Kustendorf 2009

ArnoldLayne

Iskusan
Poruka
5.103
http://www.kustendorf-filmandmusicfestival.org/2009/

Džarmuš, Kitano, Stoun, Delon... preko dana predavanja, predveče i uveče projekcije, oko ponoći koncerti i tako nedelju dana.
počinje danas u 4 popodne završava se 14.

uspeo sam da nabavim VIP za dnevna predavanja tako da ću verovatno slušati Džarmuša. ako slučajno dodjem do njega, daću mu vozačku dozvolu da mi napiše 'D is to drive' preko jedne strane, ko ebe vozačku izvadi se nova.. a ovo ostaje zauvek.

jedva čekam.
izveštavam. čujemo se (a možda i vidimo)

poz
 
vozio kusta džarmuša helikopterom.. ( ;
meni je apsolutno neprivlačna ona vookoy...ina po ovom vremenu extra....tako da me više zanima tehnički: koliko to košta. kapiram da ima novinara kojima redakcije plaćaju...pa možda zalutaju ovde ( ;
 
vozio kusta džarmuša helikopterom.. ( ;
meni je apsolutno neprivlačna ona vookoy...ina po ovom vremenu extra....tako da me više zanima tehnički: koliko to košta. kapiram da ima novinara kojima redakcije plaćaju...pa možda zalutaju ovde ( ;

Onda nikada nisi bio u dubokoj sumi koja je zatrpana snegom.Iskonskija scena od te ne postoji.Jedino jos fale duhovi vizigota koji rulaju na svom putu ka Rimu ...
 
ja sam htela da idem.... al.. nemam pare... smrtz... :'(
a i ta slika sume, snega i divljine mi je nekako... brRRrrRRrrRrr.... :D
s'obzirom da sam gradsko dete i da nisam izasla iz grada godinama :D :D alfalt je asfalt :)
 
e ovako

duvao sa Džarmušem, potpisao mi se na vožačku dozvolu, pričali o Baster Kitonu i bitnicima, prevodio mu cene proizvoda u radnji sa suvenirima, pričali o devojkama, nazdravljali, i to sve u više dana :)

cenim da ako ikad postanem neki režiser, pričaću o ovome u intervjuima...
a što je najbolje, i dalje je tu, ostaje do sutra, tako da verovatno sledi još nešto :)


opširnije kad se vratim (ako je i potrebno uopšte)
 
e ovako

duvao sa Džarmušem, potpisao mi se na vožačku dozvolu, pričali o Baster Kitonu i bitnicima, prevodio mu cene proizvoda u radnji sa suvenirima, pričali o devojkama, nazdravljali, i to sve u više dana :)

cenim da ako ikad postanem neki režiser, pričaću o ovome u intervjuima...
a što je najbolje, i dalje je tu, ostaje do sutra, tako da verovatno sledi još nešto :)


opširnije kad se vratim (ako je i potrebno uopšte)


:besna::besna::besna::rida:
 
e ovako

duvao sa Džarmušem, potpisao mi se na vožačku dozvolu, pričali o Baster Kitonu i bitnicima, prevodio mu cene proizvoda u radnji sa suvenirima, pričali o devojkama, nazdravljali, i to sve u više dana :)

cenim da ako ikad postanem neki režiser, pričaću o ovome u intervjuima...
a što je najbolje, i dalje je tu, ostaje do sutra, tako da verovatno sledi još nešto :)


opširnije kad se vratim (ako je i potrebno uopšte)

Blago tebi !!!! Sta drugo reci :) To je nesto sto se pamti celog zivota.
Lepo se provedi danas i sutra, pa kad dodjes napisi nesto o predavanjima koja je drzao i o tome kakv je ovako.
 
e ovako

duvao sa Džarmušem, potpisao mi se na vožačku dozvolu, pričali o Baster Kitonu i bitnicima, prevodio mu cene proizvoda u radnji sa suvenirima, pričali o devojkama, nazdravljali, i to sve u više dana :)

cenim da ako ikad postanem neki režiser, pričaću o ovome u intervjuima...
a što je najbolje, i dalje je tu, ostaje do sutra, tako da verovatno sledi još nešto :)


opširnije kad se vratim (ako je i potrebno uopšte)

Blago tebi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!z:cry:
Iskustvo koje se ne zaboravlja.
 
Kustendorf vol. 1

1.

strpavši pileće belo i nešto malo turšije u stomak, izlazim iz restorana osvrt ulevo, i - eto ga. Džim Džarmuš glavom i bradom. 'da li da...' 'ma ne.' 'ma ajde' 'pa što da ne?'

K :''hey Jim''
J : ''heeey''
K : 'man, I'm big admirer from Belgrade, dont usually take autographs unless they are conceptually interesting. can you write 'D is to drive' on my driver's licence?'
J : ''sure....why''
K : 'Helmut man, Helmut'
J : 'Helmut?' (blagi osmeh)
K : 'thanx man'
J : 'no problem. see ya around'


2.

neki Italijanski bračni par (sjajni likovi) doneli duvan i rizle, rekao im da mi zamotaju da probam i žabarski duvan. uzeo, sišao iz kafića u dvoranu gde se održavaju koncerti. sišao maltene do bine. prilazi mali simpatični švajcarac u potrazi za džointom. objašnjavam mu da je to samo duvan... nažalost. 'oh, I've seen a guy with marijuana. if I find him again, you're first to know.'
i bi tako. nemac neki poneo pola poljane u kutijici. izašli napolje, počinje da rola, padne mi Džim na pamet.
upadam unutra, dolazim do VIP sekcije, za Džima je zadužen Stribor Kusturica. posle dvominutnog moljakanja (razumem ga skroz, ******, ipak je odgovoran za njega) pusti me pod uslovom da mu kažem samo jednu rečenicu i to stojeći.

K : 'Jim man, we are smoking a joint outs...'

ni sorry ni excuse me, ustade i izlete kao strela. kralj :)
okupilo se napolju bogami dosta ljudi, desetak, od kojih pamtim samo Džima, švajcarca i nemca, a kasnije sam u razgovoru skontao da je još par ljudi bilo napolju. svi su nekako gotivni, normalni i super je atmosfera.
osećaj dodavanja džointa Džimu je približan onome pri gledanju 'Dead man-a' prvi put.
priča o svemu i svačemu, nemac zarolao još jedan i bi mnogo lepo. slikanje. ispali smo kao da smo na ekskurziji sa klinikom 'Laza Lazarević'.
ali bi sjajno.


3.

Sutradan uveče, smoren nešto, nalaktio se na šank i pijem vodu. U pozadini piči džez kao i svaki dan izmedju 11 i 2-3. Jedno pola sata se nisam pomerio sa mesta, lepo mi, osećaj kao u njujorškom dineru 70ih. Neko me dodiruje s' ledja.

J : 'Hey, I can see from over there that you are kinda down.'
K : 'Well, I dunno, I guess so. Thanx for coming'
J : 'No problem.'

kreće priča o Baster Kitonu (čiji bedž inače ne skida sa sakoa), bitnicima, njegovoj porodici, Vejtsu i vožnji kroz Ameriku (east coast - west coast) koju nikad nije odradio, a velika mu je želja.
pričamo i kontam. džez, noć, Džarmuš... a Srbija?!?!? Ko kaže da nema beat-a ovde :)

eto bilo je još par razgovora, ali ovi su najznačajniji. definitivno najbolji dani mog života. divan festival, sjajna zamisao, sjajan program i svi (ali svi) totalno pozitivni. toliko od mene zasad.
 
Kustendorf vol. 1

1.

strpavši pileće belo i nešto malo turšije u stomak, izlazim iz restorana osvrt ulevo, i - eto ga. Džim Džarmuš glavom i bradom. 'da li da...' 'ma ne.' 'ma ajde' 'pa što da ne?'

K :''hey Jim''
J : ''heeey''
K : 'man, I'm big admirer from Belgrade, dont usually take autographs unless they are conceptually interesting. can you write 'D is to drive' on my driver's licence?'
J : ''sure....why''
K : 'Helmut man, Helmut'
J : 'Helmut?' (blagi osmeh)
K : 'thanx man'
J : 'no problem. see ya around'


2.

neki Italijanski bračni par (sjajni likovi) doneli duvan i rizle, rekao im da mi zamotaju da probam i žabarski duvan. uzeo, sišao iz kafića u dvoranu gde se održavaju koncerti. sišao maltene do bine. prilazi mali simpatični švajcarac u potrazi za džointom. objašnjavam mu da je to samo duvan... nažalost. 'oh, I've seen a guy with marijuana. if I find him again, you're first to know.'
i bi tako. nemac neki poneo pola poljane u kutijici. izašli napolje, počinje da rola, padne mi Džim na pamet.
upadam unutra, dolazim do VIP sekcije, za Džima je zadužen Stribor Kusturica. posle dvominutnog moljakanja (razumem ga skroz, ******, ipak je odgovoran za njega) pusti me pod uslovom da mu kažem samo jednu rečenicu i to stojeći.

K : 'Jim man, we are smoking a joint outs...'

ni sorry ni excuse me, ustade i izlete kao strela. kralj :)
okupilo se napolju bogami dosta ljudi, desetak, od kojih pamtim samo Džima, švajcarca i nemca, a kasnije sam u razgovoru skontao da je još par ljudi bilo napolju. svi su nekako gotivni, normalni i super je atmosfera.
osećaj dodavanja džointa Džimu je približan onome pri gledanju 'Dead man-a' prvi put.
priča o svemu i svačemu, nemac zarolao još jedan i bi mnogo lepo. slikanje. ispali smo kao da smo na ekskurziji sa klinikom 'Laza Lazarević'.
ali bi sjajno.


3.

Sutradan uveče, smoren nešto, nalaktio se na šank i pijem vodu. U pozadini piči džez kao i svaki dan izmedju 11 i 2-3. Jedno pola sata se nisam pomerio sa mesta, lepo mi, osećaj kao u njujorškom dineru 70ih. Neko me dodiruje s' ledja.

J : 'Hey, I can see from over there that you are kinda down.'
K : 'Well, I dunno, I guess so. Thanx for coming'
J : 'No problem.'

kreće priča o Baster Kitonu (čiji bedž inače ne skida sa sakoa), bitnicima, njegovoj porodici, Vejtsu i vožnji kroz Ameriku (east coast - west coast) koju nikad nije odradio, a velika mu je želja.
pričamo i kontam. džez, noć, Džarmuš... a Srbija?!?!? Ko kaže da nema beat-a ovde
:)

eto bilo je još par razgovora, ali ovi su najznačajniji. definitivno najbolji dani mog života. divan festival, sjajna zamisao, sjajan program i svi (ali svi) totalno pozitivni. toliko od mene zasad.

Cool.
 
ja sigurno neću :)

jer, ako dodje Alen Delon (koji je dao reč da dolazi sledeće godine jer je ove ispalio u poslednji čas), sa njim će se piti konjak. Džoni će biti suviše oblepljen klinkama da se može normalno porazgovarati sa njim
 

Back
Top