Postoji li prava religija?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Petorka

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
428
Dragi prijatelji!

Pohvalno je da se ogroman broj ljudi interesuje i istrazuje religiju. To je znak da su ljudi duhovno gladni i da tragaju za odgovorima kao sto su: Zašto smo ovde? Odakle smo dosli? Šta je svrha zivota? Zašto starimo i umiremo? Šta se desava sa nama posle smrti? Kako pronaći pravu sreću u zivotu? I mnogo, mnogo drugih odgovora na bezbroj drugih pitanja na koje niko drugi nema odgovore izuzev Stvoritelj, Kreator svega vidljivog i nevidljivog.
Biblija sadrzi sve odgovore na pitanja ljudi. Biblija ima odgovor i na pitanje koje je naslov ove teme:„Postoji li prava religija i da li je možemo pronaći?

Pozdrav i postovanje!
 
Zavisi od nas samih! Ako zelimo da saznamo odgovore, mozemo da ih pronadjemo, vazno je imati zelju, biti duhovno gladan, biti iskren i biti ponizan! Mnogi su pronasli odgovore na takva i mnoga druga pitanja.

Pozdrav i postovanje.
 
Zavisi od nas samih! Ako zelimo da saznamo odgovore, mozemo da ih pronadjemo, vazno je imati zelju, biti duhovno gladan, biti iskren i biti ponizan! Mnogi su pronasli odgovore na takva i mnoga druga pitanja.

Pozdrav i postovanje.

Verujem da nam treba i neko da nas uvede u tajnu pronalazenja pravih odgovora, tek samo za prvo vreme dok se ne snadjemo sami! :)
Nije zaista losa namera ali post podseca na govor sekti ciji clanovi kucaju na vrata cesce nego je pristojno.
A ovo "biti ponizan" bas i ne zvuci ohrabrujuce!
 
Dragi prijatelji!

Pohvalno je da se ogroman broj ljudi interesuje i istrazuje religiju. To je znak da su ljudi duhovno gladni i da tragaju za odgovorima kao sto su: Zašto smo ovde? Odakle smo dosli? Šta je svrha zivota? Zašto starimo i umiremo? Šta se desava sa nama posle smrti? Kako pronaći pravu sreću u zivotu? I mnogo, mnogo drugih odgovora na bezbroj drugih pitanja na koje niko drugi nema odgovore izuzev Stvoritelj, Kreator svega vidljivog i nevidljivog.
Biblija sadrzi sve odgovore na pitanja ljudi. Biblija ima odgovor i na pitanje koje je naslov ove teme:„Postoji li prava religija i da li je možemo pronaći?

Pozdrav i postovanje!

kako objasniti?

ateistima treba dokazati,,,,,,,
nekome koji veruje u nesto, treba objasnjsvati
vernike treba ispravljati..
postavlja se pitanje koja je prava vera?

ali posto se radi o bibliji , na tome cemo se zadrzati....

na samom pocetku vidimo stvaranje, kakvo stvaranje i za koga, ?
odgovor bi bio, cudesno stvaranje, za coveka.
sve bese sazdano , celokupna tvorevina, a za koga? za coveka. jer coveka stvorise na kraju , kada sve vec bese stvoreno, a kako , ? coveka stvorise po dogovoru , a ne po naredbi, jer za sve sto bese stvoreno ,bese izdata naredba, neka bude.......a stvaranje coveka bese u dogovoru, da nacinimo coveka po svom obliciju,, kao sto smo mi....

e ovde lezi odgovor na sva pitanja, jer sa kime se
dogovara bog,da li sa ljudima? ne..
dali sa andjelima? ne,,,, a sa kim onda , ko je ravan njemu ko ima isto oblicije kao on, i jos rece po obliciju nasemu, kao sto smo mi....koji to mi, ovde se vidi da bog ima nekoga ravna njemu, ali otom potom,,,

vidimo da kasnije ljudi prekrsise zapovest, po izgnanstvo, pa deljenje na dve grupe ljudi, kainovo, i sitovo potomstvo, zatim videsmo mesanje izmedju dve grupe ljudi, ,,, potop,,
avrama kome se dade obecanje, ali zadrzimo se na avrama i njegova dva sina, prvi od agare ,,, ismael, a drugi od zakonite zene sare isak ,, a vidimo i prorostvo da sin robinje nece naslediti sa sinom slobodne, a sta to, da li zemlju, imaqnje , zlato, ? ne nego se radi o carstvu bozijem....
a znamo ko su ismailcani i njihova duhovna deca,, prodje sve ovo idodje dan obecanja rodi se sin boziji, koji uze grehe celog sveta na sebe, i pozva sve narode kolena i jezike da poveruju u njega i da ce za uzvrat primiti carstvo bozije, ali i tu se javljaju zabune, ,,,,,,
a zasto? pa danas postoje ko zna koliko sekti ,, i razlicitih ucanja,, ali, ona ucenja koja ne priznaju da je isus dosao u telu, i ona ucenja koja ne priznaju svetu trojicu, i ona ucanja koja ne priznaju crkvu , svete tajne, itd, samo su plod i izraz ljudske maste , i pogresnog tumacenja,
ako imas neko konkretnije pitanje , , pitaj...z:)
 
Original postavio Petorka Pogledaj poruku
Zavisi od nas samih! Ako zelimo da saznamo odgovore, mozemo da ih pronadjemo, vazno je imati zelju, biti duhovno gladan, biti iskren i biti ponizan! Mnogi su pronasli odgovore na takva i mnoga druga pitanja.
Pozdrav i postovanje.

Možemo li da pričamo konkretno.Reci mi veoma konkretno koji su to MNOGI koji su pronašli odgovre jer su prethodno bili duhovno gladni,iskreni i PONIZNI...
Reci mi konkretno uz pomoć koje PRAVE religije su u tome uspeli...

A bez toga sve što napišeš tipa ...zavisi od nas samih...ako želimo možemo...je suvišna i prazna priča.Odgovori mi konkretno izjašnjavajući se u smislu...
Ja sam sledbenik ...te i te vere odnosno tog ili tog UČENJA koje je jedina PRAVA RELIGIJA. I onda o tome možemo diskutovati.I da završim sa onim tvojim...
pozdrav i poštovanje...koje me,ne znam zašto,na nešta asocira.
felix.gif
 
Ako postoji jedan (vrhovni) bog onda je on jedan za sve ljude i ne postoje prave i lazne religije, vec svako posmatra i tumaci boga i njegove pratioce (nize bogove, andjele, dzine) na drugaciji nacin, kroz svoju religiju. I u tom slucaju su sve religije prave i one koje su postojale i one koje postoje, i one koje nisu zvanicno priznate (sekte).
Sve razlike koje se javljaju su ili posledica modifikacije ljudi da bi se njihova religija razlikovala od drugih ili je sam bog upleo prste u to iz nekog ne bas tako dobrog i plemenitog razloga, odnosno da bi zavadio ljude.
Ili postoji vise bogova.
 
Pozdrav svima na ovoj temi!

Ima nekoliko jednostavnih pokazatelja kako pronaci pravu religiju. Dokazi koje cu navesti su iz Biblije!

1.PRAKTIKUJE LJUBAV
Pripadnici prave religije "nisu deo ovoga sveta"- Jovan 17:16. Ne znaci da su fizicki odvojeni od ovog sveta (Amisi) vec po svojim stavovima, nisu deo sistema koji je podeljen nacionalizmom, rasizmom, politickim manipulacijama, mrznjom, ratovima...Pripadnici prave religije bice identifikovani na osnovu medjusobne ljubavi-Jovan je zapisao Isusove reci u Jovanu 13:35 "Po tome ce svi znati da ste moji ucenici, ako budete voleli jedan drugoga".
2.VERUJE BOZJOJ RECI-BIBLIJI
Pripadnici prave religije bezrezervno veruju da je Bozja Rec-Biblija u potpunosti istina.
Baziraju svoje ponasanje i ucenje iskljucivo na temelju Biblije i sve o cemu govore podupiru dokazima iz Biblije. Ni slucajno ne podrzavaju ili temelje svoja ucenja na tradiciji ili ljudskim doktrinama! U vreme dok je Isus bio na zemlji ostro je ukorio fariseje zbog tradicije koju su poucavali umesto zakona Biblije.(Matej 15:6-9)
Apostol Pavle je u svom pismu mladom Timoteju ukazao koliko je vazno poznavati Bozju Rec :"Sve je Pismo nadahnuto od Boga (ne samo pojedini delovi koji se dopadaju pojedincima) i korisno za poucavanje, za ukoravanje, za popravljanje, za vaspitavanje u pravednosti, da Bozji covek bude sasvim sposoban i potpuno opremljen za svako dobro delo".(2.Timoteju 3:16,17)
3.JACA PORODICE I PODSTICE NA VISOKE MORALNE STANDARDE
Prava religija poucava i podstice muzeve da "vole svoje zene kao svoje telo", na drugoj strani pomaze zenama da razvijaju "duboko postovanje prema svojim supruzima" a decu uci da budu poslusna svojim roditeljima. Takodje se naglasava da onima kojima je poverena odgovornost i autoritet moraju biti primer svojoj porodici sopstvenim primerom.Evo stavaka iz Biblije koji to potvrdjuju, Efezanima 5:28 "Tako i muzevi treba da vole svoje zene kao svoje telo.Ko voli svoju zenu, voli samog sebe", zatim Efezanima 5:33 "Dakle, neka tako i svako od vas voli svoju zenu kao samog sebe, a zena neka duboko postuje svog muza". Efezanima 6:1 govori o poslusnosti dece:"Deco, slusajte svoje roditelje u Gospodu, jer je to pravedno". O ponasanju i primeru koji trebaju da pokazuju oni koji imaju autoritet mozemo da citamo u 1.Timoteju 3:1-10.

Eto dragi prijatelji to su samo tri pokazatelja prave religije a ima ih jos.

Veliki pozdrav i postovanje svima!
 
Petorka
Re: Postoji li prava religija?

1.PRAKTIKUJE LJUBAV

Ovo je opšte mesto kod svih relegija i svih verskih organizacija.

2.VERUJE BOZJOJ RECI-BIBLIJI
Pripadnici prave religije bezrezervno veruju da je Bozja Rec-Biblija u potpunosti istina.
Baziraju svoje ponasanje i ucenje iskljucivo na temelju Biblije i sve o cemu govore podupiru dokazima iz Biblije. Ni slucajno ne podrzavaju ili temelje svoja ucenja na tradiciji ili ljudskim doktrinama!

To je - to.Nema crkve,nema tradicije,nema paganskog, nema ništa sem ... BIBLIJE i to one biblije iz koje se predočavaju ...DOKAZI.

I hajde,javno pokaži i DOKAŽI da si ISKREN i ISKRENO napiši u čiji ili ti koji prevod biblije veruju sledbenici PRAVE religije.U prethodnom postu sam te konkretno pitao ali nisi odgovorio NIŠTA. Zašto sledbeniče prave religije...Zašto si to propustio...

Pa nismo valjda mala deca pa da se igramo ...čik pogodi ko sam...

I da ponovim...napiši mi veoma konkretno koja je to PRAVA religija čiji si sledbenik pa da diskutujemo u vezi sa tim.

Možeš li biti ISKREN i prema tvojoj PRAVOJ religiji i sam pred sobom i odgovoriti iskreno bez odugovlačenja...o čemu se radi.Ako možeš...učini to a ako ne možeš i ne želiš onda pokušaj da shvatiš da je malo neozbiljno sa tvoje strane da pričaš bilo kakve pričice.Budi mi pozdravljen.
felix.gif
 
Dragi prijatelji!

Pohvalno je da se ogroman broj ljudi interesuje i istrazuje religiju. To je znak da su ljudi duhovno gladni i da tragaju za odgovorima kao sto su: Zašto smo ovde? Odakle smo dosli? Šta je svrha zivota? Zašto starimo i umiremo? Šta se desava sa nama posle smrti? Kako pronaći pravu sreću u zivotu? I mnogo, mnogo drugih odgovora na bezbroj drugih pitanja na koje niko drugi nema odgovore izuzev Stvoritelj, Kreator svega vidljivog i nevidljivog.
Biblija sadrzi sve odgovore na pitanja ljudi. Biblija ima odgovor i na pitanje koje je naslov ove teme:„Postoji li prava religija i da li je možemo pronaći?

Pozdrav i postovanje!

Ima mnogo knjiga koje kazu da samo one imaju ekskluzivno pravo da daju pravi odgovor na neka pitanja, cak i ta koja si nabrojala... i mnogo ljudi koji su spremni da za razne "crvene" knjige to govore... dakle, nisi "originalna" ni ti, ni Biblija. Naravno, verujem da si ti malo originalnija, posto je Biblija dokazano dobro smisljen plagijat svih proslih religija za koje se tada znalo...

Zaista, ko dobro poznaje religije, ili ko prati tekstove pesama u kojima se danas jos mnogo pominju zvezde i feniksi, pa uzme da vidi sta je to na google.com ili u nekoj literaturi, mora reci da je Biblija najveci plagijat u istoriji, od svih tih knjiga.

_edit: pozdrav i postovanje.

Jedan isto tako dobro isplagirani rad koji nudi "odgovore na sve" je i Mitrino jevandjelje/liturgija, mada je malo originalnije od Biblije. Predlazem da ga procitas i nadjes "zapanujuce" slicnosti, pa da ona pronadjes 'O Egipatskim teizmima' negde i vidis kako je i jedno i drugo plagijat najvecim delom istih, koje su opet i plagijati itd....
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima na ovoj temi!

Ima nekoliko jednostavnih pokazatelja kako pronaci pravu religiju. Dokazi koje cu navesti su iz Biblije!

1.PRAKTIKUJE LJUBAV
Pripadnici prave religije "nisu deo ovoga sveta"- Jovan 17:16. Ne znaci da su fizicki odvojeni od ovog sveta (Amisi) vec po svojim stavovima, nisu deo sistema koji je podeljen nacionalizmom, rasizmom, politickim manipulacijama, mrznjom, ratovima...Pripadnici prave religije bice identifikovani na osnovu medjusobne ljubavi-Jovan je zapisao Isusove reci u Jovanu 13:35 "Po tome ce svi znati da ste moji ucenici, ako budete voleli jedan drugoga".
2.VERUJE BOZJOJ RECI-BIBLIJI
Pripadnici prave religije bezrezervno veruju da je Bozja Rec-Biblija u potpunosti istina.
Baziraju svoje ponasanje i ucenje iskljucivo na temelju Biblije i sve o cemu govore podupiru dokazima iz Biblije. Ni slucajno ne podrzavaju ili temelje svoja ucenja na tradiciji ili ljudskim doktrinama! U vreme dok je Isus bio na zemlji ostro je ukorio fariseje zbog tradicije koju su poucavali umesto zakona Biblije.(Matej 15:6-9)
Apostol Pavle je u svom pismu mladom Timoteju ukazao koliko je vazno poznavati Bozju Rec :"Sve je Pismo nadahnuto od Boga (ne samo pojedini delovi koji se dopadaju pojedincima) i korisno za poucavanje, za ukoravanje, za popravljanje, za vaspitavanje u pravednosti, da Bozji covek bude sasvim sposoban i potpuno opremljen za svako dobro delo".(2.Timoteju 3:16,17)
3.JACA PORODICE I PODSTICE NA VISOKE MORALNE STANDARDE
Prava religija poucava i podstice muzeve da "vole svoje zene kao svoje telo", na drugoj strani pomaze zenama da razvijaju "duboko postovanje prema svojim supruzima" a decu uci da budu poslusna svojim roditeljima. Takodje se naglasava da onima kojima je poverena odgovornost i autoritet moraju biti primer svojoj porodici sopstvenim primerom.Evo stavaka iz Biblije koji to potvrdjuju, Efezanima 5:28 "Tako i muzevi treba da vole svoje zene kao svoje telo.Ko voli svoju zenu, voli samog sebe", zatim Efezanima 5:33 "Dakle, neka tako i svako od vas voli svoju zenu kao samog sebe, a zena neka duboko postuje svog muza". Efezanima 6:1 govori o poslusnosti dece:"Deco, slusajte svoje roditelje u Gospodu, jer je to pravedno". O ponasanju i primeru koji trebaju da pokazuju oni koji imaju autoritet mozemo da citamo u 1.Timoteju 3:1-10.

Eto dragi prijatelji to su samo tri pokazatelja prave religije a ima ih jos.

Veliki pozdrav i postovanje svima!


Pa, u čemu je problem? Ako prihvataš Bibliju - hrišćanin si.
 
Poslednja izmena:
Prava religija se otkriva eksperimentom. Ilija je organizovao takmičenje vračeva - dodola i tako pokazao koji bog je pravi.

Ja čekam da mi stigne faks. Koji bog mi prvi pošalje faks, onaj je moj. :mrgreen:

Nemoj mnogo da se žuriš. Kažu da Bog ne šalje faksove to je delatnost Svetog Petra,a kad ti on pošalje fax to bude u forni poziva:"Da se javite dana.............u .........časova,radi prethodnog saslušanja u vezi vaših sagrešenja. Ponesite dokazni materijal koji imate u svoju korist, korpus delicti protiv vas već imamo.Napomena: ukoliko ne dođete bićete prinudno dovedeni" ,ja sam čuo da su se svi do sada odazvali osim 72 budistička besmrtnika.z:mrgreen::bob:
 
Nemoj mnogo da se žuriš. Kažu da Bog ne šalje faksove to je delatnost Svetog Petra,a kad ti on pošalje fax to bude u forni poziva:"Da se javite dana.............u .........časova,radi prethodnog saslušanja u vezi vaših sagrešenja. Ponesite dokazni materijal koji imate u svoju korist, korpus delicti protiv vas već imamo.Napomena: ukoliko ne dođete bićete prinudno dovedeni" ,ja sam čuo da su se svi do sada odazvali osim 72 budistička besmrtnika.z:mrgreen::bob:

Аааааааа........
rofl.gif
који си ти лик..........
icon_clown.gif
 
Nemoj mnogo da se žuriš. Kažu da Bog ne šalje faksove to je delatnost Svetog Petra,a kad ti on pošalje fax to bude u forni poziva:"Da se javite dana.............u .........časova,radi prethodnog saslušanja u vezi vaših sagrešenja. Ponesite dokazni materijal koji imate u svoju korist, korpus delicti protiv vas već imamo.Napomena: ukoliko ne dođete bićete prinudno dovedeni" ,ja sam čuo da su se svi do sada odazvali osim 72 budistička besmrtnika.z:mrgreen::bob:

U tom slučaju, donosim petla. :mrgreen:
 
Stih iz Biblije, "Ko sluša Reč Božju više ne umire," izrečen je daleko pre nego je nastala zbirka tekstova zvana Biblija. Niko ne spori pravo drugima da je smatraju svetom knjigom ali ovo što navedoh pojedincima može pomoći da shvate da je Reč Božja ipak nešto drugo a ne Biblija.
Svakako da Reč Božja nije nijedna knjiga ijedne od religija.
Ne dozvoliti drugima da drugačije razumeju i pristupaju životu i religiji govori da smo jako prikočili u svom duhovnom razvitku. Na kraju ni tu nema ničeg lošeg budući da se sa vremena na vreme to dogodi svakom od nas.
Otuda na pitanje da li postoji prava religija možemo odgovoriti potvrdno. To je uvek ona koja trenutno zadovoljava potrebe pojedinca (pa makar to bio i ateizam), Onda kada oseti potrebu za novim saznanjima i drugačijim pogledom na život pojedinac će potražiti drugu koja će dobiti epitet prava.
Dokle tako?
Dok sam pojedinac ne spozna istinu koju mu na žalost neće poverovati veći broj ljudi nego što je šaka njih. Tako je bilo sa Ramom, Isusom, Budom, Kvecalkoatlom....Tako je danas i tako će biti zauvek.
Kada bi se danas pjavili oni po čijim učenjima su nastale religije bili bi ponovo pogubljeni i to od samih sledbenika dotičnih religija.
Zašto?
Zbog nespremnosti da sagledaju i prepoznaju istinu, zbog mogućnosti da je prihvate tek onda kada se razvodni, tazblaži i svede na čulni nivo čoveka, na nivo svojih pasija i želja da se uvek pokažu boljim od drugih, Bogu dražim i milijim od drugih, pametnijim...
Zašto bi Bog ikoga više voleo od bilo koga drugog? Što je Njemu Bliži Pravoslavac od Katolika, Budista od Hindusa, Jehovista od New Ager-a...?
Onaj ko se uzda u popovanje drugih ovde na forumu ili bilo gde okolo nikada neće saznati ništa više od života nego što je znao njegov deda ili predak sa drveta.
Koja je prava religija? Odgovor je moja jer zadovoljava moje potrebe. Koja će biti prava za bilo koga drugog to samo on može znati.
 
Poslednja izmena:
Petorka
Re: Postoji li prava religija?



Dragi prijatelju!

Nisam ni u jednom momentu izricito naglasio da sam ja pripadnik prave religije. Naveo sam, kao sto vidis, biblijske, Bozje zahteve, za pripadnike prave religije. Ko god proucava i istrazuje Bibliju i ima imalo savesti i istine u sebi, vrlo lako ce prepoznati sledbenike prave religije.

Pozdrav i postovanje!
 
Све је то манипулација... Најгoре што нико не може дати одговар, а кад би га и дао не би га схватили... Чему онда?

Како да не може? Па најбоља је вера она којој припадаш. А све су добре због неког разлога, зато их треба све и поштовати.
 
Zazijavalo
Re: Postoji li prava religija?
Aj se kladimo šta je petorka! (Kad veće neće da kaže)
Ja tipujem da je subotar

I meni nešto liči na ...adventističko.

Prava religija se otkriva eksperimentom. Ilija je organizovao takmičenje vračeva - dodola i tako pokazao koji bog je pravi.
Ja čekam da mi stigne faks. Koji bog mi prvi pošalje faks, onaj je moj

Javni kada pristigne taj faks jer bih i ja tog boga orihvatio kao svog.
felix.gif
 
Petorka
Re: Postoji li prava religija?



Dragi prijatelju!

Nisam ni u jednom momentu izricito naglasio da sam ja pripadnik prave religije. Naveo sam, kao sto vidis, biblijske, Bozje zahteve, za pripadnike prave religije. Ko god proucava i istrazuje Bibliju i ima imalo savesti i istine u sebi, vrlo lako ce prepoznati sledbenike prave religije.

Pozdrav i postovanje!


Pa, dobro, ako je tako lako prepoznati sledbenike prave religije, reci i meni, pa da odem da im se priključim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top