Sony Play Station 2 Problem

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Ja trazih, trazih, trazih i nenadjoh sta mi treba pa zalepih temu ovde (sad ako joj nije tu mesto, ja stvarno nisam mogao da nadjem, pa je prebacite gde treba).

Imam PS 2, i imam problem. Konzola nije imala cip i samim tim samo su originali dolazili u obzir da budu igrani (da rade).
Pre 2 dana konzola je bila u radnji i cip je ugradjen, ali ima jedan problem, igre nece da rade i dalje (kopije).
Da se razumemo ovo pisem jer PS 2 nije moj nego od mladjeg brata, tako da je on sam to nosio i ugradjivao, placao.... Sada se tu nesto za.ralo i on trazi pomoc od mene, a ja nemam pojma oko tih cipova.

Ima par igara kopija, ali nece da rade, opet je nosio tom liku sto mu je ugradio, ovaj pogledao, opet osvarao PS, rekao da je sve u redu sa njegove strane, nego da igrice nevaljaju. Naime igre su na Verbatim -R diskovima, a on kaze da nemogu da rade na njima nego na +R diskovima, isto tako kaze da igre nemogu da se rezu normalno, nego da se kopiraju nekako, nemam pojma nesto je pricao bratu i tako to....

Mene interesuje sledece, da li da silazim dole po ovoj zimi i da mu razbijam glavu (jer je uzeo 3000 din), ili je upravu ?
Sta se desava, zna li ko i ima li iskustvava sa ovim cipovima, jeli tacno za cd-ove da moraju ovi i kako se rezu ?
 
Znam da igrice treba da rezes na minimalnoj brzini da bi radile, najvervoatnije brzinom 2x-4x za DVD, tako sam ja cuo, a tako je bilo i za PS1 gde je trebalo do max 16x brzine za CD. Ako to ne resi problem, ne znam onda sta ce. A i probaj za svaki slucaj i na +R diskovima, nije na odmet, ali obavezno na sto nize brzine rezanja;)
 
Za rezanje znam sigurno da nije isto kao obicno rezanje.Sve igrice sto sam imao, imao sam u iso formatu.Najbolje ti je da skines neku igricu i da probas.

E to, tako mi i on nesto rece, samo neznam kako.
A za skidanje od toga nema nista.

Znam da igrice treba da rezes na minimalnoj brzini da bi radile, najvervoatnije brzinom 2x-4x za DVD, tako sam ja cuo, a tako je bilo i za PS1 gde je trebalo do max 16x brzine za CD. Ako to ne resi problem, ne znam onda sta ce. A i probaj za svaki slucaj i na +R diskovima, nije na odmet, ali obavezno na sto nize brzine rezanja;)

Znam za rezanje, rezane su na 4X, naravno kao sto sam vec pomenuo na -R diskovima (nije moglo manje), nisam ni obracao paznju, kao ni predpostavljam niko od vas da li je glupi cd - ili + R.
A kada ga je brat pitao kakve ima veze na kakvim se reze cd-ovima, znate sta je rekao :
+R cd-ovi su odavno i oni mogu, a -R su od skoro poceli da se proizvode i NJIH KONZOLA NEPODRZAVA.
E zamislite, pa ja neznam da li je ovo smesno ili nije, necu da se smejem iz razloga samo zato sto me je zivot naucio da je svasta moguce.
A pustao mu je igrice sa njegovih piratskih cd-ova u radnji i radile su.
Znaci sutra idem da kupim par verbatim+R DVD-ja, pa da probam da recnem da vidim oce li da sljaka, a sto se tice rezanja neznam na koji je drugi nacin mislio, pada li kome sta na pamet ?
 
Ha, ovo za + i - je prica za budale kao sto sam i predpostavio, nasao mene da farba, nego sam rekao da necu da se smejem dok ne proverim.
Pade meni napamet, reko nemoguce, to je laser sta nece da cita koji k., i resim da malo testiram.
Kupim Verbatim +R DVD (kao budala, al aj reko da probam), srezem onu igricu sa -R DVD-ja na ovaj, kad mozete misliti isto sra.. drugo pakovanje.
Nema apsolutno nikakve veze sa DVD-jem. Onda se dosetim sledeceg. Dam nekom malcu ovde iz komsiluka kada bude isao u skolu da mi uzme kod njega jednu igru (300 din majku mu), i da vidim sta se dogadja.
Kada mi je doneo igru umalo se nisam slogirao narezana je na -R DVD, iako je ovaj kreten rekao kako sam ranije pomenuo da konzola nemoze da cita te cd-ove sto je bilo krajnje debilno za poverovati, al ajde.

Iz svega izvlacim zakljucak, mora da ima neka fora kada se reze da se nesto odradi, sta znam, da se ubaci neki boot fajl ili tako nesto da bi pokrenuo igru, ima li neko predstavu kako se to reze i sta da uradim da rade proklete igrice ???

PS. Evo i slikovito kako to izgleda :

Fifa koju ja pokusavam da narezem



Kupljen PES od njega

 
Evo ti jedan predlog.Tu igricu sto si kupio prerezi na +R.Narezi je tako sto ces u neru izabrati opciju COPY DVD.Ja sam uvek tako kopirao igrice od drugova i radilo je 100%.Jer tako se prerezu i svi ostali skriveni boot file-ovi.I nemoj da zaboravis pre nego sto pocnes kopiranje da izaberes brzinu.
 
Evo ti jedan predlog.Tu igricu sto si kupio prerezi na +R.Narezi je tako sto ces u neru izabrati opciju COPY DVD.Ja sam uvek tako kopirao igrice od drugova i radilo je 100%.Jer tako se prerezu i svi ostali skriveni boot file-ovi.I nemoj da zaboravis pre nego sto pocnes kopiranje da izaberes brzinu.

Mislim da me nisi razumeo najbolje. Zanam za kopiranje, to mi je odmah palo napamet...
Ovako ja sam ovu Fifu uzeo pre jedno pola godine u nameri kada buraz ugradi cip da ima da igra (kao i mortal kombat, splinter sell.....). Taj od koga sam uzeo je imao PS 2 i naravno radile su mu igre. Ali naravno ja sam to tada prebacio na moj racunar, pa tek onda rezao (i nece da rade), nisam kopirao, jer tada nisam ni sanjao da do ovoga moze da dodje. Razumes.
A ovu igru sto mi je ovaj mali sada uzeo radi i postavio sam sliku i nju necu dzaba da kopiram, jer sam gotovo siguran da ce posle kopiranja da radi i moj cd koji narezem, nego mi treba da saznam sta da ubacim u ove cd-ove sto vec imam pa da mogu da rade, ako je tako nesto uopste izvodljivo sada ???

nebih se upustao u dalju raspravu ali i dalje tvrdim da su stari TEAC cd citaci imali problema sa citanjem novijih cd-a kao ato i stariji DVD rezaci necu da rezu multi dvd

Ovo si lepo rekao.
Nemam pojma za citace, rezace itd....
Ali da ti kazem jedno, ako konzole u pocetku su imale tu manu, neverujem da nije otklonjena do dan danas. Proslo je krs godina, i to ako je bilo problema sigurno je ispravljeno, jer su izlazile posle debelih i slim konzole, a o verzijama da nepricamo, ovaj PS, je jedna od novijih verzija, tako da nisam jos uspeo da nadjem swap program za njega.
Uostalom nebitno je jer je on narezao igru na -R kako sam vec ranije naveo i radi, tako da lik kvalitetno laze.
 
Ti boot fajlovi su skriveni, i ako vec hoces da kopiras na komp pa da rezes, onda prvo ukljuci vidljivost za skrivene fajlove(valjda znas kako se to radi). To je sigurno bio i problem kod Fife. A na netu po raznim forumima sam procitao da je bolje rezati na -R diskove jer manje opterecuju PS2 laser a i duze traju, e sad ti radi kako hoces.;)
 
Ti boot fajlovi su skriveni, i ako vec hoces da kopiras na komp pa da rezes, onda prvo ukljuci vidljivost za skrivene fajlove(valjda znas kako se to radi). To je sigurno bio i problem kod Fife. A na netu po raznim forumima sam procitao da je bolje rezati na -R diskove jer manje opterecuju PS2 laser a i duze traju, e sad ti radi kako hoces.;)

Nema skrivenih boot fajlova. Nemam pojma sta se dogadja, sigurno nesto postoji.
Vidim da niko nemoze da se seti ako je znao ili nezna, nebitno, u sustini ovde se nezna o cemu se radi ali dobro.
Nabastak na jedan dobar forum, malo citah i vidim da ljudi svasta znaju i mislim dakle mislim da cu pre naci odgovor tamo. Inace rec je o http://www.emuglx.net/emuforums (ako nesmeju da se stavljaju linkovi ka drugim forumima, neka neko od moderatora izbrise, molio bih).

U svakom slucaju hvala na pomoci.
 
Necu se ja leba najesti od ovih igrica, ni ovi tamo nemaju pojma zasto nece.
Imalo je par nekih predloga ali sve se svodi na :udriglavu::rida: i :dash: .

Meni vise ni :pop2: da me osvesta nemoze pomoci.

Tako da ja urnisah 4 DVD-ja i nista neuradih. :vudu:
E ovaj 5-ti sto mi je ostao nece vala.....z:((
 
a sto fino ne poslusas, vec ti je rekao neko da probas preko alkohola. Ima tamo opcija image making wizard i od ponudjenih nacina ima da se izabere ps2 image, i onda taj isti image narezes na dvd. Probaj tako, jbga kostace te 25 dindzi a mozda i upali.
 
a sto fino ne poslusas, vec ti je rekao neko da probas preko alkohola. Ima tamo opcija image making wizard i od ponudjenih nacina ima da se izabere ps2 image, i onda taj isti image narezes na dvd. Probaj tako, jbga kostace te 25 dindzi a mozda i upali.

Pa naravno da sam probao i preko alkohola, na sta mislis da sam skrkao 4 DVD-ja, samo meni nema ta opcija za PS 2, ustvari ima, ali kada ubacim cd, podesavanja nestanu.....
Nije bitno, izgleda da ovo nece, treba sada da uzmem neke igre (da pokusam da uzmem ove iste koje su uzete pre i prebacene na komp pa narezane), da vidim sta se dogadja......
 
Ostao sam duzan objasnjenje.
Uzeo sam iste one igre koje sam uzimao pre. Problem je sledeci, kada kopiram DVD, preko nera sve je ok i radi bez frke. A kada taj isti cd prebacim na racunar copy-paste i narezem isto to, nece da radi.
E sada sta se tu dogadja boga pitaj, meni nista nije jasno, zasto nece da radi, nema nikakav boot-file koliko ja vidim, a nema ni skrivenih fajlova.
Imam jos 3 igre koje sam od nekoga uzeo (nemogu da se setim od koga, bilo davno), koje sam naravno isao copy-paste na komp pa rezao.
Mene samo zanima, ima li sta da se ubaci da ponovo prerezem i ove 3 da rade, mora da postoji neka fora, samo sto to niko nezna ??? Ili zna ???
I kada prebacim igre na komp copy-paste pa narezem sta se dogodi, sta se ,,izgubi'' da posle nece da rade nego samo kada se kopira ?
 
Ostao sam duzan objasnjenje.
Uzeo sam iste one igre koje sam uzimao pre. Problem je sledeci, kada kopiram DVD, preko nera sve je ok i radi bez frke. A kada taj isti cd prebacim na racunar copy-paste i narezem isto to, nece da radi.
E sada sta se tu dogadja boga pitaj, meni nista nije jasno, zasto nece da radi, nema nikakav boot-file koliko ja vidim, a nema ni skrivenih fajlova.
Imam jos 3 igre koje sam od nekoga uzeo (nemogu da se setim od koga, bilo davno), koje sam naravno isao copy-paste na komp pa rezao.
Mene samo zanima, ima li sta da se ubaci da ponovo prerezem i ove 3 da rade, mora da postoji neka fora, samo sto to niko nezna ??? Ili zna ???
I kada prebacim igre na komp copy-paste pa narezem sta se dogodi, sta se ,,izgubi'' da posle nece da rade nego samo kada se kopira ?

Evo ga i odgovor je stigao konacno.

Posted by Djukor :
,,Uvek pravi image.

Ps2 igre osim filova imaju i skrivene cluster podatke i bitan je i raspored filova na disku jer ima file koji govori ps2 gde se nalazi koji podatak za koju stvar ako samo prekopiras filove na pardon na izrazu seljacki nacin bez upotrebe programa za pravljenje imidza onda si automatski izgubio skriven cluster data i razbacao filove tako da onda nema tacnih podataka o poziciji filova na disku.

Drugim recima kako je narezano tako istacki savrseno mora da se kopira a zasad je to moguce samo sa Image programima ko nero image burner i alkohol.''

Sada sam miran, znam sta se dogadja, zarko me zanimalo zasto nece da rade, ali sada sam zadovoljio znatizelju.z:mrgreen:
 

Back
Top