Zaključani Huawei ruter kod telekoma

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
Vratio sam se na ADSL, ovaj put kod telekoma, i od njih sam dobio ruter koji je već podešen za Telekom adsl.
Pokušao sam da se ulogujem na ruter kao admin sa passwordom admin (fabrički username i pass) ali bezuspešno. Malo pretrage, i našao sam da je telekom promenio username i password i da nigde nije dao te nove login podatke. Takođe stoji da logovanje i menjanje podešavanja rutera može onemogućiti pravilan rad interneta z:hm: ...

Ima li neko iskustva s time ? Da li će gospoda iz tehničke podrške da mi dostave login podatke ako ih kontaktiram ? Ovako mi ruter ne vrrši posao jer moram da imam statičke IP adrese u kućnoj mreži (što je sad nemoguće podesiti), treba da forwardujem portove, ...

Pozdrav i Hristos se rodi :)
 
Зашто дају људима и даље старе кршине и даље ми није јасно ти би као нови корисник требао да добијеш новији модел.

Очигледно је да су га упаковали и фирмеровали.
Дифолт подешавања за логин су колико се сећам била телеком телеком за веб приступ.
А на новијим рутерима су ти админ админ.

Види јел омогућен телнет.

Kod:
telnet 192.168.0.1

Или која ја је већ његова адреса.
Јузер и пасворд су ти телеком.

Јави па да наставимо даље.
 
Poslednja izmena:
Нек је са срећом весељко. :)

Него, пошаљи ми додатне информације за команду пассвд куцај хелп или ?, да видим додатни инфо, чисто да задовољим своју радозналост зашто неће да слуша оно што смо му рекли раније.
 
Рутер зна ко покушава да се улогује на основу параметара које му ти проследиш а налазе се у његовој листи за приступ.
Команду можеш да примењујеш на само постојећим налозима, један од њих ти је админ.
 

Back
Top