Energija vetra

Malo me grize savest da ne bih nekoga naveo na ideju da premotava alternator.

Trebao bih 2 sata da napisem zasto to nije primjenjivo ali za to cu da opisem primjenu normalnog alternatora bez koristenja elektronskih reglera,inventora itd.

Moze da se uzme elektro motor sa stalnim magnetima npr. od brisaca za auto i da se osovina pricvrsti direktno na osovinu od alternatora tj propelera.

Na kontakte na alternatoru od struje pobude se dovedu izlazi iz motora za brisace.

Prilikom okretanja vetenjace indukuje se struja u motoru za brisace i aktivira se alternator
tj nastaje magnetno polje u alternatoru od koga se ponovo indukuje struja.

Dalje se direktno prikljucuje na akumulator u blizini i onda preko pretvaraca 12/220 do kuce.

Prednosti : nema reglera koji trose struju kada vjetrenjaca ne radi,mehanicki otpor rotranju se povecava sa porastom brzine gde naravno struja raste i vetrenjaca moze da radi pri svakoj brzini vetra

Razlog zasto se ne uzme jednostavno jedan generator sa stalnim magnetima je zbog mehanickog otpora koji je konstantan i onemogucava pokretanje vetrenjace posebno pri sporijem vetru.i osim toga ne iskoristava brze vetrove.

Za takvo nesto nije potreban proracun o prosecnoj brzini vetra, reduktori itd.
Dovoljno je imati volje napraviti takvo nesto.
 
Ja sam izvadio sve zice iz statora i namotao tanje po proracunu i uradio obicno wiklovanje sa pecenim lakom.Napon sam dobio ali sam ga kod potrosaca sveo na jednu fazu pomocu elektronike, snaga nije bila nesto znacajna 100-200w koliko se mogu da sjetim.Nisam to primjenjivao u dugotrajnoj upotrebi samo sam ekspeimentisao i posebno me je interesovala struja pobude i varijacije mehanickog otpora.

Pozdrav
viklovanjem sa tsnjom zicom pstizes samo da na manjim obrtajima dobijas veci napon.
Dali se radi o 220v-100-200w jednosmerne stuje ili neizmenicne.
 
Jedna efikasna vjetrenjaca za pumpanje tecnosti npr. u solarnim sistemima,ispumpavanju bunara,navodnjavanju i sl. se moze napraviti tako sto se na osovinu propelera zavari zglob i dugackom polugom se prikljuci na obicnu rucnu pumpu za vodu ( gusana, ima je skoro u svakom selu).

Paznju treba obratiti na duzinu zgloba i mogucnost zakretanja za 360° nosaca propelera da se ne desi da poluga to onemoguci.

Ako se zele veci kapaciteti nije problem napraviti novu pumpu od sire cevi i visine po potrebi.
Sto je hod klipa duzi to je veca visinska razlika koja moze da se pumpa.

Na isti nacin se moze vazduh komprimirati samo sto se pumpa brzo zagrijava i klip treba konstantno podmazivanje sa uljem ( moze da se uporedi sa rucnom pumpom za auto).

Takvo nesto moze da se vidi osim u western filmovima i na ( U.S. patent gow) google.

Ako je pumpa rotaciona ne mora da znaci da je turbolader od auta,ova moze da komprimira i sa rucnim pogonom i sto je najvaznije ne grije se.

Pozdrav!

Pozdrav
Ovo sa pumpanjem vode treba malo bole da rastumacis. Ja sam napisao solarni paneli > prozvode elektricnu energiju<
Solarni kolektori >zagrevaju vodu<
Turbolader predpostavljam turbo kompresor na autu. Ako ga okreces rucno sigurno se nece ugrejati. Pritisak oko 0,0 BARA. Ne trba ga ni podmazivati.
 
Malo me grize savest da ne bih nekoga naveo na ideju da premotava alternator.

Trebao bih 2 sata da napisem zasto to nije primjenjivo ali za to cu da opisem primjenu normalnog alternatora bez koristenja elektronskih reglera,inventora itd.

Moze da se uzme elektro motor sa stalnim magnetima npr. od brisaca za auto i da se osovina pricvrsti direktno na osovinu od alternatora tj propelera.

Na kontakte na alternatoru od struje pobude se dovedu izlazi iz motora za brisace.

Prilikom okretanja vetenjace indukuje se struja u motoru za brisace i aktivira se alternator
tj nastaje magnetno polje u alternatoru od koga se ponovo indukuje struja.

Dalje se direktno prikljucuje na akumulator u blizini i onda preko pretvaraca 12/220 do kuce.

Prednosti : nema reglera koji trose struju kada vjetrenjaca ne radi,mehanicki otpor rotranju se povecava sa porastom brzine gde naravno struja raste i vetrenjaca moze da radi pri svakoj brzini vetra

Razlog zasto se ne uzme jednostavno jedan generator sa stalnim magnetima je zbog mehanickog otpora koji je konstantan i onemogucava pokretanje vetrenjace posebno pri sporijem vetru.i osim toga ne iskoristava brze vetrove.

Za takvo nesto nije potreban proracun o prosecnoj brzini vetra, reduktori itd.
Dovoljno je imati volje napraviti takvo nesto.

Pozdrav
Ako skinemo elektroniku sa alternatora ostaju ti 3 zica koje u alternatoru vezane u Y znasi trofazni neizmenicni generator.
Brisac za pobudu moze da prode.
Neizmenicnu struju ne mozes prikopcati na akumulator.
Moze generator sa stlnim magnetima samo ond se ne koristi gvodeno jezgro za namotaje.
 
Na kontakte koji vode na rotor prikljucis direktno zice od motora sa stalnim magnetima.

Zice sa statora pokusas da ostavis na toj elektronici koja ima zato sto se na njoj nalaze diode koje ispravljaju napon.

Ako ti je problem napraviti mostove onda samo odlemis diode i postavis samo njih.

Mislim da ti je potreban grezov spoj na svakoj fazi.Znaci 3*4 dioda.

Odatle vodis direktno na akumulator.

Napon bi trebao biti izmedu 10 -14 V kod svih brzina. Istosmeran.
 
Video sam i mislim da se po karakteristikama mogu uporediti sa starim dinamama koji su imali stalne magnete sa vanjske strane.

Generator bez zeljeznog jezgra bi bio pepertummobile.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav jovans
Vidim da u Vrscu danas lepo duva. Sta se radi oko vetrenjaca. Dali se neko vec moze javiti na forumu, kao da je sve stalo. Dali neko nesto radi ili pokusava.
Pozdrav.
 
Gvozdeno jezgro se sastoji od paketa limova i ovisno o vrsti elektro motora moze da se nalazi u statoru ili rotoru.

Jezgro je pojam koji se koristi za veoma vazan dio motora a to ne znaci "centar" motora.

Ako ikad iko razvali elektro motor i ne nade rotor tj. stator nacinjen od spojenih limova koji se prepoznaju po finim malim linijama ili cak ne pronade gvozde u elektro motoru ovim zelim da ga zamolim da to ovde objavi.
Bice mi veoma od koristi.

Unapred hvala.
 
Gvozdeno jezgro se sastoji od paketa limova i ovisno o vrsti elektro motora moze da se nalazi u statoru ili rotoru.

Jezgro je pojam koji se koristi za veoma vazan dio motora a to ne znaci "centar" motora.

Ako ikad iko razvali elektro motor i ne nade rotor tj. stator nacinjen od spojenih limova koji se prepoznaju po finim malim linijama ili cak ne pronade gvozde u elektro motoru ovim zelim da ga zamolim da to ovde objavi.
Bice mi veoma od koristi.

Unapred hvala.
Pozdrav:dash:
http://www.windstuffnow.com/main/dual_rotor_turbine.htm :dash:
 
Predajem se.
Dokazi su tu.
Hvala.

:gace:

Pozdrav!

Netreba se predati niko, nije ratno stanje. Ovo je forum o razmeni i dopuni saznanja o energiji vetra. Svi koji hoce da grade vetrogeneratore razmenju misljenja ko sta zna ko je sta novo otkrio na netu ko je sta napravio. U tome je poenta da se sto vise ljudi ukljuci u temu. Vise ljudi, vise pogleda na svet i to pomaze. Niko nije kamenovan, pricamo, razmenjujemo misljenja pomazemo jedan drugom to je drugarski.

Pozdrav!
 
Људи, овај проблем Вас одведе у научну фантастику. Постоје произвођачи опреме за ову врсту енергије који су опрему већ урадили,тестирали и имају гаранцију производа. Сваки покушај самоизградње, биће сигурно скупљи, неће дати очекивано, доградња у смислу побољшања је неминовна а, сигуран сам, да ће већина започети изградњу и одустати када се увере колико ту има захтева. Јер треба бити стручњак за више занимања (грађевинство,машинство,електротехника,електроника,...). Зато ћу ,,прилепити`` неколико адреса, које могу бити од користи:

FIRME KOJE PROIZVODE VETROGENERATORE
Elektra o.d.
21131 Petrovaradin, patrijarha Rajčića 16
021 6431 943
021 643 193
elektraod@neobee.net
http://www.elektra-od.co.yu

Elbi dooValjevo, Ljubostinjska 12
014 290 860
014 290 861
elbi@ptt.yu
http://www.elbi.co.yu


Kirka Suri doo
11210 Beograd, VIII ulica Braće Marića 15
011 27 11 440
011 27 11 335
kirka@infosky.net
http://www.kirka.co.yu

Rehao doo11080 Zemun, Batajnički drum 283e
011 3770 301
011 3770 319
lidija.rajkovic@rehau.com
http://www.rehau.com
 
Poslednja izmena:
Pozdrav!
Alo se tako racuna onda treba imati dosta novaca i to ti doge kao hir da jedis komsiluk. Ako radis nesto sam to to ti dode kao relksacija i zadovoljstvo. Naravno da ne mozes sve sam napraviti, ali treba imati i prijatelje koji ce nesto pomoci. Pogledaj koliko novaca kostaju fabricki vetrogeneratori a i oni daju podatke koji njima odgovaraju, kada ih postavis vidis da to nije to, reklamiras, aoni onda nemas dovoljno vetra, nizak stub, smeta drvo i oni se ograduju. Razocarenje ostaje. Ako radis sam kostace te mnogo manje i ako ne uspes, mozes da dogradis adaptiras menjas ucinis sebi zivot interesantnijim.
Pozdrav
 
Pozdrav zika39

Neznam dali si pregledao cenovnike i sta se sve nudi. Sami podaci su fabricki a u stvarnosti se ne mogu nikada ostvariti. Inace nije da nije problem novac, ali po meni je bolje praviti vetrogenerator za upoola manje novca nego kupiti nov, sa kojim sigurno neces biti zadovoljan. Fabrika ako reklamiras nacice hiljadu razloga zasto ne radi ko svet.

Pozdrav svima.
 
Pozdrav svima!

Ja se malo kasno ukljucujem. Vec neko vreme pokusavam da pronadjem odgovarajuci motor/generator za potrebe mini vetrenjace koju bih zeleo da napravim.

Vidim da je nastalo malo zatisije na forumu. Da li je neko i dalje aktivan po pitanju vetrenjaca? Rado bih se posavetovao.

Pozdrav.
 

Back
Top