Akademija umjetnosti

Acting_Me

Ističe se
Poruka
2.938
Zanima me da li je neko upisao neki odsjek tu, montazu, animaciju, reziju, itd...
Ako neko jeste, budite ljubazni i napisite mi sta vam je trebalo za prijemni da li je bio tezak, da li je neophodno platiti neke casove... Hvala vam unaprijed :zstidljivko:
 
Ja upisujem Akademiju ove godine tj...Pokushacu..
A za reziju imam jednu drugaricu koja je pokusala, kazu da prvo udjesh u tu..salu jel', da sednesh na stolicu i iza ti pushtaju tvoj film koji si napravio,posle te intervjuishu,pitaju ko je omiljeni reziser i slicno mada mogu i neka nevezana pitanja npr. nju su pitali za ocenu iz vladanja u 3 srednje { ?!} ,onda imash valjda pola sata da napishes neki scenario...Kaze da je ovaj,malo stresno jer dok pricash oni stalno gledaju u tebe cak i kad se zaustavis i dalje bulje i onda od nervoza krenesh da lupash sve i svasta...mada ne mora da bude
A za glumu su mi rekli da traze svasta...Imitacije,pored monologa,jednoj koju znam su dali dve cackalice u ruke i rekli da improvizuje,napravi predstavu od toga..Vodja klase josh nije izabran, inace kazu dave zavisi od njega...Jeste da komisija glasa za kandidata ali njegova je poslednja.Prosle godine ili kad je bila jedna devojka,odusevili se s njom,spremala se godinu dana,kazu genijalno glumi i nisu je primili.Kada su pitali ovog vodju klase shto je odbio ako je tako dobra,i pripremala se toliko tugo rekao je '' Bile su to loshe pripreme'' Ne ono shto se njemu svidja.I takodje su mi rekli da od deset kanidata prosle godine petoro nisu bili iz Srbije....Shto ovaj,nije dobro. E da,i valjda ako udjesh u uzi izbor,ili cak i u sirem krugu snimaju te kamerom i bitnije je kako ispadash tamo nego uzivo
Tih 150 kandidata rasclane od po 20, svakog kandidata zadrzavaju po pola sata-sat...ima raznih primera...
Npr. jedna devojka koja je sad slavna,ne znam ime,dosla iz nekog malog sela iz Rumunije,i primili je iz prvog puta...
A onda isto jedna nasha glumica,opet ne znam ime,glumila na TV-u,u filmovima..Doshal na prijemni i odbili je. Devojka je maltene poludela i sad se bavi nekim poslom koji nema veze sa umetnoscu....
Pa opet,jedna poznanica koju su primili iz orvog puta a spremala se dve godine..
pa drug od brata koji je isao na dramsku sedam godina i nije hteo ni da pokusha...
 
Poslednja izmena:
ako nekoga bilo sta zanima vezano za odsek gluma u Novom Sadu, samo udrite, znam dosta, pokusavam 4. put ove godine,... :) SAD ILI NIKAD ! Najozbiljnije sam se spremila, i jedva cekam utorak! Bila sam i u uzem izboru ako nekoga zanimaju informacije o tome... Raisa sto se tice tvog posta ima par netacnih informacija... na samom prijemnom,tj u sirem krugu ti ne traze apsolutno nista osim onoga sto treba da spremis, odradis monologe i pesme i slobodan si... tako da te price o imitacijama, cackalicama... netacno :)
 
ako nekoga bilo sta zanima vezano za odsek gluma u Novom Sadu, samo udrite, znam dosta, pokusavam 4. put ove godine,... :) SAD ILI NIKAD ! Najozbiljnije sam se spremila, i jedva cekam utorak! Bila sam i u uzem izboru ako nekoga zanimaju informacije o tome... Raisa sto se tice tvog posta ima par netacnih informacija... na samom prijemnom,tj u sirem krugu ti ne traze apsolutno nista osim onoga sto treba da spremis, odradis monologe i pesme i slobodan si... tako da te price o imitacijama, cackalicama... netacno :)

Mene zanima!SVE! :) Sta traze na prijemnom,kako izgleda prijemni,koliko se spremas za to? Hvala :)
 
ako nekoga bilo sta zanima vezano za odsek gluma u Novom Sadu, samo udrite, znam dosta, pokusavam 4. put ove godine,... :) SAD ILI NIKAD ! Najozbiljnije sam se spremila, i jedva cekam utorak! Bila sam i u uzem izboru ako nekoga zanimaju informacije o tome... Raisa sto se tice tvog posta ima par netacnih informacija... na samom prijemnom,tj u sirem krugu ti ne traze apsolutno nista osim onoga sto treba da spremis, odradis monologe i pesme i slobodan si... tako da te price o imitacijama, cackalicama... netacno :)

Zanima me kako izgleda uzi u NS? Ja sam bila u uzem u BG-u i super je :)
I jesi li upisala? :)
 
Zanima me produkcija. Podaci na internetu su bas shturi, radije bih da stupim u kontakt sa nekim ko je vec student. I da, da li neko ko nije preterano obavesten o kinematografiji moze da se spremi i dobro uradi prijemni?
 

Back
Top