"Липсаћеш као пас, испред ногу твог папе"

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Lipsaces kao pas, ispred nogu tvog pape


Ove jezive ali proročke reči izgovorila je blažena starica Pelagija
Rjazanska 1965 godine mitropolitu Nikodimu (Rotov).
Posle 13 godina njene reči su se obistinile.


пише: Grigorij Polinovski, 08.01.2009

rotov.thumbnail.JPG
Mitrpolit Lenjingrdski
Nikodim (Rotov)



+++
Ko je mitropolit Nikodim (Rotov) i zašto se ovih dana, kada se odvijaju pripreme za izbor novog Ruskog Patrijarha, njegovo ime često spominje u medijima.
Mitropolit Nikodim je isto kao danas mitropolit Kiril bio ‘’viđen'’ za Patrijarha, ali je Bogu hvala ipak izabran Pimen.

Perjanica ekumenizma u RPC bio je mitropolit Nikodim. Njegov najbolji učenik, koga je igrom slučaja baš on zamonašio 3 aprila 1969, jeste niko drugi nego sadašnji mitropolit Kiril (Gundjaev).

O životu i radu mitropolita Nikodima (Rotov) mogla bi da se napiše knjiga, al mi ćemo ovde samo naznačiti najvažnije njegove ‘’aktivnosti'’.


Rotov je propovedao jeretičko učenje ‘’o grehu razdvajanja'’, koje se svodi na to da ako je Crkva pogrešila, razdelivši se na konfesije, sada je nužno prisajedinjene. Tom cilju je posvetio ceo svoj život.

On je osnovao OVCS- odeljenje spoljnih crkveni veza, po tipu masonske piramide. Rotov se zbližio sa revnosnim sledbenikom ekumenizma, poznatim delatnikom masonske YMCA grčkim profesorom G.Alivizatosom koga je nagradio stepenom početnog doktora Moskovske Duhovne Akademije.


Početkom 1960 godine njegovim zalaganjem bio je potpisan dokument o stupanju RPC MP u WWC- Svetski Savet Crkava. Decembra 1961 prisustvuje III Generalnoj sednici u NjuDelhiju (Indija). U to vreme komunisti su još uveliko zatvarali hramove, a veliki broj sveštenika i monaha bili su u sovjetskim zatvorima, Rotov je sve to javno negirao, govoreći da je to samo mit. On je umeo da laže ali je svoje laži opravdavao time da su one u korist crkve!?
Shvativši da gordi katolici nikada neće uzmaci pred Pravoslavljem, Rotov je odlučio da Rusku Pravoslavnu Crkvu odnese na noge rimskom Papi.
Nadao se da će podmićivanjem i intrigama postati Patrijarh, i onda koristeći se uslugama KGB-a ispuniti svoj zavetni san- privesti Pravoslavnu Crkvu papskom prestolu. Otvoreno je služio sa latinima, svesno narušavajući kanonska pravila. Na velike praznike Božic i Uskrs blagoslovio je da sa njim u oltaru služi (kao gost) katolički sveštenik o.Josif Pavilonis.

U svakoj eparhiji pod okriljem OVCS lagano je stvarana sekta nikodimaca, na čelu koje je bio mladi episkop koji je obavezno prošao ‘’obuku'’ na Zapadu. Trudio se da nijedan episkop ne bude rukopoložen bez njegovog znanja i dozvole. Posebnu pažnju je posvetio eparhijama oko Moskve.
Pred rukopoloženjem u sveštenstvo mitropolit Nikodim je svakome postavljao pitanje:
‘’OBEĆAVAŠ LI DA AKO JA PREĐEM U KATOLIČANSTVO, DA ĆEŠ I TI POĆI ZA MNOM??'’
Ako bi kandidat odgovori ‘’ne'’ brzo bi ga sklanjali. Samo oni koji bi potvrdno odgovorili bili bi rukopoloženi. Posebnu pažnju Rotov je posvetio ekumenizaciji Sant-Peterbuške duhovne akademije, gde je osnovao fakultet za afro azijate, strance iz Ugande.
rotov_2.thumbnail.JPG
Ipak vrhunac njegove delatnosti je dokument Sveštenog Sinoda RPC od 16 decembra 1969, to antikanonsko rešenje dozvoljava Pravoslavnima da se pričešćuju u katoličkim hramovima i na taj način priznaju blagodat Svetih Tajni kod jeretika!
Iako je ta skandalozna ‘’dozvola'’ ukinuta 1986 godine, taj gnojni kvasac o ‘’blagodatnim tajnama jeretika'’ sačuvao se u akademskom bogoslovlju i do današnji dana.

Vratimo se na početak teksta i proročke reči o smrti mitropolita Nikodima (Rotov). Trinaest godina posle ovih reči Rotov kreće put Vatikana u audijenciju kod novog pape Jovana Pavla I. Prepun želja o skorom zavetnom prisjedinjeu. Ispunio je Rotov pravilo koje važi za sve i celivao je papinu papuču. Posle besede koja nije dugo trajala Rotovu je pozlilo, i on je sklopivši kolena pred papom izdahnuo. Papa, jeretik pročitao je molitvu nad umirućim

Zanimljivo je da njegovi zaštitnici ne žele da u njegovoj smrti vide posledice gneva Božijeg, nego na svaki način opravdavaju svog ‘’avu'’ ostajući verni njegovoj ekumenskoj jeresi.
Jasno je da se tu krije uzrok zvaničnog progona blažene starice Pelagije koja je predskazala njegovu smrt i posledice odstupništva arhijereja-otpadnika.
8 septembra kovčeg sa njegovim telom prenet je u Lenjingrad u Sveto-Toicki sabor Aleksandro-Nevske lavre.



Grigorij Polinovski, 08.01.2009
(Iz knjige ‘’Po plodovima se drvo poznaje'’ jeromonaha Simeona (Saričev))
*****************************************************


Поштоване колеге, као што знате у Русији тј. у РПЦ су у току припреме за избор новог Руског Патријарха, стога и овај занимљив текст са пророчком клетвом блажене старице Пелагије.

Какво је ваше мишљење о томе ко ће бити изабран, наравно у смислу опредељења? Да ли ће то бити патријарх наклоњен екуменизму или не?
Да ли мислите да ће сходно профилу будућег Патријарха РПЦ иста
"формула" бити примењена и код нас тј. у СПЦ??? И како уопште видите
будућност ПРАВОСЛАВЉА у овим чудним и смутним временима ???


 
Poslednja izmena:
Брате Мито, шта се чудиш томе? Па и бившем патријарху Алексеју Другом (који је скоро умро) се лично јавио свети Теодосије Кијево-печерски и изгрдио на тотално: "да је јеретик, издајник, итд." и да ће "завршити у Паклу".
Алексеј се запрепастио, било му позлило и све време је говорио: "Не може бити, не може бити!" а после тога се разболео на неколико дана. То виђење је објављено у једном црквеном часопису ("Православни оглед", број 10 на страни 60, за 2002.годину). А тек о том Ротову има да се прича, какве је тек он небулозе чинио.... Али, немам времена сада, можда други пут.
Питаш: И како уопште видите
будућност ПРАВОСЛАВЉА у овим чудним и смутним временима ???

Будућност Православља је у чувању вере од Духа Светога: светог предања Цркве. Они који су у екуменизму, док се не покају, не могу бити православни.
Ипак, верујем у пророчанства Отаца да ће се руско Православље обновити и да ће бити смењени сви екуменски јерарси.
 
Poslednja izmena:
E moj jadni mito! :(
Kako naslov tvoje teme uklopiti u OVO?
Kad bih sve jezike ljudske govorio i anđeoske
a ljubavi ne bih imao
bio bih mjed što ječi
ili cimbal što zveči.
Kad bih imao dar proricanja
i znao sva otajstva
i sve spoznaje
i kad bih imao svu vjeru
da bih i gore premještao
a ljubavi ne bih imao - ništa sam!
...
Ljubav je velikodušna,
dobrostiva je ljubav,
ne zavidi,
ljubav se ne hvasta,
ne nadima se;
nije nepristojna,
ne traži svoje,
nije razdražljiva,
ne pamti zlo;
ne raduje se nepravdi,
a raduje se istini;
sve pokriva, sve vjeruje,
svemu se nada, sve podnosi.
Ljubav nikad ne prestaje. (I. Korinćanima 13)
 
Mitropolit Kiril je gotovo sigurno patrijarh Ruske Pravoslavne Crkve, čovjek istinski hrišćanin, otvoren prema dijalogu i ujedinjenju svih hrišćana! Radujem se zbog toga i nadam se da ćemo i mi dobiti sličnog...z:)z:)z:)
Пу, пу, далеко било! Не дао нам Бог!

Еремита, хвала за сјајан текст.

Велико отпадништво званичног православља је почело пре око 100 година када су неке православне Цркве прешле на папин календар. То је било прво веће отпадништво и први корак ка унији са папом. У Равени (Италија) 2007. године у новембру многе православне Цркве су потписале првенство римском папи. СПЦ је тај потпис потврдила и на свом Сабору у мају 2008. године. На реду је признавање и примата римском папи, прелазак на папин календар и дефинитивна унија са римским папом. После тога, неки христољубиви и честити епископи (као што је на првом месту епископ рашко-призренски Артемије, па банатски Никанор, бањалучки Јефрем, итд.), свештеници, монаси и бројни народ из СПЦ највероватније ће се одвојити и основати Истинску српску православну Цркву (као што се десило у Грчкој, Русији, Бугарској, Румунији, Србији, итд.). Да ли ће се та ИСПЦ ујединити са већ постојећим Српским истинским православним Црквама (зилотима) који већ постоје у Србији, остаје да се види, али сигурно је да ће имати добру сарадњу и заједно бити против паписта-јеретика. Тако да, Митке, у будућности можда ти и ја будемо у истој Цркви.
 
Vratimo se na početak teksta i proročke reči o smrti mitropolita Nikodima (Rotov). Trinaest godina posle ovih reči Rotov kreće put Vatikana u audijenciju kod novog pape Jovana Pavla I. Prepun želja o skorom zavetnom prisjedinjeu. Ispunio je Rotov pravilo koje važi za sve i celivao je papinu papuču. Posle besede koja nije dugo trajala Rotovu je pozlilo, i on je sklopivši kolena pred papom izdahnuo. Papa, jeretik pročitao je molitvu nad umirućim

ajme majko,pa ko u ovakve nebuloze može vjerovat? Da je ljubio Papinu papuču!???

I,pretpostavljam da se od toga otrovao i preminuo? Jer zar niste znali,uz sve Papa je još i otrovan pa ko ga takne ili ga malo duže gleda proći će kao Rotov :hahaha:

Pretpostavljam da je novinar koji je pisao taj članak dobro zaradio jer se ovakve stvari naveliko čitaju i podižu čitanost novina.A to što je pun notornih gluposti i besmislica,to nikom ništa?
 
Hm, si ti teo da dash eremiti reputaciju... ili si se slučajno zahebao... jer nemash pojma kako se to radi...
Грешком сам притисао на троуглић као да га пријављујем а требао сам на икону поред. Сад кад притиснем да му дам репутацију појави ми се обавештење да је потребно да дам и другим форумашима репутацију како би је поново дао Еремити. Изгледа си ме ти исправио и уместо мене додао Еремити моју репутацију.
 
Poslednja izmena:
ajme majko,pa ko u ovakve nebuloze može vjerovat? Da je ljubio Papinu papuču!???

I,pretpostavljam da se od toga otrovao i preminuo? Jer zar niste znali,uz sve Papa je još i otrovan pa ko ga takne ili ga malo duže gleda proći će kao Rotov :hahaha:

Pretpostavljam da je novinar koji je pisao taj članak dobro zaradio jer se ovakve stvari naveliko čitaju i podižu čitanost novina.A to što je pun notornih gluposti i besmislica,to nikom ništa?
Господине који почињете пост са "ајме мајко" (из чега се види да сте Хрват римокатолик и да вам је римски папа драг па зато тако и пишете) не ради се о небулозама већ о познатом догађају из Руске Цркве који се заиста догодио и записан је и препричава се одавно. И ја сам га најпре прочитао на другом месту (у једној књизи или тексту) пре неког времена па тек сад опет овде. Еремита није ништа измислио, то је познат догађај, из директних извора (из Руске Цркве) а није га измишљао никакав новинар.
 
Да је ЈоцаШкљоца прочитао уводни пост до краја видео би и следеће:

Grigorij Polinovski, 08.01.2009
(Iz knjige ‘’Po plodovima se drvo poznaje'’ jeromonaha Simeona (Saričev))

Или се можда прави да није видео...

Али ево да допуним како је описани догађај доживео један присутни језуита - преводилац:

KAKO JE UMIRAO MITROPOLIT NIKODIM (ROTOV)
(Deo intervjua španskog jezuite Migel Arranca datog Stefanie Valascu)


Prisutan pri susretu mitropolita Nikodima Rotova i Pape Jovan Pavle prvog, španski jezuit o. Migel Arranc, tog dana pozvan kao prevodilac, seća se:
„… po protokolu delo se ticalo posete počasti, koju je svaka delagcija trebala odati novom papi posle njegove intronizacije. Nikakve lične besede nisu bile predviđene za tu priliku. No mitropolit Nikodim hteo je da govori sa papom lično. On je pitao za susret van protokola, koristeći se susretima sa delagacijama. I on je silno nastojao u Kazarole, da mu ta mogućnost bude data. Kada je rano ujutru dospeo u Kolegiju, ja sam zatekao Nikodima uznemirenog. Rekao mi je da nije spavao tu noć. On je proživljavao unutra zagušljivi oganj… Bio je zadihan.
U 7 ujutru njegov sekretar, arhimandrit Lev, izmerio mu je pritisak. Pošto je imao probleme sa srcem uzeo je nitro-glicerin, koji spušta pritisak. Pored toga, noću su mu ukrali automobil, koja mu je bio dat za dolazak u Vatikan. Taj slučaj ga je silno uznemirio.
Trudio sam se da ga bar malo umirim. Izlazeći iz Risikuma, rekao je: „Oče Migel ! Kad dan počne loše, loše će se i završiti“ … Čim je ušao, Jovan Pavle prvi – uputio se k mitropolitu smešeći se. Pozdravio ga je veoma toplo … lična beseda trajala je oko 15 minuta“.
Na pitanje „Šta je rekao mitropolit Nikodim Jovanu Pavlu prvom ?“ otac Arranc je odgovorio: „Ja ne mogu to da kažem, to je tajna. No njegove reči dolazile su od čuvstva punog poverenja, kao u sina, koji je došao k svom ocu … Ja se takođe sećam, da je on govorio sa papom tiho; u nekim trenutcima on je još utišavao glas, kao radi predostrožnosti zbog okolnih slušalaca. On je hteo, da niko ne može da čuje …
Čim se beseda završila arhimandrit Lev bio je pozvan da uđe. Nikodim ga je predstavio papi, govoreći, da se Lev učio u Rimu, u Grigorijanskom institutu, i da govori italijanski. I tada je papa stojeći počeo da govori sa arhimandritom. Nikodim je takođe stajao sa njegove strane.
U MOMENTU, KADA JE BESEDA SA LAVOM DOŠLA DO KRAJA, NIKODIM, NIŠTA NE GOVOREĆI, SEO JE, I SPUŠTAJUĆI SE, NAKLONIO SE NAPRED, KAO DA IZRAŽAVA POŠTOVANjE, VELIKO POŠTOVANjE …. DO TAKVOG STEPENA DA SAM U JEDNOM TRENUTKU JA BIO ZADIVLjEN; ZNAJUĆI KAKO JE ON POŠTOVAO PROTOKOL, JA POMISLIH O GESTU UČTIVOSTI … ON SE SPUSTIO K NOGAMA PAPE.
Trudili smo se da ga podignemo. Papa je sam stao nad njim, starajući ga da ga pridrži. U tom trenutku iznenadnog smućenja Jova Pavle prvi ni sam nije shvatio šta se dešava. Rekoh mu da mitropolit Nikodim ima bolesno srce. A arhimandrit, koji je otrčao da uzme malenu torbu sa medikamentima, dao mu je injekciju srčanog stimulatora ali bez rezultata…“

izvor: http://www.30giorni.it/fr/articolo.asp?id=10767

 
Господине који почињете пост са "ајме мајко" (из чега се види да сте Хрват римокатолик и да вам је римски папа драг па зато тако и пишете) не ради се о небулозама већ о познатом догађају из Руске Цркве који се заиста догодио и записан је и препричава се одавно. И ја сам га најпре прочитао на другом месту (у једној књизи или тексту) пре неког времена па тек сад опет овде. Еремита није ништа измислио, то је познат догађај, из директних извора (из Руске Цркве) а није га измишљао никакав новинар.

prvo bi te molio da mi ne persiraš,koliko sam upoznat s forumskim komuniciranjem svi su na "ti" (ili barem većina) pa se pomalo glupo osjećam kad mi na forumu neko persira.

Drugo,da dobro si primjetio,ja sam Hrvat Katolik i Papa mi je drag ali jako poštujem i Pravoslavlje jer su mi majka i pola rodbine Srbi Pravoslavci.

Što se tiče samog događaja,vidim da je Eremita stavio još jedan tekst viđen očima drugog promatrača.Koliko se meni čini tu nimalo ne izgleda da je ljubio Papinu papuču nego je doživio infarkt i umro.
 
Да је ЈоцаШкљоца прочитао уводни пост до краја видео би и следеће:

Grigorij Polinovski, 08.01.2009
(Iz knjige ‘’Po plodovima se drvo poznaje'’ jeromonaha Simeona (Saričev))

Или се можда прави да није видео...


ne pravim se da nisam vidio nego sam taj uvod preskočio smatrajući ga nebitnim pa mi je promaknulo to da je iz knjige a ne iz novina
 
После тога, неки христољубиви и честити епископи (као што је на првом месту епископ рашко-призренски Артемије, па банатски Никанор, бањалучки Јефрем, итд.), свештеници, монаси и бројни народ из СПЦ највероватније ће се одвојити и основати Истинску српску православну Цркву (као што се десило у Грчкој, Русији, Бугарској, Румунији, Србији, итд.). Да ли ће се та ИСПЦ ујединити са већ постојећим Српским истинским православним Црквама (зилотима) који већ постоје у Србији, остаје да се види, али сигурно је да ће имати добру сарадњу и заједно бити против паписта-јеретика. Тако да, Митке, у будућности можда ти и ја будемо у истој Цркви.


Zanima me da li će taj hristoljubiv i čestit episkop raško-prizrenski Artemije da u tu novu Crkvu ponese sve one kuće, stanove i firme iz Beograda i sa Kosova...z:mrgreen:
 
Mitropolit Kiril je gotovo sigurno patrijarh Ruske Pravoslavne Crkve, čovjek istinski hrišćanin, otvoren prema dijalogu i ujedinjenju svih hrišćana! Radujem se zbog toga i nadam se da ćemo i mi dobiti sličnog...z:)z:)z:)

лупаш, и наносиш штету Цркви, својим незнањем!
СПЦ неће никада пристати на јединство са ватиканом, док се ватикан не покаје!

Зна се шта је Православни Икуменизам!

Престани да срамотиш Цркву Православну!
 
Lipsaces kao pas, ispred nogu tvog pape


Ove jezive ali proročke reči izgovorila je blažena starica Pelagija
Rjazanska 1965 godine mitropolitu Nikodimu (Rotov).
Posle 13 godina njene reči su se obistinile.


пише: Grigorij Polinovski, 08.01.2009

rotov.thumbnail.JPG
Mitrpolit Lenjingrdski
Nikodim (Rotov)



+++
Ko je mitropolit Nikodim (Rotov) i zašto se ovih dana, kada se odvijaju pripreme za izbor novog Ruskog Patrijarha, njegovo ime često spominje u medijima.
Mitropolit Nikodim je isto kao danas mitropolit Kiril bio ‘’viđen'’ za Patrijarha, ali je Bogu hvala ipak izabran Pimen.

Perjanica ekumenizma u RPC bio je mitropolit Nikodim. Njegov najbolji učenik, koga je igrom slučaja baš on zamonašio 3 aprila 1969, jeste niko drugi nego sadašnji mitropolit Kiril (Gundjaev).

O životu i radu mitropolita Nikodima (Rotov) mogla bi da se napiše knjiga, al mi ćemo ovde samo naznačiti najvažnije njegove ‘’aktivnosti'’.


Rotov je propovedao jeretičko učenje ‘’o grehu razdvajanja'’, koje se svodi na to da ako je Crkva pogrešila, razdelivši se na konfesije, sada je nužno prisajedinjene. Tom cilju je posvetio ceo svoj život.

On je osnovao OVCS- odeljenje spoljnih crkveni veza, po tipu masonske piramide. Rotov se zbližio sa revnosnim sledbenikom ekumenizma, poznatim delatnikom masonske YMCA grčkim profesorom G.Alivizatosom koga je nagradio stepenom početnog doktora Moskovske Duhovne Akademije.


Početkom 1960 godine njegovim zalaganjem bio je potpisan dokument o stupanju RPC MP u WWC- Svetski Savet Crkava. Decembra 1961 prisustvuje III Generalnoj sednici u NjuDelhiju (Indija). U to vreme komunisti su još uveliko zatvarali hramove, a veliki broj sveštenika i monaha bili su u sovjetskim zatvorima, Rotov je sve to javno negirao, govoreći da je to samo mit. On je umeo da laže ali je svoje laži opravdavao time da su one u korist crkve!?
Shvativši da gordi katolici nikada neće uzmaci pred Pravoslavljem, Rotov je odlučio da Rusku Pravoslavnu Crkvu odnese na noge rimskom Papi.
Nadao se da će podmićivanjem i intrigama postati Patrijarh, i onda koristeći se uslugama KGB-a ispuniti svoj zavetni san- privesti Pravoslavnu Crkvu papskom prestolu. Otvoreno je služio sa latinima, svesno narušavajući kanonska pravila. Na velike praznike Božic i Uskrs blagoslovio je da sa njim u oltaru služi (kao gost) katolički sveštenik o.Josif Pavilonis.

U svakoj eparhiji pod okriljem OVCS lagano je stvarana sekta nikodimaca, na čelu koje je bio mladi episkop koji je obavezno prošao ‘’obuku'’ na Zapadu. Trudio se da nijedan episkop ne bude rukopoložen bez njegovog znanja i dozvole. Posebnu pažnju je posvetio eparhijama oko Moskve.
Pred rukopoloženjem u sveštenstvo mitropolit Nikodim je svakome postavljao pitanje:
‘’OBEĆAVAŠ LI DA AKO JA PREĐEM U KATOLIČANSTVO, DA ĆEŠ I TI POĆI ZA MNOM??'’
Ako bi kandidat odgovori ‘’ne'’ brzo bi ga sklanjali. Samo oni koji bi potvrdno odgovorili bili bi rukopoloženi. Posebnu pažnju Rotov je posvetio ekumenizaciji Sant-Peterbuške duhovne akademije, gde je osnovao fakultet za afro azijate, strance iz Ugande.
rotov_2.thumbnail.JPG
Ipak vrhunac njegove delatnosti je dokument Sveštenog Sinoda RPC od 16 decembra 1969, to antikanonsko rešenje dozvoljava Pravoslavnima da se pričešćuju u katoličkim hramovima i na taj način priznaju blagodat Svetih Tajni kod jeretika!
Iako je ta skandalozna ‘’dozvola'’ ukinuta 1986 godine, taj gnojni kvasac o ‘’blagodatnim tajnama jeretika'’ sačuvao se u akademskom bogoslovlju i do današnji dana.

Vratimo se na početak teksta i proročke reči o smrti mitropolita Nikodima (Rotov). Trinaest godina posle ovih reči Rotov kreće put Vatikana u audijenciju kod novog pape Jovana Pavla I. Prepun želja o skorom zavetnom prisjedinjeu. Ispunio je Rotov pravilo koje važi za sve i celivao je papinu papuču. Posle besede koja nije dugo trajala Rotovu je pozlilo, i on je sklopivši kolena pred papom izdahnuo. Papa, jeretik pročitao je molitvu nad umirućim

Zanimljivo je da njegovi zaštitnici ne žele da u njegovoj smrti vide posledice gneva Božijeg, nego na svaki način opravdavaju svog ‘’avu'’ ostajući verni njegovoj ekumenskoj jeresi.
Jasno je da se tu krije uzrok zvaničnog progona blažene starice Pelagije koja je predskazala njegovu smrt i posledice odstupništva arhijereja-otpadnika.
8 septembra kovčeg sa njegovim telom prenet je u Lenjingrad u Sveto-Toicki sabor Aleksandro-Nevske lavre.



Grigorij Polinovski, 08.01.2009
(Iz knjige ‘’Po plodovima se drvo poznaje'’ jeromonaha Simeona (Saričev))
*****************************************************


Поштоване колеге, као што знате у Русији тј. у РПЦ су у току припреме за избор новог Руског Патријарха, стога и овај занимљив текст са пророчком клетвом блажене старице Пелагије.

Какво је ваше мишљење о томе ко ће бити изабран, наравно у смислу опредељења? Да ли ће то бити патријарх наклоњен екуменизму или не?
Да ли мислите да ће сходно профилу будућег Патријарха РПЦ иста
"формула" бити примењена и код нас тј. у СПЦ??? И како уопште видите
будућност ПРАВОСЛАВЉА у овим чудним и смутним временима ???



где си набавио текст!
 
Zanima me da li će taj hristoljubiv i čestit episkop raško-prizrenski Artemije da u tu novu Crkvu ponese sve one kuće, stanove i firme iz Beograda i sa Kosova...z:mrgreen:

Измишљотина - владика Артемије је монах те није могуће да има било какву СВОЈУ ИМОВИНУ - све што има то је власништво СПЦ...
 
Ono...Aritmije jes' pun ko brod..ali Nikanor i Jefrem su po meni veoma predani veri i crkvi..Mada..ko zna..vise ni u sta nisam sigurna :confused:

z:Dz:Dz:D

Остали су ту ради бизниса?
де немој свашта да причаш!

ако ће мо право, једини који немају велелетне дворе су Еп.Атанасије З-Х и Еп.Григорије З-Х
 
z:Dz:Dz:D

Остали су ту ради бизниса?
де немој свашта да причаш!

ако ће мо право, једини који немају велелетне дворе су Еп.Атанасије З-Х и Еп.Григорије З-Х

Ne mogu nista da tvrdim..ali eto kao poverovah da ono sto kaze analitik moze biti istina..
Nisu svi popovi i vladike puni para...Ja licno znam jednog koji nema nista i zivi u parohijskom domu...a i drugog koji ima kucu na 5 spratova z:hm:
 
z:Dz:Dz:D

Остали су ту ради бизниса?
де немој свашта да причаш!

ако ће мо право, једини који немају велелетне дворе су Еп.Атанасије З-Х и Еп.Григорије З-Х

Исправи ме ако грешим - али колико знам МОНАХ не може имати а поготово стицати за време службовања у СПЦ некакву ПРИВАТНУ ИМОВИНУ. Сви аутомобили, и све остало су власништво СПЦ ???
 
Исправи ме ако грешим - али колико знам МОНАХ не може имати а поготово стицати за време службовања у СПЦ некакву ПРИВАТНУ ИМОВИНУ. Сви аутомобили, и све остало су власништво СПЦ ???

Тачно!
Али то је углавном Црквена имовина...осим ако неки монах није имао пре монаштва имовине, али и они обично дају рођацима или манастриу!
Одакле ти онај текст, хоћу на други форум да окачим!


Ne mogu nista da tvrdim..ali eto kao poverovah da ono sto kaze analitik moze biti istina..
Nisu svi popovi i vladike puni para...Ja licno znam jednog koji nema nista i zivi u parohijskom domu...a i drugog koji ima kucu na 5 spratova z:hm:

Нема он кућу, већ СПЦ!
Имовина ЦРКВЕ, или МАНАСТИРА!
Осим, ако није Свештеник, они имају право на имовину!
 
Тачно!
Али то је углавном Црквена имовина...осим ако неки монах није имао пре монаштва имовине, али и они обично дају рођацима или манастриу!
Одакле ти онај текст, хоћу на други форум да окачим!




Нема он кућу, већ СПЦ!
Имовина ЦРКВЕ, или МАНАСТИРА!
Осим, ако није Свештеник, они имају право на имовину!

Па чему онда безброј измишљотина на рачун наших владика - који су сви монаси???
 
Da...ovaj je svestenik..

Да би неко постао монах мора на питање: да ли се одричеш овога света? да одговори ДА! Тако да је бесмислица тврдити да било који владика има било какву имовину или да је стекао било какву личну имовину - све што и направи да евентуално доноси приход - ТАЈ ПРИХОД ИДЕ ЦРКВИ, тј. ЗА ЦРКВЕНЕ ПОТРЕБЕ.
 

Back
Top