Badnje veče...

mario80

Legenda
Poruka
59.766
Badnje veče a ognjišta hladna... Gradska toplana Beograd isključila grejanje još u 9 sati a narod nek se snalazi... Kako moze drzava da bute tako hladna prema svojim gradjanima?
Razmisljao sam dal da stavim ovu temu u vere ali... Ipak mislim da joj je mesto ovde ;)
 
Dada a ja tek tako sedim u jakni u centru beograda, nije nego. Nema grejanja...
Mozda kod tebe ima ako je neka sema preko plina ali u centru grada je grejanje iskljuceno i radijatori se lade od 21:00h
 
Ljudi, nemam nista protiv tog obicaja pucnjave i to, ali sam batalio da idem na paljenje badnjaka ispred crkve otkad sam video matorce koji decu salju da bacaju petarde u vatru s badnjakom da bi kao poplasili prisutne.

Stvarno volim da to vece proslavim daleko od takvih prizora.
 
Dada a ja tek tako sedim u jakni u centru beograda, nije nego. Nema grejanja...
Mozda kod tebe ima ako je neka sema preko plina ali u centru grada je grejanje iskljuceno i radijatori se lade od 21:00h


Који је то твој центар Београда, који нема грејања?

Онда сигурно постоје два центра, пошто
у једном има грејања.??!!!!
 
Do kad ce ne znamo...
Kazu :'"Uz Hrvatsku, u potpunosti bez ruskoga plina za sada su ostale Bugarska, Grčka, Makedonija, Rumunjska i Turska. ".
Boga mi pri ovim temperaturama - gadno.

sa www.jutarnji.hr
HRVATSKA PRED NESTAŠICOM Zalihe plina dovoljne za mjesec dana
Rusi nam opet isporučuju plin, ali samo petinu uobičajene količine. Plina mora biti za škole, domaćinstva, bolnice i vrtiće, a građani Hrvatske pozvani su na štednju

jbo im pm ja imam doma centralno na plin ako ovo potraje morat ću ponovo termiku sklopit z:((
 
To je sve zarad povećanja nataliteta ... z:mrgreen:

Zaroni se pod tople jorgane i ... sirotinjska zabava ...z:mrgreen:

Bas veceras napolju gledam te vatre i razmisljam kako li su ljudi prije par stotina godina, a bogami i ja se sjecam i do prije 30 godina boeraveci na selu, zivjeli uz ognjista. Imalo je to svoje drazi... ali stvarno.
 
Vesti dana - sreda, 7. januar 2009. 02:05 RSS


Tadić: Činimo sve da građani ne ostanu bez grejanja
Tanjug - Pre 36 minuta

BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je večeras da državne vlasti čine sve kako bi, i pored prekida u isporuci gasa iz inostranstva, građanima bilo obezbeđeno grejanje. Tadić je, u obraćanju građanima na Radio-televiziji Srbije, rekao da bi već tokom današnjeg dana mere koje se preduzimaju mogle uroditi plodom. Prema rečima predsednika Tadića, zbog problema u transportu gasa preko Ukrajine "cela Evropska unija skočila na noge". Srbija je jedna od četrnaest evropskih zemalja kojima je, zbog prekida protoka kroz gasovod u Ukrajini, juče obustavljen dotok gasa iz Rusije.
===========
L I N K
 
Bas veceras napolju gledam te vatre i razmisljam kako li su ljudi prije par stotina godina, a bogami i ja se sjecam i do prije 30 godina boeraveci na selu, zivjeli uz ognjista. Imalo je to svoje drazi... ali stvarno.
Kako da ne.

Kad sam bio klinac, boraveći zimi na selu imam lepe uspomene na "smederevac" i čučanje kraj njega. :lol: Debele ručno pletene vunene čarape, isto takav džemper ... Ma kakvi kaputi ?! Samo navučeš šal i kapu, gumene čizme i piči po napadlom metar visine snegu ...

Isto tako pamtim velike teške jorgane u ledenim sobama ... Čini mi se, kako legnem do jutra se ne pomerim, samo nos viri, dišeš čist vazduh a ispod jorgana milina ...
 

Back
Top