Limfocitni tireoiditis

Oriolus

Obećava
Poruka
64
Imam 30 god. i pre 6 meseci je slucajno otkriveno da imam problema sa stitnom zlezdom.Sa analizama sam otisla kod endokrinologa koji me je pregledao onako u trku,zajedno sa grupom od 5-6 ljudi. Napisao je: Dg. STRUMA DIFFUSA EUTHYREOTICA (limfocitni tireoiditis).Tireoidni hormoni su bili normalni,ali su bila povisena antimikrozomalna i anti-TPO antitela (2817 kU/l). Jos je napisao : objektivno eumetabolicna,sa difuznom strumom,elasticnom,pokretnom,postoji hron (na osnovu povisenih antitela) i da nije potrebno lecenje vec dalje pracenje.
Jedino sto mi je lekar rekao posle pregleda je da zivim normalno,ali da se moze desiti da ce mi mozda,u blizoj ili daljoj buducnosti,morati izvaditi stitnu zlezdu.Pokusavala sam da saznam nesto vise o ovoj mojoj boljci,ali se sve svodi na klasicnu hiper ili hipo-tireozu.Molim za pomoc ako nasto znate o ovome.Uskoro bih trebala da idem na kontrolu,ali bih volela da odem kod drugog endokrinologa,pa ako mozete da me posavetujete gde da se obratim.
 
Hronicni limfocitni tireoiditis se drugacije zove Hashimoto tireoiditis,mozda ce vam sad potraga o informacijama ici lakse.
http://www.plivazdravlje.hr/qa.php?id=16211
Posto se dijagnoza postavlja laboratorijski ne vidim zasto bi menjali lekara,manje vise svaki ce vam isto reci.To je autoimuno oboljenje,sam organizam napada sopstvenu stitastu zlezdu,zbog toga dolazi do simptoma smanjene funkcije stitaste zlezde,u terapiju se uvodi supstitucija hormona da bi se smanjila zapaljenska aktivnost zlezde.
Hirusko odstranjenje zlezde dolazi u obzir tek kada zlezda toliko naraste da dodje do kompresije disajnih puteva.
Probajte da se ne opterecujete previse,zivite koliko mozete normalno,mislim da ne mislite na to sta vam je a kad dodje vreme za operaciju(i ako uopste dodje)onda razmisljajte o tome.
Nadam se da sam vam koliko toliko priblizila vase stanje.
Pozdrav!
 
Hvala na objasnjenju,puno mi znaci.Ipak je lakse ovako kada koliko-toliko znam sta mogu da ocekujem u buducnosti.Jedino se plasim ima li sve ovo uticaja na plodnost,trudnocu,razvoj ploda i sl. posto jos nemam dece,a uskoro bih zelela.
Inace divim se tolikoj volji,zelji i trudu da se pomogne ljudima.Malo je takvih osoba u danasnje vreme.
 
Hvala lepo!
Sto se tice trudnoce,mozete normalno da imate decu...jedino sto mora da vam se vodi trudnoca i da se stalno kontrolisu hormoni jer smanjenje nivoa hormona bi moralo da se spreci lekovima,cisto da se ne ugrozi beba.
Jednostavan je postupak,pre planiranja trudnoce javite se ginekologu koji ce vas uputiti na gak gde ce vas preuzeti doktor za rizicne trudnoce...nemojte da se plasite,nista tu nije strasno jednostavno njegova uza specijalnost su majke koje imaju izvesne zdravstvene probleme.
Samo hrabro!
Pozdrav!
 
Cestitam!!! :D
Ako ste iz Beograda, ginekologa koji Vam vodi trudnocu uputite u svoje stanje, on ce Vas dalje poslati na neku od specijalistickih klinika, licno bolje poznajem sistem rada na gak-u Visegradska pa ga zato spominjem, postoji tzv . genetsko savetovaliste gde cete dobiti informacije o trudnoci,lekovima koje smete da uzimate...i naravno dalje kod lekara cija specijalnost su zene sa odredjenim oboljenjim, mislim da to pripada vrt-u (visoko rizicnim trudnocama), tu Vam radi dr Ljubic.
Eto ne znam sta drugo da Vam kazem, prosto krenite od svog ginekologa pa polako...zelim Vam sve najbolje! :)
 
Hvala :D
Tek sam saznala da sam u drugom stanju, pa ni sama ne znam odakle da krenem. :D
Nisam iz BG-a, ali sam vrlo blizu, pa mogu da dolazim, samo treba da znam sta konkretno da kazem mom ginekologu gde da me uputi. Znaci Vas savet je Visegradska :) Pokusacu da odem tamo.
Hvala na brzom odgovoru. Vec od sutra moram u akciju.
 

Back
Top