Chevrolet Aveo, Toyota Yaris ili Ford Fiesta?

Što se Fieste tiče, to je sada već prevazidjen model i kod nas ovo što se prodaje su zaostale zalihe. Preporučujem ti da sačekaš da se i kod nas pojavi nova Fiesta (na Zapadu se prodaje još od septembra). Već je pokupila mnoge nagrade i priznanja, pošto poseduje mnoge karakteristike i opremu koja je primerenija nekoj višoj klasi.


800px-FordFiestaSedan.jpg


ford_fiesta_s01.thumbnail.jpg


new-ford-fiesta-1-big-1.jpg

new-ford-fiesta-5-big-1.jpg

2009_ford_fiesta_6-1.jpg
 
:( Yaris po ovoj cijeni koju sam neveo je prodan! Sada je najjeftiniji 19 500 KM. Dok sam prolazio pored salona Toyote na nagovor prijatelja svratio sam da pogledam novu Daciu Sandero. Cini mi je dobro auto. Klima, ABS... 17 300 KM.
U ponedjeljak definitivno kupujem auto. Pitanje je dakle Ford Fiesta 19 500 KM ili Dacia Sandero (Renault ga je kupio) 17 300 KM? Aveo više nije u opciji, (jer mi svi kažu da ga ne kupujem, da je loš auto) a nažalost ni Yaris.
 
А зашто не погледаш мало по овим лизинг плацевима... ту се могу наћи добри мало вожени аутомобили доста јефтинији него нови, којима гаранција још увек важи и које је неко можда купио за себе па није могао да плаћа лизинг па вратио ауто који је чуваом, мазио и пазио :) Немој се залетати бзвз може ти бити жао... мени умало да буде жао јер сам тако јурцао, али сам имао оца који ме је успорио и кад се сада сетим да сам био спреман да узмем и новог Југа само да бих узео ауто буде ми још и жао што ме отац није тукао јер сам за исте паре узео знатно већи, модернији и бољи ауто од Југа, а уз то још и дизел, добре снаге и баш оно што ми треба... ;)
 
Па добро кад кажем ''бољи'' некоме то значи већи, некоме јачи, некоме лепша боја :) Можда ти у среду налети неки други Јарис или рецимо Корса или шта ја знам... научио сам из овог искуства да је куповина аута као женидба... чим видиш ауто/жену моментално знаш да је за тебе... чим се ти двоумиш или троумиш није то то :mrgreen:
 
Pomoć. Šta da odaberem? U pitanju su nova vozila.

Chevrolet Aveo 1,2 - 17 000 KM (8 500 eura)
Toyota Yaris 1,0 (paket Terra +) - 18 000 KM (9 000 eura)
Ford Fiesta 1,25 Life II - 19 500 KM (9 750 eura)

Eee ovako... Nadam se da cu ti malo pomoci u izboru... 2006 sam kupio ford fiestu i smatram da se nisam bas usrecio... Predpostavljam da je ovaj model koji ti spominjes blago redizajnirana verzija ovog mog... Pazi ja nemam nikakve velike zamerke na sam automobil ali zato postoje neke "sitnice" koje posle nekog vremena znaju da smore... Pre svega automobil je izuzetno neudoban, sedista su skoro kao skolske klupe pogotovo pozadi. Tome treba i dodati da su amortizeri previse tvrdi tako da ces ako uzmes ovaj auto osetiti svaku neravninu na putu. Sama zavrsna obrada nije na nekom nivou (doduse to se i ne moze ocekivati od automobila za 10soma evra) npr. cesto otpadaju one kapice unutra za podesavanje retrovizora, meni jedna gumena lajsna na vratima stalno otpada. Ni zvucna izolacija nije nesto tako da se motor na 3000 obrtaja cuje unutra znas kako... Pazi ovo su sve sitne zamerke (koje npr. moja keva sa kojom delim kola ih ni ne izvaljuje) sad ak0 si perfekcionista ovo i nije auto za tebe. Sad ako si spreman da istrpis neke stvari i vozis po meni dizajnerski najlepsi (razlog sto ga je keva uzela) auto u ovoj klasi malix aytomobila uzmi Ford Fiestu... Eo ti i slika...Ako te nesto jos interesuje pitaj...

 

Back
Top