i sa centriranjem na taj ugao gledanja svega....mada fali motiv.....
 
Nisi ti dobro procitao. Aj da ti, prepricam slikovito: Kazem da se ne forsiraju danas: seks, zadovoljenje svih nagona, hedon... vec kazem da se danas forsira: nestrpljivost u tome da se dozivi (novi) seks, nestrpljivost u tome da se zadovolje svi nagoni, nestrpljivost u hedonu..., krunisano sa "nestrpljivost kao nagon svih nagona jer su svi nagoni nestrpljivi." (Od strane masovne kulture).
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naravno, misli se na pretvornu (laznu) nestrpljivost, umisljenost, bolest od koje bolesnici imaju tzv. "sekundarnu korist". U to se moze svrstati i nestrpljivost da se dozivi trenutak kad nece vise imati da se nesto procita, jer je sve procitano, primecujem je kod tebe... (pa zato brzas dok citas postove?)

To je jedna psihicka bolest, izasla iz ko zna kojih sve labalatorija, da li samo kroz dimljake: kao dim gluposti toga da su svi koristili isti materijal za 'labalatorijsko' razmisljanje. Modernom coveku kultua nudi: "Ili prihvati to da su ljudi u stvari tako nestrpljivi, i ako je to laz, dakle psihicki oboli, budi 'umisljeni nestrpljivac', ili smatraj da ce te svako, pa cak i tvoja deca, smatrati cudakom" tu bolest, on je sam kriv ako se makar i okrene za takvom ponudom.
 
Poslednja izmena:
Posedovanje partnera naravno nije normalna stvar psiholoski...

a ko je mnogima to "normalno" to je njihov problem..

takve veze se ne zasnivaju na ljubavi i nisu zdrave...

takodje simbioza kao oblik veze je nezdrava...

Samo veze zasnovane na pravoj ljubavi koja podrzaumeva slbodu individua u toj vezi kao i zainteresovanost za duhovni napredak partnera su zdrave....

Sve sto gusi coveka u vezi i njegovu slobodu ili licnost nije zdravo..

Tuzni pozdravljam te...

gde si ti :cao:
 
Posedovanje partnera naravno nije normalna stvar psiholoski...
a ko je mnogima to "normalno" to je njihov problem..
takve veze se ne zasnivaju na ljubavi i nisu zdrave...
takodje simbioza kao oblik veze je nezdrava...
Samo veze zasnovane na pravoj ljubavi koja podrzaumeva slbodu individua u toj vezi kao i zainteresovanost za duhovni napredak partnera su zdrave....

Sve sto gusi coveka u vezi i njegovu slobodu ili licnost nije zdravo..
:

Uhvatio sam te u dvoličnosti.z:plez:
Sve sto gusi coveka u vezi i njegovu slobodu ili licnost nije zdravo..Pa kako ovo da protumačimo u vezi sa tvojim JS propovedima? Da li Biblija guši neke slobode,ubistvo,preljubu,prežderavanje i sl.

A sad moj "nenormalni" stav: Ako je neka MOJ partner onda ta neka nije TUĐI partner ili ako je neka TUĐI partner onda ta neka nije MOJ partner. Logično zar ne?z:plez:
 
Kako možeš posedovati ljudsko biće?Fizički niko nije ničije vlasništvo,a emotivno ako u to upleteš,
onda dobijaš koegzistenciju dva bića koja dele emociju.Naglasak je na DELE.Racionalno biće se
ne vodi instinktom,ono razmišlja.
 
Sad ću biti gruba.
To onda nije ljudsko biće,to je pečurka.
Pečurki je možda normalno da je medved jede,meni nije normalno da neko nekog poseduje.
Ljudsko biće koje misli da je normalno da ga neko poseduje ,nema razvijenu svest o sebi kao jedinki,
o svojoj vrednosti kao unikumu u univerzumu.
Odbijam.
 
Ma mozes da odbijas koliko hoces, a prva ces od svog partnera da ocekujes da ga ustvari posedujes...

Ja sigurno gresim....kad to predpostavljam.,......
A opet ako su svi tako razumni i niko tako posesivan, kako onda nalecem svakodnevno na pokazatelje takvih posedovanja partnera....
Da bih resio problem, prvo pogledam ucestanost javljanja tog pristupa posedovanja partnera....
A onda igram igru pogadjanja koji ljudi nisu u tom "biznisu" ponasanja....

Jer , zna se....ako bih igrao igru i pitao ko je ljudi od vas neposten, svi bi cutali , kad bih pitao ko je od vas dobar i posten , svi bi bili posteni....
Znaci nekad direktna logika zakljucivanja nije uopste tacna jer dolazi pod uticaj korekcije pojedinca zbog misljenja sebe o sebi........i imamo ono sto kazemo svi , jedno prica, drugo radi, trece misli , cetvrto mu treba, peto .......
 
Pretpostavke,ništa drugo,ne tvrdi stvari za koje nemaš čak ni posredne dokaze.Ajmo ovako.Da li ti znaš ko sam ja u RW?Ne.Da li mi veruješ na reč?Vrlo,vrlo teško,nemoguće.Kako onda ja da tebi dokažem da nisi u pravu?Posedovanje partnera kažeš,je česta pojava,hajde da kažem skoro stalna,da malo parafraziram.Dozvoljavaš?
Da li je svako odnos posedovanje?Partneri dele život zajednički,(mislim na bračne partnere,ne na zabavljanje,to je druga vrsta odnosa),na neki način,da bi opstali,oni se povezuju,počinju da poseduju deo ličnosti onog drugog,Tu si u pravu,ali sve do tačke kada to ne pređe u bolest.Sve dok je to u granici dogovora i deobe,to je zdravo.
Onog trenutka,kad jedan počinje da donosi odluke za oboje,ne poštujući suprotno mišljenje,kreće
prevlast,ali to još uvek nije posedovanje u pravom smislu.Kad jedan pobija pravo drugog na mišljenje i pravo drugog na odlučivanje,tada počinje posedovanje.
U tom trenutku,ako se ta ugrožena jedinka ne usprotivi,ne počne borbu za svoje pravo,ona po meni postaje pečurka.
Ja nemam partnera,nisam htela da budem pečurka.A od medveda,volim koale,druge ne.
 
Pripadala sam mu zbog ljubavi prema njemu i njegove prema meni.. pripadao mi je iz istih razloga.. to nije posedovanje.. nema zloupotreba.. posedovala nas je ljubav.. ne mi nju.. u suprotnom, sprecila bih ga da ode.. ili on mene..
 
Kako se ne primecuju osnove posedovanja zato sto ih odobravamo , kao normalne....a nisu....
Plus sto se mesa posvecenost sa posedovanjem....

Namerno necu da pojasnjavam , jer ovo ne zelim da pretvorim u ubedjivanje , ko vidi vidi....a i nemoguce je nekoga ko ne vidi da poseduje i da se tako postavlja ubediti da se tako ne postavlja....


Nema zloupotreba, samo ocekivanja i sa ocekivanjima idu i ocekivanja oduzimanja slobode....
Ali i opravdanja zbog oduzetih sloboda....
 
Ne uzimaju nam drugi slobodu.. najcesce je sami sebi ogranicavamo.. iz straha.. ukoliko jedan poseduje drugog to je jer mu je drugi to omogucio.. kad se voli.. za animalne veze o kojima pricas, ne znam.. ali, mi je apsurdno da tu neko nekog poseduje..
 
Uhvatio sam te u dvoličnosti.z:plez:
Sve sto gusi coveka u vezi i njegovu slobodu ili licnost nije zdravo..Pa kako ovo da protumačimo u vezi sa tvojim JS propovedima? Da li Biblija guši neke slobode,ubistvo,preljubu,prežderavanje i sl.

A sad moj "nenormalni" stav: Ako je neka MOJ partner onda ta neka nije TUĐI partner ili ako je neka TUĐI partner onda ta neka nije MOJ partner. Logično zar ne?z:plez:

tacno Sve sto gusi coveka u vezi i njegovu slobodu ili licnost nije zdravo.

Posedovanje od strane bilo kog coveka je bolesno ili posedovati nekoga...

to mi lici na one simbioticke veze bez ljubavi i uglavnom iz interesa
 
tacno Sve sto gusi coveka u vezi i njegovu slobodu ili licnost nije zdravo.

Posedovanje od strane bilo kog coveka je bolesno ili posedovati nekoga...

to mi lici na one simbioticke veze bez ljubavi i uglavnom iz interesa

Pošto si malo sporija u shvatanju prostih činjenica,moram ovo da ti uprostim do krajnosti. Ne moram da posedujem celu ženu,ali hoću da posedujem njene REPRODUKTIVNE organe. Oćeš još jasnije? Ja se gadim da koristim i isti peškir sa nekim drugim a kamoli istu vaginu. Ili je samo moja ili neka je okači na tarabu,jer MENI NE TREBA TAKVA.z:((
 
Pošto si malo sporija u shvatanju prostih činjenica,moram ovo da ti uprostim do krajnosti. Ne moram da posedujem celu ženu,ali hoću da posedujem njene REPRODUKTIVNE organe. Oćeš još jasnije? Ja se gadim da koristim i isti peškir sa nekim drugim a kamoli istu vaginu. Ili je samo moja ili neka je okači na tarabu,jer MENI NE TREBA TAKVA.z:((
Ako je tako onda je, ipak, u pitanju bolest.

No, temu nijesam shvatio kao posjedovanje u tom smislu. Nego kao posjedovanje u smislu 100%-ne, ili koliko je najeviše moguće, kontrole osobe sa kojom je u vezi, praktično, u svim segmentima života. Takvih osoba ima i sa muške i sa ženske strane. Naravno, i tu je u pitanju bolest. Temom treba obrazložiti mehanizme koji dovode do toga.
 
Svetu nikad ugoditi.Što bre ljudi mešate fizičko i duhovno ?

@antoniusss -sasvim je u redu da hoćeš da tvoja partnerka bude samo tvoja,da samo s tobom deli fizičku ljubav,ali ne radi se o tome,radi se o psihoposedovanju,o ograničavanju psihičke slobode.


Preplitanje te dve bitne komponente su suština veze.Zdrave veze.Čim se počne sa korišćenjem bilo
kakve kontrole,guši se sloboda.Pri tome mislim na ličnu slobodu svakog od nas.Kontrolisanje s vremenom prerasta u opsesiju,a to je poremećaj ponašanja,psihoza.Baš bih volela da neko stvarno stručniji od mene malo jasnije objasni i poveže ovo o čemu pričamo.Čini mi se da malo banalizujemo nešto veoma opasno i ozbiljno.Da ne povredim nekoga,ova zadnja rečenica neka se odnosi samo na mene.
 
Svetu nikad ugoditi.Što bre ljudi mešate fizičko i duhovno ?

@antoniusss -sasvim je u redu da hoćeš da tvoja partnerka bude samo tvoja,da samo s tobom deli fizičku ljubav,ali ne radi se o tome,radi se o psihoposedovanju,o ograničavanju psihičke slobode.


Preplitanje te dve bitne komponente su suština veze.Zdrave veze.Čim se počne sa korišćenjem bilo
kakve kontrole,guši se sloboda.Pri tome mislim na ličnu slobodu svakog od nas.Kontrolisanje s vremenom prerasta u opsesiju,a to je poremećaj ponašanja,psihoza.Baš bih volela da neko stvarno stručniji od mene malo jasnije objasni i poveže ovo o čemu pričamo.Čini mi se da malo banalizujemo nešto veoma opasno i ozbiljno.Da ne povredim nekoga,ova zadnja rečenica neka se odnosi samo na mene.

Istinita priča:
Udvarao se ja jednoj devojci i ona me stalno odbijala i ja se povučem. Međutim jedno veče zvoni moj mobilni i ja se javim,kad ona. Međutim nekako nerazgovetno priča i kao da jeca,stenje. Meni nije jasno pa je pitam o čemu se radi. Kaže da se upravo sexa sa nekim momkom,ali da mašta o meni. Ovo je bio moj odgovor:
Dođi pa se sexaj sa mnom a maštaj o njemu!z:plez::sanke:
 
Ponekad se stvarno gadim sopstvenog pola.Zbog raznih maloumnih i nedoraslih munja stradaju normalne
devojke.Nadam se da ćeš naći devojku koja se neće iživljavati i onda nećeš morati da joj vraćaš istim.
Ovo pišem pošto ne znam koliko imaš godina,ali veruj mi da sam srećna što sam sve to prošla i što
sada ne moram da se bakćem s tim stvarima.Ma treba zabraniti komp mlađima od 45.
Izvinjavam se zbog off-a,
 
Ponekad se stvarno gadim sopstvenog pola.Zbog raznih maloumnih i nedoraslih munja stradaju normalne
devojke.Nadam se da ćeš naći devojku koja se neće iživljavati i onda nećeš morati da joj vraćaš istim.
Ovo pišem pošto ne znam koliko imaš godina,ali veruj mi da sam srećna što sam sve to prošla i što
sada ne moram da se bakćem s tim stvarima.Ma treba zabraniti komp mlađima od 45.
Izvinjavam se zbog off-a,
... godina duhovnog sazrevanja. z:lol:
 
Nema pravo, to jeste, cak nije nikome ni sam pojam prijatan.....pojam posedovanja , a ne posvecivanja vezi, recimo , to je prihvatljiviji odnos dvoje prema svom zajednickom u vezi, delom svoje licnosti koja je presla na licnost veze, ispoljavanje licnog u ispoljavanju veze....

Ali ono sto sam postavio kao tema postoji i upravo je tako kako je....

Sto je veza i osobe koje je cine animalnija, tj sto je bitnije u se na se i poda se, to je posedovanje vise neodvojiv i sastavni deo ugradjen i ocekivan u emotivnoj vezi takve osobe i takvih osoba....

Nekad se gresi pa se misli da je to patrijarhalno , da je TO ustvari ono sto nam se gadi u patrijarhatu....
A to je samo deo celine....
Posedovanje partnera je vezano za animalnost pojedinca i nije vezano za muskarca iskljucivo....
Zene su potpuno ravnopravno akteri i generatori posedovanja kao neophodnosti....njima je to cak ukljuceno mnogo vise u obezbedjenju sigurnosti i osecaja bezbednosti....

I nije samo psihoposedovanje, tako pocinje, ali to je pravo posedovanje....sa namerom pravog posedovanja.....i sa puno elemenata pravog posedovanja....

Problem nije u tim ocekivanjima psihoposedovanja (umesto posvecenosti koja je prisutna kao zamena kod manje animalno uredjenih zajednica) niti u posedovanjima , vec je problem u danasnjem sukobu projekcija i realizacija....

Imamo suprostavljane zahteve...
Emancipacija zahteva da nema posedovanja...
Medijsko forsiranje prizemnog kao vrhunskog i opsteg dovodi do vladavine animalnog.
I animalno trazi posedovanje partnera, a emancipacija trazi neposedovanje partnera po svaku cenu....
Izvesno vreme su moguce lagarije i pokrivanje ociju , ali ne dugo....

Mnogi brakovi pucaju upravo zbog ovih razloga, zbog sukobljenosti animalnosti ucesnika i neke projektovane ideje emancipacije.
Poseban problem ugradjen u ovo je i to sto mali broj ljudi shvata emancipaciju sta je to....
Vecina je pokupila sa medija da je to samostalnost u prezivljavanju i odlucivanju.
Neki su pokupili sa mreze da je to borba protiv svakog ugnjetavanja...
A bez obzira na genezu, emancipacija se vezuje za emancipovano, a ono je u jednom periodu istorije u Srbiji imalo znacenje "razumevanje (ne prema) koegzistiranja razlicitog u prostoru egzistiranja vaseg jednoumlja" ...
E onda bi pravilno shvatanje emancipacije donelo sasvim drugaciju pricu....
Jer animalac bi shvatio da njemu emancipacija uopste ne odgovara i da mu je smesna...."sta bre tu neko palamudjenje o etici, filozofiji , kako ziveti od tri zrna graska i citati u memljivoj sobi" hocu zivot, kafanu, meso na stolu, mesu u krevetu....
Neka to postoji u drugim familijama.....ne pored mene....
I shvatio bi da mu vise odgovara princip copora....to je moj copor, moja zenka.....i sa druge strane ,...to je moj copor, moj muzjak , i naravno ocekivanje bezuslovno ispunjavanja zahteva....i sa jedne i druge strane....ne molbi vec zahteva....
 

Back
Top