Kako da Podesim Wireless ADSL internet na Visti

Kum Ruzvelt

Obećava
Poruka
69
Posto bih uzeo ADSL kod Telekoma,imam dva racunara, prvi je desktop i na njemu je Win XP, preko njega bih setovao ruter HG520s i povezao ga sa lan kablom, otvorio portove za torent itd... to sam nasao na forumu kako i mislim da nece biti problema... ALI...
Drugi racunar je laptop Acer 5720G sa inegrisanom Wifi mreznom kartom i Vistom Home Premium koju sam takodje dobio uz laptop. Naime, hteo bih da laptop umrezim bezicno preko 520s sa desktopom radi serovanja fajlova, ali i da mogu na net neovisno da li je desktop uljucen ili ne.Inace, laptop bi sluzio samo za surfovanje .
Zato molim, posto na forumu bar ja nisam uspeo da nadjem, da neko objasni kako da na Visti podesim Wifi lan i dobijem gore navedenu mrezu.
Evo sta sam nasao, ali je ovo povezivanje sa utp kablovima, pa ako neko zna za slican link, ili ga ne mrzi da objasni, o podesavanju Wifi na Visti bio bih mu neizrecivo zahvalan.
Pozdrav

http://www.elitesecurity.org/t...racunala-modem-router-internet
http://www.ic.ims.hr/informaticke_mreze/vista-xp-98se/8.html
 
Hvala na odgovoru. Zanima me da li treba na wireless podesiti i Internet Protocol i da li se sta podesava kao na slici sa tri strelice ?
 

Prilozi

  • 1112.jpg
    1112.jpg
    34,9 KB · Pregleda: 38
  • Wireless podesavanje s.jpg
    Wireless podesavanje s.jpg
    57,3 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
Ja imam isto adsl preko telekoma kolji mi je prikljucen na desktop racunar, a na laptopu imam isto visu, ali ne mogu da podesim konekciju preko wireless-a. Kada uradim sve ovo Start -> Control Panel -> Internet Options (Classic View) -> Connections Tab -> Add -> Set Up New Connection -> Wireless, ne prikazuje mi da imam wireless... a kada idem na broadband (PPPoE) trazi mi user name i password (ISP-a) a ja nemam pojma kojisu user i pass.
Ako neko moze da mi pomegne i kaze kako da dodjem do user name i password-a...
Tacnije sta tacno da uradim da bi radilo.
Unapred hvala!
 
Ma upaljen je...To je meni bilo namesteno tj ranije mi je neko namestio ali su posle tu neki klinci nesto cackali po laptopu i sad nece da radi. A ne znam zasto, sta su mogli da urade. Pa ne znam kako da namestim ponovo, da ga konektujem. Glupo mi da nosim u neki servis ili nesto slicno, da mi neko dolazi posto predpostavljam da neko zna i moze da mi pomogne....
 
Postoji na laptopu dugle i upaljeno je, proveravala sam sve to... Predpostavljam da je pitanje u nekim podesavanjima, e sad ja sam pokusala da podesim to ali mi trazi user name i password... Slabo se razumem oko laptopova i VISTE glupe... :D inace ostalo prilicno dobro znam... Tako da mi je to malo problem i ne znam kako da ga resi, ako dobijem pomoc super ako ne skontacu vec nekako.... :))))
 
ja ne razumem, koja podesavanja gledas, pa ti trazi username i pass? jedino ako ides na podesavanja rutera, a ti ruter ne treba da diras, jedino ako ti nije ukljucen wireless, ali ti si rekla da jeste. ako ides na podesavanja wireless kartice u network connection tu ti se username i pass ne traze. i ne treba ti podesavanje pppoe, dovoljno je da aktiviras wireless na laptopu i skeniras da vidis gde imas ap. evo ti moj savet, pronadji u control panel-u network connection i tamo nadji ikonicu wireless idi desni klik na nju i na enable, ako je iskljucena, zatim idi na properties i stikliraj opciju da ti se nalazi ikonica za wireless pored sata. kad to odradis idi desni klik na ikonice pored sata i klikni na view network connection i pronadji svoj ruter.

ako ne mozes da aktiviras wireless i ako nece da skenira, moguce je da su se igrali negde i zeznuli ti drajvere, pa ces morati iste da reinstaliras. lan i wireless ne mogu biti ukljuceni u isto vreme, jer nece raditi.
 
E sad jesu se igrali... Slusaj sad posto je ovo vista idem u control panel i imam ikonicu network and sharing center, tu na levoj strani imam da kliknem na connect to a network i kad kliknem na nju izbaci mi View network computers and devices i kada kliknem na to tu imam 0 item-a, onda imam diagnose why Windows can't find any networks, onda imam set up a connection or network i tu kada kliknem tu mi trazi te sivre i gluposti, i imam open network and shering center gde me vrati na pocetak, a sestra je nosila u firmu laptop i oni su uhvatili net preko njihovog neta i kaze da su isto kucali user name i password tog njihovog neta. E sad stvarno nista mi nije jasno. I am stupid! :D :D :D
 
aj da probamo ovako, idi start connect to i vidi da li ce ti naci neku mrezu. ako ne nadje, idi u device manager i tamo pod network adapters vidi da li ima uopste wireless kartice, ako mozes postavi sliku. to sto je tvoja sestra kucala sifru u firmi, moguce je da je tako konfigurisana mreza da trazi user i pass, ako ti nisi nista cackala oko rutera, on ne bi trebao da ti trazi sifru.
 
Nema nikakva ikonica, trebalo bi da radi ali ne radi... E sad ne verujem da postoji virus ili neko opterecenje, jer predpostavljam da ne bi radilo ni u firmi.
Ja kontam da je tu mozda nesto drugo problem, jer mi trazi taj user i pass, (ISP) a ja nemam pojma sta je to, pokusavala sam da kucam i onaj user i pass sto mi stoji u ugovoru, ali nista... Ne razumem. Jedino ako postoji kao zastita koja je postavljena da bi se zastitili od ostalih korisnika koji zele da kradu nas net, ali koliko ja znam da to niko nije podesavao da bi mi to trazilo, a jednostavno ne pokazuje da postoji neka wireless mreza...
 
meni vise nista ne pada na pamet. nacin povezivanja na taj ruter je napravljen da bude jednostavan, bez ikakvih sifri, osim ako nije podeseno na samom rutreru. posto ti kazes da je wireless na ruteru laptopu ukljucen, on bi trebao da radi i da pronadje tvoj ruter. e sad, jedino da pitas te klince sta su oni radili na kompu, mozda ce ti pomoci da nadjes resenje. ako imas nekog druga ili drugaricu koji se malo vise razumeju u kompjutere, pa da ti pregledaju komp, jer je malo teze to odraditi ovako preko foruma. pogotovo tvoj problem, gde je sve ukljuceno, sve je ispravno instalirano, ali mreze nema.
 
znam za ovo, hteo sam i ja da ti preporucim isto. username i pass koja se ukucava je za pristup ruteru da mozes da koristis net, a prethodno je podesena na samom ruteru. na tom ruteru za to nemas sifru. a da li imas neku opciju, da preskocis taj deo da ne trazi user i pass? nisam radio u vista-i, pa nisam toliko siguran kako idu podesavnja.
 
Ma gledala sam ta podesavanja modema, ali nisam nista nikad podesavala jer je modem uradjen da ne moras nista da podesavas i da treba da radi bez toga. oliko sam ja skontala ta podesavanje se vrse da ne bi komse mogle da mi kradu net, tj da bi ga na neki nacin zastitila, tom sifrom i tako to.... I mislim da ne treba da ga sada podesavam jer je ranije sve radilo i bez toga...
 

Back
Top