Isus je bio vegetarijanac - nije jeo meso!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MegiS

Zainteresovan član
Poruka
427
Mir Bozji, Hristos se rodi!

Za sve vas koji ste se spremili da u ime Hrista jedete meso, danas

"Bozicna poruka -
Udruzenje "Sloboda za zivotinje" poziva ljude da postanu vegetarijanci!

Za Bozic se kaze da je to najradosniji hriscanski praznik. Pravoslavni paganski obicaji odrzavaju rituale i retko ko na Badnje vece razmislja o tome sta se zapravo desilo pre oko 2000 godina. A u to vreme, po ovako hladnoj veceri, Marija je trazila prenociste gde ce se poroditi. Svi su joj zatvarali vrata. Da li je u bolovima imala i strah da joj se dete ne rodi u hladnoj noci napolju, strah da se ne smrzne, da li ce joj ipak neko otvoriti vrata? I ko je na kraju primio Mariju i ko je Isusa docekao na Zemlji? Zivotinje – da, zivotinje! Zive zivotinje! One su ga grejale svojim dahom i davale mu toplinu u Vitlejemskoj stali. Kazu da je tamo bilo golubova, macaka sa macicima, magaraca, ovaca sa jagnjadima – raznih zivotinja, i svaka je imala svog parnjaka... Isus je dosao među zivotinje. I bio je vegetarijanac.

Bozicna poruka - Udruženje "Sloboda za životinje" poziva ljude da postanu vegetarijanci!

A u Srbiji od strane crkve ozivljavaju se visebozacki rituali u kojima pored secenja badnjaka veliki znacaj ima spremanje bozicne pecenice. Posle donosenja badnjaka se kolje pecenica. Obicno je to prase, a ponegde curka ili guska. To je ostatak starog kulta prinosenja zrtve za rađanje novog Boga. Prase se zakolje ili tuce na Tucindan (dan uoci Badnjeg dana), koji je po tome i dobio ime.

Pecenica se jede za Bozic cela osim glave, koja se ostavlja za Novu godinu. Prase sa raznjem unosi u kucu domacin i pozdravlja ukucane: „Hristos se rodi”.

Stice se utisak da pravoslavna Srbija docekuje sa ovakvim ritualima rođenje nekog novog Boga. Onaj koji je rekao: "Bog i ja smo jedno", koji se među zivim zivotinjama rodio, koji ih je voleo i nije ih jeo, koji je dosao za spasenje i ljudi i zivotinja – Taj sigurno nema veze sa ovakvom proslavom Bozica.

U svetu dnevno umre od gladi 30 000 dece! Kada bi ljudi ziveli po uzoru na Isusa i postali vegetarijanci, na Zemlji niko ne bi morao da umre od gladi. Meso bogatih jede hleb siromasnih.

Zbog toga udruzenje "Sloboda za zivotinje" poziva ljude da postanu vegetarijanci!

Srecan Bozic i dopustite da se Duh Hrista zaista rodi među vama tako da cuvate, volite i negujete zivot zivotinja!

Srecan vam Bozic drage zivotinje, posebno vama i svima koji su njihov zivot postedeli i sacuvali!"



ovu cestitku sam dobila sa:

www.sloboda-za-zivotinje.org
kontakt@sloboda-za-zivotinje.org
 
Postanite Vegetarijanci!
f53fec711dd6b0a7bdb4db6b6e1aa850_gallery.jpg
 
JEO JE ONO STO MU JE BILO DOSTUPNO.zIVOTINJE NA VRELOJ KLJIMI bLISKOG ISTOKA PRIJE 2000 godina nisu bas mogli cuvati neki duzi period, dale nisu ih cesto ni jeli.To ti je isto ko nas narod na primorju nekad, jeli su zbog ogromnog siromastva raxne trave, ribu i ostale plpdove mora, nekad je znalo proci i po nekoliko godina da ne probaju meso, ali zbog toga nisu bili vegeterijanci.Uostalom nim nas probavni sistem nije kao kod biljojeda.A sto cemo sa biljkama, pa i one su ziva bica.A morska stvorenja?Priznja da su extra.

Sorry zbog velikih slova, mrzi me da ispravljam.
 
Voistinu se rodi

Zar nisu i biljke ziva bica ? "Sloboda za biljke".

Тачно...ахаха...(ало, Вршац..."зарадио" си репутацију) а нарочито је потребна слобода за ове "генетски модификоване биљке" као што је соја коју обилато користе вегетаријанци а изузетно је штетна по здравље.
 
Slab izgovor

Biljke daju plodove koji su namenjeni i od Boga dati za ljudsku ishranu, i za ishranu pojedinih životinja...
Ne moramo da posečemo celo drvo jabuke, koje bi pritom patilo, da bi pojeli plod jabuke

Тачно...ахаха...(ало, Вршац..."зарадио" си репутацију) а нарочито је потребна слобода за ове "генетски модификоване биљке" као што је соја коју обилато користе вегетаријанци а изузетно је штетна по здравље.

Bravo eremita, stvarno, sta je sa genetski modifikovanim biljkama. Zar to nije zlocin posto su ziva bica, a covek nije modifikovao samo plod koji je navodno stvoren od boga za ishranu, vec je modifikovao i koren i stablo i lisce, a ujedno u zetvi kosi celu stabljiku ?
 
Probajte malo vise da se informisete zbog svog zdravlja
U Evropi soja nije modifikovana, i uostalom može i bez soje, nije jedina izvor biljnog proteina

Genetski se modifikuju i nesrećne životinje... kljukaju sedativima, antibioticima, itd...

A da ne govorimo o KLONIRANIM ZIVOTINJAMA koje ljudi jedu

Ali tema je da li je Isus jeo meso ili ne!
 
I naravno , vaznija je sloboda zivotinja , nego milioni gladne i bolesne dece u africi . Potpuno je nevazno sto neko dete negde umire od gladi ili od neke bolestine zato sto nema ni najosnovnioje uslove za normalan zivot , ali zato jako bitno da nam svinje budu srecne , i da nam krave ne budu depresivne zato sto su ekspoloatisane na najgori moguci nacin,a posebno je strasno kad neko i pomisli da dirne psa koji je ujeo dete na ulici , jer pas ima svoja prava . Svasta ,zaista, ima da se vidi ovih dana .
 
I naravno , vaznija je sloboda zivotinja , nego milioni gladne i bolesne dece u africi . Potpuno je nevazno sto neko dete negde umire od gladi ili od neke bolestine zato sto nema ni najosnovnioje uslove za normalan zivot , ali zato jako bitno da nam svinje budu srecne , i da nam krave ne budu depresivne zato sto su ekspoloatisane na najgori moguci nacin,a posebno je strasno kad neko i pomisli da dirne psa koji je ujeo dete na ulici , jer pas ima svoja prava . Svasta ,zaista, ima da se vidi ovih dana .

Naravno da se o gladnoj deci i radi! Jer da nije industrije mesa, cela planeta bi mogla da se nahrani!!!!

Jako je skupo gajiti životinje da bi se ljudi prehranili, skupo i ugrožavajuće za našu Planetu!

Po novim istraživanjima Ujedinjenih nacija, pored teške industrije, saobraćaja i energetike, među najvećim zagađivačima planete je poljoprivreda, konkretnije, proizvodnja mesa, prenosi „Herald tribjun“.Bilioni životinjskih farmi širom sveta krivi su za 18 procenata ukupne emisije štetnih gasova u atmosferu, više čak i od aviona, autobusa i automobila.
 
U principu sam za vegetarijanstvo,ali ljudi su skloni da u svemu budu fanatici. Oćemo prava za životinje,u redu (ja bi strogo kažnjavao maltretiranje životinja),ali oćemo prava i za kuce i mace (u redu i to) onda osnujemo azil za "kuce",u redu, e onda taj azil apeluje na ljude da kupuju pseću hranu da se izrane te kuce,u redu. Ljudi sve više kupuju hranu za kuce,industrija hrane za kuce buja,otvaraju se novi pogoni,u redu. A od čega se pravi hrana za kuce OD MESA. Kakvog mesa,pa pilećeg i goveđeg uglavnom. A kako ta industrija nabavlja goveđe meso ZNA SE. To znači da će hiljade goveda biti ubijene da se izrani čopor kerova (domaćih vukova), dok će nečija deca gladovati ili biti vegetarijanci (što je skoro isto). Ko je tu lud? Mi naravno.Zašto bi život jednog psa bio vredniji od života jedne krave? Znam da je ovo surovo ali nisam ja postavio tako stvari nego vaš MILOSRDNI BOG kojeg stalno pominjete. Pas je mesožder i ne može da živi bez mesa,ali to ne znači da treba biti ubijen neko drugi (krava) da bi ga mi izhranili.Ako je džukac višak,metak u glavu i gotovo,jer surovije je neprestano ubijati goveda da ranimo džukele koje nikom ne trebaju nego odma ubiti džukelu. STOP GLUPOSTI UUURRRRaaaa:sanke:
 
Poslednja izmena:
Naravno da se o gladnoj deci i radi! Jer da nije industrije mesa, cela planeta bi mogla da se nahrani!!!!

Jako je skupo gajiti životinje da bi se ljudi prehranili, skupo i ugrožavajuće za našu Planetu!

Po novim istraživanjima Ujedinjenih nacija, pored teške industrije, saobraćaja i energetike, među najvećim zagađivačima planete je poljoprivreda, konkretnije, proizvodnja mesa, prenosi „Herald tribjun“.Bilioni životinjskih farmi širom sveta krivi su za 18 procenata ukupne emisije štetnih gasova u atmosferu, više čak i od aviona, autobusa i automobila.

Па је л' се ви борите 1. "за права животиња" или 2. да не буде више гладне деце.

1. Ако желите да стварно животиње више не буду поједене онда вам саветујем
да тај апел пошаљете лавовима, тигровима и свим осталим месождерима.

2. А ако вас брину гладна деца (у шта не верујем) онда пишите оним монструмима
у Савету јЕвропе због чијих прописа о изгледу, дужини и облику поврћа се
БАЦАЈУ ТОНЕ ПОВРЋА У ЂУБРЕ уместо да их откупе и поделе гладнима.
Нисам приметио да сте писали Шпанији - ено јуче су опет приредили неке
баханалије које најпре личе причама о Содому и Гомору и ПОБАЦАЛИ ТОНЕ
ЧОКОЛАДА И СЛАТКИША а исто раде и са ТОНАМА ПАРАДАЈЗА...
*****************************

Ово о загађивању планете од фарми не верујем да је тачно, тј. ако и јесте то се односи на неке друге државе које имају хипер-продукцију животињског меса па и генетски модификованог - али то се не односи на нас, још увек. Ово ми све личи на покушај затварања целокупне наше производње да би и храну у облику западног ђубрета УВОЗИЛИ од њих. Уосталом - да ли сте Западу предложили овакве "мере" - и шта су вам они одговорили???
 
U principu sam za vegetarijanstvo,ali ljudi su skloni da u svemu budu fanatici. Oćemo prava za životinje,u redu (ja bi strogo kažnjavao maltretiranje životinja),ali oćemo prava i za kuce i mace (u redu i to) onda osnujemo azil za "kuce",u redu e onda taj azil apeluje na ljude da kupuju pseću hranu da se izrane te kuce,u redu. Ljudi sve više kuouju hranu za kuce,industrija hrane za kuce buja,otvaraju se novi pogoni,u redu. A od čega se pravi hrana za kuce OD MESA. Kakvog mesa,pa pilećeg i goveđeg uglavnom. A kako ta industrija nabavlja goveđe meso ZNA SE. To znači da će hiljade goveda biti ubijene da se izrani čopor kerova (domaćih vukova), dok će nečija deca gladovati ili biti vegetarijanci (što je skoro isto). Ko je tu lud? Mi naravno.Zašto bi život jednog psa bio vredniji od života jedne krave? Znam da je ovo surovo ali nisam ja postavio tako stvari nego vaš MILOSRDNI BOG kojeg stalno pominjete. Pas je mesožder i ne može da živi bez mesa,ali to ne znači da treba biti ubijen neko drugi (krava) da bi ga mi izhranili.Ako je džukac višak,metak u glavu i gotovo,jer surovije je neprestano ubijati goveda da ranimo džukele koje nikom ne trebaju nego odma ubiti džukelu. STOP GLUPOSTI UUURRRRaaaa:sanke:


Sve si u pravu! Ja ne zastupam tezu "sloboda za zivotinje" po cenu gladne dece!
Nemojte spamovati, jer to je druga tema.
btw, psi su strvinari u osnovi... ALI TO NIJE TEMA
Tema je meso u ljudskoj ishrani, koliko to ugrozava planetu, itd, naravno da to povlači i ishranu zivotinja i kućnih ljubimaca, ALI KRENIMO OD SEBE, jer ti kućni ljubimci rade ono što mi radimo i što im mi nudimo, ALI TO JE DRUGA TEMA, moze da se postavi na pdf o kućnim ljubimcima

Samo prazni izgovori da krkate meso
 
Sve si u pravu! Ja ne zastupam tezu "sloboda za zivotinje" po cenu gladne dece!
Nemojte spamovati, jer to je druga tema.
btw, psi su strvinari u osnovi... ALI TO NIJE TEMA
Tema je meso u ljudskoj ishrani, koliko to ugrozava planetu, itd, naravno da to povlači i ishranu zivotinja i kućnih ljubimaca, ALI KRENIMO OD SEBE, jer ti kućni ljubimci rade ono što mi radimo i što im mi nudimo, ALI TO JE DRUGA TEMA, moze da se postavi na pdf o kućnim ljubimcima

Samo prazni izgovori da krkate meso

ako hriscanin posti sve postove ukljucujuci i sredu i petak, a u mrsne dane bude umeren u jelu, izracunaj koliko malo mesa pojede, ali jagnje je jagnjez:lol:
 
Samo prazni izgovori da krkate meso

Pravoslavci (u koje sam se do jutros svrstavao,NEĆU VIŠE MAJKE MI) imaju preko 200 vegetarijanskih dana u godini. Ne znam tačno pitaj mitu. Svaka sreda i petak je posno,pa onda uskršnji,petrovski i božićni post. Tako da si došla na pograšnu adresu. To trebaš napisati svojim gazdama na zapadu koji više goveda pokolju za "kuce" nego što čitava Srbija godišnje pojede.:zima2:
 
btw, da li je moguće da na pdf Religija nema nikoga ko ne jede meso, tj. ko je biljojed ???

Ja izbegavam takozvana crvena mesa.Zapravo zaključila sam da takav vid ishrane ne prija mom ogranizmu.Premda nemam pravo da zavirujem u tuđe tanjire i da propagiram vegetarijanstvo.Dakle,mi možemo svesno da se opredelimo kako ćemo se hraniti,ali kako će to uraditi pas ili mačka?

Za ostale šta ima loše u tome ako je Isus bio vegetarijanac? z:girl:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top