Biljne smole i sluzi

MiMa_87

Zainteresovan član
Poruka
188
Imam ovu temu za seminarski,ali vrlo malo literature.Nasla sam sto sta na wikipediji,ali je vrlo sturo.Ima o propolisu,gumarabiki,aloe vera.
Da li zna neko neki sajt ili link?
I sta jos spada u biljne smole i sluzi?

Hvala puno unapred. z:)
 
Imam ovu temu za seminarski,ali vrlo malo literature.Nasla sam sto sta na wikipediji,ali je vrlo sturo.Ima o propolisu,gumarabiki,aloe vera.
Da li zna neko neki sajt ili link?
I sta jos spada u biljne smole i sluzi?

Hvala puno unapred. z:)

Da li ti nesto znaci destilacija borove smole?Muz mi je hemijski tehnicar-destilater ali dugo godina radio u DUGA industrija boje i lakova.z:)
 
Imam ovu temu za seminarski,ali vrlo malo literature.Nasla sam sto sta na wikipediji,ali je vrlo sturo.Ima o propolisu,gumarabiki,aloe vera.
Da li zna neko neki sajt ili link?
I sta jos spada u biljne smole i sluzi?

Hvala puno unapred. z:)

Idi na Google i trazi KOTROMAN-oni se bave smolama.Tamjan(olibanum) je biljna smola.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam puno z:)
Sto se tice Injca,to mi je literatura za ispit,ima svega pola strane,to sam prvo i gledala z:)
Na herbateci i svetu biljaka sam nasla sto sta,a probacu sad da nadjem sajt ''Bilje i zdravlje''.
Borova smola je puno pomogla z:)
Hvala puno jos jednom,ako ima jos neko neku ideju...slobodno z:)
 
Hvala vam puno z:)
Sto se tice Injca,to mi je literatura za ispit,ima svega pola strane,to sam prvo i gledala z:)
Na herbateci i svetu biljaka sam nasla sto sta,a probacu sad da nadjem sajt ''Bilje i zdravlje''.
Borova smola je puno pomogla z:)
Hvala puno jos jednom,ako ima jos neko neku ideju...slobodno z:)

Pokusaj da nadjes na guglu biljku BELI I CRNI SLEZ-od stabla se dobija sluz-maslacak-iz stabljike se dobija mlecna sluz-sve se koriste u farmako-industriji.
Smola smrce kaoi maka isto se koristi u farmakologiji.
 

Back
Top