seksualna neaktivnost

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Ja se stvarno izvinjavam sto ce tema koju zapocinjem delovati pre svega neozbiljno, ali sam cula nesto sto meni lici na glupost, pa bih da proverim...
Naime, prijateljica mog dobrog prijatelja je (njemu) izjavila kako je primetila "neke ciste" (sad, mozda nisu ciste, ali nesto jeste) i uplasena otisla kod ginekologa. Lekarka joj je rekla da se to javlja kod seksualno zrelih zena koje nemaju odnose, te da je potrebno da nadje nekog "bar za to".
Znam da nije ni medicinski preporucljivo ziveti bez sexa, ali da se od toga pojavljuju "ciste" (ili nesto sto se primeti)... ? I da ginekolog "prepise" takvu terapiju?
 
Znate kako ne znam na koje ciste je mislila ali definitivno vise puta sam cula i videla da su izvesni hormonski poremecaji nastajali zbog nemanja seksa,pa je ma koliko to blesavo zvucalo ordinirana terapija "nadjite partnera i imajte seks".
Mislim da su nas u tom trenutku gledali verovatno kao najvece idiote na svetu,kao koga su ovi nasli da zezaju ali recimo vise puta sam imala u najblizoj okolini situaciju hormonskog disbalansa gde je lepo savetovano vise seksa,bolje seks nego hormoniska terapija.Naravno govorim o situacijama gde nema ozbiljnih zdravstvenih problema.
 
Hvala na odgovoru, silom prilika sam malo i upucena u rad hormona, pa mi je ovo sto kazes poznato... Ali mi nikako ne ulazi u glavu da se te "ciste" mogu tek tako primetiti (gde? kad? kako?) i konkretno se zbog toga obratiti lekaru... Pa mi je sve to licilo na "zenski trik" i pokusaj da se eticki opravda ulazak u neke ne bas eticke veze. Sad bi neko mislio da sam ja ludi moralista - nisam, radi se o lazi kao lazi i upravo o izigravanju istog.
OK, nije to toliko ni vazno, samo sam bila radoznala. Pozdrav.
 
ovo je i meni palo na pamet, doduse znam za jedan extreman slucaj da je zeni otkriven tumor i to slucajno..imala je oko 38 god ..
mada to se desava i zenama koje imaju odnose??
kako kaludjeri tj kaludjerice?
 
smeh:
Hvala na odgovoru, silom prilika sam malo i upucena u rad hormona, pa mi je ovo sto kazes poznato... Ali mi nikako ne ulazi u glavu da se te "ciste" mogu tek tako primetiti (gde? kad? kako?) i konkretno se zbog toga obratiti lekaru... Pa mi je sve to licilo na "zenski trik" i pokusaj da se eticki opravda ulazak u neke ne bas eticke veze. Sad bi neko mislio da sam ja ludi moralista - nisam, radi se o lazi kao lazi i upravo o izigravanju istog.
OK, nije to toliko ni vazno, samo sam bila radoznala. Pozdrav.

ma nije valjda...odrasloj zeni treba alibi u vidu ciste da bi imala seksualne odnose?
daj molim te reci mi u kom gradu/selu se ovo desava...

btw, cula sam i ja za istu stvar...i da sex doprinosi hormonskoj ravnotezi.
 
anakin:
ma nije valjda...odrasloj zeni treba alibi u vidu ciste da bi imala seksualne odnose?
daj molim te reci mi u kom gradu/selu se ovo desava...

btw, cula sam i ja za istu stvar...i da sex doprinosi hormonskoj ravnotezi.

Ma nije poenta u sredini... vec u, koliko ja kontam iz price pomenutog prijatelja - navodnom "postenju" te zene. Sve je krajnje ironicno i poprilicno komicno za posmatrati sa strane, ali njemu verovatno ne izgleda tako... No sad vec uveliko izadjosmo iz teme
 
jagodica:
ona je njega pokusala da smuva? :lol:
kao 'ne bi ja, ali hormonski poremecaji, ciste, znas...' : ))

kad vec pitas... Oni se jesu na neki nacin smuvali...Ali je on ozenjen, a ona insistira na religioznosti, "postenju", patrijahalnom vaspitanju... Nekako mi to ne ide sa odlaskom u krevet sa covekom koji je ozenjen... "Ciste" mu dodju kao alibi... valjda.
 
smeh:
jagodica:
ona je njega pokusala da smuva? :lol:
kao 'ne bi ja, ali hormonski poremecaji, ciste, znas...' : ))

kad vec pitas... Oni se jesu na neki nacin smuvali...Ali je on ozenjen, a ona insistira na religioznosti, "postenju", patrijahalnom vaspitanju... Nekako mi to ne ide sa odlaskom u krevet sa covekom koji je ozenjen... "Ciste" mu dodju kao alibi... valjda.
:shock: :twisted:
 
ako nema partnera. moze se samozadovoljavati, to nije neuobicajeno. naravno da to nije isto kao sa partnerom.
inace, najbolje je kada je partner stalan tj isti i pouzdan - tada se moze i bez prezervativa.
svako dobro
 

Back
Top