GREJANJE ...

Ili se dogrevas, ili stedis struju pa ste svi natruntani ili pod cebetom u krevetu.
To je jedino resenje. Ima videla sam, da se prodaju i ona cebad sto greju, mislim na struju, ali ako se ovo resi za koji dan kao sto obecavaju onda ce biti sve u redu. Za sada samo ovo z:cry:
Eventualno ako imas klimu s inventorom onda moze i ona malo da pomogne da dogreje. Ali slaba vajda i od toga. Cim ugasis opet je ubrzo hladno.
 
Nemoj da mi se sekiras...nece to potrajati...mislm da je prica od nasih vise izdramatizovana, nego sto jeste...ova situacija je bila i pre nekoliko godina i ponavlja se drama Ukrajina-Rusija...ali, zasto jos malo ne bismo podigli pritisak nasem narodu...ionako im sve lepo ide...Jeste da je nezgodno, ostaje samo da se dogrevate na grejalice...i ne stedi struju...kad je zdravlje u pitanju stednje nema...

I neko Neko pravi kolace...kad vas opici svo troje secer nece vam biti hladno...:)
 
Nemoj da mi se sekiras...nece to potrajati...mislm da je prica od nasih vise izdramatizovana, nego sto jeste...ova situacija je bila i pre nekoliko godina i ponavlja se drama Ukrajina-Rusija...ali, zasto jos malo ne bismo podigli pritisak nasem narodu...ionako im sve lepo ide...Jeste da je nezgodno, ostaje samo da se dogrevate na grejalice...i ne stedi struju...kad je zdravlje u pitanju stednje nema...

I neko Neko pravi kolace...kad vas opici svo troje secer nece vam biti hladno...:)
Ako je ovo meni namenjeno, ljuto si se prevarila !!! :)
 
Nevo, Nevo, ala si naivna! Prošlog puta smo imali rezervoar u Banatskom dvoru napunjen, a ne kao sada, nisu ga iskoristili letos, pre poskupljenja, da ga napune do punog kapaciteta - imali bi gasa do polovine leta - lepo reče jedan sinoć, jednom i više se to nije ponovilo...sada će poricati da letos nisu mislili na ztimu, već na vlast.... Sve je poskupelo, javnim preduzećima i državnim službama su obećeli da će plate slediti inflaciju, privatnike i njihove radnike - ko šiša - a penzionerima su, jedinima, zamrzli penzije i neće ih ni tromesečno usklađivati....
Neći ni da čujem da neko krivi Ruse, Ukrajince, ili Mađare...i druge! Mogla je biti i nekakva havarija, zemljotres...a naša vlast nije spremna...ni za redovne situacije, a kamo li vanredne...
Za vreme sankcija i bombardovanja smo imali manje problema u snabdevanju energentima - koristili smo svoj gas, pa makar i sa restrikcijama, imali smo ga koliko - toliko...Na šta će sada da se vade?

Upravo su nam se ugasile peći...nestalo gasa...

Sutra nam je slava...molimo Boga da nam ne nestane i struje...

Javiću se kad otopli...ili dođe gas...jer strujom možemo da grejemo samo deo kuće, a komp nije u tom delu... Uslove čvrsto gorivo nemamo, a i sada je kasno za nabavku - niti mi imamo odvojen novac za to, niti imamo gde da ložimo - a i verovatno će početi da deru sa cenama....
 
sa malim detetom je još veća briga...mi recimo po celoj kući imamo laminat,a grejemo na gas...moje dete sada u fazi da sedi na podu,puzi,onda malo hoda tamo-vamo,pa ponovo sedne da sastavlja kockice,kako da kažem detetu od godinu dana da ne sedi na hladan laminat?...a bogami grejalica ne pomaže puno na velikoj kvadraturi...pa sad čekam da nađemo neki kombi pa iz stare kuće donesemo TM peći,i uključićemo,i briga me za potrošnju struje,ako dođe do restrikcija,barem će ove TM peći držati toplotu nekoliko sati...grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....baš sam živčana...dete mi je sada zaspalo u skafanderu unutra..
 
Sve je to lepo i poučno, Borketa, ali sam mislio na ovu tzv. gasnu situaciju, kad sam otvorio temu !!!

Ma shvatila sam ja sve lepo i sve ti lepo odgovorila samo me nisi dobro procitao z:)
Cak sam ti rekla da sam od jutros procitala u novinama da ce ova kriza kratko da traje i da se ocekuje normalizacija za koji dan.
Ja licno ne znam sta da mislim u vezi toga sem da se ko i svi samo nadam da ce tako i biti i da ce nam uskoro grejanje biti dobro. Ili makar nek vreme malo otopli pa da bar ne bude ovoliko tesko zagrejati stanove :zima2:
 
ne budimo naivni,ako se pregovori i dobro završe ovih dana,i ako ponovo otvore gasnu liniju,i tada će trebati još vremena da gas stigne do nas,pa ako mađari i pomognu time da će oni odmah odvrnuti slavinu da ranije dobijemo neku količinu,a za tih nekoliko dana dok se sve ovo sredi treba svako da se snađe,i to je dovoljan problem...a naša vlada jeste kriva što nije mislila na neke hitne situacije kao što taote već pisala,pa smo sad u njesra...
 
Vidi, ....Nevo...baš i nije namenjeno samo tebi...ili baš tebi lično....samo sam popi*dila...sa razlogom.
Pa, kad sam pročitala onu rečenicu... da je situacija više izdramatizovana nego što jeste - malo mi "udarila krv u glavu". Ima tome dva razloga - što je situacija sa energentima vlastima odavno i mnogo bolje nego nama, poznata, i mnogo je lošija nego što mora da bude. I, drugo, što već 2-3 dana slušamo kontradiktorne vesti, često i od jedne iste osobe, u jednom govoru, i što stvarno dramatizuju, umesto da nešto urade (iako je već i bez toga dovoljno loše) - a nas koriste kao taoce za svoje političke poene - evo, sada javljaju da se, kao, BT dogovorio da nam Mađari po podne puste gas...Šta, hteli su da nam daju, ali nisu hteli Bajatoviću, hoće samo BT-u?
Pa jel' oni stvarno misle da su oni sisali mamu, a svi mi ostali tatu?

Izvini ako sam te povredila.z:kiss:z:poz:
 
Poslednja izmena:
Meni je najgore što nemamo tople vode....
U dnevnoj sobi radi mali kalorifer i super je toplo, a detetovoj sobi uljani radijator i tamo je milina....
Ali kako ću bez tople vode...brrrrr.....
Valjda neće dugo, to mi jedino preostaje.... da se pravim da je sve u redu....misiiim, tako živimo već 2 decenije, zar ne?
I kad ništa ne valja (a tako je stalno), mi vičemo:"Pa nije sve tako loše, ima i gorih od nas!" z:cry:z:cry:z:cry:
Ima, ima, al' ja hoću da se poredim sa najboljima, a ne sa najgorima....
 
Au bre Taote...Naheba ja ni kriva ni duzna...:)

Da se razumemo, ja jesam u Bg, ali roditelji mi isto sede u NS u hladnom, kao i ostali...Sedela sam i ja kao i ostali pre par godina...nije mi strano...Na dramatizaciju sam mislila da nam se serviraju gluposti, ne samo u vezi sa gasom...a to se nadovezuje i na tvoju pricu....
Nema veze...ionako slusam majcine izlive " nesznosti " preko telefona zbog te situacije...mogu i tvoje...:)
 
Au bre Taote...Naheba ja ni kriva ni duzna...:)

Da se razumemo, ja jesam u Bg, ali roditelji mi isto sede u NS u hladnom, kao i ostali...Sedela sam i ja kao i ostali pre par godina...nije mi strano...Na dramatizaciju sam mislila da nam se serviraju gluposti, ne samo u vezi sa gasom...a to se nadovezuje i na tvoju pricu....
Nema veze...ionako slusam majcine izlive " nesznosti " preko telefona zbog te situacije...mogu i tvoje...:)



z:lol: Pa to ti ja sad dođem kao još jedna majka...eto kako neko ima sreće u životu...z:mrgreen:


Sedim u jakni, lede mi se prsti, a u susednoj prostoriji je trebalo sutra da nam sede gosti...slava... Sudeći po obećanjima koje smo čuli večeras, gas bi trebalo da stigne do nas taman kad se gosti raziđu (Nemci, valjda, šalju onoliko koliko nam još fali, ako sam dobro shvatila, samo treba vremena dok stigne). Provod! z:mrgreen: z:poz:
 
Poslednja izmena:
E onda si ti losa mama...nisi mi dala poklon za NG...z:lol:

...и тако се Таоте и Нева грејаху међусобним размењивањем нежности, без материјалних поклона...:poklon:

Писала већ свуда, проћи ће и ово, нема тог ко се неће снаћи.
Ми се ,,климамо'' а позајмили уљни радијатор од пријатеља који се греју ,,креком'' и сасвим нам је фино...

Ево, мерим, 21 степен, поскидали се у кратке рукаве, а иначе грејемо на 20! z:)
 
i ja se malo smirila od juče,pošto smo juče uveče prebacili TM peć iz stare kuće,odmah uključili,mada je trebalo nekih 2-3 sata da se napuni,ali je sada prijatno unutra...kolika je magletina bila ujutru,ijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,hvalim se Bogu,što je peć stigla na vreme,i noćas se nismo smrzli...
 

Back
Top