"Srbe na vrbe!"?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

risim

Primećen član
Poruka
830
Za sve one kojima su Hrvati i Hrvatska i njihovo primorje u srcu malo lepih želja za novu godinu!!


TORCIDI treba priznati da je na Dvoranskom prvenstvu stvorila fantastičnu atmosferu i uvelike pomogla Hajduku da prvi dio natjecanja završi bez poraza uz maksimalan broj bodova. Ali neki su njihovi potezi jednostavno neshvatljivi.

Ni treći dan natjecanja nije mogao proći bez pozdrava "Za dom spremni", koji je među hrvatskim navijačima iz nekog neobjašnjivog razloga toliko popularan. Možda i oni misle da je to replika iz opere "Nikola Šubić Zrinjski", poput predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza Vlatka Markovića, a ne obilježje jednog fašističkog režima koji je već odavno mrtav i pokopan. No, danas Torcida nije ostala samo na Thompsonovom najdražem pozdravu popraćenim neizbježnim "mjerenjem visine kukuruza". Svom arsenalu pridodali su i povik "'Ajmo ustaše", čisto za slučaj da ih netko ne bi krivo shvatio i pomislio da svojim ponašanjem ne žele odati počast najvećim zločinima 20. stoljeća.

Nažalost, situacija na tribinama hrvatskih sportskih priredbi u ovom trenutku je takva da bi puno veća vijest bila kad navijači ne bi odavali počast ustašama i fašistima, ali iako smo od huligana već na svašta navikli, nekim nas svojim ispadima još uvijek uspiju iznenaditi. Torcidino skandiranje "Srbe na vrbe" tijekom malonogometne utakmice između Rijeke i Croatije iz Sesveta jedan je od tih ispada. Pripadnici Torcide vjerojatno smatraju kako su time uvrijedili Riječane, s obzirom da ih zabavlja dovoditi u pitanje nacionalnost nogometaša s Kantride, ali da su uzeli dvije minute za razmišljanje vjerojatno bi uvidjeli kako skandiranje "Srbe na vrbe" na Dvoranskom prvenstvu HRVATSKE i nema baš previše smisla. A da gluposti tu ne bude kraj, pobrinuo se jedan usamljeni glas s tribine, koji je Riječanima našao svrsishodno poručiti "**** vas Kajin", misleći valjda da su Rijeka i Pula, ako već nisu jedno te isto, barem dovoljno blizu.
 
A sta ko zna sta njima pricaju njihovi mediji. Verovatno sus vi uvereni da su ih Srbi etnicki cistili na milione i tako to... Ne bi me cudilo da ako bi izbio jos neki rat, najverovatnije hrvati pobili pola Srbije i vise, ako bi ikada dosli u tu priliku, Pune ih mrznjom, to im ne valja :D
 
Nishta novo.
Ustashe iskomplexirane Srbima.

Ja mislim ipak da su Srbi više iskompleksirani Hrvatima. Kako inače objasniti ovu temu? Događa se u Hrvatskoj, nogometno prvenstvo dvoransko, par stotina ljudi i govna koja viču gluposti.
Još jednom se pokazuje da se u Hrvatskoj jedno priča, a drugo radi. Inače bi već pozatvarali svu tu navijačku bagru.

Ali kad se ovako reagira na to, više govori o vama, nego o ovim idiotima.
 
Ja mislim ipak da su Srbi više iskompleksirani Hrvatima. Kako inače objasniti ovu temu? Događa se u Hrvatskoj, nogometno prvenstvo dvoransko, par stotina ljudi i govna koja viču gluposti.
Još jednom se pokazuje da se u Hrvatskoj jedno priča, a drugo radi. Inače bi već pozatvarali svu tu navijačku bagru.

Ali kad se ovako reagira na to, više govori o vama, nego o ovim idiotima.
Aham,opet mrmot i čokolada.
 
Uopšte ne mislim da je grupa navijača reprezentativni uzorak kojim možete proceniti stanje svesti neke nacije. Ako stvarate sliku o jednom narodu na osnovu ispada navijačkih grupa, ni o nama ne bi niko mogao da kaže nešto dobro, a to prilično nema veze sa istinom.

Navijači uglavnom imaju iskrivljenu sliku stvarnosti. Da nije tako, bavili bi se nečim pametnim u životu, ne bi im najluđi provod bio uzvikivanje fašističkih parola na utakmicama, guranje baklje nekome u usta, međusobne tuče i sl.
 
Uopšte ne mislim da je grupa navijača reprezentativni uzorak kojim možete proceniti stanje svesti neke nacije. Ako stvarate sliku o jednom narodu na osnovu ispada navijačkih grupa, ni o nama ne bi niko mogao da kaže nešto dobro, a to prilično nema veze sa istinom.

Navijači uglavnom imaju iskrivljenu sliku stvarnosti. Da nije tako, bavili bi se nečim pametnim u životu, ne bi im najluđi provod bio uzvikivanje fašističkih parola na utakmicama, guranje baklje nekome u usta, međusobne tuče i sl.

dobro, slazem. a 5/10!
 
Uopšte ne mislim da je grupa navijača reprezentativni uzorak kojim možete proceniti stanje svesti neke nacije. Ako stvarate sliku o jednom narodu na osnovu ispada navijačkih grupa, ni o nama ne bi niko mogao da kaže nešto dobro, a to prilično nema veze sa istinom.

Navijači uglavnom imaju iskrivljenu sliku stvarnosti. Da nije tako, bavili bi se nečim pametnim u životu, ne bi im najluđi provod bio uzvikivanje fašističkih parola na utakmicama, guranje baklje nekome u usta, međusobne tuče i sl.

:ok:
upravo tako

LOCK na vreme
pre nego se neki uspene toliko i poteku neprimerene reči :idea:


dobro, slazem. a 5/10!

:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top