azili za pse

Ebote, ne smem vise da gledam potresne slike mucenja zivotinja. Nocas sam sanjala da idem ulicom i odjednom vidim dugacak red pasa, macaka, svi leze mrtvi. I pitam neku zenu sta se desilo zivotinjama a ona mi kaze uspavali ih. Sledece sto vidim je kamion, kao onaj za prevoz stoke, pun pasa i macaka koji uzasno cvile i pokusavaju da pobegnu, a ja i neki ljudi hvatamo zivotinje koje iskacu iz tog kamiona uzasa... Uhvatnim crno-belog macora sve onako placucu. Probudila sam se knedlom u grlu.

Izvinite sto offtopicujem sopstvenu temu, samo sam htela s nekim da podelim osecanja...
 
Ja tumačim snove.

Tvoj san je dobar. Sve što se dešava i vidiš u snu je suprotnost na javi. To što si videla veliki red mrtvih životinja je dobar znak.....danas se otvara novi i najveći azil za spas životinja u gradu.

Smrt u snu je život na javi.

Samo izgovoreni snovi se ostvaruju, ako sanjaš nešto lepo (radost, veselje, novi život, i sl.) takvi snovi nisu dobri i zadži ih za sebe tj. ne izgovaraj ih.

PS: gledam u šolju, pezionerima popust, tešim udovice po kućama......
 
Ja nisam tumac snova, ali sam ucila dosta toga o snovima sa psiholoskog aspekta i mogu reci da je za tumacenje snova potrebno mnogo vise od iznetog sna. Postoje neki univerzalni simboli ali da bi se dobro protumacio potrebno je poznavanje osobe, njenih zelja, strahova, nada, ranijih iskustava itd.

Sve što se dešava i vidiš u snu je suprotnost na javi

Smrt u snu je život na javi.

Samo izgovoreni snovi se ostvaruju

Ovo je nesto sto je poznato u narodu ali nema nikakvu osnovu

Preterasmo sa offom:rumenko:
 
U sklopu Azila u Rakovici, svakodvno će biti organizovan Edukativni centar za osnovce i decu sa teškoćama u intelektualnom razvoju kako bi deca naučila kako treba da se ophode prema napuštenim životinjama ali i kućnim ljubimcima.

:worth::worth::worth:

Nego, zar ce jadnicci ceo zivot provesti u onolisnim "boksevima"?:( I koje su to napustene pse uselili?:think:
 
Danas sam kontaktirala jednu aktivistkinju DZZ u Nisu1
Saslusala me ljubazno ali kaze da zuri, ima puno posla...500 pasa u azilu !
Divim se svim aktivistima koji rade tako human posao, puno puta neshvacen!
A onda osetih grizu savesti...ja se postovima borim da spasim neciji zivot !
Ustvari ne, imam svoj mali azil sa 1o macaka i jednom kucom.....Sad nesto mislim...kako ja mogu pomoci tom azilu? Dal odvojiti neki dinar?
Zvacu doticnu aktivistkinju! Ali, ona ima posla, ja samo zelju da pomognem.....!
U azil ne bih da svacam, ne bih podnela one poglede iza resetaka stideci se svog roda!

P.S. Maja Cvj....svrati cesce na forum, lepo si rekla ono u tvom postu...
 
Ne znam gde da udenom ovo, ali čisto da vas informišem:

Danas u Kuriru na 15 strani, (nisam uspela da nađem ne netu) piše kako građani Kuršumlije organizuju danonoćna dežurstva zbog pasa lutalica. Naime građani su prijavili vlastima kako su videli kamion koji je istovario preko 50 pasa na ulazu u naselje Pepeljevac ?!
 
Ako je vest tacna, bilo bi interesantno saznati odakle stizu psi. Ne verujem da njih 50-ak neko na'vata na brzaka po ulicama i ekspeduje. Vise lici da se smisljeno prazni neko prihvatiliste/azil, ali da ne nagadjam. Mozda preterujem. Valjda ce novinari malo vise istraziti sta se to desava.
 
:rtfm:

Ako neko ne veruje u tu priču može da dodje i uveri se u mojoj ulici.
Dakle u Subotu 18.10 oko 21:00 je neko na parkingu u mojoj ulici ostavio tri steneta starosti mesec dana.
To je već oprobani sistem. Auto se zaustavi i oni ih samo istovare pored kola.
Zatim sledi cvilenje celu noć i dan.
Predhodne ture su imale sreću jer su se stanari još i sažaljevali pa ih ili usvajali ili im pravili kućice i hranili ih ko i kako stigne.
Od kako se strogo kontroliše školsko dvorište, predhodnih godina su ih redovno tu istovarali, preselili su se u okolnje ulice.

Ali mi se čini da ovi nemaju šansu...ljudima se jednostavno smučilo da rešavaju probleme tudjih štenaca i neodgovornih vlasnika.

A mališani su preslatki i brzo uče da se sklupčaju pored sveže parkiranih auta jer je tu toplo.

Ja sam poludeo više :dash:
 
Hoćemo kako da ne...svaka tri četiri meseca kako se nekome dune pa izbaci štence u našem kraju mi treba da im dižemo kućice ili pravimo azil.

E to treba da shvate neodgovorni ljubitelji životinja.
Predhodne smo udomili ili zaklonili.
Sada nikoga više nije briga jer ljudi ne vide kraj tom i takvom ponašanju.

Ako ikada ove reči stignu do tog neodgovornog čoveka neka zna da kisnu i cvile da su napušteni na ulici njegovom zaslugom.
 
Poslednja izmena:
Hoćemo kako da ne...svaka tri četiri meseca kako se nekome dune pa izbaci štence u našem kraju mi treba da im dižemo kućice ili pravimo azil.

E to treba da shvate neodgovorni ljubitelji životinja.
Predhodne smo udomili ili zaklonili.
Sada nikoga više nije briga jer ljudi ne vide kraj tom i takvom ponašanju.

Ako ikada ove reči stignu do tog neodgovornog čoveka neka zna da kisnu i cvile da su napušteni na ulici njegovom zaslugom.

Baš će da se potrese, kako da ne! Da ga je bar malo briga ne bi ih ostavio tu.

Ne vidim zašto je teško napraviti zaklon i oglasiti ih.
 
Baš će da se potrese, kako da ne! Da ga je bar malo briga ne bi ih ostavio tu.

Ne vidim zašto je teško napraviti zaklon i oglasiti ih.

aaa grešiš.
taj je sračunato znao da smo se mi prošli put angažovali ili je čuo od nekoga pa je rešio da nas ponovo uposli.
ali ljudi su sada izgubili interesovanje i ne žele da od ulice i kraja prave azil za pse.
a taj neodgovorni pojedinac upravo računa da će oni biti zbrinuti.
jednom se mora preseći ta praksa na žalost to će se sada desiti.
 
aaa grešiš.
taj je sračunato znao da smo se mi prošli put angažovali ili je čuo od nekoga pa je rešio da nas ponovo uposli.
ali ljudi su sada izgubili interesovanje i ne žele da od ulice i kraja prave azil za pse.
a taj neodgovorni pojedinac upravo računa da će oni biti zbrinuti.
jednom se mora preseći ta praksa na žalost to će se sada desiti.

Kako god, ali ja ne bih mirno spavala, a da znam da neko kisne, smrzava se i lagano umire ispod mog prozora.
 
Poslednja izmena:

Back
Top