Zivot u Australiji

Ali kad smo vec kod topljenja leda, POnovO sam gledala na diskaveriju ili negde vec, da postoji pukotina u tektonskim plocama od ne znam koliko km na blizu Sinideja i kad bude krenulo da propada pogodice Sidnej sa jacinom od 7stepeni Rihterove skale(one zemljotresne skale), nemam pojma kako se pise... Tako da Palmo, mozda je i bolje u taj tvoj Melburn...
 
A globalno otopljavanje?! Pa ovde su prosle godine bile tolike suse da je to bilo strasno,a cunami ako dodje i odnese sve,onda nema da brines vise ni oko kredita za kucu - ni njega vise nema z:mrgreen:
Misle oni na sve ovde,cunami kada bi stvarno trebao da dodje,to bi se znalo unapred,pa bi se ljudi evakuisali,ali kazu da Australja nije podlozna tome, kao Indonezija i Thailand.
Ajkula ima najvise na vrhu Severnog dela i Zapadnom delu Australije,ima njih svuda,ali na plazama koje su posecene od ljudi do sada se nikada nije desilo da je ajkula uletela medju kupace - zato sto vecina tih plaza je nadgledana monitorima, imaju postavljene mreze u moru koje su ne probojne,a i postoje njihovi "surfguard and lifeguard" koji cuvaju plazu,kupace,surfere...i nadgledaju plaze i obale sa brodovima,helikopterima...To kada se desi da je ajkula napala surfere to se desi tamo gde ljudi idu na surf na divlje plaze. Na ostalim plazama su cak postavljene i zvucne sirene,tako da ako bi se negde na radaru njihovom pojavila neka ajkula negde daleko,oni za svaki slucaj puste sirenu i svi izadju iz vode. Desavalo se to par puta.
Ja zivim vec 15 godina na plazi Bondi Beachi nista se nikada nije desilo.
Ali da ajkula generalno ima u Australiji - ima ih.

Evo ovako izgleda na Bondi Beach kada lifeguard stavi tablu da danas nije dan za kupanje (npr. veliki talasi,ili jaki "ripovi"...to se mora nauciti sta su ripovi pre nego udjes u vodu,za kupace jako neprijatno,ali za surfere veoma povoljno)
2qao0b4.jpg


Evo jos slika sa Bondaja sa lifesafers koje ste sigurno vec i videli pre
(oni su zapravo na svim plazama Australije koje su pogodne za kupace)
juvl8z.jpg

6t0jty.jpg
3311ys9.jpg

1znapnk.jpg


2hp0umu.jpg
 
Poslednja izmena:
Ali kad smo vec kod topljenja leda, POnovO sam gledala na diskaveriju ili negde vec, da postoji pukotina u tektonskim plocama od ne znam koliko km na blizu Sinideja i kad bude krenulo da propada pogodice Sidnej sa jacinom od 7stepeni Rihterove skale(one zemljotresne skale), nemam pojma kako se pise... Tako da Palmo, mozda je i bolje u taj tvoj Melburn...

Mikice,ja vidis nisam cula za to sto si gledala....
Ovde samo spominju da zbog globalnog otopljavanja u narednih 10-tak godina obala Sydney-a moze da se pomeri od sadasnjih granica,tako da ljudi koji imaju kuce na samim obalama mora,plaza,moze da se desi,ako se to obistini da ostanu totoalno bez svojih kuca.Cak su i slike napravili kako ce ako se to sve nastavi Sydney izgledati po obalnim delovima.
 
@ Emmily
Hvala veliko na brzom odgovoru! U pravu si, svima su nam interesovanja različita, kao i prohtevi i želje. U svakom slučaju meni lično znači mnogo da čujem različita mišljenja i iskustva.
Biće tu još pitanja za tebe sigurno!z:)
Ali život blizu mora.....mhmm:aha:

Mikice,dobro je cuti razlicita misljenja,ali ni jedno koje cujes nemoj prihvatiti -da je to tako u Australiji,jer kao sto sam ti vec napisala,svako ce ti dati "svoje misljenje" iz svog ugla i gledista,znaci kako on zivi ovde i kako se uklopio. Ako je nekome tesko,od njega ces cuti sve najgore o Australiji,a ako je nekome dobro,od njega verovatno sve najbolje.
Pa sta mislis,zasto tolike polemike kad ljudi krenu da se bukvalno raspravljaju i svadjaju "da li se vratiti nazad ili ostati u Australiji"?!
Bas zato,razlicita misljenja....a svi su oni u pravu.
 
A, pa Diskavery ako nas ne potopi i spali, i lansira sa majke zemlje, niko neće. Moram sad da vam ispričam sve što sam naučio na Diskaveriju, a nisam još zaboravio.

Tektonske ploče su čudo. One će da poruše većinu najvećih svetskih gradova, a siromašnije krajeve će potopiti cunamijima. Cunami može da udari u ostrvo, pa skrene levo i potopi one na drugoj nekoj obali. Medjutim intertektonski poremećaji nas ne brinu koliko intratektonski.
Severna Amerika čuči na vulkanu Kad se on aktivira, imaće rupu usred USA.
Globalno otopljavanje:
Temperatura će rasti možda 1 možda dva možda 4 možda 6 stepeni u sledećih deset, pedeset ili sto godina.
Antarktik se topi. Arktik se topi. Grenland se topi. Aljaska se topi.
Nivo mora će se dići izmedju dva i dvesta metara u sledećih deset ili sto godina.

Nafte i uglja ima za još deset, dvadeset, ili pedeset godina. A ako se setim šta su pričali pre dvehiljadite, toga svega je već nestalo, a pošto je nestalo, ne treba više ni da brinemo za staklenu baštu, jelda...

Ljudi su globalno bolesni, i biće sve bolesniji. Od raznih bolesti, po raznim statistikama, svaki deseti, peti, pa i treći i drugi čovek boluje od koječega. Kad bih pokušao da sračunam sve te statistike u jednu veliku, dobio bih da otprilike jedan četrdesetosmi deo jednog čoveka uopšte nije bolesta, nego je čakštaviše - zdrav.

U Australiji, najopasnijoj zemlji sveta, sa najopasnijim najotrovnijim životinjama sveta, ljudi umiru i od komaraca, a za nekoliko godina samo 33% neće imati rak kože.
Statistički, nisam čuo da je i jedan od milijardi na svetu umro od starosti - nači če mu već nešto da bi mogli da ga svrstaju.

Za bukvaliste: ovo je bio kratak pregled vesti o budućnosti ljudskog roda, i ja ne tvrdim da će sve to da se desi, samo ilustrujem da je bombardovanje lošim vestima i kataklizmičnim (kaže li se tako, ili klimakteričnim) prognozama budućnosti način poslovanja današnjih medija.

z:hi:
 

Vala ljudi baš ga preteraše, mislim ovi na Discovery-ju... :banovati:
Pa jel misle oni da narod treba da spava noćom, pola ima bre da poriknjava od straha da zaspi z:((
(sad bi ovde stavila onu sa oklagijom, ma ček da vidim......a, evo je) :azdaja: :azdaja: :azdaja:

Nemojte ljudi mnogo TV da verujete z:hm:

z:poz:

 
Mikice,ja vidis nisam cula za to sto si gledala....
Ovde samo spominju da zbog globalnog otopljavanja u narednih 10-tak godina obala Sydney-a moze da se pomeri od sadasnjih granica,tako da ljudi koji imaju kuce na samim obalama mora,plaza,moze da se desi,ako se to obistini da ostanu totoalno bez svojih kuca.Cak su i slike napravili kako ce ako se to sve nastavi Sydney izgledati po obalnim delovima.
јuče 04:05
Manisam ni ja čula draga moja Emmily, nego me slomi ovaj diskaveri. Ali čudno je to što apsolutno bar jednom nedeljno napecam neku emisiju o Australiji, ovakvu ili onakvu, a pre ovih svih priprema baš i nisam....
Ovde smo nekako navikli na svašta , tako da dok smo ovde ne verujem da bi se neko zabrinuo baš zbog nekog zemljotresa ili bilo kakve druge elementarne nepogode. Ja znam da ja ne bi...Što je pomalo i tužno, što čovek otupi usled kojekakvih drugih problema.
Od svih tih problema, mislim da će mi biti najveći kako jednog dana živeti na moru, a da ne razmišljam o tim topljenjima i cunamijima.....Malo mi remete snove...
A baš volem more...iliti okean....
 
I ja tako mislim. Posto se spremas da dodjes ovde bolje gledaj sto vise stvari o zivotu ovde nego te emisije o "skorasnjem propastu"...Ako nema na TV o Australiji,ima bar na internetu koliko volis i sta volis.....Enjoy z:poz:

Emmily svaka cast na svim opisima o zivotu i cenama i troskovima u Australiji. Moram da priznam da mi je ovakvo objasnjenje trebalo za Pert pre godinu ipo dana. Mi smo dosli u Pert pre 7-8 meseci i polako smo krenuli, nemamo familije i nismo imali nikoga da nam pomogne nioko cega. Zudeli smo da upoznamo nekog da pricamo sa njim, neko ko ce nam pomoci i reci ovo ovde je dobro, ovde je lose, ovde je dobro za hranu, ovde je dobro za setnju, ovde za izlazak, ovde za zivot. Na zalost nemamo nikoga ko bi mogao tako posteno da nam pomogne, nego sve smo morali sami da se raspitujemo svuda. Nisu nam svi pozitivno odgovarali jer kod ljudi "posebno kod nasih" je velika ljubomora preme svima (prema svakom coveku), stice se utisak da su ljudi toliko ljubomorni da pocinju i da mrze, jer je neverovatno kako te savetuju da cim sletis na aerodrom odmah dignes kredit od pola miliona dolara i krenes da radis 24 sata dnevno, 365 dana u godini bez prestanka da bi platio rate za taj isti kredit i tako narednih 30 godina. Ja do sada nisam sreo nekog naseg coveka koji je dao savet kako da se ustedi kako da se prodje jeftinije na pocetku, jer na pocetku niko od nas nema novca nizasta, niko nema novca za kola niti za nesto trece. Jos jedna stavka je da postoji gomila nasih ljudi koji imaju svoje firme i koji su na visokim polozajima u nekim velikim firmama, ali niok nikad nije pomogao niti oko nekog naprostijeg posla a kamoli nesto vise. A sa druge strane pogledas druge zajednice (drugih naroda), oni se krpe i to je neverovatno sta sve rade, cak neki se i udruzuju pa i po nekoliko porodica zive zajedno i tako odplacuju kuce i npr. za 10-ak godina odplate 3 kuce, pomazu oko poslova, smestaja i td. nasi samo zavide ili se hvale da su uspeli do besvesti i da su veoma bogati i...
 
Emmily svaka cast na svim opisima o zivotu i cenama i troskovima u Australiji. Moram da priznam da mi je ovakvo objasnjenje trebalo za Pert pre godinu ipo dana. Mi smo dosli u Pert pre 7-8 meseci i polako smo krenuli, nemamo familije i nismo imali nikoga da nam pomogne nioko cega. Zudeli smo da upoznamo nekog da pricamo sa njim, neko ko ce nam pomoci i reci ovo ovde je dobro, ovde je lose, ovde je dobro za hranu, ovde je dobro za setnju, ovde za izlazak, ovde za zivot. Na zalost nemamo nikoga ko bi mogao tako posteno da nam pomogne, nego sve smo morali sami da se raspitujemo svuda. Nisu nam svi pozitivno odgovarali jer kod ljudi "posebno kod nasih" je velika ljubomora preme svima (prema svakom coveku), stice se utisak da su ljudi toliko ljubomorni da pocinju i da mrze, jer je neverovatno kako te savetuju da cim sletis na aerodrom odmah dignes kredit od pola miliona dolara i krenes da radis 24 sata dnevno, 365 dana u godini bez prestanka da bi platio rate za taj isti kredit i tako narednih 30 godina. Ja do sada nisam sreo nekog naseg coveka koji je dao savet kako da se ustedi kako da se prodje jeftinije na pocetku, jer na pocetku niko od nas nema novca nizasta, niko nema novca za kola niti za nesto trece. Jos jedna stavka je da postoji gomila nasih ljudi koji imaju svoje firme i koji su na visokim polozajima u nekim velikim firmama, ali niok nikad nije pomogao niti oko nekog naprostijeg posla a kamoli nesto vise. A sa druge strane pogledas druge zajednice (drugih naroda), oni se krpe i to je neverovatno sta sve rade, cak neki se i udruzuju pa i po nekoliko porodica zive zajedno i tako odplacuju kuce i npr. za 10-ak godina odplate 3 kuce, pomazu oko poslova, smestaja i td. nasi samo zavide ili se hvale da su uspeli do besvesti i da su veoma bogati i...

Ej druze pa ti se raspisao!!!!!!!!!!!!!
Jel igramo u subotu FIFA 09 ?
U pravu je. Nasi ljudi ce pored vas odvrnuti narodnjake u mercedesu kad cuju da ste sa Balkana ali vam nece prici, a ako pridjete kao da mu trazite pare.
U fazonu ko vas j... Sto ste dosli.
Ne ocekujte od nasih nista. Ako nadjete neke da se druzite super. Ako ne terajte dalje.
 
@ drzgan & @ topaz...

Ljudi hvala vam obojici na savetima...
Iskreno rečeno ovakve stvari koje nam ovde iznosite i dalo se za očekivati...

Ljubomora, zavist, pljuvanje, nehumanost, ne pružanje podrške...itd.

Potpuno vas razumem o čemu govorite....

Vama i vašima želim svako dobro i Blagodet...


Hexy z:girl:


 
Ej druze pa ti se raspisao!!!!!!!!!!!!!
Jel igramo u subotu FIFA 09 ?
U pravu je. Nasi ljudi ce pored vas odvrnuti narodnjake u mercedesu kad cuju da ste sa Balkana ali vam nece prici, a ako pridjete kao da mu trazite pare.
U fazonu ko vas j... Sto ste dosli.
Ne ocekujte od nasih nista. Ako nadjete neke da se druzite super. Ako ne terajte dalje.

Naravno da se igra FIFA09, imamo lando vopi u fridzu
 
Ne ocekujte od nasih nista. Ako nadjete neke da se druzite super. Ako ne terajte dalje.


To je jedan od razloga zasto i bezimo odavde...cini mi se, svaciji, moj sigurno jeste...

sreca u svemu tome je da je to tamo izrazeno puno manje, ovde na svakom koraku...muka mi je od toga vec, od zavisti i ljubomore. kako ljudi ne kapiraju da je zivot puno lepsi kada se opustis, a to moze bilo kada i bilo gde da se uradi...a ne stalno zabadati noz u ledja i podmetati nogu...svako se uvek oseca prozvanim samo ako se ti kao jedinka trudis oko sebe ili odredjene stvari...niko ne kapira da se ne radi na sebi protiv drugih nego na sebi za sebe...

verujem da cu sve to ostaviti iz sebe jednog dana...
 
izvini molim te dali znas dali su nekog odbili bespotrebno za turisticku vizu australije ja sutra nosim molbu pa me strah . Moji roditelji su tamo vec dugo ja do sad nisam nikad bila .Ako imas neki dobar savet javi hvala puno unapred
 

Back
Top