Zanimljive price

ssstefansss

Poznat
Poruka
8.194
Pismo

Dragi roditelji!
Vec 3 meseca je proslo kako sam na
fakultetu a jos vam nisam pisala.
Stidim se zbog toga, ali vam obecavam, da
cu sve to sad nadoknaditi!
Ali pre nego sto nastavim sa pisanjem ovog pisma, molim
vas, sedite! Nikako nemojte dalje citati ovo pismo stojecki!

Vec su mi skoro potpuno zacelile opekotine i vec sam se
skoro
potpuno oporavila od soka sto sam morala da skacem sa
cetvrtog sprata. Provela sam samo 2 nedelje u bolnici, vid
mi se vec skoro u potpunosti vratio a i povracam samo jednom
nedeljno.
Posto sam pozar izazvala sama, moracemo univerzitetu
da platimo 350.000 odstete, ali to nije nista, jer je
glavno da sam ostala ziva. Imala sam srecu, jer je covek,
koji stanuje preko puta, primetio sta se desava i pozvao
vatrogasce i hitnu pomoc. I posetio me je u bolnici, a
posto nisam imala gde da odem (moja soba je u potpunosti
izgorela), bio je tako ljubazan i ponudio mi da predjem kod
njega. Ima
jednosoban stan, ali nam je zato sjajno. Inace, on je
dvaput stariji od mene,
ali ludo smo se zaljubili jedno u drugo i planiramo da se
vencamo. Jos se nismo tacno dogovorili kada, ali hteli
bismo da se vencanje odrzi pre nego sto se na meni
primete tragovi trudnoce. Uistinu, dragi moji, bicu majka!
Znam, da jedva cekate trenutak, kad cete postati baba i
deda, i potpuno sam ubedjena da cete bebice (jer cekamo
trojke) primiti sa onoliko ljubavi, sa koliko ste mene
okruzivali kada sam bila mala. Jedina stvar, koja trenutno
odlaze nasu svadbu, je da je moj verenik pokupio negde
neku odvratnu infekciju. Zbog toga smo oboje opet u
bolnici, jer sam i ja to dobila, ali sada nam je mnogo
bolje
zahvaljujuci antibioticima, koje dobijamo intravenozno.
Doktori ovu bolest nazivaju sifilis, ili tako nekako.

Znam, da cete mog supruga docekati sirom rasirenih ruku, i
uskoro ce postati deo nase porodice. To je veoma drag
covek, i uprkos tome sto nema zavrsenu osnovnu skolu veoma
je ambiciozan.
Naravno, on je druge veroispovesti, ali znam da ste vrlo
tolerantni, pa vam nece smetati ni to sto je tamnije
puti. Sigurna sam da cete ga voleti bar onoliko koliko ga
ja volim!!! Posto je priblizno vasih godina, slagacete se
vrlo dobro,narocito kad se preselimo kod vas (jer je nas
stan suvise mali za toliko ljudi). Cini mi se da su i
njegovi roditelji cestiti ljudi, njegov otac je poznati
svercer narkotika iz Afrike, odakle je poreklom i moj
buduci...
Tako, sada, kada sam vam sve opsirno opisala, mislim da
je vreme da vam priznam da mi nije izgoreo stan, tako da
mi nije nista, nisam ni bila u bolnici, nemam ni verenika
ni sifilis, niti nikakvog crnca. Istina je ta, da sam pala
iz matematicke analize i makroekonomije, a iz informatike
sam se provukla, pa sam htela da vam pokazem da na ovom
svetu postoje i gore stvari od ovih!

Ljubim vas,
vasa cerka
 
Bolno iskustvo jedne zene

Jednog dana upoznala sam jednog divnog gospodina i zaljubila se. Kada je postalo jasno da cemo se uzeti, odlucila sam prestati jesti pasulj. Nekoliko mjeseci kasnije, na moj rodendan, pokvario mi se auto dok sam se vracala kuci s posla. S obzirom da sam živjela na selu, pozvala sam muža i rekla mu da cu kasniti, jer sam morala ici pješke kuci.

Iduci tako, uz put sam naišla na jednu malu krcmu iz koje se širio miris pasulja i ja jednostavno nisam mogla odoliti. Pošto sam imala pred sobom još kilometre i kilometre, pretpostavila sam da cu se putem osloboditi svih nuspojava dok ne stignem kuci.

Ušla sam u krcmu i za cas posla sam "sredila" tri porcije pasulja. Kada sam nastavila s pješacenjem, potrudila sam se osloboditi sav gas. Kada sam stigla, moj muž je bio radostan što me vidi i veselo je rekao:

- Draga, imam iznenadenje za veceru!

Zatim mi je stavio povez preko ociju i odveo me do stolice za stol gdje je vecera. Sjela sam i baš kad je htio skinuti povez, zazvonio je telefon. Natjerao me da mu obecam da necu dirati povez dok se ne vrati i otišao se javiti na telefon.

Pasulj koji sam pojela je još uvijek radio i pritisak je postao nepodnošljiv, tako da sam iskoristila priliku dok se moj muž ne vrati, nagla se na jednu stranu i 'pustila' jedan. Ne samo da je bio glasan, nego je i smrdio kao kada kamion s dubretom, prolazeci pored pilane, pregazi tvora. Uzela sam salvetu s krila i žustro otpuhala smrad.

Zatim sam se nagla na drugu stranu i odvalila još tri. Smrad je bio gori od kuhanja kupusa. Naculivši uši na telefonski razgovor u susjednoj sobi, nastavila sam ovako da nižem narednih nekoliko minuta. Zadovoljstvo je bilo neopisivo.

Kada je pozdravljanje preko telefona oznacilo kraj moje slobode, ucinila sam još nekoliko brzih kružnih pokreta salvetom da otpušem sve, vratila salvetu na krilo i uz osjecaj zadovoljstva i olakšanja, spustila ruke na krilo.
Lice mi je sigurno odavalo najneviniji moguc izraz kada se moj muž vratio i ispricao što se tako dugo zadržao. Pitao me jesam li virila, a ja sam ga uvjerila da nisam.

U tom trenutku, skinuo mi je povez i dvanaest gostiju koji su sjedili za stolom u glas je uzviknulo:

- SRETAN ROÐENDAN!

Pala sam u nesvijest.


Pogrešna mail adresa

Jedan bracni par odlucio se ove zime provesti jednu sedmicu u južnim krajevima. Iz poslovnih razloga muž je otputovao jedan dan pre svoje žene.
Kada je stigao, ušao je u hotelsku sobu, izvadio svoj laptop i odmah poslao mail svojoj ženi. Medutim u E-mail adresi izostavio je jedno slovo tako da je mail stigao udovici koja je upravo pokopala svoga muža.
Ta ista upravo je pregledala svoju postu, kako bi eventualno procitala sucuti svojih prijatelja i poznanika...
Kada njen sin ulazi u sobu vidi svoju majku kako onesvešcena leži na podu.
Njegov pogled pada na monitor gde stoji:
Za: moju preostalu ženu
Od: njenog prerano otputovalog muža
Predmet: stigao sam
Najdraža, upravo sam stigao. Vec sam se snašao i vidim da je sve spremno za tvoj sutrašnji dolazak!
Želim ti lep put i ocekujem te.
S ljubavlju tvoj muž!
P.S. Pakleno je vruce ovde dole!!!
 
Prica iz BUS-a

Sedi jedna devojka u GSP autobusu i prica drugarici koja sedi pored nje:
"Pre neki dan neki do jaja lik mi stao dok sam stopirala, vozi neki Mercedes, znaš kako je sladak... ko secer, pri tom je i kulturan..."

Ceo autobus cuti i sluša šta ona prica...

Ona nastavlja...
"Dovezao me do centra i pozvao me na pice... Ja se malo neckala, onda sam otišla sa njim na pice... Nemaš pojma kako je duhovit... Posle tog pica me ponudio da odem kod njega u stan..."

U autobusu muk... Svi cekaju nastavak...

Devojka prica dalje...
"Zatim sam došla kod njega u stan... A stan.... Ne možeš da veruješ.... Prelep stan sa novim modernim nameštajem, ogromna kuhinja, terasa sa divnim pogledom..."

U tom trenutku ustaje tip koji je sedeo iza njih...
"Pa dobro bre reci više jel te kresnuo, propustio sam vec dve stanice!?"

P.S. Ovo je istinit dogadaj.
 
ZAMENJENI POKLONI

Na žalost, još nisam oženjen, a do duše bio sam veren, ali do vencanja nije došlo zbog ovoga:

"Za Novu Godinu hteo sam verenici da kupim rukavice, koje bih joj poslao u paketicu sa pismom. U prodavnici sam sreo koleginicu sa fakulteta koja je kupovala gacice. Nespretnošcu, prodavacica je zamenila poklone. Tako da je koleginica uzela rukavice a ja gacice, Poslavši verenici misleci da su rukavice. Sada zamišljam verenicu ispod novogodišnje jelke kako otvara
poklon i cita pismo:

"Draga verenice,

Dugo sam razmisljao cime da te obradujem i dokažem svoju ljubav. Zadnju put sam konacno primetio šta ti treba pa ti šaljem u paketicu. Želeo bih da u njima provedeš divne trenutke. Želeo bih biti pored tebe kada ih budeš navlacila i tek se u pismu usudujem reci da bi ih poljubio. Jako su mi se svidele, pa sam bio ubeden da ce se svideti i tebi. Namerno sam uzeo manji broj jer ce se vremenom i zbog cesce upotrebe raširiti, a zna se da su lepše kada su tako priljubljene. Imale su takve do clanaka ali što su krace brže se skidaju. Mislio sam kupiti obložene krznom ali takve bi ti smetale a osim toga krzno golica a i prevruce su što sam primetio kod koleginice. A probao sam ih i na prodavacici. Uskoro ce prolece ali koliko mi je poznato ti ih tada ne nosiš. Ne zaboravi ih kada podes sa prijateljicama u diskoteku. Kupio sam namerno takve koje se brzo skidaju ako se žuri tebi i tvojim prijateljicama. Nece dugo biti ciste jer ljudi imaju prljave ruke, a koliko znam ti si sa ljudima stalno u kontaktu. Još nešto ako ti se ne svidaju možeš ih zameniti prodavacica ce ti drage volje dati druge. Kada se budu pocepale nemoj ih baciti jer cu pod stare dane njima brisati naocare buduci da su još uvek natopljene mirisima koji ce me zauvek podsecati na tebe i tvoju ljubav.

Zauvek tvoj...
 
Zasto sam otpustio sekretaricu?


Pre dve nedelje sam napunio 38 godina. Ujutru, na svoj rodjendan, sam se probudio prilicno neraspolozen, ali, godine cine svoje! Otisao sam u kuhinju uveren da ce mi zena osveziti dan sa jednim: "Dobro jutro i srecan rodjendan, muzicu moj zlatni!" A verovatno me i iznenadi nekim poklonom. Nista. Nije rekla ni dobro jutro, a kamoli ostalo cemu sam se nadao!Dobro, pomislio sam, s godinama postanu takve, ali deca, ona su me se sigurno setila. Takodje nisu nista rekla.

Duboko razocaran otisao sam na posao. Cim sam usao u kancelariju, docekala me je moja sekretarica Lidija sa osmehom na licu i procvrkutala: "Dobro jutro, gospodine sefe, i sve najbolje za Vas rodjendan!" Odmah sam se osecao bolje. Ipak se neko setio da mi je danas rodjendan. Udubio sam se u posao I radio do podneva.

Tada je na vrata pokucala Lidija: "Znate sefe, danas je tako lep dan, a i rodjendan Vam je, pozivam Vas na rucak!". "To je naj lepsa stvar koju sam danas cuo", odvratih, "Idemo?" Otisli smo na rucak u odlicni mali intimni restoran na periferiji, priustili sebi martini (nekoliko) i beskrajno uzivali u odlicnoj hrani. Kad smo se vracali nazad, Lidija je rekla:
Znate sefe, tako je poseban dan, zasto se vracati u kancelariju?". "Stvarno ste
u pravu", rekao sam, kao svaki dobar sef zadovoljan svojom sekretaricom.
"Onda Vas pozivam kod sebe na casu vina!"

U njenom stanu sam se udobno smestio, Lidija nam je sipala vino i kad smo se kucnuli, rekla je: "Samo trenutak, sefe, da obucem nesto udobnije!". "Svakako, samo napred!", odgovorio sam, vidno uzbudjen i u treptavom iscekivanju. Otisla je u spavacu sobu i vratila se posle nekih pet minuta.

U rukama je nosila veliku tortu, a iza nje su isli moja zena, moja deca, prijatelji i nekoliko kolega s posla. I svi su pevali "Happy birthday to You...".
A ja sam sedeo na kaucu potpuno iznenadjen i gol ...
 
“Mi vampiri smo potpuno neshvaceni od strane ljudi. Znao sam nekada ko je kriv za takvu sliku o nama, ali sam zaboravio. Nije ni bitno, uostalom.
Živimo, ne u mracnim i strašnim dvorcima negde duboko u Transilvaniji, vec u malim, tesnim stanovima; ili u velikim, osuncanim kucama, izdvojenim od sveta. Sve zavisi od ukusa i posla kojim se vampir bavi.
Mi, znate, volimo prirodu i sunce. Dobro, ne volimo ceo dan da se izležavamo na suncu, poput nekih ljudi, ali volimo, recimo jedno popodne da provedemo na obali kakvog mora ili jezera. Šume isto volimo, ali ne zato što se pretvaramo u slepe miševe i visimo po granama, vec zato što nas štite od sunca kad je jako; što nam pricaju o našim precima, nama samima.
I ko li je samo izmislio da imamo ocnjake kojima sišemo krv? Molim Vas, to je tako ponižavajuce! Kao i svi drugi, odemo u prodavnicu i kupimo krv - svinjsku, junecu, ljudsku.
Danas može svašta da se nade u tim prodavnicama: krv u konzervi, sladoled od krvi, sok od krvi, krv kao prilog… Ali, odlutao sam.
Prihvatamo se svake vrste posla. Najviše nas je mesara i patologa, iz razumljivih razloga, ali ima i onih koji se bave drugim poslovima, kao recimo, profesori, lekari, zubari, novinari.
I, molim Vas, uopšte ne spavamo u kovcezima. Vrlo su neudobni, probao sam u više navrata i ne ide. Ne može vampir u njima ni da se okrene. Veliki bracni krevet je ono što ja volim, za druge ne znam.
Odeca nikako nije samo crna, pa dosadilo bi nam da nosimo stalno jedno te isto.
I, pobogu, ne živimo vecno, ko li se samo toga dosetio? Možda imamo duži životni vek, ali ne mnogo duži.
Ustvari, mi smo toliko slicni ljudima, da bih mogao da kažem, da sam samo malo slobodniji, da smo mi - ljudi.”
Završi Teofil svoje izlaganje i šeretski se osmehnu.
Palcem, kažiprstom i srednjim prstom uhvati ciniju od pet litara, nazdravi lešu obešenom naglavce o drvenu gredu iznad cinije i otpi.
 
Dragi tata,

Pisem ti sa velikom i tugom i radosti.

Morao sam pobeci sa mojom novom devojkom jer sam htio da izbegnem scene sa tobom i mamom. U Suzani sam nasao pravu strast, a ona je i tako lepa...Znam da je vi ne biste prihvatili zbog svih njenih pirsinga, tetovaza i njenog uskog motoristickog odela, kao i zbog toga sto je ona prilicno starija od mene.

Tata, imam i radosnu vest - ona je trudna. Suzana kaze da cemo biti veoma sretni. Ona ima kamp-kucicu u sumi i gomilu drva za lozenje; to ce nam biti dovoljno za celu zimu. Zelimo da imamo jos mnogo djece.

Suzana mi je otvorila oci cinjenicom da marihuana stvarno ne steti nikome. Uzgajacemo je i razmjenjivati sa drugima u ljudima u Komuni za kokain i ekstazy. U medjuvremenu, molicemo se da nauka ipak uskoro nadje lek za SIDU, da Suzani bude bolje; ona to sigurno zasluzuje.

Ne brini, tata, ja imam vec 15 godina i umem da se brinem o sebi. Siguran sam da cemo vam kad-tad doci u posetu da vidite svoje unuce.

Tvoj sin Dejan



P.S. Tata, nista od toga nije istina. Ja sam preko puta kod Dragana u kuci. Hteo sam samo da te podsetim da u zivotu ima mnogo gorih stvari od one skolske knjizice na mom radnom stolu. Volim te!

Tata, nazovi kada bude bezbedno da mogu da se vratim kuci.
 
Profesor filozofije je pred studentima, a ispred sebe ima nekoliko predmeta.

Kada je cas poceo, bez reci uzima u ruke veliku praznu teglu od krastavaca i pocinje je puniti kamenjem precnika oko 5 cm. Kada je napunio upitao je studente da li je tegla puna. Slozili su se da jeste.

Profesor onda uzima kutiju sa sljunkom i njega sipa u teglu.
Teglu je malo protresao i naravno, sljunak je, kotrljajuci se, popunio prostor izmedju kamenja. Onda je ponovo upitao studente da li je tegla puna.
Uz smeh su se slozili da jeste.

Profesor sada uzima kutiju sa peskom i sipa ga u teglu.
Naravno, pesak je popunio sve ostale supljine.

"A sada" - kaze profesor, "hocu da zamislite da je ovo vas zivot!"
"Kamenje predstavlja vasu porodicu, partnera, vase zdravlje, decu, prijatelje - sve ono sto bi vas zivot cinilo punim i onda kada bi sve drugo nestalo".
"Sljunak su sve druge stvari koje su vazne kao sto je posao, kuca, auto.
Pesak je sve ostalo. Sitnice.

Ako u teglu prvo stavite pesak, za kamenje i sljunak nece ostati mesta.

Isto vazi u zivotu. Ako sve vreme trosite na nevazne stvari, necete imati prostora za ono sto vam je vazno.

Obratite paznju na ono sto je kljucno za vasu srecu. Igrajte se sa decom. Nadjite vremena da odete kod lekara na kontrolne preglede. Izvedite svog partnera na neko lepo mesto. Druzite se sa prijateljima.
Uvek ce biti vremena za posao, spremanje kuce, popravak auta...

Pobrinite se prvo za kamenje, za ono sto je zaista vazno.
Postavite svoje prioritete. Sve ostalo je samo pesak!"

A onda, jedan student uze teglu, za koju su se i profesor i svi studenti slozili da je puna i natoci konzervu piva u nju. Naravno, pivo je popunilo sve preostale supljine u tegli. Sada je ona zaista bila puna.

Naravoucenije:
Koliko god da vam je zivot ispunjen, uvek ima prostora za pivo !!!
 
Njen i njegov dnevnik...

Njen

U subotu navecer mi se ucinio cudnim. Našli smo se u kaficu i popili pice. Pomislila sam da sam ja za to kriva jer sam cijelo poslijepodne bila u kupovini s prijateljicama i malo zakasnila na sastanak, ali on nije ništa komentirao. Razgovor je zapinjao, pa sam mu predložila da odemo na neko intimnije mjesto gdje bismo mogli na miru pricati. Pošli smo u jedan restoran i on se nastavio cudno ponašati. Izgledao je odsutan duhom. Pokušala sam ga oraspoložiti i pocela razmišljati da li sam ja kriva što je takav ili postoji neki drugi razlog. Pitala sam ga što mu je, a on mi je odgovorio da to nema veze sa mnom. Odgovor mi nije zvucao uvjerljivo. Dok smo se automobilom vracali kuci, rekla sam mu da ga jako volim, ali on nije ništa odgovorio, samo je prebacio svoju ruku preko mojih ramena. Nisam znala kako objasniti njegovo ponašanje jer mi nije uzvratio da i on mene voli niti je uopce išta rekao, pa sam postajala sve zabrinutija. Kad smo konacno stigli kuci pomislila sam da me želi ostaviti. Pokušala sam ga navesti na razgovor, ali je on upalio televizor i poceo odsutno gledati program, kao da mi daje do znanja da je izmedu nas gotovo. Na koncu sam odustala i rekla mu da idem spavati. Desetak minuta kasnije došao je i on i na moje iznenadenje odgovorio na moja milovanja i poceo voditi ljubav sa mnom. No i dalje je izgledao rastresen. Htjela sam se suociti sa situacijom, razgovarati s njim što je prije moguce, ali je on zaspao. Pocela sam plakati i plakala sve dok nisam zaspala. Više ne znam što bih trebala uciniti. Gotovo sam sigurna da misli na neku drugu. Moj život je potpuna katastrofa.

Njegov

Danas je igrala reprezentacija i izgubila. Ali sam se zato barem seksao.
 
Deset saveta Fate za uspeshan brak

Deset savjeta Fate za uspješan brak iz njenog provjerenog bracnog iskustva s Mujom:

1. Tri puta tjedno vodi me na burek da me razveseli. Ja ga napravim i ispecem, a on mi kaže: hajd' izadi iz kuhinje i pojedi i ti malo.

2. Popodne nikad ne spavamo zajedno: on spava sam na kaucu u dnevnom boravku, a ja brišem prašinu i perem sude.

3. Svakog mjeseca, cim dobije placu, vodi me da mi kupi razne poklone:
- deterdžent za sude da se ne mucim i perem na suho, wc sanitar da ne moram samo cetkom i vodom trljati kadu i plocice.

4. Rodena sam u studenom pa mi za rodenadan kupi cetiri metra drva i onda gleda kako uživam u poklonu dok ja unosim drva u podrum. Tu vecer uživamo kraj vatre u peci iako znam da ga živcira što ja odmah spominjem da bih za Novu godinu volila dobiti na poklon dvije tone cumura. Vidim da u njemu kuha od bijesa, da se suzdržava da me ne odalami i da u sebi roji:
- Tek je jedan poklon otvorila, a vec misli o drugom.
Ali takve smo mi žene. Što se tu može.

5. On vodi racuna o mom izgledu i kao dobar muž pazi na moju liniju i tjera me da držim dijetu kako bi dobro izgledala. Stavio je kljuc na frižider da ne bih mogla doruckovati. Ako napravim batake za rucak, on pojede sve, a meni, duša moja, ostavi samo krumpir, a onda ja kažem:
- Pa nisu djeca na dijeti.
- Jesu li ženska djeca u nas? - pita.
- Jesu. - odgovorim.
- E pa, moraju na dijetu k'o i majka. - kaže on.
Takav ti je moj Mujo, pravi moderni domacin koji vodi racuna da žene izgledaju moderno. Procit'o je negdje da je jabucni ocat dobar za dijetu, pa mi je prošli tjedan zabranio da jedem i samo mi davao po cašu jabucnog octa tri puta dnevno, sve dok se nisam zasrala i dobila proljev.

6. Posebno vodi racuna o mom tenu i održavanju kože. Moj Mujo je tako dobar muž da me svako vecer natjera da stavim masku na lice tako da mi nije vidio lice za vrijeme seksa ima deset godina. Cim dode s posla, odmah me opet natjera da stavim masku na lice da bi mi koža bila mekana. Subotom i nedeljom ne da mi nikako da skidam masku s lica i moram da je držim cijeli vikend. Ja ga molim da mi je skine makar dok Arsenal igra protiv Liverpula.

7. Kad se šetamo robnom kucom izgledamo kao zaljubljeni par jer me on drži za ruku, tj. zavrne mi ruku da ne mogu ništa da pipam.

8. Po noci me istjera iz spavace sobe da ne bih morala slušati njegovo hrkanje.

9. Što jest - jest: ne da mi da ništa radim po kuci sama. Uvijek natjera i mene i moju majku da zajedno radimo.

10. Nikad se ne kupa brez mene.. Svaki mjesec kad se nakani okupati, fino me zamoli da mu ugrijem vodu i naspem u kadu pa da mu istrljam leda i uvijek place i šamar mi zvekne ako ga, nedaj Bože, ujede za oci, pa pazim jako, a ako budem dobra i ne ujede ga nikako za oci, onda me pusti da se i ja okupam u onoj istoj vodi kad on izade iz kade...

Eto kako je pažljiv i štedljiv moj Mujo, duša moja...
 
Upoznali su se u subotu uvece u mracnom delu disko kluba i razmenili brojeve telefona. U ponedeljak ju je on nazvao i neformalno pozvao na kafu u utorak u 8 kod Konja. Spuštaju slušalicu...

ONA

28 i po sati pre sudara

Zvao je, ******, zvao je!!! Zove najbolju drugaricu i melju cetiri sata treba li ici kod frizera, kod pedikira, fakira, psihologa i na barem tri plasticne operacije.
Urla na telefon od adrenalina sve dok je otac (koji od nje ne uspeva zaspati) ne pocne daviti krvavih ociju.
Prica s mamom do tri ujutro o tome kako je tata dok joj je pevao serenadu u Malom Mokrom Lugu pokisnuo i dobio šarlah i još mnoštvo vrcavih porodicnih traceva.
Noc provodi besano, hipnotizirajucim pogledom gledajuci u ormar ne bi li joj se 'ukazala' garderobna kombinacija.
Ujutro D-dana odlazi u grad i kupuje potpuno novu odecu jer je zakljucila da ništa u ormaru nije dovoljno dobro.

10 sati pre sudara

Šizi zbog podocnjaka (pobogu, otkud sad oni, a tako se zdravo hranim?!) i proverava šta joj fali od šminke.
Trci do obližnje parfimerije po olovku za oci koja ce joj pasovati uz torbicu. Olovka je 3 cm veca od torbice pa je sakati caletovim kombinirkama i zasere nove krem pantalone koje su joj do te sekunde bile savršene. Ide po nove pantalone.
Na putu kuci shvati da su joj ispucali vrhovi; placa frizerki duplo da je primi preko reda, a kad je vec upala, stavlja i farbu koja joj ide uz te pramenove.
Kupuje usput i novi parfem, iako mu tete u radnji još nisu ni cenu napisale.

5 sati pre sudara

Poeinje s donjim rubljem. Izazovno - ne. Otkaceno - ne. Postupak se ponavlja kao kod pasijansa, kada otvorite sve karte pa probate ponovo. Grudnjak joj ipak ne paše uz bluzu.
Place i maskarom zasere pantalone. Poluluda uzima mamine iz njenog ormana.

3 sata pre sudara

Pere se, depilira, šmirgla zube, kida desni. U kadi je 30 centimetara debeo sloj raznih soli, kiselina, lekovitog šljunka i izumrlih školjkaša.
Cupa obrve, puši, uzima cigaretu sa pogrešne strane, psuje, grize na svaki pokušaj ulaska u kupatilo. Cale od muke piša u kriglu.

1 sat pre sudara

Dobija menstruaciju i zasere pantalone. Skvici, frkce i skida s mame zadnje pantalone u stanu. Svi joj se micu sa puta jer seje smrt gore od sifiliticara-triperaša radikala sa hiper-gripom.

10 minuta pre sudara

Poliva se miomirisima, trlja pazuhe mirisljavom jelkicom iz automobila i shvata da se zaflekala parfemom po pantalonama. Lupa glavom o volan i pokupi
tramvaj.

15 minuta posle termina

Stiže na dogovoreno mesto. Ugleda ga i pomisli: 'O, Bože, kako je lep!!'



ON

3 sata pre sudara

Gleda TV i cacka nos.
Pokušava se setiti šta se dogovorio za veceras. Usred misaonih napora, nežno se gladeci po jajima, shvata da nije mlatio majmuna vec dva dana jer se u subotu tako zapio da je tek juce donekle došao sebi.
Nakon drkanja se ipak seti da ga veceras ocekuje kafa s jednom od dve ženske od subote, kojima se ne može setiti ni face, a kamoli imena, ali je u nedelju našao broj nažvrljan na podlaktici.

2 sata pre sudara

Odlazi gladan u kuhinju ceškajuci se po jajima, kad tamo na stolu cvarci, slanina i luk. Razmišlja dobre tri sekunde ima li se smisla žrtvovati, a onda fino posoli glavicu.
Obilatu veceru zaliva sa dva piva i podriguje silinom osrednjeg nilskog konja, sve dok pobesnela keva ne uleti u kuhinju.
Žica kevu 500 dinara. Keva ni ne pomišlja da mu da. Objašnjava kevi da ima novu ribu i da bi joj kupio neki cvetic i pokloncic. Keva ganuta vadi 640 dinara i pocne pricati kako joj je tata '56. doneo na sastanak pet ukradenih crvenih ruža, pa ju je hteo poljubiti, ali je došao vlasnik vrta s grabuljama, pa su morali bežati, pa jos od tada ima kurje oko.
Ne docekavši kraj dobro poznate sage, beži mahnito iz stana do kafica. Kupuje pljugu i dva piva od kevine love te u kaficu odgleda kraj tekme.

Pola sata pre sudara

Dolazi kuci i suocava se sa vecnom dilemom, tuširati se ili samo oprati jaja?
Gleda skraceni snimak druge zonske lige zapad u malom fudbalu na pijesku za veterane invalide i zakljucuje kako ionako sutra ima mali fudbal, pa ce se znojiti te nema smisla da se ceo kvasi.
Nevoljno ode zaprati kitu.
Dok desnom rukom perucka onu stvar, levom uspešno ruši sve cetkice za zube u lavabo. To ocigledno užasne kevu koja je upravo došla da izvadi
veš iz mašine pa ukopana zbunjeno zuri u prizor pred sobom.

15 minuta pre sudara

Sedi na krevetu, vadi carape ispod kreveta i njuši one koje još uvek mogu poslužiti... dok gace ipak ne mogu. Mogu jedino nekoj gatari i forenzicarima.
Krece, ali na vratima mu se prisralo, a to se ne propušta.
Grabi Sportske Novosti, ceška se, prducka i meditira sve do zadnje strane.

15 minuta nakon termina

Dolazi na mesto sastanka igrajuci džepni bilijar. Ugleda je i pomisli: 'A, u k***c! To je ona s manjim sisama...'
 
Prica izmedju zene i muza

Muž: (vraca se kasno sa posla) Zdravo dušo. Logujem se...
Žena: - Što misliš o kupovini novog televizora?
Muž: - Internal error. Out of resources.
Žena: - Daj mi kreditnu karticu, želim u kupovinu.
Muž: - Sharing Violation. Access denied...
Žena: - Voliš li me koliko voliš i komp ili ti služim samo za zabavu?
Muž: - Too many parameters...
Žena: - Pogriješila sam što sam se udala za tebe.
Muž: - Data type mismatch.
Žena: - Ti si totalno lud.
Muž: - ...by Default.
Žena: - Šta je sa tvojom platom?
Muž: - File in use. Try again later.
Žena: - Što ti se dogodilo s autom jutros?
Muž: - System is unstable. Press CTRL + ALT + DEL to Reboot.
Žena: - Hoceš popiti još malo vina?
Muž: - File system is full.
Žena: - Što misliš o mojoj familiji?
Muž: - Unknown Virus.
 
~*~Svecenikova prva misa ~*~

Jedan mladi svecenik bio je tako nervozan da prije prve mise nije mogao ni rijeci progovoriti pa upita biskupa za savjet.
Ovaj mu rece:"Sljedeci put popij casu vode s dvije kapljice votke i odmah ces se osjecati slobodnije."
Poslije toga svecenik se osjecao tako dobro da ga nista nije moglo uznemiriti.
Nakon povratka s mise doceka ga cedulja s biskupovom porukom:
Postovani, rekao sam nekoliko kapljica votke u vodu, a ne obratno.
I jos par savjeta:
Nije potrebno stavljati kriske limuna na rub pehara.
Ormar pored oltara je ispovjedaonica a ne WC.
Ne oslanjajte se vise na kip Blazene Djevice Marije, ne grlite ju i ne ljubite vise.
Postoji 10 zapovjedi a ne 12, 12 je apostola a ne 7. Nijedan od njih nije bio patuljak.
Isusa i njegove ucenike ne zovemo J.C. and Co.
David je pobijedio Golijata prackom i kamenom, nije ga umlatio i prosuo mu mozak.
Judu ne nazivamo kurvinim sinom.
Papu ne zovemo El Padrino.
Bin Laden nema veze s Isusovom smrcu.
Sveta vodica je za posvecivanje a ne za osvjezavanje ispod pazuha.
Ne sjedi se ispred oltara i ne stavlja se noga na Bibliju.
Hostija nije grickalica uz vino, vec za vjernike.
Gresnici idu u pakao a ne u pizdu materinu.
Onaj u kutu, pored zbora, kojega ste nazvali pederom i transvestitom u suknji, bio sam ja.
Na kraju se kaze Amen, a ne fajront.
 
Prijemni test za policajce


Kandidati moraju znati citati ili pisati - oboje nije potrebno.
Pomocna sredstva nisu dozvoljena.
Rok za izradu testa - 8 sati.
Svako ko prepise dobija dodatnih pet bodova zbog izuzetne nicijative.

Puno srece pri resavanju testa!

Pitanja:

1. Ko je pobedio u II svetskom ratu, a ko je bio drugi?

2. Od cega je napravljen srebrni dolar?

3. Objasni Ajnstajnovu "teoriju relativitetai" ili napisi njegovo ime.

4. Velikim slovima napisati: pas, macka, krompir.

5. Kada pocinju vesti u 19:30?

6. Koliko je otprilike bilo bozjih zapovesti?

7. Postojalo je 6 kraljeva sa imenom George, zadnji se zvao George VI. Kako se zvalo ostalih pet?

8. Napisati brojeve 1-10 unazad. Za svaki pogresno napisani broj odbija se jedan bod.

9. Ko je pronasao Otto motor?

10. Koji instrument je svirao Mujo harmonikas?

11. Razumes li Njutnov zakon gravitacije? Odgovoriti sa DA ili NE!

12. Berlin je glavni grad koje drzave? (ne vise od jednog odgovora)

13. Zaokruzi neodgovarajucu osobu u nizu:
a. Martin Luther King
b. Papa
c. Mahatma Gandhi
d. Dzek Trbosek

14. Vasco Da Gama poduzeo je tri morska putovanja. Na jednom od njih je umro. Na kojem po redu putovanju?

15. Kolumbovo jaje je:
a. Jaje jedne vrste ptice
b. Specijalno kuvano jaje za dorucak
c. Deo tela slavnog moreplovca
 
Ako neko ima neku zanimljivu pricu,moze da je podeli sa nama....Evo jos jedne

Prljavi ves...

Mladi par se doselio u ulicu. Slijedeceg jutra, dok su doruckovali, žena opazi komšinicu kako širi ved.
-Kako joj je prljav veš-rekla je
-Možda joj je potreban drugi prašak, a možda uopšte i ne zna prati-
Muž je cutke posmatrao, i nije ništa komentarisao.

Svaki put kada je komšinica širila veš, padali bi isti komentari.
Mjesec dana kasnije, žena je bila u cudu kada je videla da je komšinicin veš cist kao snijeg.
-Pogledaj, konacno je naucila da pere. Ko li ju je naucio-rekla je mužu.
Muž joj odgovori-Niko, ja sam oprao naše prozore.
 
>> Prolazeci pored sobe svog sina, otac je bio zapanjen vidjevsi
>>krevet lepo poravnan i sve uredno i pospremljeno. Tada je video
>>omotnicu na jastuku.
>>Na
>>njoj je pisalo:Tata!. Sa najgorim slutnjama, otvorio je omotnicu i
>>poceo citati pismo drzeci ga drhtavim rukama:
>>
>>Dragi tata,
>>Pisem ti s velikom zalosti i tugom.
>>Morao sam pobjeci sa mojom novom devojkom jer sam htio izbjeci scenu s
>>tobom i mamom. U Jani sam nasao pravu strast i ona je tako lepa....
>>Znam da je ti ne bi prihvatio zbog svih njenih piercinga, tetovaya i
>>njene uske motoristicke odece kao i zbog toga sto je ona toliko
>>starija od mene, ali to nije samo ljubavna strast.
>>Tata, ona je trudna.
>>Jana kaze da cemo biti jako sretni. Ona ima kamp-kucicu u sumi i hrpu
>>drva za lozenje to ce nam biti dovoljno za cijelu zimu. Zelimo da
>>imamo jos puno dece.
>>Jana mi je otvorila oci cinjenicom da marihuana stvarno ne steti nikome.
>>Uzgajacemo je i razmenjivati sa drugim ljudima u Komuni za kokain i
>>ekstazy. U medjuvremenu, molicemo se da ce nauka ipak uskoro naci lek
>>za AIDS da Jani bude bolje; ona to zasigurno zasluzuje.
>>Ne brini, tata, meni je sad 15 godina i znam se brinuti o sebi.
>>Siguran sam da cemo vam kad-tad doci u posetu da vidite svoju unucad.
>>
>>Tvoj sin Tvrtko
>>
>>
>>P.S. Tata, nista od toga nije istinito. Ja sam preko puta kod Marka kuci.
>>Hteo sam te samo podsetiti da u zivotu ima puno gorih stvari od one
>>skolske knjizice na mom pisacem stolu.
>>Volim te!
>>Nazovi kad bude sigurno da se mogu vratiti kuci.?

:mrgreen:
 
San,jawa ,sta li,da verujemo ili ne ?:)

Zelite li nesto ?:per:

A ,da prica neka.:hahaha:

Novinar dobio zadatak da napravi interjvu,nekakav interesantan ,kao pecat olicja
zivota prosecnog gradjanina.:dash:
Zaustavi tako na ulici nekog,te ga pita:
Zelite li biti politicar,imate li ambicije ?:manikir:
Osoba ¨C¨ odgovori :Ne ! ,a zelite li nesto ?:dontunderstand:
Novinar: ¨Pa intervju sa vama¨:hahaha:
te nastavi:¨Kako procenjujete stanje opshte politicke situacije i stremljenja,tj.peavac ??
¨C¨: :think:Pa ,znate sta,neverovatno ,ali pocinje da mi se dopada,cak sta vise postajem optimista,
mada mi nije jasno kako mi se to desava.¨
Novinar: ¨Maa,ljudi jeli ovo moguce ?!,Jedan gradjanin u Srbiji sto uvidja svetlu buducnost !¨
Ustvari,kad malo bolje razmislim,covek u pravu.A zelite li vi nesto ??¨
¨C¨: Kad postavimo sve na vagu,koze su skoro sve na broju,jedino neka licne prirode jos fali,
ali mislim da cemo i to resiti kompromisom,na obostrano zadovoljstvo.¨:super:

Naravoucenije:
:think:Svakoj etapi :)jednom dodje kraj, ,;)ali time pocinje neka nova.

:neutral::whistling:
 
...klip iz šetnje...

šah na klupi...
smoreni deka koji ima skoro sve figure u polju,
i drugi entuzijastični deka koji ima samo pijuna na tri polja od ivice,
i navija *hajde mali, bičeš Dama!*
 
ZAMENJENI POKLONI

Na žalost, još nisam oženjen, a do duše bio sam veren, ali do vencanja nije došlo zbog ovoga:

"Za Novu Godinu hteo sam verenici da kupim rukavice, koje bih joj poslao u paketicu sa pismom. U prodavnici sam sreo koleginicu sa fakulteta koja je kupovala gacice. Nespretnošcu, prodavacica je zamenila poklone. Tako da je koleginica uzela rukavice a ja gacice, Poslavši verenici misleci da su rukavice. Sada zamišljam verenicu ispod novogodišnje jelke kako otvara
poklon i cita pismo:

"Draga verenice,

Dugo sam razmisljao cime da te obradujem i dokažem svoju ljubav. Zadnju put sam konacno primetio šta ti treba pa ti šaljem u paketicu. Želeo bih da u njima provedeš divne trenutke. Želeo bih biti pored tebe kada ih budeš navlacila i tek se u pismu usudujem reci da bi ih poljubio. Jako su mi se svidele, pa sam bio ubeden da ce se svideti i tebi. Namerno sam uzeo manji broj jer ce se vremenom i zbog cesce upotrebe raširiti, a zna se da su lepše kada su tako priljubljene. Imale su takve do clanaka ali što su krace brže se skidaju. Mislio sam kupiti obložene krznom ali takve bi ti smetale a osim toga krzno golica a i prevruce su što sam primetio kod koleginice. A probao sam ih i na prodavacici. Uskoro ce prolece ali koliko mi je poznato ti ih tada ne nosiš. Ne zaboravi ih kada podes sa prijateljicama u diskoteku. Kupio sam namerno takve koje se brzo skidaju ako se žuri tebi i tvojim prijateljicama. Nece dugo biti ciste jer ljudi imaju prljave ruke, a koliko znam ti si sa ljudima stalno u kontaktu. Još nešto ako ti se ne svidaju možeš ih zameniti prodavacica ce ti drage volje dati druge. Kada se budu pocepale nemoj ih baciti jer cu pod stare dane njima brisati naocare buduci da su još uvek natopljene mirisima koji ce me zauvek podsecati na tebe i tvoju ljubav.

Zauvek tvoj...


U zivotu se nisam nasmejala ovako.:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Odjeća za ljubav

Žena se nenajavljena pojavi na vratima sinove kuće. Pristojno pokuca i odmah uđe. Bila je zapanjena kad je ugledala snahu kako leži na kauču gola golcata. U pozadini je svirala nježna glazba, a sobom je lebdio zamamni miris parfema...
"Što to radiš?", upita svekrva.
"Čekam mog i tvog Ivana da se vrati iz ureda", odgovori snaha.
"Ali pa ti si gola!", obrazloži svekrva.
"To je moja odjeća za ljubav", uzvrati snaha.
"Odjeća za ljubav? Pa nemaš ništa na sebi!!!"
"Ivan je presretan kad nosim tu odjeću, svaki put kad me vidi u njoj postane strašno romantičan i satima me ne pusti na miru."
Svekrva ode. Kad je došla doma, skine se, naškropi najboljim parfemom, priguši svjetla, legne na kauč i pričeka muža da dođe s posla...
Konačno dotični stigne doma, uđe u dnevni boravak i ugleda ženu kako leži na kauču u izazovnoj pozi.
"Što je pak to?" upita.
"To je moja ljubavna odjeća", zavodnički prošapće supruga.
"Treba ju ispeglati", odgovori muž, "što ima za večeru?"
 
Kristofer Kolumbo je mogao otkriti Ameriku samo zato što je:


BIO NEOŽENJEN!!!

Da je Kristofer Kolumbo imao suprugu, čuo bi sledeće:

-A što moraš ići ti? - A što ne pošalju nekog drugog? Šta si ti,najveći mozak? - Tebi je sve okruglo! Jesi ti LUD ili glup?
- Ne znaš čak ni moju familiju a ideš da otkriješ novi svet! - Šta skrivaš?
Ne znaš ni gde ideš! - A šta, samo će muškarci putovati? Ma nemoj? - A što ne mogu ja ići ako si ti šef?.... mene nikada ne vodiš na putovanja!
- Nesretniče, ne znaš više šta bi izmislio samo da nisi kući? - Ako izađeš na ta vrata ja odoh mami!
Bestidniče! - A ko je ta Marija? Šta ona hoće? Kažeš djevojčica?... Ma jedi biiiip!!... Pedofilu! - Sve si isplanirao, pokvarenjaku!
Ti si se dogovorio sa tim kurvama indijkama. - Ne možeš mene prevariti!
Šta?, Kraljica će prodati svoj nakit da bi ti putovao? Šta ti misliš da sam ja glupača? Šta ima između tebe i te matore krave? -
Ne dam da ideš igde! uvek nešto skontaš da bi me ostavio samu! -
Ništa se neće desiti ako svet i dalje bude ravan.

Nemoj mi se oblačiti jer ti ...
ne ideš!
 
Nije lako biti žena

Ako si pametna, lepa i ambiciozna:
Druge žene te mrze.
Muškarci te se plaše.
Lenje misle da ćeš im uzeti radno mesto.
Ako imaš novca - ili si sponzoruša ili si ljubavnica.
Ako sama zarađuješ - glupa si.
Ako puno trošiš - rasipnica si.
Ako imaš svoje mišljenje - kučka si.
Ako ćutiš - mutava si.
Ako se doteruješ- imaš nekog drugog.
Ako se ne doteruješ - zameniće te drugom koja se doteruje.
Ako imaš muške prijatelje - ili su ti momci ili ljubavnici.
Ako si neudata - nešto ti fali.
Ako si udata - budala si.
Ako si ipak udata - zašto nemaš karijeru?
Ako imaš karijeru - zašto nisi udata?
Kad se udaš - kad ćeš roditi?
Kad rodiš - kad ćeš roditi drugo dete?
Kad rodiš dvoje dece - pa ti ništa ne radiš? Pa zar nisi imala nekakvu karijeru?
 
b_200_300_16777215_0___images_grupa_alpinista_iz_srbije_osvojila_vrh_planine_dole_desno_na_karti.jpg


Grupa alpinista iz Srbije osvojila vrh planine dole desno na karti


Šestočlani planinarski tim iz Srbije, predvođen poznatim italijanskim alpinistom Markom Felinijem iz Italije, pokorio je u februaru ove godine Mont Kinabalu, jedan od najviših planinskih vrhova Azije.

Uprkos lošim vremenskim uslovima i brojnim problemima sa kojima se suočila, ova grupa dokonih ljudi je uspela da se popne na 4095 metara visoki planinski masiv, koji se nalazi na istočno-malezijskom tlu države Sabah, na ostrvu Borneo.

Iako je, od kad se vratila sa ovog poduhvata, cela ova družina u samom centru medijske pažnje, redakcija "Fokusa" uspela je da porazgovara sa Draganom Martićem iz Beograda, bratom jednog od članova ekipe.


FOKUS: "Кako je vaš brat došao na ideju da se popne na vrh jedne ovako visoke planine?"

DRAGAN: "Ovakve ideje se ne rađaju preko noći. On se bavi planinarenjem od svoje sedme godine. Znao sam da će mu ovaj sport postati najveća ljubav još od kada smo bili deca. Dok sam ja želeo da jurim fudbalsku loptu i devojčice, on je oduvek imao želju da osvoji neki od najviših planinskih vrhova i upravo je to i ostvario pre nekoliko dana."


FOKUS: "Zašto se vi ne bavite planinarenjem?"

DRAGAN: "Naši otac i deda su bili planinari, a pradeda je živeo na Durmitoru. Kako potičem iz planinarske porodice, očekivalo se da ću se i ja baviti ovim sportom, ali ljubav prema alpinizmu je počela da iščezava jako rano, već posle prvog pokušaja da se bez preke potrebe popnem na nešto strmo."


FOKUS: "Da li ste upoznati sa kakvim su se problemima suočavali vaš brat i njegove kolege tokom penjanja na ovaj vrh?"

DRAGAN: "Pa, po onome što mi je brat pričao, najteže od svega je da konstantno ideš uzbrdo. To je i njima bio jedan od težih zadataka. To i izbegavanja medveda."


FOKUS: "Bilo je medveda na planini?"

DRAGAN: "Zaista ne znam."



Izvor: Fokus
 

Back
Top