Srbija u magarećoj klupi ili vam DS nije proevropska stranka

Danny Elfman

Ističe se
Poruka
2.533
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...0e1a9b0bd4d4cce84&dan=07&mesec=01&godina=2009

Predsednik Srbije izjavio je nedavno da su evropske vrednosti temelj naše demokratije i društva i da je Republika Srbija u potpunosti posvećena ostvarivanju svog glavnog strateškog cilja - punopravnog članstva u Evropskoj uniji. Antievropska državna politika koju vodi ministar spoljnih poslova Srbije primorava nas pak da posumnjamo u istinitost predsednikovih reči i da utvrdimo pravo stanje stvari. A ono postaje jasno čim uporedimo uspešnost procesa evropske integracije Srbije i drugih zemalja Zapadnog Balkana.


Hrvatska već odavno uživa u statusu kandidata za članstvo u EU, otpočela je pregovore o punopravnom članstvu i očekuje se da će tokom 2010. godine ove pregovore i da zaokruži. Makedonija je, uprkos problemima, dobila status kandidata za članstvo u EU 2005. i priprema se za početak pregovora za članstvo. Crna Gora je predala zahtev za članstvo i očekuje da će tokom 2009. godine osigurati status kandidata. Albanija i Bosna i Hercegovina imaju potpisan sporazum o stabilizaciji i pridruživanju i čekaju priliku da podnesu zahtev za članstvo kako bi nakon toga stekle status kandidata.

Nakon više od osam godina od demokratskih promena, status evropske integracije Srbije je sumoran: Srbija jeste potpisala sporazum o stabilizaciji i pridruživanju, ali se odredbe ugovora još uvek ne primenjuju zbog nedovoljne saradnje Srbije sa Haškim tribunalom. Tako se naša zemlja, suprotno najavi potpredsednika Vlade za evropske integracije da krajem 2008. možemo da predamo zahtev za članstvo, našla na poslednjoj poziciji među državama Zapadnog Balkana, zauzevši mesto iza Hrvatske, Makedonije, Crne Gore, Albanije i Bosne i Hercegovine.

Posmatrajući evropski pejzaž država Zapadnog Balkana, moglo bi se pomisliti da punopravno članstvo Srbije u EU i nije strateški cilj predsednika Srbije i srpske vlade. Da jeste, bili bismo u stanju da izbegnemo ovu magareću klupu, a resor evropskih integracija u Vladi bio bi obezbeđen za političku partiju koja je nosilac evropske ideje u Srbiji. Partija predsednika Republike, kao ni bilo koja druga stranka vladajuće koalicije, to sigurno nije.

z:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Predsednik Srbije izjavio je nedavno da su evropske vrednosti temelj naše demokratije i društva i da je Republika Srbija u potpunosti posvećena ostvarivanju svog glavnog strateškog cilja - punopravnog članstva u Evropskoj uniji. Antievropska državna politika koju vodi ministar spoljnih poslova Srbije primorava nas pak da posumnjamo u istinitost predsednikovih reči i da utvrdimo pravo stanje stvari. A ono postaje jasno čim uporedimo uspešnost procesa evropske integracije Srbije i drugih zemalja Zapadnog Balkana.
i nadam se da ce zbog toga ds biti kaznjen na sledecim izborima,bas zbog tog tadicevog pajaca.mada taj ni unutar stranke nema preteranu podrsku,tako da mi nije jasno sto ga po svaku cenu podmecu.no bilo kako bilo platice to svojim starim biracima i to na racun neodlucne boranije koju oce da prikupe sa strane i na neku izvikanu patetiku koju smo culi vec hiljadu puta.
 
i nadam se da ce zbog toga ds biti kaznjen na sledecim izborima,bas zbog tog tadicevog pajaca.mada taj ni unutar stranke nema preteranu podrsku,tako da mi nije jasno sto ga po svaku cenu podmecu.no bilo kako bilo platice to svojim starim biracima i to na racun neodlucne boranije koju oce da prikupe sa strane i na neku izvikanu patetiku koju smo culi vec hiljadu puta.
A ti ga baš ne voliš ... mislim Jeremića ... z:mrgreen:
 
da li ces mi poverovati kada kazem da mi je gori od vojislava? :lol:

imam posebnu odbojnost prema licnostima koje se svima ulaguju i koje svima pokusavaju da budu prihvatljive ( to jednostavno ne moze da bude - znaci ili laze ili je licemer) a posebno prema osobama koje svi dizu u nebesa a niko ne moze da ponudi racionalno objasnjenje zasto to rade.

cim se oko nekoga raspomame ljudi veoma razlicitih politickih uverenja,nesto tu dobro smrdi :)
 
da li ces mi poverovati kada kazem da mi je gori od vojislava? :lol:

imam posebnu odbojnost prema licnostima koje se svima ulaguju i koje svima pokusavaju da budu prihvatljive ( to jednostavno ne moze da bude - znaci ili laze ili je licemer) a posebno prema osobama koje svi dizu u nebesa a niko ne moze da ponudi racionalno objasnjenje zasto to rade.

cim se oko nekoga raspomame ljudi veoma razlicitih politickih uverenja,nesto tu dobro smrdi :)
Ma OK, tvoje pravo da tako misliš, nego ... ne može se u EU a da se preskoči NATO a to ne ide ako hoćeš nešto od Rusa ... A pošto je sada nekako vreme još jedne velike globalne promene, slične vremenu pada "berlinskog zida" treba dobro cinculirati (ko Tito) malo od ovih malo od onih. Nekako mi se čini da će sledeća dekada iči u pravcu slabljenja uticaja Amerike a jačanja Rusije.
Dakle, suštinski, ne bismo trebali napraviti grešku koju je u opredeljenju pravio Sloba na početku ...
 
Ma OK, tvoje pravo da tako misliš, nego ... ne može se u EU a da se preskoči NATO a to ne ide ako hoćeš nešto od Rusa ... A pošto je sada nekako vreme još jedne velike globalne promene, slične vremenu pada "berlinskog zida" treba dobro cinculirati (ko Tito) malo od ovih malo od onih. Nekako mi se čini da će sledeća dekada iči u pravcu slabljenja uticaja Amerike a jačanja Rusije.
Dakle, suštinski, ne bismo trebali napraviti grešku koju je u opredeljenju pravio Sloba na početku ...
ne znam laci,ja cak to vise ni ne dozivljavam toliko iz ugla dugorocnog opredeljenja,vec iz ugla jeftinog privlacenja birackog tela...prosto svi i sve sto su radili je uvek vuklo na tu stranu,a bilo je uvek upakovano u neke kvazi ideologije,vise ideje,obecanja i slicno...:) u tom smislu mi je sve jos gore nego sto bi bilo da stvarno verujem da ima neka stvarna pozadina u prici...:neutral:
 
i nadam se da ce zbog toga ds biti kaznjen na sledecim izborima,bas zbog tog tadicevog pajaca.mada taj ni unutar stranke nema preteranu podrsku,tako da mi nije jasno sto ga po svaku cenu podmecu.no bilo kako bilo platice to svojim starim biracima i to na racun neodlucne boranije koju oce da prikupe sa strane i na neku izvikanu patetiku koju smo culi vec hiljadu puta.
ti još veruješ u regulacionu moć izbora, posle svih ovih godina. :mrgreen:

da, kaznićeš ih i ti, i ostali, a onda će oni da zovu kamerona mantera i CIAu, pa će da se sredi vlada sa radikalima, naprednjacima, mirjanom marković i cvećem na grobu slobodana miloševića; pa ćete opet biti kažnjeni, iznova i iznova, jer uvek idete na glasačka mesta da marljivo zaokružujete brojke i smatrate to "demokratijom".
 
ti još veruješ u regulacionu moć izbora, posle svih ovih godina. :mrgreen:

da, kaznićeš ih i ti, i ostali, a onda će oni da zovu kamerona mantera i CIAu, pa će da se sredi vlada sa radikalima, naprednjacima, mirjanom marković i cvećem na grobu slobodana miloševića; pa ćete opet biti kažnjeni, iznova i iznova, jer uvek idete na glasačka mesta da marljivo zaokružujete brojke i smatrate to "demokratijom".
ne ja necu nikoga kaznjavati,a ti smaras ovim komentarima,reko si to vec hiljadu puta,svi su culi,nije mi jasno koji moj ponavljas iznova i iznova istu stvar :neutral:
 
i djindjica su optuzivali da je vodio antievropsku politiku
BOR - Republički premijer Zoran Đinđić, povodom zahteva američke administracije za javnim izvinjenjem zbog zločina koje su srpske snage počinile u Hrvatskoj, Bosni i Kosovu, izjavio je da mu ne pada napamet da se izvinjava bilo kome zbog zločina koji su počinili drugi.

- Uostalom, šta je izvinjenje. Mene zanima utvrđivanje personalne krivične odgovornosti, ali i to mora biti dvosmerno. Šta je sa nedelima koje su počinili muslimani, Albanci i Hrvati, zapitao se Đinđić.
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/05/12/srpski/P02051102.shtml
i nadam se da ce zbog toga ds biti kaznjen na sledecim izborima
tadicev ds zbog "kohabitacije" ne samo sto nije bio kaznjen nego je ds na izborima 2007 dobila najvise glasova u istoriji
 
Poslednja izmena:
e, ako je Đinđić to uradio, onda to mora da je izvanredno.
Pera:
posto smo svi obdareni, zainteresovani i zivimo u polisu. ili komuni.
niste. zato sam ja tu da vasd podsetim.
Benšij:
ne ja necu nikoga kaznjavati,a ti smaras ovim komentarima,reko si to vec hiljadu puta,svi su culi,nije mi jasno koji moj ponavljas iznova i iznova istu stvar
pa i ti i mnogi pričate skoro iste stvari godinama, samo malo pomerite il promenite ukus u zavisnost kako vetar dune. i posle sam ja budala što dvaput godišnje kažem: ebalo vas glasanje. :P
 

Back
Top