Energija vetra

secam se da sam video tacan proracun sa nacrtima i slikama mini vetrenjace u casopisu 'sam svoj majstor'...

mene interesuje, da li postoji neka elektronska naprava koja mixuje dva izvora napajanja, npr porosac da se poveze na tu napravu koja bi imala izvor iz vetro generatora-vetrenjace ali i iz mreznog napajanja pa da potrosac trosi 100% struje iz vetrenjace a da se samo dopunjuje iz mrene instalacije...
 
NA KRILIMA VETRA
Prilikom koristenja energije vetra trebalo bi oponasati prirodu na primer ptice selice.Ptice selice leteci u uredjenom jatu dostizu daleko veca rastojanje nego kada bi letele neorganizovano. One u jatu koriste vecu gustinu vazduha koju im daje predvodnik jata.
 
Naj jednostavniji način korištenja vetra je mali klipni kompresor na okretnoj osovini i sa rotorom od lima sa 10-20 pera sistem divlji zapad. komprimovani vazduh se koristi za injektorsko podizanje vode iz bunara
 
Da li ste čuli da u predlogu novog zakona o energiji možete da pravite vetroelektrane neograničene snage? Uz to država je dužna ne samo da otkupljuje takvu struju, već i da vas stavi u povlašćene snabdevače!

Pozz!
 

Back
Top