Child-free couples

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.519
Jel vam ovaj izraz kretenski totalno, ili ima istine? Zanima me koliko vas misli da par kad dobije dete, takodje gubi mnogo toga, slobode, vremena da radi stvari koje vole, da se provodi, putuje, ima manje sexa i td.. ja nemam pojma ali mogu da pretpostavim da to sto dobijes je milion puta vrednije od nekih stvari koje gubis, ako ih gubis uopste..
 
Jel vam ovaj izraz kretenski totalno, ili ima istine? Zanima me koliko vas misli da par kad dobije dete, takodje gubi mnogo toga, slobode, vremena da radi stvari koje vole, da se provodi, putuje, ima manje sexa i td.. ja nemam pojma ali mogu da pretpostavim da to sto dobijes je milion puta vrednije od nekih stvari koje gubis, ako ih gubis uopste..

Nemam dete,al mislim da su to gluposti...za sve se nadje vremena,ako postoji volja.Samo dobijas.I postaje dinamicnije.Ali sve zavisi od ljudi....ima raznih.
 
Jel vam ovaj izraz kretenski totalno?
jeste, izraz mi je kretenski totalno.
kad vec pitas.
kao i
"vecerasnji hepening",
"mast-hev ove zime",
"odlican performans",
tako mi je i "cajld fri"
kao i svi ostali izrazi kojih su novine i govor pune, o tome sam vec govorila.
ne cuvate sopstveni jezik ni malcice, i to je tuzno.

mislim, reci "cajld fri parovi" ili "parovi bez dece" meni nije svejedno, i nije mi nebitno.
hocu reci, nije irelevantno :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
jeste, izraz mi je kretenski totalno.
kad vec pitas.
kao i
"vecerasnji hepening",
"mast-hev ove zime",
"odlican performans",
tako mi je i "cajld fri"
kao i svi ostali izrazi kojih su novine pune, o tome sam vec govorila.
ne cuvate sopstveni jezik ni malcice, i to je tuzno.

mislim, reci "cajld fri parovi" ili "parovi bez dece" meni nije svejedno, i nije mi nebitno.
hocu reci, nije irelevantno, :mrgreen:

Kanader zzzzzzzzzzz.... z:lol:
 
Jel vam ovaj izraz kretenski totalno, ili ima istine? Zanima me koliko vas misli da par kad dobije dete, takodje gubi mnogo toga, slobode, vremena da radi stvari koje vole, da se provodi, putuje, ima manje sexa i td.. ja nemam pojma ali mogu da pretpostavim da to sto dobijes je milion puta vrednije od nekih stvari koje gubis, ako ih gubis uopste..

kad vec pitas... jeste... samo ne znam kakve istine moze biti u tome?
ne shvatih najbolje... al ajde
nego, za ovo drugo

dijete je velika odgovornost i najgore kada ga dobiju mladi ljudi, premladi... pa to dozive kao odricanje od svega, zivota... i posle tom jadnom djetetu natrljavaju na nos sta su sve mogli vidjeti, dozivjeti, dostici da nije njega
za parove koji su prozivjeli mnogo toga, uzivali u zajednickom zivotu, dijete je najvece blago i ne vjerujem da imaju osjecaj da ih je lisilo bilo cega
 
dijete je velika odgovornost i najgore kada ga dobiju mladi ljudi, premladi... pa to dozive kao odricanje od svega, zivota... i posle tom jadnom djetetu natrljavaju na nos sta su sve mogli vidjeti, dozivjeti, dostici da nije njega
za parove koji su prozivjeli mnogo toga, uzivali u zajednickom zivotu, dijete je najvece blago i ne vjerujem da imaju osjecaj da ih je lisilo bilo cega

E bas to :)
 
jeste, izraz mi je kretenski totalno.
kad vec pitas.
kao i
"vecerasnji hepening",
"mast-hev ove zime",
"odlican performans",
tako mi je i "cajld fri"
kao i svi ostali izrazi kojih su novine i govor pune, o tome sam vec govorila.
ne cuvate sopstveni jezik ni malcice, i to je tuzno.

mislim, reci "cajld fri parovi" ili "parovi bez dece" meni nije svejedno, i nije mi nebitno.
hocu reci, nije irelevantno :mrgreen:
Лепо транскрибујеш... z:mrgreen:

Тема... Знам једино за парове који немају децу из разлога што не могу да их имају. И увек сам се питала да ли је могуће толико волети неког да се због њега одрекнеш деце.
Тачно је да те деца спутавају у много чему. Али је тачно и то да желиш да будеш спутан зарад деце. Кад добијеш дете, у том моменту више ниси себи битан уопште. z:) Касније све дође на своје место. Како дете расте и ти се полако враћаш самом себи.
 
Nekako mi na engleskom upecatljiviji taj izraz, tj par bez dece nije bas isto kao childfree, childfree ispada kao da si "oslobodjen" dece-kakav uzas) pa sam zato to stavila u pitanju tj temi.

ispada, ako bukvalno prevodis.
a engleski je pun takvih fraza, i ne prevodi se bukvalno.
tako da izmedju child free couples i parovi bez dece sasvim sigurno stoji znak jednakosti.

no, da odgovorim i na temu.
svako odlucuje o sopstvenom zivotu, i da l' ce imati dece il' nece, sasvim je njihova stvar.
licno, jedva cekam dane kada cu imati decu.
jednom.
a zasto se ljudi odlucuju da zive bez njih, nikada necu razumeti.
 
И увек сам се питала да ли је могуће толико волети неког да се због њега одрекнеш деце.

evo, sad si me podsetila.
u mom komsiluku ima baba koja ima 82 godine.
bila je udata za coveka koji je svojevremeno bio istaknuti clan komunisticke partije i kome u to vreme, iz samo njima znanih razloga, nije odgovoralo da ima decu i nije ih hteo.
i ona je to tako prihvatala.

Касније све дође на своје место.

tacno.
rekoh, sad ima 82 godine.
muz joj je umro pre vise od 20 godina.
ona sad kuka sto zivi i umire sama, i garant proklinje i njega sto ga je volela, i svoju glupost, i sve.
 
Dolazimo do teskih tema..odreci se dece jer ih tvoj partner ne ZELI je jedno (ko joj je kriv), a ako se ispostavi da ih na zalost ne moze da ima (tj imate-zbog jednog ili drugog) to je vec druga stvar..da li usvojiti ili se pomiriti sa zivotom bez dece, ili ostaviti voljenu osobu zbog toga pa napraviti dete sa drugim..uf strasan izbor, ne zelim ga nikom
 
evo primer moje pokojne tetke.
nije htela za svakog nije htela posto poto. ali zato mi njeni bratanci smo joj vise dali negoli je mogla i da zamisli i nekada kad se setim kako smo je cuvali i obilazili mislim da nije uzalud zivela. volela je i bila voljena ali pravi nije dosao.
ko zna zasto je to dobro, jednostavno neki ljudi svesno (ispljuvani od okoline) ne zele decu jer znaju da ne umeju sa njima.
kao zabac u "poslednji krug u monci"
- zena sta ce mi zena, pa ja sebe jedva trpim !

zivot je stvar izbora pojedinca (forum je tu da malo diskutujemo i pljujemo naravno :D)
 
Dolazimo do teskih tema..odreci se dece jer ih tvoj partner ne ZELI je jedno (ko joj je kriv), a ako se ispostavi da ih na zalost ne moze da ima (tj imate-zbog jednog ili drugog) to je vec druga stvar..da li usvojiti ili se pomiriti sa zivotom bez dece, ili ostaviti voljenu osobu zbog toga pa napraviti dete sa drugim..uf strasan izbor, ne zelim ga nikom

Znam više parova koji su imali takvu dilemu...mučno...
Samo je jedan opstao i usvojio dete...ostali su se razišli...
Kod nekog pobedi želja za produženjem vrste, kod nekog ljubav još više ojača...
Kako god...kad dođe dete, mnogo toga se promeni...uglavnom na bolje...
...toliko...
 
Poslednja izmena:
Naravno da mnogo toga izgubis,definitivno nisi vise svoj,ali nemam nista protiv toga da se posvetim deci jednog dana,
mislim da je dobitak nemerljivo veci u odnosu na ono sto izgubis.
Ali sve u svoje vreme.A sta je pravo vreme,to je vec individualno za svakog od nas.
I ne,ne bih mogla da provedem svoj zivot sa nekim ko ne zeli decu nikada.
 
Dolazimo do teskih tema..odreci se dece jer ih tvoj partner ne ZELI je jedno (ko joj je kriv), a ako se ispostavi da ih na zalost ne moze da ima (tj imate-zbog jednog ili drugog) to je vec druga stvar..da li usvojiti ili se pomiriti sa zivotom bez dece, ili ostaviti voljenu osobu zbog toga pa napraviti dete sa drugim..uf strasan izbor, ne zelim ga nikom

Мени је тема од самог почетка тешка.
Ти си можда нашла инспирацију у овим дебилним америчким филмовима и серијама, где се и изјава љубави сматра одрицањем од себе :roll:. (Овде не вређам тебе, али стварно нам намећу један систем вредности који је... ух z:(()

Видела сам парове где једно од њих не може да има децу. Њихов живот ми делује прилично усиљено. Види се шта им недостаје и да нису срећни. Живот им пролази у покушајима и надањима.
А знам понешто и о усвајању. Ако преломе и одлуче да усвоје дете, тек онда их чека трновит и дуг пут.
 
..childless su ljudi bez dece..
..child-free su ljudi koji ne zele (a mogu) da imaju decu..

..poshtujem odluku, kakvi god da su im motivi..
..da li ce se kajati ili promeniti mishljenje, nije vazno..

..vazno je da ljudi ne radjaju decu ako ih ne zele,
zato shto tako treba,
zato shto svi vec imaju decu,
zato shto im roditelji traze unuke,
a onda otaljavaju roditeljstvo i podsvesno ostave deci grizu savesti shto postoje..

..eto..
 

Back
Top