Pomozite oko imena za decaka!!!

N

NovaMama

Gost
Dragi roditelji, pomozite mi. Bila sam ubedjena da zelim da mi se sin zove Pavle, ali kako vreme prolazi, sve vise se dvoumim. Valjda smo mi trudnice musicave, kako moja mama kaze.
Ajde sad, glasanje, molim!!!
1. Pavle
2. Filip
3. Andreja
4. Andrej (ruska varijanta)
5. Vasil
6. Vojin
7. Lazar

Ako imate jos neke predloge za muska imena, slobodno ih napisite, samo da ne budu Luka, Uros, Nemanja, Stefan, i ostala koja se bas sad cesto daju
 
Moj brat i snaja su do pred rodenje njihovog deckica razmisljali...u pocetku je sve bilo kao sala, pa smo smislali najneverovatnija imena, pa imena fudbalera,...i na kraju je presudio brat, dao je ime detetu po svom najboljem drugu...Mislim da ce to biti i sa tobom...I bez brige, sve ce biti OK...
Ja glasam za ime Vladimir.I Petar.
 
Volim ruska imena i moje omiljeno musko ime (van konkurencije) je Andrej. Desilo se i da sam u zivotu upoznala par muskaraca sa tim imenom i svaki je na svoj nacin karakteristican i nekako (lepo) poseban...
Kako se imena vezuju za ljude, ne mogu da ne napomenem kako se moj deda (izuzetetan covek po mnogo cemu) zvao Lazar, pa bih dala svoj "glas" i tom imenu...
I neka je on nama ziv i zdrav! Kojegod ime da date - bice vam najlepse na svetu jer je ime nekog koga najvise volite...
 
Nisam ocekivala da ce biti ovoliko predloga. Bas sam prijatno iznenadjena. Hvala vam, divni ste. Da znate da cu ovaj post da otstampam i da ga stavim u radosnicu, na onoj strani gde pise ko je birao ime.
Mislim da ce da bude bas originalno.
A ono ko rece "Bredpit", ja bih pre "Pitbul", nekako mi vise srpski,jako, hahaha!
 
Ako si zelela Pavle i ako je to bilo prvo ime koje si smislila treba da ostvaris svoju zelju.Najbolje je ono koje prvo izaberes,veruj mi.Sto se tice nadimka Paja mu ne gine ali vi insistirajte i zovite ga pravim imenom,mada nadimci i jesu uglavnom smesni i slatki ali vazno je pravo ime ono kojim ce se u zivotu predstavljati.
Puno puta sam zakljucila da je ime mnogo vazno i da rbi neki roditelji mogli malo ozbiljnije da pristupe tom zadatku.
Uostalom Pavle za razliku od drugih nabrojanih nije toliko cesto u sadasnjim generacijama pa ce se uvek znati na koga se misli kada se kaze Pavle.
 

Back
Top